PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Bojíte se o svůj majetek? Nechejte si nainstalovat pořádný zabezpečovací systém a zajistěte si bezpečnější bydlení

Máte doma cennosti, bydlíte v divočejší části města nebo vlastníte chatu na samotě u lesa? Raději si svůj majetek pořádně zabezpečte. Jaké zabezpečovací systémy existují, jaké jsou v nich rozdíly a kdo provede montáž? Čtěte dále.
Vydáno: 27.05.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1835x

Důvody pro zabezpečení domácnosti jsou různé. Někteří se bojí krádeže, jiní požáru či vytopení bytu, když budou na dovolené, a další si zase pořizují zabezpečení především kvůli pojistce. Čím vyšší je totiž zabezpečení objektu, tím nižší většinou platíte pojistné. Pro každého se tak hodí jiný zabezpečovací systém i jiná míra zabezpečení. Solidní zabezpečovací firma by tedy měla zohlednit nejen to, kde a v jaké oblasti bydlíte, ale také vaše potřeby.

Rozdíl mezi mechanickým a elektronickým zabezpečením

Mechanické zabezpečení (mříže, bezpečnostní zámky, dveře i folie) zabrání nebo znesnadní zloději vniknutí do objektu, neoznámí vám však, že se do objektu pokouší někdo dostat. Zloděje většinou zpomalí a v obydlenějších oblastech někdy i odradí, protože při průniku do objektu nadělá dost hluku. Na opuštěných místech tak nemají tyto systémy příliš smysl, protože hluk, který zloděj při průniku přes mechanické zabezpečení udělá, nikdo neuslyší a vy se o vykradení dozvíte až ve chvíli, kdy k objektu přijedete.

Elektronické zabezpečení dokáže kromě pasivního sledování i aktivně zasáhnout. Zloděje sice nezpacifikuje, ale může spustit hlasitý alarm nebo poslat upozornění na váš mobil (textové i obrazové), případně na centrálu bezpečnostní agentury či policie. Za přímé napojení na pult centrální ochrany však budete platit měsíční paušál. Chytré zabezpečovací systémy vás ochrání nejen před vykradením, ale i před požárem či vytopením a mohou simulovat přítomnost osoby v objektu (třeba rozsvěcením světel nebo stahováním a vytahováním žaluzií).

Cena 1 m2 bezpečnostní fólie stojí včetně instalace od 1000 Kč, 1 m2 venkovní mříže pak od 3000 Kč za 1 m2. Bezpečnostní dveře bez instalace stojí od 25 000 Kč. Cena instalace kamerového systému i alarmu se odvíjí od velikosti objektu a množství funkcí, které systém obsahuje. Dá se však říci, že na základní zabezpečení rodinného domu tak, aby odpovídalo dnešním standardům, je potřeba vynaložit zhruba 25 000 – 30 000 Kč.

<p>Mechanické zabezpečení zabrání nebo znesnadní zloději vniknutí do objektu. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu</p>

Mechanické zabezpečení zabrání nebo znesnadní zloději vniknutí do objektu. Foto: ©Depositphotos.com/photographee.eu

Jak funguje elektronický zabezpečovací systém?

Elektronické zabezpečovací systémy jsou drátové i bezdrátové. Drátové zabezpečení si vyberte v případě, pokud zrovna stavíte nebo rekonstruujete. Pokud vám nevadí sekání do zdi nebo pohledové krycí lišty, můžete ho nainstalovat i do stávajících objektů. Předností těchto systémů je stálé napájení elektřinou bez potřeby měnit baterie. Bezdrátové alarmy snadno nainstalujete bez sekání a instalačních lišt, takže nenarušíte vzhled interiéru. Při stěhování si je můžete vzít s sebou, musíte však myslet na výměnu baterií (některé modely vás na to samy upozorní).

Na elektronický zabezpečovací systém bývají napojeny různé detektory, které dokáží nejen rozpoznat pohyb v prostoru, otevření dveří nebo oken či rozbití skleněné výplně okna, ale i identifikovat kouř, plyn nebo změnu teploty. Kromě toho obsahuje kamery, elektronické zámky, magnetické senzory a další elektronické vychytávky, pomocí kterých vytvoříte z obyčejné domácnosti chytrou.

Jak vybrat zabezpečovací firmu

Vybírejte firmu, která má patřičná oprávnění, má dobré reference od zákazníků a provádí komplexní služby. Může být třeba členem Asociace technických bezpečnostních služeb Grémium Alarm. Vybranou firmu si najděte na webu justice.cz a zkontrolujte, zda má živnostenské oprávnění na manipulaci s elektrickým proudem a koncesi na zabezpečování a ochranu majetku.

Vyžádejte si více nabídek od různých firem (solidní firmy je nabízejí zdarma) a nechejte si vysvětlit vše, co vám není jasné. Pokud si chcete pořídit zabezpečovací systém napojený na pult centrální ochrany, navštivte jejich centrum a nechejte si ukázat, jak nakládají s citlivými daty a jak fungují v reálné situaci. S firmou sepište servisní smlouvu, která stanoví každoroční pravidelné prohlídky pro ověření funkčnosti kamer, vyčištění optiky a prověření, zda záznam probíhá v pořádku.

Od firmy požadujte certifikovanou zabezpečovací techniku a nezapomeňte si porovnat i záruční a servisní podmínky jednotlivých firem. Zajímejte se také o vazbu zvolené techniky na pojistné podmínky pojišťovny. Pokud si v něčem nejste jistí, můžete své problémy zkonzultovat také s odborníky v poradenské místnosti Policie České republiky.

Kdy bude zabezpečovací systém efektivní

Na začátku s agenturou proberte míru rizika, která se týká zabezpečovaného objektu. Ta závisí především na lokalitě a přístupnosti, případně také na zvýšené pravděpodobnosti požáru. Zabezpečovací agentura musí vybrat takový zabezpečovací systém, který odpovídá této míře rizika, ale navíc by se měla řídit i podle požadavků vaší pojišťovny.

Kamery by měly být nainstalované na hůře dostupných místech, ale s dobrým výhledem. Počet kamer záleží na vašich požadavcích. Pokud je potřeba, provede zabezpečovací agentura kamerovou zkoušku, díky které zjistí, kam kamery nainstalovat a jaký typ zvolit. Po instalaci systému následuje zhruba týden zkušebního provozu a jeho vyhodnocení. Podle toho se systém doladí a může přejít do ostrého provozu. Od firmy si vyžádejte i samolepky s informací, že je objekt střežen kamerovým systémem. Mohou zloděje psychologicky odradit od pokusu vykrást váš domov.

Aby byl systém úplný a fungoval opravdu efektivně, je dobré si zaplatit napojení na pult centrální ochrany. Bezpečnostní agentura pak v případě spuštění alarmu přijede na místo. Ceny jsou různé podle jednotlivých firem a vybraného tarifu, ale obvykle to bývá v řádech stokorun za měsíční službu. Zpravidla také platí, že čím vyšší částku platíte, tím nižší je cena výjezdů v případě, kdy není na místě zaznamenán narušitel.

Jaké je podle vás nejlepší zabezpečení bytu či domu? Je vůbec potřeba? Podělte se o svůj názor s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Služby pro byt: 

1) Kdo vám pomůže v tom, abyste měli doma teplo? Přece kamnář, topenář či kotlář. Poznejte tato řemesla blíže

2) Tapety jsou stále v módě! Nebo raději dáte přednost klasické výmalbě? Pomůže vám šikovný malíř nebo tapetář

3) Máte doma stará netěsnící okna a už jimi zatéká či profukuje? Zavolejte na pomoc okenáře a nechejte je vyměnit

4) Montáž sádrokartonu je prý jednoduchá, proč ji ale nenechat na odborníkovi? Zavolejte na pomoc sádrokartonáře

5) Vládne řezačkou obkladů a dlažby, zubovým hladítkem i vyštipovacími kleštěmi. Kdo? Přece šikovný obkladač

6) Nábytek, okna, dveře i schody. To vše a mnohem víc zvládne každý truhlář. Jak ale vybrat kvalitního řemeslníka?

7) Nebaví vás klasická výmalba ani tapety a chcete na zdech něco osobitého a originálního? Pozvěte si graffiti umělce

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 136x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 224x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 235x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek