PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Nafukovací trampolína nebo skákací hrad? Udělejte dětem radost, skákání je osvobozující

Dětská nafukovací trampolína je užitečná hračka pro vaše ratolesti. Využijte ji na zahradě ke cvičení a protažení celého jejich těla. Uspořádejte narozeninovou párty a půjčte si nafukovací skákací hrad. Užijí si nejen oslavenci.
Vydáno: 14.06.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2622x

Hledáte zdravý způsob relaxace a vybití energie pro vaše hopsající děti? Skvělou možností jsou skákací hrady nebo nafukovací trampolína. Skoky na nich pomáhají dětem v koordinaci pohybu, rozvíjejí jejich vestibulární aparát a „trénují“ dětskou kostru. Při dovádění na trampolíně současně cvičí, protahují i zahřívají celou svalovou soustavu. Za hodinu skákání dítě spálí až 6,3 kJ energie, nehledě na tu další zásobní, kterou mají všechny děti vždy na rozdávání.

Klouzačky jsou super, ale musí mít vždy bezpečný dojezd

Nafukovací atrakce jsou vhodné i pro malé děti, které se právě naučily chodit. Trampolíně ale nesmí chybět měkké a zvýšené okraje. Spoustu zábavy si děti užijí i na nafukovacích klouzačkách, měli byste se ale postarat o bezpečný dojezd bez možnosti nepříjemného úrazu. Vždy se přesvědčte, že výrobek je z odolného a kvalitního materiálu. Jeho hustota by podle odborných posudků neměla být nižší než 650 gramů na jeden m², což je ideální pro děti zhruba od tří do pěti let.

<p>Lítání na trampolíně je super zábava a procvičí celé dětské tělo. Foto: ©Depositphotos.com/Bigandt</p>

Lítání na trampolíně je super zábava a procvičí celé dětské tělo. Foto: ©Depositphotos.com/Bigandt

Před instalací jakékoli nafukovací atrakce vyberte rovné místo, které důkladně vysbírejte od ostrých kamenů a klacků. V soupravě by měly být i kotevní prvky, kolíky a zvláštní kotevní prstenec. Dejte pozor i na nízko rostoucí větve stromů. Po nafouknutí trampolíny nebo skákacího hradu kontrolujte vnitřní tlak, uzavřete ventil a před spuštěním zábavy a řádění se přesvědčte, že nikde ve spojích ani švech neuchází vzduch. Skákací hrad „hasičské centrum“ pronajímá třeba firma Gemare agency.

Skoky na trampolíně jsou už 15 let olympijským sportem.

Pokud uvažujete o pronájmu nafukovacích atrakcí pro narozeninovou párty nebo dětský den, vyberte si z nabídky několika tuzemských firem. Můžete mít například skákací hrad „Džungle s žirafu“, nebo nafukovací hrady „Letadlo“ a „Veselý dům“. Za víkendové zapůjčení dáte zhruba od 1 400 do 1 800 korun. Jednotlivé atrakce váží do 35 kg a firma vám je dodá v přepravní tašce pro transport v kufru vašeho auta. Už velké skákací hrady stojí kolem 4 000 Kč za pět hodin.Jestliže chcete nafukovací atrakci koupit, připravte si zhruba 51 500 Kč za Profi hrad XL, nebo jen 19 500 Kč za nafukovací skluzavku Mega Slide. Nafukovací trampolíny vás v různých obchodech přijdou od 1 100 do 1 600 Kč. Na trhu najdete i velké vzduchové bezpečné, v různém provedení barev a velikostí, bez kovových konstrukcí. V rozměrech od 5 × 5 m do 10 × 15 m zaplatíte od asi 53 000 až po 207 000 Kč, cena je včetně výkopových prací a bez dopravy.

Trampolína má svou kolébku u Inuitů, byla z mroží kůže

Klasická trampolína je přitom sportovní nářadí s velmi zajímavou historií. Má kolébku u Inuitů, kteří ji vyráběli z mroží kůže. První exempláře byla vlastně pružná prkna, díky nimž se lidé dostávali i do značné výšky. Skákání bylo oblíbené také ve středověku, při zkoušení různých akrobacií. První skutečnou trampolínu ale sestavil teprve francouzský akrobat du Trampoline.Chcete si také dopřát trochu adrenalinu či unavit svého hyperaktivního potomka? Pořiďte si třeba zahradní trampolínu s ochrannou sítí, kterou si vyberte v průměru 365 nebo 396 centimetrů. Nejvíce ji můžete zatížit do 100 kg a pádu brání nylonová bezpečnostní síť s robustním zipem. Samozřejmé je krytí pružin pěnovou podložkou, stejně jako pěnový obal trubek.

              Co musí mít kvalitní trampolína o průměru 300 cm:
              •    8 trubek ochranné sítě, více než tři stojné nohy do tvaru U
              •    kryt pružin s až 8 cm přesahem do skákací plochy až 8 cm
              •    64 kvalitních pružin, trubky silné 1,5 mm
              •    kvalitní zapínaní ochranné sítě, trubky od ní až na zem
              •    pevný materiál na ochraně před pružinami

Citlivější zájemci o radost z výskoku ocení další benefity. Trampolína je šetrná k páteři a kloubům. Je tak skvělou pohybovou příležitostí i pro dříve narozené. Pětimetrová skákací trampoška dokonce unese až 180 kg živé váhy. Na zimu trampolínu složíte do krabice a těšíte se na další sezónu. Anebo ji přesuňte do stodoly a skákejte, i když trakaře padají. Kvůli bezpečí zvolte takové typy, jejichž konstrukce sítě spojil výrobce s konstrukcí trampolíny.S nafukovacími atrakcemi mají zkušenosti na internetových diskuzích zejména dámy. Čtenářka s přezdívkou Marťa napsala: „My měli skákací hrad do sedmi let kluků, pak už na něj ale byli velcí, tak dostali trampolínu. Na ní teď skáčí bez dozoru.“ Podle Marti by pro menší volila skákací hrad, protože je naprosto bezpečný. „Je fakt, že my měli větší 2 × 2 metry s agregátem. Ten šel teď ke švagrové, protože má děti tak akorát na ten hrad, 1, 5 a 7 let.“

Podívejte se také na nejrůznější dětské trampolíny a skákadla na síti Pinterest.

Svůj názor napsala i čtenářka s přezdívkou PokerFace: „My jsme měli, když byla starší dcera malá, nafukovací trampolínu. Rozhodně nepéruje jako normální a přijde mi bezpečnější. Měla kolem sebe takovou nafukovací ohrádku. Je to spíš na takový blbnutí, ale užila si na ní hodně.“ Teď má doma prý trampolínu se sítí a nedá se to vůbec srovnávat. Čtenářka míní, že záleží na věku dítěte, mrněti a předškolákovi by nafukovací trampolína asi stačila, ale pro dítě kolem 6 let už to prý moc není.

Pořídili jste svým ratolestem domů trampolínu nebo pronajali skákací hrad? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch, a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si také některé další díly Babybytu:
1. Plastový nábytek se hodí spíš do pokojů pro menší děti. Je lehký a snadno se udržuje.
2. Pořizujete nový nábytek do dětského pokoje? Zjistěte si moderní trendy, barvy a styly.
3. Moskytiéra nad postýlku i kočárek ochrání vaše nejmenší před bodavým hmyzem.
4. Neudržíte už vaše dítě v jídelní židličce? Vyrobte mu zasunovací stoupátko.
5. Znáte obtisky dětství? Uchovejte nejšťastnější období vašich nejmenších.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 215x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 228x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek