0komentářů

Chcete se z práce vracet do uklizeného a voňavého domova? Najměte si paní na úklid či úklidovou službu

Nelíbí se vám představa, že ještě musíte po příchodu z práce domů uklízet a umývat nádobí? Nebo vám úklid nedovoluje váš zdravotní stav? Najměte si úklidovou agenturu nebo paní na úklid. Jak si vybrat, co dělají a kolik stojí?
Vydáno: 10.06.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1155x

Někdo si uklízečku najme kvůli úspoře času, někdo ze zdravotních důvodů. Uklízečka, úklidová firma či paní na úklid vám nemusí uklízet jen v kanceláři, ale i doma. Ušetříte si tím především čas, který pak můžete využít lépe. Uklízečka neprovádí jen celkový úklid domu, ale můžete si ji objednat třeba jen na umytí oken, jednorázový úklid po malování nebo vyčištění skvrn na koberci či sedací soupravě.

Když už se pro uklízečku nebo úklidovou firmu rozhodnete, musíte se oprostit od pocitu, že musíte mít uklizeno, než k vám daná osoba na úklid přijde. Pak by totiž přišla zbytečně a neměla by co uklízet. Je však dobré porovnat věci či hračky, aby se mohla věnovat skutečné "špíně". No a taky se vám pak nestane, že byste nevěděli, co kde máte. 

U úklidové agentury je vyšší pravděpodobnost, že bude mít pojištění proti škodě. Navíc může mít k dispozici modernější prostředky a technologie a lépe proškolené a ověřené zaměstnance. Paní na úklid bývá levnější a může mít osobnější přístup i lepší přizpůsobivost vašim požadavkům. Pokud pro vás bude pracovat dlouhodobě, přizpůsobí se vašim potřebám a požadavkům a spolupráce bude jednodušší. S paní na úklid si však netykejte a příliš osobně nepovídejte. Jakmile si k ní vytvoříte osobní vztah, bude se vám hůře vytýkat, že něco udělala špatně.

<p>Chcete mít doma krásně čisto? Zavolejte si na pomoc paní na úklid či úklidovou agenturu. Foto: ©Depositphotos.com/budabar</p>

Chcete mít doma krásně čisto? Zavolejte si na pomoc paní na úklid či úklidovou agenturu. Foto: ©Depositphotos.com/budabar

Koho si na úklid najmout?

Při výběru je rozhodující, jaký typ úklidu chcete a jak často jej požadujete. Důležitá je také dostupnost služeb v místě vašeho bydliště (za dopravu ze vzdálenějšího místa si připlatíte), nabídka služeb, způsob komunikace a v neposlední řadě i cena. Ta se u úklidové firmy pohybuje kolem 170 Kč za hodinu bez DPH, u živnostníka tomu bývá i méně. Cena však není zárukou kvality. Firma i živnostníci by měli mít pojištění odpovědnosti. Jste tak jištění v případě, že se stane něco neočekávaného.

TIP: S úklidovou firmou se dohodněte, že k vám bude na úklid chodit stále ta samá osoba. Chvíli totiž trvá, než se "sladíte".

Zjistěte si, jak dlouho danou práci uklízečka či firma dělá a jak může svou praxi doložit. Vždy si ověřte reference od bývalých zákazníků. Známkou vysoké kvality mohou být certifikace (například ISO) a nové technologie. Firma by měla být zapsaná v obchodním rejstříku, živnostník v živnostenském. Zde si můžete ověřit, jak dlouho již pracuje v oboru. Uklízečka může mít platné osvědčení o profesní kvalifikaci úklidového pracovníka. Zeptejte se také na organizační schopnosti a časové možnosti a zjistěte si, jestli se při práci řídí nějakými interními předpisy nebo kodexy chování.

Známkou kvality může být i členství v České asociaci úklidu a čištění (CAC). Členem může být fyzická i právnická osoba s aktivním působením v oboru minimálně jeden rok, která splní vstupní podmínky do cechu. Členy nejsou jen poskytovatelé úklidových služeb, ale i výrobci, dovozci a dodavatelé techniky, výrobků, pomůcek a chemikálií pro úklid a firmy poskytující poradenství či vzdělání v oboru. Členové se mohou prokazovat certifikátem (členským listem).

<p>Úklidová agentura zvládne jak váš domov, tak i velké veřejné prostory. Foto: ©Depositphotos.com/kalinovsky</p>

Úklidová agentura zvládne jak váš domov, tak i velké veřejné prostory. Foto: ©Depositphotos.com/kalinovsky

Jak se s uklízečkou či firmou domluvit

Před sepsáním smlouvy se chtějte setkat s konkrétní osobou, která u vás bude uklízet. Všímejte si toho, jak se chová a zda je vám sympatická. Přece jen se bude pohybovat ve vašem domě či bytě. Během této schůzky si úklidovým pracovníkem vyjasněte časový harmonogram, co všechno chcete uklidit a vyčistit a jaké prostředky má používat. Paní na úklid většinou používá vaše čisticí prostředky, takže se akorát zeptejte, jestli nezná nějaké lepší či účinnější. Dohodněte se také na způsobu předávání klíčů. Pokud budete mít k pracovníkovi důvěru, můžete mu nechat náhradní klíč.

Vše, na čem se dohodnete, sepište do smlouvy. Kromě dohodnuté ceny a rozsahu prací by v ní neměl chybět ani časový plán. Uklízečka by měla ctít vaše soukromí a dodržovat dohodnuté termíny i časy úklidu. Neměla by totiž narušit běžný chod domácnosti. Při prvním úklidu je nejlepší zůstat doma, vše zkontrolovat, a pokud se vám něco na úklidu nelíbí, hned se domluvit na změně. Jakmile jste se vším spokojení, není třeba být při dalším úklidu doma. Nesmíte se však bát nechat uklízečce nebo agentuře klíče od bytu či domu.

<p>Nechce se vám do umývání oken? Úklidová služba se o ně postará. Foto: ©Depositphotos.com/andreyuu</p>

Nechce se vám do umývání oken? Úklidová služba se o ně postará. Foto: ©Depositphotos.com/andreyuu

Využíváte úklidové služby? Podělte se o své zkušenosti s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Služby pro byt: 

1) Tapety jsou stále v módě! Nebo raději dáte přednost klasické výmalbě? Pomůže vám šikovný malíř nebo tapetář

2) Máte doma stará netěsnící okna a už jimi zatéká či profukuje? Zavolejte na pomoc okenáře a nechejte je vyměnit

3) Montáž sádrokartonu je prý jednoduchá, proč ji ale nenechat na odborníkovi? Zavolejte na pomoc sádrokartonáře

4) Vládne řezačkou obkladů a dlažby, zubovým hladítkem i vyštipovacími kleštěmi. Kdo? Přece šikovný obkladač

5) Nábytek, okna, dveře i schody. To vše a mnohem víc zvládne každý truhlář. Jak ale vybrat kvalitního řemeslníka?

6) Nebaví vás klasická výmalba ani tapety a chcete na zdech něco osobitého a originálního? Pozvěte si graffiti umělce

7) Bojíte se o svůj majetek? Nechejte si nainstalovat pořádný zabezpečovací systém a zajistěte si bezpečnější bydlení

8) Televize šumí a zrní, internetové připojení je nedostupné? Je načase zavolat internetové a televizní techniky

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jak to vypadá u vodních znamení doma? Pojďte se podívat, jak bydlí a co mají rádi Rak, Ryby a Štír

Jak to vypadá u vodních znamení doma? Pojďte se podívat, jak bydlí a co mají rádi Rak, Ryby a Štír

Vydáno: 23.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 209x

Bydlení podle zvěrokruhu, část 2.: Jaký styl bydlení vyhledávají vodní znamení, tedy Rak, Ryby a Štír? Jaký mají vkus, co jim doma nesmí chybět a co naopak nemají rádi? Který nábytek a doplňky potřebují ke spokojenému bydlení?

Celý článek
Chcete, aby váš domov působil moderně, elegantně a vzdušně? Nebojte se při jeho zařizování použít sklo

Chcete, aby váš domov působil moderně, elegantně a vzdušně? Nebojte se při jeho zařizování použít sklo

Vydáno: 22.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 109x

Jak vypadá nábytek a bytový interiér ze skla? Které typy skla se v interiérech používají, jak bývá povrchově dokončené a co všechno se z něj vyrábí? Proč se sklo používá, jak moc je bezpečné pro děti a jak náročné je na údržbu?

Celý článek
Udělejte radost někomu z vašich blízkých a nechejte mu dovézt kytici čerstvých řezaných květin až k jeho dveřím

Udělejte radost někomu z vašich blízkých a nechejte mu dovézt kytici čerstvých řezaných květin až k jeho dveřím

Vydáno: 21.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 68x

Chcete potěšit své blízké, ale nevíte jak, nebo jen nemáte moc času? Ukažte jim, že na ně myslíte a objednejte jim krásnou kytici s dovozem až domů. Jak funguje rozvoz květin, kolik stojí a co všechno můžete online objednat?

Celý článek