PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Jak si odpočinout po náročném dni v práci? Nejlépe v relaxačním křesle za poslechu dobré muziky

Nohy nahoře, poloha blízká lehu, zavřené oči a tóny oblíbené muziky linoucí se z reproduktorů. Zažijte pohodu po náročném dni a odpočiňte si v relaxačním křesle. Kolik stojí, které typy existují a které si vybrat? Čtěte dále.
Vydáno: 20.06.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1960x

Když přijdete unavení z práce, není snad nic lepšího, než si pustit oblíbenou muziku a ulehnout do závěsného lehátka, kde se oddáte alespoň na půl hodiny sladkému odpočinku v rytmu jemného pohupování. Pokud však nemáte místo na závěsné lehátko, udělá podobnou práci i relaxační křeslo, jen bez toho houpání. Opěradlo dáte do polohy polosedu, nohy na podnožku a můžete relaxovat za poslechu oblíbené muziky, u dobrého filmu či s knížkou v ruce. Anebo u psaní knížky…

Relaxační křesla musí nabízet maximální komfort a pohodlí. Často jsou mohutnější a větší, abyste do nich "zapadli". Počítejte tak s tím, že v interiéru zaberou poměrně dost místa. Relaxační křeslo bývá polohovací a mívá podnožku. Seženete ho v mnoha cenových hladinách, ale za vyšší cenu (nad 5 000 Kč) většinou dostanete kvalitnější materiály, zajímavější design a lepší ovládání polohování.

Křesla mívají různou tvrdost sezení, takže si každý může zvolit takové, které mu vyhovuje. Některá dražší křesla jsou dokonce nabízena v několika velikostech, takže si můžete vybrat křeslo "na míru" podle svojí postavy. Alternativou pro relaxační křeslo může být chaise longue, což je křeslo s protaženým sedadlem, na které si položíte nohy do vodorovné polohy (vypadá podobně jako lehátko), závěsné či houpací křeslo nebo sedací vak, který se dokonale přizpůsobí vašemu tělu.

<p>Správné relaxační křeslo by mělo mít područky i opěrku hlavy. Foto: mt-nabytek.cz</p>

Správné relaxační křeslo by mělo mít područky i opěrku hlavy. Foto: mt-nabytek.cz

Jak vypadá relaxační křeslo?

Sedák relaxačního křesla bývá ve výšce 43 - 47 centimetrů a měl by být mírně nakloněný směrem dozadu (v úhlu asi 4 - 7°). Hloubka sedáku by měla být taková, abyste se mohli celými zády pohodlně opřít o opěradlo, šířka pak závisí především na vaší postavě. Opěradlo má se sedákem svírat úhel větší než devadesát stupňů, někteří výrobci doporučují "záklon" až 135 stupňů. Opěradlo by mělo mít zřetelně konstruovanou bederní opěrku a mělo by být natolik vysoké, abyste si o něj mohli opřít hlavu.

Jak může relaxační křeslo vypadat? Podívejte se na Pinterest.

Křeslo by mělo mít pohodlné, nejlépe čalouněné područky. Ty z ohýbaného dřeva vypadají subtilně a moderně, ale nejsou tak pohodlné. Područky by měly být v takové výšce, aby odlehčily položené ruce. Případné boční opěrky hlavy se budou hodit ve chvíli, kdy relaxace přejde v náhlý spánek. Křeslu by neměla chybět ani podnožka. Ta může být vestavěná nebo samostatně stojící (třeba ve formě taburetu ve stejném designu jako je křeslo). Jestliže máte samostatnou podnožku, bude se vám hodit otočné křeslo, do kterého se vám bude pohodlněji usedat.

<p>Otočné křeslo se vám bude hodit v případě, že máte samostatně stojící podnožku. Foto: mt-nabytek.cz</p>

Otočné křeslo se vám bude hodit v případě, že máte samostatně stojící podnožku. Foto: mt-nabytek.cz

Čím se relaxační křeslo odlišuje od normálního?

Relaxační křeslo by mělo být polohovací tak, aby se opěradlo dalo sklopit alespoň do polosedu. Polohování je většinou manuální pomocí páčky umístěné na jeho boku. Buď polohujete opěradlo a opěrku nohou synchronně, tedy najednou pomocí jedné páčky, nebo nezávisle na sobě. Dražší křesla mohou mít polohování elektrické pomocí ovladače.

Senioři a lidé s omezenou pohyblivostí budou rádi za křeslo s funkcí pro usnadnění vstávání a usedání. Funguje to tak, že stiskem tlačítka se křeslo začne zvedat a pozvolna naklápět. Ke křeslu se postavíte zády, mírně se pokrčíte v kolenou a sednete si. Stiskem druhého tlačítka se křeslo pomalu polohuje i s vámi zpět do výchozí polohy klasického sedu. Pro nasedání a vysedání tak nemusíte vydávat žádnou energii.

Dražší křesla mohou mít i masážní funkci. Taková pak vybírejte hlavně podle vnitřního systému. Křesla se základní výbavou namasírují záda a oblast stehen, hýždí a nohou. Většinou nabízí několik druhů masáží, třeba jemnou vibrační pro relax před spaním. Dražší křesla zvládnou hloubkovou válečkovou masáž, hnětení, protahování a poklepávání. Čím více válečků křeslo má, tím je masáž účinnější. Některá křesla umí i vzduchovou masáž, kdy se kolem jednotlivých částí těla nafukuje a vyfukuje vzduch.

<p>Namísto relaxačního křesla si k odpočinku můžete vybrat i stejně pohodlný chaise longue. Foto: mt-nabytek.cz</p>

Namísto relaxačního křesla si k odpočinku můžete vybrat i stejně pohodlný chaise longue. Foto: mt-nabytek.cz

Máte doma relaxační křeslo? Který typ jste si vybrali, klasický ušák nebo něco modernějšího? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 114x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 182x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 213x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek