PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Stejně jako vy mohou mít i vaše ratolesti v pokoji dětské stěny a sestavy. Víte, jakou vybrat? Čtěte 27. díl Babybytu

Zařízení dětského pokoje funkčním a nadčasovým nábytkem je během na dlouhou trať. Musíte jej přizpůsobit nejen věku vaší ratolesti. Rozhodování vám ulehčí nabídka jednotlivých sestav, a to i zvlášť provedení pro kluky a pro holky.
Vydáno: 17.05.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2333x

Zařizujete dětský pokoj a přemýšlíte, jak jej nejlépe vybavit? Vedle místa pro spaní a hry počítejte s prostorem pro ukládání bobtnajících hromad hraček, věcí a oblečení. „Děcák“ totiž postupně přejde v místnost pro předškoláka, školáka a případně ještě později pro studenta. Pomozte si s policemi či regály na zdi, ale na trhu je i obrovská škála nejrůznějších dětských stěn a sestav.

Základem je dostatek odkládacích prostor na všemožné věci

Moderní dětské pokoje zařizujte nadčasově a hlavně jednoduše. Základem je dostatek odkládacích a úložných prostor pro dětské věci, knížky, či hračky, netradičně řešené postele a sladěná barevnost. Orientujte se při nákupu spíše na přírodní materiál, ale i levnější dostupnější lamino. Rustikální dětský nábytek v moderní podobě působí elegantně, čistě a stylově.

<p>Stěna do dětského pokoje Gron. <em>Foto: MT-nábytek.cz</em></p>

Stěna do dětského pokoje Gron. Foto: MT-nábytek.cz

Je zřejmé, že nábytek do dětského pokoje nepořizujete jednou provždy. Počítejte s jeho obměnou alespoň jednou do osamostatnění vašeho potomka. Kromě postele tedy počítejte s koupí pracovního stolu, ideálně v rozměru 120 × 70 centimetrů. Dále potřebujete židli, skříňku na oblečení a jak už bylo řečeno, hodně úložných míst. Přijdou vhod i v případě koníčků, náročných na prostor.

Podstatou každého dětského pokoje jsou tři základní prvky. Úložné prostory, kvalitní postel a stůl. Přidejte i textilní doplňky a v tomto prostoru se bude vaše dítě cítit dobře.

Příliš vás neláká postupné nakupování a zároveň starost, aby jednotlivé kusy k sobě vzájemně odpovídaly odstínem, kováním a materiálem? Nejjednodušším řešením jsou dětské nábytkové sestavy z dřevěného masivu nebo lamina.  Při správné péči vydrží i počáteční řádění vašich nejmenších ratolestí a úspěšně „přežijí“ až do jejich staršího věku.

<p>Dětský pokoj Edita. <em>Foto: MT-nábytek.cz</em></p>

Dětský pokoj Edita. Foto: MT-nábytek.cz

Především budoucí vzdělanci ale ocení vybavené studentské pokoje, které se dají seskládat podle aktuální potřeby. Sestavy v mnoha variantách jsou vhodné pro dívky i chlapce. Dobré studentské zázemí utvoří třeba rohový psací stůl se zásuvkami a narůstající garderobu skryje pořádná šatní skříň. Důležitou součástí pokoje je i koberec, který tlumí nárazy i zvuky a místnost zatepluje.

Zrcadla dodají dětskému pokoji potřebné světlo

S fyzickým růstem dítěte roste i potřeba přiměřených úložných prostor pro věci. Nové komody či skříňky jsou ideální, přičemž v dívčích pokojích je doplňte zrcadlem. Slouží nejen parádnicím, ale dodají pokoji i potřebné světlo. Chcete svým potomkům podstatně vylepšit dýchání? Zvažte koupi nové postelové matrace, případně i podlahové krytiny. Vybírejte raději jasné a teplé barvy.

<p>Dětský pokoj sestava Jamal. <em>Foto: MT-nábytek.cz</em></p>

Dětský pokoj sestava Jamal. Foto: MT-nábytek.cz

Zapojte své děti do vybírání nábytku i barev. Třeba si budou chtít připomenout letní prázdniny a blankytně modrá, oblázkově šedá nebo mátová zelená jim navodí přesně tu příjemnou, veselou a zároveň klidnou atmosféru. Volte raději teplejší než příliš studené tóny, případně kombinaci dvou jemnějších barev. Nábytek dobře sladíte i s dalšími doplňky, koberce, polštářky nebo tapetami.


                Myslete na 5 základních pravidel pro ideální dětský pokoj:
                •    Nezbytnou součástí vybavení dětských pokojů jsou pestré barvy.
                •    Hledejte praktičnost, jednak při využití dětmi, jednak při vašem úklidu a údržbě.
                •    Nezapomeňte na dostatek kvalitních úložných prostor, úložné kontejnery a krabice.
                •    Zajistěte v pokojíku volný prostor a dostatek místa, nezaskládejte všechno kolem.
                •    Multifunkční nábytek skvěle rozvíjí představivost, oblíbené jsou třeba truhly.


Veškeré interiéry podléhají módním vlivům. Chcete i v případě dětského pokoje zůstat „in“? V letošním roce zůstaly hlavním trendem přírodní materiály, jako kámen, dřevo nebo korek. Doplňky pořiďte nejlépe v tónech pískové, zelené, hořčicově žluté či hnědé. To se týká hlavně pokojů pro starší děti a studenty. Nezapomeňte ani na rostliny, velké, malé, zavěšené, či v květináčích.

<p>Stěna do dětského pokoje Insert. <em>Foto: MT-nábytek.cz</em></p>

Stěna do dětského pokoje Insert. Foto: MT-nábytek.cz

Přednost dejte spíše světlejším odstínům nábytku. Krásně vypadá třeba bílá barva v kombinaci se světlým nebo naopak s kontrastním tmavším dřevem. Doplňte jej různými veselými a barevnými dekoracemi, podle věku dítěte. Trendem zůstává rostoucí nábytek, sloužící malým i větším dětem. Nejčastěji jde o variabilní rostoucí stoly pro děti nebo židle.

K pokojíčkům pro děti patří veselé, živé barvy s pestrými vzory

Pokud můžete, pamatujte už u malých mrňousů na alespoň nějakou volnou hrací plochu uprostřed místnosti. Doplňte ji o úložné boxy, skříňky pro oblečení a ostatní nezbytné poklady. K pokojíčkům pro malé děti patří veselé a živé barvy včetně pestrých vzorů. Určitě nic nepokazíte světle modrou, světle zelenou nebo krémovou barvou, doplněnou světlým dřevem.

<p>Dětský pokoj Liana vhodný i pro studenty. <em>Foto: MT-nábytek.cz</em></p>

Dětský pokoj Liana vhodný i pro studenty. Foto: MT-nábytek.cz

V diskuzích na internetu je vašich názorů plno. Svědčí to o tom, že výběru nábytku do pokojíků pro své nejmilejší věnujete velkou pozornost. Čtenářka s přezdívkou Milča například chválí dětskou sestavu Tereza 1: „Vyhovuje mi i to, že se dají určit komponenty, které chci a které ne. Ta limetková mi vůbec přijde pěkná, a cena je přiměřená vůči tomu, co s tím děcka budou dělat,“ napsala.

Podívejte se také na různé typy dětských stěn do pokojíčků na síti Pinterest.

Raději jednorázově investovat do dětského pokoje větší sumu, než ho každý rok upravovat, hodlá čtenářka Irena. „Dítě se ale mění a čím starší je, tím větší nároky na svůj pokoj klade. Jeho vkus se pak mění klidně z hodiny na hodinu, takže se snažím vybírat spíše střídmější barvy,“ popisuje své zkušenosti ze zařizování dětského pokoje ve své domácnosti.

<p>Dětský pokoj Irving 1 pro dvě děti. <em>Foto: MT-nábytek.cz</em></p>

Dětský pokoj Irving 1 pro dvě děti. Foto: MT-nábytek.cz

Vytvořit dětský pokoj není jednoduché, ale vše se dá s trochou času zvládnout. V každém případě myslete vždy na bezpečnost a přesvědčte se zejména o stabilitě koupeného nábytku.  Neměl by mít ostré rohy nebo hrany a na škodu určitě není zkontrolovat zdravotní nezávadnost použitých nátěrů. K dispozici máte celou řadu vzorů, rozměrů, designových a tematických řad i barev.

Inspirovali jste se při výběru dětské stěny do pokoje vašeho potomka? Napište do komentáře pod článkem tipy na zařízení dětských pokojů, a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 167x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek