PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Když už mít chytrou domácnost, tak i bezpečnou. Jaké bezpečnostní vychytávky si můžete pořídit?

Odjíždíte na týden k moři nebo na víkend do lázní? Bojíte se o svůj majetek? Nemusíte. Pořiďte si bezdrátovou kameru, čidla i další výbavu. Co všechno umí a kolik stojí? Máme pro vás 6 tipů na nové bezpečnostní vychytávky do domu.
Vydáno: 24.06.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1879x

Chystáte se na dovolenou k moři, na víkend na chatu nebo na ozdravný pobyt do lázní a už teď víte, že si to naplno neužijete, protože se budete obávat o svůj majetek? Není nic jednoduššího, než si svůj byt či dům zabezpečit. A když už zabezpečit, tak chytře, jednoduše a rychle. Na trhu existuje spousta chytrých bezpečnostních vychytávek, které doma nainstalujete bez jakéhokoliv vrtání.

Díky těmto chytrým zařízením pak můžete sledovat svůj domov odkudkoliv na světě, kde budete on-line. Dokonce ho nemusíte ani sledovat, protože pokud by se náhodou doma něco přihodilo, dostanete na mobil automatické upozornění. Jestli si nevyberete z aktuálně dostupných výrobků, podívejte se na crowfundingové portály, třeba Indiegogo či Kickstarter: Můžete si zde dopředu objednat spoustu zajímavých novinek z oblasti bezpečnosti.

<p>Díky chytrým bezpečnostním zařízením zkontrolujete svou domácnost odkudkoliv na světě. Foto: ©Depositphotos.com/aquarimage</p>

Díky chytrým bezpečnostním zařízením zkontrolujete svou domácnost odkudkoliv na světě. Foto: ©Depositphotos.com/aquarimage

1) Allbe1

Allbe1 je malá oblázkovitá kapsle se spoustou zabudovaných senzorů. Díky nim dokáže hlídat a upozorňovat na všemožná nebezpečí. Plní funkci třeba fitness trackeru, UV monitoru, hlídače dětí, vstupního alarmu nebo pohybového senzoru. Kapsle pak komunikuje s mobilem či tabletem. Funkce inteligentního tlačítka dokáže spouštět aplikace, přivolat pomoc, zjistit, jestli vám někdo nepřehrabuje věci v šuplíku pracovního stolu, neotevírá šatní skříň nebo nemanipuluje s vašimi věcmi.

V domácnosti je nejzajímavější funkcí infračervený senzor, který vás varuje před vstupem cizích osob či zvířat do střeženého prostoru. Stačí umístit Allbe1 poblíž vchodových dveří, k oknu nebo balkonu a v případě narušení se zařízení aktivuje a pošle upozornění na váš smartphone. Allbe1 nyní seženete v kampani na Indiegogo. Prodává se ve čtyřech barvách a cena za jeden kus je 43 dolarů. Předpokládaný termín dodání je v červeneci 2016.

2)  Orbii

Orbii je robotická koule, která pohlídá váš domov. Skládá se z mnoha modulů, které mají různé funkce. Má videokameru s vysokým rozlišením a nočním viděním, gyroskop, akcelerometr i magnetometr a senzory, které měří kvalitu vzduchu, úroveň vlhkosti, teplotu vzduchu i přítomnost kouře či plynu. Orbii se nabíjí automaticky v nabíjecí stanici a připojí se k domácí wi-fi síti, takže dění v domácnosti můžete sledovat odkudkoliv, kde budete mít připojení k internetu. Jakmile se stane něco neočekávaného, pošle vám Orbii upozornění na mobil a začne nahrávat video. 

Orbii má zabudovaný reproduktor a mikrofon, takže jej využijete také jako obousměrný domácí telefon. Kouli můžete dálkově ovládat přes aplikaci v chytrém telefonu či tabletu a videozáznam můžete sledovat živě i zpětně, protože se ukládá na cloudu. Zařízení funguje jak v interiéru, tak i venku a můžete ho připojit k dalším zařízením v chytré domácnosti. Orbii seženete v kampani na Indiegogo za 199 dolarů (+ 40 dolarů za přepravu). Termín dodání odhaduje výrobce na květen 2017.

3) ENTR Lock

ENTR Lock je inteligentní zámek, díky kterému můžete dveře odemykat a zamykat pomocí mobilního telefonu, číselným kódem zadaným na klávesnici, otiskem prstu, dálkovým ovladačem i běžným klíčem. Navíc můžete komukoliv přidělit dočasný klíč, který má omezenou platnost. Dveře se mohou zamknout i automaticky po zavření. Zevnitř zámek odemknete také manuálně pomocí otočné části nebo pohlazením části s displejem po stranách.

Mechanismus jednoduše nainstalujete místo stávajícího zámku bez vrtání či jiného vážnějšího zásahu do dveří. Většina konstrukce je vidět z vnitřní strany dveří, zvenčí je pak klasická vložka. Bezdrátová klávesnice s tlačítky a čtečkou otisků je napájená dvěma bateriemi, samotný zámek pak dobíjíte pomocí nabíječky ze sítě. Při instalaci tak nemusíte přivádět k zámku žádné elektrické kabely. Zámek by měl po nabití vydržet zhruba 70 dní. Aplikace k ENTR Lock je zdarma ke stažení a můžete pomocí ní odemknout i zamknout zámek, přidávat další uživatele nebo zobrazit stav baterie. Cena zámku je asi 12 500 Kč.

4) ATOM Ar3

Atom Ar3 je venkovní bezpečnostní kamera, která splňuje odolnost IP55 (proti vodě i prachu). Kamera má uvnitř vysoce výkonné počítače, díky kterým dokáže rozeznávat lidské tváře, komunikovat s lidmi a sledovat prostor ve 360 ° v okruhu více než deseti metrů. Snímky či video detekované osoby vám automaticky odešle na mobil, před spuštěním alarmu ještě vyzve cizince ke ztotožnění.

Kamera má i senzor hluku a teploty, mikrofon a reproduktor (poslouží jako domácí telefon) a můžete ji dálkově ovládat. V kampani na Kickstarteru nyní seženete kameru za zvýhodněnou cenu 299 dolarů bez DPH (+ 10 dolarů za dopravu). V ceně dostanete i roční předplatné služby Platinum cloud, která umožňuje neomezené ukládání dat nasbíraných za poslední rok na cloudové úložiště. Odhadovaný termín doručení je říjen 2016.

5) Yooquik

Yooquik je open source bezdrátový zabezpečovací systém založený na ARM mikroprocesoru, který má akcelometr a magnetometr monitorující tři osy. K mobilu či tabletu (který poslouží jako centrální mozek) ho připojíte pomocí bluetooth. Pomocí magnetometru a detektoru vibrací dokáže pohlídat otevření oken, dveří i rolet. Teplotním čidlem zase zjistí jakýkoliv výkyv teploty.

Snímač a neodymový magnet jednoduše nalepíte tam, kde potřebujete (na okno nalepíte senzor, na rám magnet). Na jednu baterii má senzor fungovat 18 - 24 měsíců. Ovládat jej můžete přes aplikaci v mobilu a spravovat na svém účtu Yooquik Cloud odkudkoliv na světě. O vybraných událostech vás informuje zprávou. Ti, kdo znají Arduino a Javascript, si senzor mohou naprogramovat podle svých potřeb. Jeden senzor bez plastového krytu s baterií a neodymovým magnetem seženete v kampani na Kickstarteru za 45 Euro (+ 16 Euro doprava). Dodání je plánováno na prosinec 2016.

6) Gigaset elements

Gigaset elements je sestava senzorů pohybu, dveří i oken, sirény a kamery. Pomocí senzorů zkontrolujete domácnost odkudkoliv na světě, protože veškeré informace se automaticky posílají do cloudu. Do systému můžete zapojit až 48 senzorů. Vše spravujete přes aplikaci v mobilu. Data ze všech senzorů řídí základna, která ukládá data a zároveň vás upozorní prostřednictvím mobilní aplikace na případné narušení prostoru. Za úložný prostor na cloudu zaplatíte od 25 Kč za měsíc.

Kamera natáčí v HD kvalitě, má noční vidění, reaguje na upozornění z ostatních senzorů a na videa se můžete zpětně podívat na cloudu. Senzor pohybu nereaguje na zvířata do zhruba 25 kg. Základna je závislá na elektřině a Wi-Fi, takže když zloděj vypne pojistky nebo vypadne proud, je celá sestava k ničemu. Senzory jedou na baterie, které vydrží zhruba 2 roky. Některé senzory musíte při příchodu domů vypínat, protože aplikace neumí automaticky rozpoznat váš příchod. Základní set (základna, senzor pohybu a dveří) pořídíte do 5 000 Kč, kamera stojí pod 4 000 Kč a zbytek senzorů seženete za cenu do 1 500 Kč.

Víte o nějaké další chytré bezpečnostní vychytávce? Napište svůj tip do komentáře pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Chytrá domácnost:

1) Znáte Internet věcí? V seriálu Chytrá domácnost se dozvíte, kam směřuje vývoj chytré elektroniky a spotřebičů

2) Chcete spát jako Šípková Růženka, ale probouzíte se jako princezna na hrášku? Vyzkoušejte chytrou postel

3) Chcete vědět, co se děje u vás v bytě, i když nejste doma? Nainstalujte si do chytré domácnosti bezpečnostní IP kameru

4) Víte, jak udělat z obyčejné domácnosti chytrou? Vyzkoušejte systém iNELS od české společnosti ELKO EP

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 110x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 178x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 211x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek