PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Co dělat s nevzhledným a křivým stropem? Zakryjte ho látkou nebo fólií a vytvořte si originální interiér

Máte příliš vysoké stropy a protopíte v zimě majlant? Chcete oživit svůj domov? Nechejte si vyrobit stropní podhledy z napínané textilie či fólie. Jaké výhody mají oproti podhledu ze sádrokartonu, jak probíhá montáž a kolik stojí?
Vydáno: 27.05.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4915x

Pomocí napínaného podhledu vytvoříte dokonale rovný strop a zakryjete jeho vady. Navíc jím snížíte vysoké stropy i o několik metrů. Minimální snížení stropu je však 3 cm, takže ho můžete nainstalovat i do místností s nízkými stropy. Montáž je na rozdíl od instalace sádrokartonových podhledů rychlá a jednoduchá bez nutnosti stěhování nábytku či následného uklízení místnosti (jen nejspíš budete muset odsunout skříně a sedačku od stěny). Dva zkušení montážníci zvládnou za jeden den připevnit 50 - 100 m2 běžného rovného stropu. 

Na výrobu napínaných stropních podhledů se většinou používá speciální fólie z PVC či polyvinylu. Někdy se používá i textilie, která je většinou omyvatelná. Fólie i textilie seženete v mnoha barvách i dekorech. Mohou být třeba lesklé, transparentní, matné, saténové či s metalízou, ale i s vlastním obrázkem nebo fotografií. Cena závisí na vybraných materiálech, složitosti zakázky, tvaru místnosti a počtu rohů i počtu a druhu svítidel. Cena 1 m2 většinou začíná zhruba na 1 000 Kč.

<p>Lesklá fólie funguje jako zrcadlo, takže opticky zvětší prostor. Foto: ©Depositphotos.com/jura13</p>

Lesklá fólie funguje jako zrcadlo, takže opticky zvětší prostor. Foto: ©Depositphotos.com/jura13

Výhody napínaných stropních podhledů z fólie

Fólie nevylučuje žádné škodliviny, je netoxická, bez zápachu, snadno omyvatelná, velice lehká, pevná a elastická. Fólii můžete napínat pod různými úhly a vytvořit tak hladké, lomené i zakřivené povrchy, udělat strop zvlněný nebo mnohoúrovňový, vytvořit kužely, ovály, oblouky i koule. Napínaný podhled nevsakuje a nepropouští vlhkost. Vzduchová vrstva mezi fólií a základním stropem pomáhá uchovávat v prostoru teplo.

Fólii můžete nainstalovat i do nevytápěných prostor a prostoru s vysokým stupněm vlhkosti či tepla (bazény, balneo provozy, sauny).

V průběhu času nemění fólie svou původní kvalitu, neztrácí barvu, nebledne, nežloutne a nepraská. Díky tenké teflonové vrstvě odpuzuje prach a nesráží se na ní kondenzát. Fólie se nedá zapálit, nepropouští teplo a nepodporuje hoření, takže vyhovuje i prostorům s maximálními požadavky na požární bezpečnost. Fólie je velice lehká, tudíž je vhodná i pro prostory s velkou plochou. Plocha jednoho podhledu může být až 80 m2, pak se zhotovuje několik pláten za pomoci styčného profilu.

Fólie má tvarovou paměť, takže v případě vytopení shora nebo oprav rozvodů nad podhledem ji můžete demontovat a opět použít. Údržba je snadná, stačí ji vyčistit běžným saponátem či mýdlem, případně speciálním přípravkem na čištění fólie. Fólie má dobré akustické vlastnosti (nepřenáší zvukové vlny a tlumí zvuk), které lze ovlivnit perforací různých velikostí. Stropní podhled v lesklém provedení má efekt zrcadla, takže odráží světlo (až 85 %) z místnosti a opticky zvětšuje prostor.

Jak probíhá montáž napínaných podhledů?

Napínané stropní podhledy se skládají ze samotné fólie (na jejím okraji je připájena plastová lišta), montážních lišt a dekoračních lišt. Nosnou konstrukci tvoří duralové montážní lišty (neviditelná konstrukce) nebo plastové PVC lišty (viditelná konstrukce). Při instalaci napínaných textilií bývá nosný rám většinou z dřevěných hranolků. Na ty se připevní speciální profil, do kterého napnete látku. Montáž provádí specialisté. Ti před samotnou montáží zaměří prostor, protože každá fólie se vyrábí na míru.

Nedokážete si napínané stropní podhledy představit? Podívejte se na Pinterest.

Montážníci namontují na obvodové zdi nosné lišty (musí je pořádně ukotvit, protože napnutá fólie má vysoký tah), poté nahřejí prostor či samotnou fólii na teplotu zhruba 50 - 60 °C a pomocí lišt začnou upevňovat fólii po okrajích do připravených profilů. Fólie získá po vychladnutí ideální tvar a rovnost. Nakonec do ní pracovníci vyřežou otvory pro zabudování světel, větracích otvorů či protipožárního systému.

Do podhledu můžete nainstalovat různá světla a prostupy (bodovky, LED diody, halogeny, mřížky a jiné). Jejich konstrukce a uchycení se připravuje před napnutím fólie. K prosvětlení se hodí translucentní fólie (při prosvětlení vhodným světlem získáte příjemné měkké rozptylující světlo podobné dennímu) nebo tkanina z polyesterových vláken (dobře rozptyluje světlo).

Líbí se vám napínané stropní podhledy? Podělte se o svůj názor s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 1x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 91x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 140x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 181x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek