0komentářů

Vybíráte pokoj pro vašeho nejmenšího? Pořiďte mu dětský rostoucí nábytek. Ušetříte peníze i čas

Rostoucí postýlka i rostoucí psací stůl ušetří rodinné náklady i čas na nutnou obměnu dětského nábytku. Zařiďte svým potomkům zdravé a pohodlné sezení, ale také co nejklidnější spánek. Inspirujte se v dalším díle seriálu Babybyt.
Vydáno: 10.05.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3133x

Zařizování pokoje pro nejmenší a později větší děti je v tuzemských podmínkách práce na několik etap. Pokoj vašich potomků totiž přechází postupně v místnost pro předškoláka, školáka a případně ještě později pro studenta. Výrazný zásah do rodinného rozpočtu kvůli obměnám interiéru vás mine, pokud využijete „rostoucí“ nábytek. Uspoříte tím i nemálo svého času.

Rostoucí židlička má plynulé nastavení hloubky sedu

Typickým zástupcem rostoucího nábytku je dětská pracovně-jídelní židlička ke stolu pro nejmenší. Dnešní modely můžete pořídit už pro děti od 9 měsíců věku. Mají plynulé nastavení hloubky sedu, i možnost záměny sedáku a podnožky. Židlička z kvalitního tvrdého bukového dřeva spolehlivě drží zátěž až 100 kg zátěž a bez problémů vydrží i řadu let užívání.

<p>Dětský pokoj s rostoucí postýlkou Noly 1 z e-shopu MT-nábytek.cz je ideální pro úsporu peněz i času.</p>

Dětský pokoj s rostoucí postýlkou Noly 1 z e-shopu MT-nábytek.cz je ideální pro úsporu peněz i času.

Navykněte své děti už od mala správnému sezení na židli i u stolu. Pracovní místo pro školáky musí totiž splňovat požadavky na zdravý vývoj organismu. Nesmí tudíž chybět ergonomicky tvarovaná židle pro děti a psací stůl, odpovídající výšce vašeho dítěte. S postupem času váš školák velmi ocení mnohem více místa na knihy, sešity a učebnice. Kupte mu praktické police či šuplíky.

Odborníci doporučují měnit matraci ze zdravotních důvodů každých 7 let.

V rostoucím nábytku bude vaše dítě i spokojeně spát. Dětské rostoucí postýlky mívají zpravidla i přebalovací pultík a úložný systém na vše potřebné při péči o miminko. Můžete vyjmout zábranu i nábytek rozložit, takže získáte dětskou postel, psací stůl s kontejnerem, 2 police a také šuplíkovou komodu. Za necelých 11 000 Kč dostanete odolný a barevně stálý nábytek, nejčastěji z lamina.

<p>Dětská rostoucí postýlka s přebalovacím pultíkem Noly 9 z e-shopu MT-nábytek.cz k péči od malého miminka.</p>

Dětská rostoucí postýlka s přebalovacím pultíkem Noly 9 z e-shopu MT-nábytek.cz k péči od malého miminka.

Větší jednoduchou celodřevěnou postel 160 × 70 cm s bezpečnostním zábradlím a roštem pořídíte zhruba do 900 Kč. Rostoucí postel můžete mít včetně roštu téměř za 2 500 Kč, ale bez matrace. Podle zpracování a použitého dřeva sáhnete do kapsy i pro dvojnásobek. Matrace z polyuretanové pěny stojí nejčastěji jen mírně přes 2 400 korun.

Polohovatelnost stolu i židle je jedním z nejdůležitějších faktorů

Před výběrem matrace se zaměřte na rošt. V obchodech jej najdete buď z pevných lamel, nebo polohovatelný. Myslete na to, že příliš měkká postel vašim nejmenším škodí, nepodporuje správné postavení obratlů a dětská páteř je pak náchylnější k růstovým vadám. Dbejte na to, aby postel díky použitým materiálům zůstala také dostatečně provzdušněná.Rostoucí nábytek nabízejí výrobci běžně pro věkové rozmezí 4 až 18 let, často ve čtyřech barvách, červené, zelené, modré a růžové. Celý sortiment židlí, stolů a doplňků tak můžete barevně sladit s interiérem. Rostoucí stoly mají také náklon pracovní desky, důležitý pro zdravý posed. Na židlích mají mít děti chodidla na podlaze, nohy v kolenou v úhlu 90°, a podporu beder zádovou opěrkou.

Rostoucí stoly si vyberete až z 16 barevných variant, velice módní je bílá.

Dobrou dětskou židli vybírejte nejen podle ceny, ale taky podle jejích funkčností. Myslete na větší zatížení v budoucnu, i s rezervou počítejte nejméně se 100 kg. Kupujte židli s dostatečně vysokou opěrkou, kterou přizpůsobíte výšce dítěte. Naštěstí už je obecně přijímaným standardem výškové nastavení téměř všech druhů židlí, nejen kancelářských.Rostoucí stoly pro děti mají běžně polohovatelnou horní desku. Dítě si ji může naklonit až do úhlu 85°, psát do sešitu a vše mít v úrovni očí. Na kreslicí potřeby a učebnice dokupte pár kontejnerů se šuplíky či policemi. Budou mít tak při ruce. Ideální délka stolu v období začátku školní docházky je 150 cm, přičemž výšku rostoucích psacích stolů nastavíte od 51 až do 78 cm.

Výška stolové desky? Asi 2 cm nad spuštěnými lokty sedícího dítěte

Podle internetových diskuzí rostoucí nábytek hojně využívá řada domácností s dětmi. „Syn dostal rostoucí stůl a židli už ve třech letech. Teď je mu 5 let, k tomu přibyla teď 3letá cácorka. Střídají se tam, kreslí, malují, modelují a stůl i židle zatím přežili bez úhony. akže vřele ten nábytek všem doporučuji. Zatím jsem jim ale zakázala polohovat desku,“ píše čtenářka Klára.

Do diskuze přispěla i čtenářka s přezdívkou Elli: „Chci se podělit o zkušenosti se stoly, hodně lidí tvrdí, že dětem patří do pokoje jedině masiv. Já si myslím, že stůl z masivu musí být po dětském používání zničený, bude tam prostě vidět každá rýha na pracovní desce, takže mi lamino přijde praktičtější. Kromě toho já masiv ráda nemám, ty suky ve dřevě se mi prostě nelíbí.“

Podívejte se na různé druhy rostoucího dětského nábytku také na síti Pinterest.

Máte-li doma předškoláka, vybírejte dětský nábytek do dětského pokoje velmi pečlivě. Jedná se o zdraví vašich nejmilejších. Nezapomeňte na velmi důležitou součást pracovního místa, osvětlení. Kromě centrálního svítidla uprostřed místnosti pořiďte přímo na stůl dětskou stolní lampu, jejíž světlo z pohyblivého ramene dopadá na plochu stolu pod úhlem 50°.

Pořídili jste svým ratolestem nový rostoucí nábytek do dětského pokoje? Napište do komentáře pod článkem, odkud jste čerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Nafukovací postele a lůžka používejte spíše pro příležitostné spaní a návštěvy. Zdravá záda nadevše

Nafukovací postele a lůžka používejte spíše pro příležitostné spaní a návštěvy. Zdravá záda nadevše

Vydáno: 25.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 39x

Pokoj pro hosty není zdaleka běžnou součástí všech obydlí. Návštěvu z daleka ale musíte zpravidla někam uložit. Přenechat jí vlastní ložnici a spát na zemi je ale nesmyslná oběť. Využijte nafukovací matrace, nebo i celé postele.

Celý článek
1komentářů
Jak najít lokálního farmáře či pěstitele? Stačí vám smartphone s připojením k internetu a správnou aplikací

Jak najít lokálního farmáře či pěstitele? Stačí vám smartphone s připojením k internetu a správnou aplikací

Vydáno: 24.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 69x

Zajímáte se o to, co dáváte sobě a své rodině na talíř? Chcete podporovat lokální pěstitele a farmáře, ale nevíte, kde je hledat? Nainstalujte si 4 aplikace, které vám je pomohou najít a které vám o nich řeknou víc než jen adresu.

Celý článek
Lišta, kryt nebo organizér? Vteřinový manžel poradí, jak nejlépe schovat kabely v obýváku

Lišta, kryt nebo organizér? Vteřinový manžel poradí, jak nejlépe schovat kabely v obýváku

Vydáno: 23.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 153x

Máte doma hodně elektrospotřebičů a nemůžete se kvůli tomu pro samý kabel v obýváku pohnout? Ukryjte je před zraky návštěv do husích krků, speciálních lišt nebo za dřevěný plůtek. Můžete je ale i přiznat a udělat z nich dekoraci.

Celý článek