0komentářů

Plánujete výměnu nebo renovaci podlahy a nevíte si s tím rady? Zavolejte na pomoc šikovného podlaháře

Nevíte, co dělat s vrzající podlahou, ošoupanými parketami či skvrnitým kobercem? Zavolejte na pomoc podlaháře a pořiďte si novou podlahu. Co všechno podlahář zvládne, kolik stojí a podle čeho si vybrat kvalitního řemeslníka?
Vydáno: 17.06.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4540x

Vydává vaše stará podlaha při každém kroku nepřirozené a strašidelné zvuky? Chcete se zbavit prošoupaných a skvrnitých koberců, které návštěvám prozrazují, jak moc jste nešikovní? Nebo jen potřebujete zrenovovat staré parkety? Není nic jednoduššího, než si na pomoc zavolat zkušeného podlaháře. Ten vám pomůže nejen s opravou či výměnou, ale i s výběrem a pokládkou nové podlahové krytiny. Pokud si vyberete dobrého řemeslníka, ušetříte si nejen čas, ale i nervy a peníze.

Proč zavolat na pomoc podlaháře?

Zkušení podlaháři zvládnou pokládku koberců, linolea i marmolea, lepení podlah, pokládání podlah na rošty, broušení a renovace podlah i celkovou obnovu a údržbu podlah. Pomohou vám i s výběrem správné podlahy z hlediska materiálu, barvy a vzoru. Nabídka různých typů podlahových krytin i jejich jakostních variant je natolik široká, že se v nich laik nemá šanci orientovat. Mohlo by se tak stát, že si vyberete podlahu, která se opotřebuje dříve, než by měla. Konzultace s odborníkem vám tak ušetří nejen čas, ale i peníze.

Při výběru podlahy musíte vědět, jestli chcete přírodní nebo umělé materiály, do jaké místnosti podlahu pořizujete, jakou vyžadujete tvrdost a pocitovou teplotu, jak se chcete o podlahu starat, jak často po ní budete šoupat těžký nábytek (třeba šatní skříně nebo sedačku), jak máte prostor vytápěný, kolik prostoru máte na položení podlahy (co se výšky týče), jestli chcete podlahu z dílců nebo beze spár a kolik na ni máte peněz. Pokud si vezmete na pomoc odborníka, nemusíte se bát, že byste si vybrali špatně.

<p>Potřebujete položit novou plovoucí podlahu? Zavolejte si na pomoc podlaháře. Foto: ©Depositphotos.com/nata-lunataD</p>

Potřebujete položit novou plovoucí podlahu? Zavolejte si na pomoc podlaháře. Foto: ©Depositphotos.com/nata-lunataD

Jak poznat zkušeného řemeslníka

Zkušeného podlaháře poznáte především podle referencí od bývalých zákazníků, ale i podle délky praxe (ta však není tolik určující). Správný podlahář by se měl zajímat o úroveň a způsob zatížení podlahy, vlhkost v místě instalace, rozpočtový strop a vaše představy. Měl by být vyučený v oboru (obor podlahář nebo podlahářské práce), a mít tím pádem výuční list. Správný řemeslník se stále učí, zlepšuje a sleduje vývoj nových technologií i materiálů.

Většina podlahářů jsou živnostníci, takže by měli mít živnostenský list. V živnostenském rejstříku si pak můžete ověřit, jak dlouho živnost provozují. Prověřené podlaháře najdete třeba na stránkách Cechu podlahářů. Ti mohou používat logo cechu a prokazovat se certifikátem členství. Počítejte s tím, že na odborníka si chvíli počkáte. Většinou totiž mívá hodně zakázek. Pokud je schopen přijít hned druhý den, měli byste zbystřit. Také nevybírejte nejlevnější nabídku.

<p>Podlahář si poradí i s pokládkou koberce, linolea či marmolea. Foto: ©Depositphotos.com/photography33</p>

Podlahář si poradí i s pokládkou koberce, linolea či marmolea. Foto: ©Depositphotos.com/photography33

Kolik stojí podlahářské práce?

Ještě než podepíšete smlouvu, všímejte si maličkostí. Řemeslník by měl dojet v dohodnutém termínu a včas. Sledujte také, jaké má vybavení a jestli třeba vytáhne jen ošuntělý metr nebo má i jiná měřidla. Měl by projít stavbu, zajímat se o podklad, vyzkoušet jeho tvrdost a zkontrolovat také dilatační spáry. Navíc by vám měl dokázat rozmluvit vaše laické návrhy, pokud by znamenaly nekvalitní výsledek práce.

Cenu určuje typ vybrané podlahy, technologie pokládky, metry čtvereční i tvar místnosti. Ovlivní ji i to, zda se jedná o jednu obdélníkovou místnost v přízemí nebo šest pokojů různého tvaru v pátém patře bez výtahu. Podlahář musí osobně vidět místo, kde bude podlahu dělat. Teprve po obhlídce může posoudit počáteční stav díla, provést měření a vybrat vhodný postup a technologii. Díky tomu dokáže stanovit i přesnou cenu. Přibližnou cenu si však můžete dopředu zjistit v ceníku řemesel.

Využili jste někdy služeb podlaháře? Podle čeho jste jej vybírali? Podělte se o své tipy v komentáři pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Služby pro byt: 

1) Tapety jsou stále v módě! Nebo raději dáte přednost klasické výmalbě? Pomůže vám šikovný malíř nebo tapetář

2) Máte doma stará netěsnící okna a už jimi zatéká či profukuje? Zavolejte na pomoc okenáře a nechejte je vyměnit

3) Montáž sádrokartonu je prý jednoduchá, proč ji ale nenechat na odborníkovi? Zavolejte na pomoc sádrokartonáře

4) Vládne řezačkou obkladů a dlažby, zubovým hladítkem i vyštipovacími kleštěmi. Kdo? Přece šikovný obkladač

5) Nábytek, okna, dveře i schody. To vše a mnohem víc zvládne každý truhlář. Jak ale vybrat kvalitního řemeslníka?

6) Nebaví vás klasická výmalba ani tapety a chcete na zdech něco osobitého a originálního? Pozvěte si graffiti umělce

7) Bojíte se o svůj majetek? Nechejte si nainstalovat pořádný zabezpečovací systém a zajistěte si bezpečnější bydlení

8) Televize šumí a zrní, internetové připojení je nedostupné? Je načase zavolat internetové a televizní techniky

9) Chcete se z práce vracet do uklizeného a voňavého domova? Najměte si paní na úklid či úklidovou službu

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Je vám líto vyhodit pohodlné křesílko nebo židli? Přečtete si, jak zvládnout jednoduché čalounění nábytku

Je vám líto vyhodit pohodlné křesílko nebo židli? Přečtete si, jak zvládnout jednoduché čalounění nábytku

Vydáno: 27.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 80x

Rozhodli jste se opravit oblíbenou starou židli či křesílko přečalouněním? Mrkněte, jak nejlíp postupovat, který potah a výplň si vybrat a co za nářadí budete potřebovat. Složitější kousky nábytku ale raději přenechte odborníkům.

Celý článek
Připadá vám vaše postel obyčejná až fádní? Vyrobte k ní originální čelo a ozdobte ložnici vlastním výrobkem

Připadá vám vaše postel obyčejná až fádní? Vyrobte k ní originální čelo a ozdobte ložnici vlastním výrobkem

Vydáno: 26.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 165x

Chybí vám u postele čelo, takže se nemáte o co opřít, když si chcete přečíst knížku? Nebo si odíráte v noci ve spánku ruce o hrubou zeď? Vyrobte si jej sami. Inspirujte se 6 tipy a nápady, z čeho a jak ho snadno a levně vyrobit.

Celý článek
Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Vydáno: 24.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 197x

Řešíte vytápění pro svůj nový rodinný domek nebo byt? Vyzkoušejte topení s pomocí infra topných panelů či zrcadel. Jednoduše je umístíte na zeď a potřebujete jen přívod elektřiny. Suché teplo nespálí, nevíří prach a vysouší i zdi.

Celý článek