PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Televize šumí a zrní, internetové připojení je nedostupné? Je načase zavolat internetové a televizní techniky

Rekonstrukce domu či bytu je za vámi, ale chybí vám spojení se světem? Kdo se postará o připojení k internetu a montáž televizní antény? Přece internetoví a televizní technici. Jak instalace probíhá a co všechno musí umět anténář?
Vydáno: 01.06.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3150x

Na televizní rozvody je potřeba pamatovat už při rekonstrukci či ve stádiu hrubé stavby. Nenechávejte je na firmě, která realizuje elektroinstalaci, ale svěřte je specialistům. Špatně provedené rozvody či rozvody ze špatného materiálu se pak totiž problematicky a nákladně předělávají. Pokud jste si koupili či pronajali byt nebo dům, kde už jsou přípojky internetu a televize nachystané, stačí oslovit poskytovatele, zkontrolovat funkčnost zásuvek, sepsat s firmou smlouvu a připojit se.

Novou anténu potřebujete tehdy, když chcete v televizi chytat více programů, obraz na televizi vypadává, kostičkuje, horší se s počasím nebo nemůžete přijímat některé dostupné programy. Ideálním umístěním antény je střecha domu, můžete ji však nainstalovat i za okno nebo pod střechu a v případě krátké vzdálenosti od vysílače také přímo do pokoje (je však nutné změřit parametry signálu).

<p>Chcete ostrý obraz v televizi? Pak raději montáž antény přenechejte odborníkovi. Foto: ©Depositphotos.com/malekas</p>

Chcete ostrý obraz v televizi? Pak raději montáž antény přenechejte odborníkovi. Foto: ©Depositphotos.com/malekas

Jak probíhá montáž antény

Televizní anténu si můžete nainstalovat sami, myslete však na to, že kvalita instalace ovlivní kvalitu a nerušenost příjmu. Zavoláním odborníka se můžete vyhnout potížím s příjmem i situaci, že si koupíte špatnou anténu, zesilovač či rozbočovač. Profesionál navíc může najít kvalitní signál i tam, kde ho vy (jako laik) nenajdete. Cena závisí na tom, zda potřebujete pouze naladit televizi nebo provést kompletní instalaci antény.

Bez znalosti příjmových podmínek (informace o televizních vysílačích v okolí a vysílaných programech) nemůžete zvolit správnou anténu. Musíte alespoň odhadnout parametry signálu v daném místě. Anténář musí znát pravidla pro používání zesilovačů a slučování i rozbočování signálů, musí umět vhodně zvolit a naladit slučovače, poskládat všechny použité typy antén, nainstalovat konektory na kabely a zapojit účastnické zásuvky.

K montáži antény musíte zajistit přístup do objektu. V bytových domech nebo komplexech se společnou televizní anténou je v případě nějaké závady nutné domluvit opravu se správcem antény. Anténář nejprve na určeném místě změří signál, pak namontuje a seřídí vhodnou anténu, nainstaluje zesilovač a v případě dvou antén i slučovač a další prvky. Nakonec anténu zapojí do televize a naladí všechny programy. Podobně probíhá i montáž satelitní paraboly, u níž je důležité především její správné nasměrování.

<p>Pokud máte televizní rozvody hotové, stačí zapojit kabel do zásuvky. Foto: ©Depositphotos.com/Yunava</p>

Pokud máte televizní rozvody hotové, stačí zapojit kabel do zásuvky. Foto: ©Depositphotos.com/Yunava

Instalace přípojky na internet

Před samotnou instalací je potřeba ověřit dostupnost služby na konkrétní adrese. Technik by měl přímo na místě posoudit realizaci přípojky, a to zdarma. Díky posouzení vám řekne přesnou cenu přípojky a montážního materiálu. Pokud nejste vlastníkem objektu, ve kterém se montáž provádí, musíte nejprve zajistit povolení od majitele nemovitosti. Zřízení optické zásuvky a instalace internetového připojení trvá zhruba 3 hodiny.

Jestliže máte v obývacím pokoji televizní zásuvku, tak stačí, aby ji technik vyměnil za datovou, která je zakončena vývody pro data, televizi a rozhlas. K zásuvce pak připojí speciální kabelový modem, který zapojí pomocí síťové karty k počítači. Poté provede konfiguraci připojení počítače k internetu. Pokud nemáte kabelovou přípojku, protáhne technik koaxiální kabel pojistkovou skříní nebo malým provrtaným otvorem z centrálního rozvaděče na chodbě. Kabel je možné schovat pod lištu či koberec.

V případě bezdrátového internetu nainstaluje technik anténu na střechu domu, komín, zábradlí balkonu či na fasádu domu pomocí výložníku. Před instalací však změří kvalitu signálu a výhled na vysílací bod. Od antény může kabel vést rovnou k počítači, případně do switche nebo wifi routeru. Datový kabel zároveň slouží k napájení zařízení.

<p>Internetový kabel můžete od antény vést přímo do počítače, switche nebo wifi routeru. Foto: ©Depositphotos.com/usersam2007</p>

Internetový kabel můžete od antény vést přímo do počítače, switche nebo wifi routeru. Foto: ©Depositphotos.com/usersam2007

Jak jste zapojovali televizi nebo internet vy? Zavolali jste si na pomoc odborníka? Napište do komentáře pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Služby pro byt: 

1) Tapety jsou stále v módě! Nebo raději dáte přednost klasické výmalbě? Pomůže vám šikovný malíř nebo tapetář

2) Máte doma stará netěsnící okna a už jimi zatéká či profukuje? Zavolejte na pomoc okenáře a nechejte je vyměnit

3) Montáž sádrokartonu je prý jednoduchá, proč ji ale nenechat na odborníkovi? Zavolejte na pomoc sádrokartonáře

4) Vládne řezačkou obkladů a dlažby, zubovým hladítkem i vyštipovacími kleštěmi. Kdo? Přece šikovný obkladač

5) Nábytek, okna, dveře i schody. To vše a mnohem víc zvládne každý truhlář. Jak ale vybrat kvalitního řemeslníka?

6) Nebaví vás klasická výmalba ani tapety a chcete na zdech něco osobitého a originálního? Pozvěte si graffiti umělce

7) Bojíte se o svůj majetek? Nechejte si nainstalovat pořádný zabezpečovací systém a zajistěte si bezpečnější bydlení

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 168x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek