0komentářů

Chcete vědět, co se děje u vás v bytě, i když nejste doma? Nainstalujte si do chytré domácnosti bezpečnostní IP kameru

Máte připojení k internetu a potřebujete rychle zabezpečit svůj byt či dům bez zbytečného vrtání? Pořiďte si některou z bezpečnostních IP kamer. Jaké modely seženete a co všechno umí? A jak je využijete v chytré domácnosti?
Vydáno: 27.05.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1455x

Rozhodli jste se pronajímat byt přes Airbnb nebo máte doma malé děti, které chcete hlídat i v době, kdy jste v práci? Chcete rychle a jednoduše zabezpečit svůj objekt a vědět, co se v něm děje, i když nejste doma? Pořiďte si zabezpečovací systém složený z IP kamery a senzorů. Instalaci zvládne prakticky každý. Kameru postavíte na určené místo (třeba stolek či komodu v předsíni), připojíte ji k internetu, nainstalujete senzory a vše spárujete pomocí aplikace v chytrém telefonu. Některé kamery umožňují napojení na chytrou domácnost. Pak přes aplikaci v mobilu můžete ovládat třeba hlavní uzávěr vody nebo termostaty na radiátorech.

<p>Moderní IP kameru můžete napojit na různé chytré senzory. Foto: ©Depositphotos.com/cheyennezj</p>

Moderní IP kameru můžete napojit na různé chytré senzory. Foto: ©Depositphotos.com/cheyennezj

Projekt Angee

Za projektem Angee stojí Tomáš Turek společně s českým vývojářským studiem Cleevio. Zabezpečovací systém se skládá ze základnové stanice a libovolného množství malých senzorů, které připevníte na vstupní body (dveře, okna a podobně). Vše funguje bezdrátově a bez zapojení do elektřiny. Zařízení stačí zhruba jednou do roka nabít. 

Základem je válcová základna, která obstarává připojení k internetu. V horní části má kameru, která se dokáže otáčet o 360 ° a sledovat tak pohyb. Snímky nebo streamované video vám základna posílá na mobil. V základně je zabudovaný také reproduktor, gyroskop, a akcelometr, takže je do budoucna možné rozšíření funkcí (rozpoznání obličejů a hlasů, sledování teploty, vlhkosti vzduchu). Budete si třeba moci hlasem zadávat data do kalendáře podobně jako u Echa od Amazonu.

Instalace je jednoduchá, jednotlivé senzory stačí rozmístit po místnosti, stáhnout aplikaci na chytrý telefon nebo hodinky Apple Watch a vše spárovat s kamerou. Koncová cena balení, které bude obsahovat přístroj s jedním senzorem (pro sledování vstupních dveří), by se měla pohybovat kolem 429 dolarů.

Zabezpečovací zařízení Piper

Zařízení Piper kombinuje 180° kameru se senzory na pohyb, teplotu, vlhkost, světlo a zvuk. Kromě toho má zabudovanou sirénu. Instalace je jednoduchá a rychlá, zařízení spárujete se zařízením Android či iOS a hned můžete online sledovat, co se děje u vás doma. Piper využijete také jako domácí telefon a můžete ho doplnit o dveřní/okenní senzor (sleduje jejich otevření), inteligentní zásuvky, detektor vody či vzdálené ovládání osvětlení a stmívačů.. Cena začíná na 225 dolarech, přičemž dražší zařízení má navíc třeba kameru s nočním viděním.

Bezpečnostní kamera Nest Cam

Mála kamerka Nest Cam s nočním viděním dokáže snímat vaši domácnost v širokoúhlém (130°) HD rozlišení, zoomovat a pustit vám obraz do mobilu, ať už jste kdekoliv. Zvládá i přenos hlasu do místnosti (funkce domácího telefonu). V obraze si můžete vytyčit speciální zóny aktivity, takže kamerka dokáže rozlišit stín venkovní větve od stínu zloděje či zvuk tříštícího se skla od běžného ruchu z ulice. 

Kamerka může spolupracovat s chytrým termostatem Nest a protipožárním hlásičem Nest Protect, nedokáže však rozpoznávat obličeje. Kamera stojí 199 dolarů, ale můžete si navíc připlatit za službu Nest, díky které budete mít k dispozici záznam toho, co se u vás dělo v posledních dnech či týdnech. Za 100 dolarů ročně získáte 10denní video historii, za 300 dolarů ročně pak 30denní historii.

IP kamera Simplicam

Po zapojení IP kamery Simplicam můžete okamžitě sledovat obraz i zvuk na webu či v aplikacích pro Android a iOS. Kamera má noční vidění, a pokud zaznamená hluk, pohyb nebo jinou nepředvídanou událost, začne nahrávku ukládat a pošle vám vzkaz na mobil. Kamera slouží také jako oboustranná vysílačka (domácí telefon). Veškerá komunikace je šifrovaná a kamera zvládá i detekci obličejů. Kamera Simplicam stojí 150 dolarů, za dalších 50 dolarů pak získáte roční přístup ke cloudovému úložišti Closeli, kde můžete procházet posledních 24 hodin záznamu.

Zabezpečili byste si domácnost IP kamerou, nebo nedáte dopustit na klasický elektronický zabezpečovací systém? Napište do komentáře pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Chytrá domácnost:

1) Znáte Internet věcí? V seriálu Chytrá domácnost se dozvíte, kam směřuje vývoj chytré elektroniky a spotřebičů

2) Chcete spát jako Šípková Růženka, ale probouzíte se jako princezna na hrášku? Vyzkoušejte chytrou postel

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Vydáno: 19.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 41x

Funkcionalistické domy a stavby poznáte hned. Dominuje jednoduchost tvarů, geometrie a čisté linie. Tento styl bydlení nyní slaví svůj come back. Nové materiály, kombinace kovu a dřeva i užití kůže dodávají bytu příjemný kontrast.

Celý článek
Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 74x

Vytvořit ze starého lodního kufru originální kousek nábytku není nic těžkého. Kde takový kufr sehnat a na co si dát při nákupu pozor? A co je potřeba s kufrem udělat, než z něj vyrobíte odkládací stolek, lavičku či minibar?

Celý článek
Minimalizujte finanční ztráty při katastrofě u vás doma. Zařiďte si pojištění domácnosti i nemovitosti

Minimalizujte finanční ztráty při katastrofě u vás doma. Zařiďte si pojištění domácnosti i nemovitosti

Vydáno: 17.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 71x

Vaší nemovitosti i domácnosti hrozí spousta rizik, třeba zloději, požár, potopa nebo prasklé potrubí. Raději se na ně pojistěte, ať nepřijdete o peníze, které jste do svého domova dali. Co všechno takové pojištění zahrnuje?

Celý článek