0komentářů

Chcete spát jako Šípková Růženka, ale probouzíte se jako princezna na hrášku? Vyzkoušejte chytrou postel

Máte problémy se spaním, vstáváte ráno rozlámaní nebo vás partner ruší chrápáním? Vyzkoušejte chytrou postel nebo matraci. Přizpůsobí se vašim potřebám a doktorům pomůže s diagnostikou poruch spánku. Co všechno umí a kolik stojí?
Vydáno: 06.05.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2766x

Dobré lůžko je důležité pro vaše zdraví, respektive pro vaše výkony v profesním i soukromém životě. Proto vznikají chytré postele, které dokáží monitorovat váš spánek, a podle naměřených údajů pak upravují některé své vlastnosti. Doteď jste si pro monitorování spánku museli dát náramek na ruku nebo položit telefon na matraci, nyní si stačí lehnout a ráno máte veškeré údaje o svém spánku na mobilu, tabletu či počítači.

Chytrá postel se maximálně přizpůsobí vašim spánkovým potřebám a dokáže vás vzbudit v ten nejlepší čas tak, abyste byli co nejméně unavení. Pomocí chytré matrace můžete sledovat i důležité životní funkce miminka, takže nemusíte mít strach o jeho bezpečí. Vývoj a výroba chytrých postelí a matrací je poměrně v začátcích, takže je v mnoha případech seženete jen ve startupových kampaních a pouze v zahraničí. K ceně si tak navíc musíte připočítat poměrně drahou dopravu.

<p>Chytrou matraci si pomocí telefonu či tabletu nastavíte přesně tak, jak potřebujete. Foto: ©Depositphotos.com/innovatedcaptures</p>

Chytrou matraci si pomocí telefonu či tabletu nastavíte přesně tak, jak potřebujete. Foto: ©Depositphotos.com/innovatedcaptures

Chytrá postel od Sleep Number

Chytrá postel od Sleep Number je vybavená několika senzory, které hlídají srdeční funkce i pohyby těla během spánku. Naměřené údaje se zaznamenávají do aplikace na přístrojích s operačním systémem iOS. Aplikace Sleep IQ pak na základě zaznamenaných údajů vyhodnotí, jak kvalitní máte spánek, a navrhne tipy, jak ho zlepšit. Kromě toho má postel speciální technologii, pomocí které můžete nastavit tvrdost matrace. Váš iPhone s postelí spárujete pomocí Bluetooth. Cena matrace začíná na 25 000 Kč, vylepšené modely však stojí i přes 150 000 Kč.

Matrace od ReST Bed

Chytrá matrace ReST Bed se přizpůsobí vašemu tělu tak, abyste během spánku měli v každé poloze rovnou páteř. Postel navíc monitoruje váš spánek a podle naměřených údajů se dokáže přizpůsobit vašim potřebám. Naměřená data mohou pomoci i lékařům při diagnostice poruch spánku.

Inteligentní matrace Balluga

U chytré matrace Balluga můžete nastavit teplotu, tvrdost i podpěrné body pro dosažení rovné páteře v jakékoliv poloze. Má zabudovaný systém proti chrápání, poskytne masáž těla a monitoruje spánek (tělesnou teplotu, tepovou frekvenci i pokojovou teplotu). Podle naměřených údajů se matrace nastaví tak, aby maximálně zlepšila kvalitu vašeho spánku. Výrobce plánuje i to, že matrace bude umět komunikovat s dalšími chytrými přístroji, třeba termostatem, světlem, kouřovým hlásičem či zámkem. Veškerá nastavení provádíte pomocí aplikace na chytrém telefonu (iOS i Android) a cena začíná zhruba na 30 000 Kč.

Chytré matrace od Kingsdown

U chytré matrace od Kingsdown si pomocí telefonu nastavíte komfortní teplotu (díky čemuž se dobře zbavíte vlhkosti v matraci) a podpůrné zóny tak, abyste měli během spánku rovnou páteř. Matrace obsahuje i systém proti chrápání, takže už vás partner či partnerka nebudou rušit od spánku. Matraci propojíte s chytrým telefonem či tabletem pomocí Bluetooth.

Speciální potah Luna

Pomocí potahu Luna uděláte snadno z klasické postele chytré lůžko. Stačí ho přetáhnout přes matraci, kterou máte doma. Potah má zabudované senzory, kterými sleduje kvalitu vašeho spánku, dýchání i srdeční tep. Potah je připojený k mobilu či tabletu a dokáže nastavit teplotu lůžka, ztlumit osvětlení v ložnici, regulovat hlasitost hudby, zamknout vchodové dveře při ulehnutí, dát povel kávovaru i nahrávat chvíle, kdy chrápete. Potah Luna je k dostání ve čtyřech rozměrech a stojí od 5 800 Kč.

Smartrress od Durmet

Ne vždy se vydá výrobce chytrých zařízení správnou cestou. Příkladem může být podle mého názoru společnost Durmet, která na trh vypustila matraci, která pomocí zabudovaných senzorů detekuje nevěru. Ty jsou citlivé na aktivitu a údery na posteli a snímané údaje posílají na smartphone. V aplikaci se pak dozvíte, jak dlouho podezřelý pohyb na matraci trval nebo jak intenzivní nárazy na posteli byly.

Líbí se vám, co všechno chytré matrace a postele umí? Pořídili byste si jednu z nich domů? Podělte se o svůj názor v komentáři pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Chytrá domácnost:

1) Znáte Internet věcí? V seriálu Chytrá domácnost se dozvíte, kam směřuje vývoj chytré elektroniky a spotřebičů

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Vydáno: 28.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 30x

Rozhodli jste se zařídit a vybavit domácí bar pro pěkné chvíle s partnerem či přáteli? Pořiďte si stylový nábytek, nezbytné technické potřeby a tekuté ingredience. V článku najdete 12 věcí, které by vám neměly doma v baru chybět.

Celý článek
Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vydáno: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 621x

Balkonová a truhlíková sezóna je spolu s hřejivými paprsky sluníčka definitivně tady. Zahradníček vám poradí, jaké balkonovky si sehnat, kam je vysadit a jak se o ně nejlépe starat. Zpestřete si letos svůj balkon i 6 novými druhy.

Celý článek
Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Odhalte pravdu o vinylových podlahách. Proč byste o nich měli uvažovat při výměně podlah v domě či bytě?

Vydáno: 26.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 154x

Hodí se vinylová podlaha do bytu či domu? Šíří se o ní spousta mýtů, třeba že je tvrdá, studená a chůze po ní hlučná. Je to pravda, nebo ne? Jaké má PVC podlaha skutečné výhody a nevýhody? Přečtěte si další díl Bytových mýtů.

Celý článek