PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Zařiďte si balkón nebo terasu podle zásad východního učení feng shui. Žijte i odpočívejte v pohodě

Hledáte originální a současně pohodové okamžiky, spojené s pobytem v exteriéru? Zařiďte si balkón ve stylu bydlení podle feng shui. Slibuje ve vašich domovech příjemnější atmosféru, kvalitnější rodinné vztahy a více odpočinku.
Vydáno: 06.05.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3215x

Balkón vnímají majitelé bytů a domů jako prodloužení obývacího pokoje. Měli byste se tam proto cítit pohodlně a příjemně. Tuto pohodu ovlivníte podlahou, typem posezení, světlem, dekoracemi či květinami. Na balkón určitě nepatří prádlo, jízdní kola nebo nejrůznější překážející staré krámy. Ani prázdné květináče nebo uschlé květiny tam podle východního učení feng shui nenechávejte.

Pro použití feng shui nepotřebujete dlouhé studium či konzultanty

Co je feng shui? Čínský výraz feng znamená v češtině vítr, shui je výraz pro vodu. Spojení Feng shui znamená, že vše, co nás obklopuje, sestává z neustále proudící energie. To platí i pro neživé předměty, jakými jsou dům, postel či stůl. Feng shui vychází z taoismu a je učením o harmonickém soužití člověka s jeho prostředím. Učí, jak rozeznávat pozitivní energie, a negativním se bránit.

<p>Východní učení feng shui vám pomůže k harmonickému a klidnému bydlení v pohodě. Foto: ©Depositphotos.com/Zerbor</p>

Východní učení feng shui vám pomůže k harmonickému a klidnému bydlení v pohodě. Foto: ©Depositphotos.com/Zerbor

Feng shui upřednostňuje takové balkóny a terasy, které působí pevně, nevystupují z budovy a budí dojem silné podpory, bezpečí a zázemí. Další pozitivní znak je pravidelný tvar, tedy obdélník nebo čtverec, a pevné zábradlí. Balkóny ani terasy nedávejte do oblastí rohů, případně tam, kde přímo na sebe naráží energie z ulice. Energeticky nevhodný je i balkón na konci ulice.

Při posuzování balkónů a teras dbejte pokaždé na váš osobní dojem a úsudek. Buď na vás působí bezpečně, nebo ne. Energie prostě jen tak neošidíte.

Nejen hromadění starých věcí na balkóně je chybné. Vadí i druhý extrém, kdy byste jej proměnili v květinovou či zeleninovou džungli. Plný balkón truhlíků, květináčů, rajčat, okurek, česneku, ale i bylinek, přináší svým chaosem do života mnoho negativní energie. Uvědomte si, že terasa nebo balkón jesou součástí vašeho prostoru. Stejně jako ložnice, obývací pokoj či jídelna.Feng shui především dbá na funkčnost. Pokud prostory nevyužijete, pak se na nich vytváří mrtvá energie, nebo se o ně musíte zbytečně starat. Bez jasného plánu využití raději na balkónu netrvejte. Jeho energie totiž vstupuje do vašeho interiéru a stává se jeho součástí. Například balkón u ložnice má přispívat k vašemu klidnému spánku, vytvořte na něm klidnou a pohodovou atmosféru.

Na balkón vedle ložnice stačí křesílka a stolek, žádné zvonkohry

Balkón u obývacího pokoje vám poslouží jako jeho optické rozšíření. Stačí je vybavit obdobně jako obývák. Můžete zde nechat i různé květiny, které budou dovnitř dodávat aktivní energii. Záleží i na světové straně. Severní balkon je vhodný pro odpočinek, rozjímání, meditaci, orientace na jih bude pro vás zdrojem silné aktivní energie. Západ pak nabízí příjemný odpočinek a pohodlné posezení.Terasy a balkóny využívají lidé jako ochranu před nepříznivými energiemi z exteriéru. Z krajiny či protějších budov, antén, továren, stožárů. Zakrývejte nepříjemný výhled květinami a nezapomínejte na balkóně udržovat pořádek stejně, jako v celém bytě. Pozitivní energie totiž vstupuje k vám domů vchodovými dveřmi a okny. Pokud jí nikde nebrání žádné překážky, pohybuje se volně interiérem.

Pět elementů energie musí být ve vašem interiéru vzájemně v souladu.

Feng shui pracuje s pěti elementy, dřevo, oheň, země, kov a voda. Mají být vyvážené a v souladu, proto je berte v úvahu i v zahradě. Vodu ztvárníte jednoduše umístěním jezírka, fontány či potoka.  Oheň napodobíte škálou barevných kultivarů dřevin, keřů a květin kvetoucích až v červené barvě. Kov vyjádříte třeba slunečními hodinami nebo různými nádobami, zemi vysazením bylinek. Dřevo představuje například štěpka, kůra, a také dřeviny a keře.Jestliže zahradu nevlastníte, nevadí. Efekt zklidnění podle feng shui dosáhnete i na malém balkoně, na lodžii či terase. Na menším prostoru si ale dejte záležet na množství prvků a jejich rozmístění. Pro splnění pěti důležitých elementů stačí, když jejich existenci vyjádříte abstraktně. Vodu nahraďte třeba zrcadlem nebo modrou barvou, oheň zase svíčkou.

Ve stylu feng shui pro balkóny se inspirujte také na síti Pinterest.

Ať už si zařídíte celý byt včetně balkónu či terasy rustikálně, moderně, nebo podle feng shui, bude sloužit hlavně vám a ne pro oko návštěv. Snažte se proto vytvořit útulný prostor s maximálním pohodlím. Opusťte tradiční mohutné sestavy a vytvořte si v obýváku zóny třeba pro společné jídlo. Pokud budete střídmí i v množství doplňků a vystavování různých sbírek, budete pohodově bydlet.

Zařídili jste si doma váš balkon ve stylu feng shui? Napište do komentáře pod článkem, jaký máte úspěch, odkud jste čerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům.

Podívejte se také na další články o bydlení ve stylu feng shui:
1. Praktické rady, jak využít zásady feng shui i pro vaše bydlení
2. Poznejte účinky feng shui a dejte životu lepší směr. Poradí vám mobilní aplikace
3. Ložnice podle feng shui. Ať spolu barvy ladí

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 228x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek