PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Chcete ozdobně zakrýt stěny a strop svého bytu? Využijte stropní panely i stěnové lišty. 5 rad, jak lepit stropní rozety

Rozety, kazety a lišty z měkčeného polystyrenu zakryjí nerovnosti na stěnách a dozdobí váš interiér. Jak je ale správně přimontovat? Přečtěte si 5 kroků, jak nejlépe na to. Po instalaci vše přemalujte normální malířskou barvou.
Vydáno: 22.04.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 5785x

Zařídili jste si zbrusu nový obývací pokoj a po položení koberce a rozmístění nábytku se spokojeně rozhlížíte kolem. Zdá se vám, že celkovému vzhledu ještě něco maličko chybí? Dozdobte svůj byt stropními panely, stěnovými lištami, stropními kazetami či velkými rozetami. Po instalaci tyto nové prvky můžete natřít normální malířskou barvou, podle vašeho výběru a vkusu.

Stropní kazety a lišty nalepíte na většinu běžných podkladů

Polystyrenové stropní kazety a lišty zakryjí případné vady podkladu, včetně prasklin. Můžete je lepit na většinu podkladů. Dekorativní, akustické a tepelněizolační vlastnosti se osvědčily třeba na betonu, omítkách, sádrokartonu, ale i na dřevě a umakartu. Pro lepení kazet použijte speciální kontaktní akrylátové lepidlo. U velmi hladkých podkladů povrch nejdříve mírně zdrsněte.

<p>Lepení stropních panelů a kazet není obtížné, počítejte ale s prací nad hlavou. Foto: ©Depositphotos.com/PPaauullee</p>

Lepení stropních panelů a kazet není obtížné, počítejte ale s prací nad hlavou. Foto: ©Depositphotos.com/PPaauullee

Stěna třeba ve vaší čerstvě zařízené ložnici musí být čistá a suchá, bez mastnoty a prachu. Ničemu neublížíte ani penetrací, kterou nanesete štětkou nebo malířským válečkem. Před lepením ji nechte ještě 2 až 4 hodiny proschnout. Pak si rozměřte a nakreslete čáry, dělící podklad na čtyři stejné obdélníky, podle kterých začnete s montáží kazet.

Zakládající kazetu založte ke středové čáře buď okrajem či středem tak, aby vzniklé dořezy u stěn byly stejné, ale nebyly příliš malé. Ostatní kazety pokládejte těsně k sobě od středu plochy k jejím okrajům.

Lepidlo naneste kolem celého obvodu kazety špachtlí nebo zubovou stěrkou, a to na rub. Ve stejné tloušťce 2 až 3 mm dejte lepidlo i na střed kazety. Na velmi rovné stěny a stropy můžete lepit také bodově, pomocí vytlačovací pistole. Kazetu pak opatrně přimáčkněte tak, aby lepidlo přilnulo. Pro řezání kazet u okrajů použijte ostrý odlamovací nůž a pravítko.Pro lepení extrudovaných kazet doporučují odborníci transparentní lepidlo. Desku s naneseným lepem po chvilce přitlačte na strop či na stěnu a dotlačte se co možná nejtěsněji k už nalepeným deskám. Údržba nalepených stropních kazet ani nástěnných lišt vám nedá tolik práce. Odolný a lehce omyvatelný povrch jednoduše omyje vlažnou vodou se saponátem a vytřete do sucha.

Štukové prvky v interiéru = módní tradice s puncem elegance

Dekoračními lištami z polystyrénu zjemníte přechod stěn na strop. Na trhu najdete i další prvky, jako jsou krakorce, falešné trámy, nebo výlisky stylového zdobení stěn. Jejich instalace i případné odstranění je snadné. Čtvercové kazety z polystyrenu o průměru 20 × 20 a 30 × 30 cm stojí od 200 do 300 Kč, kulaté rozetky o průměru 20 až 65 cm, cena 280 až 890 korun.Zajímavým doplňkem jsou polystyrénové stropní rozety, tedy ozdobné růžice. Jak je připevníte na strop? Tradičně se montuje nad zdroj světla. Při instalaci si zjistěte místo stropních nosníků. Před vrtáním vypněte hlavní přívod elektřiny. Budete potřebovat rozetu, tužku, vrtačku, šrouby se zápustnou hlavou, lepidlo na plastické lišty, elektrický šroubovák a víceúčelové bílé plnidlo.

             5 kroků, jak připevnit ozdobnou rozetu:
             • Přiložte rozetu na strop, měkkou tužkou ji obkreslete
             • Vyvrtejte otvory pro přívod elektřiny ke svítidlu, další na protilehlých stranách rozety
             • Namíchejte lepidlo a rozetu přilepte ke stropu
             • Dvěma zápustnými šrouby rozetu přišroubujte do stropního nosníku
             • Hlavy šroubů překryjte bílým plnidlem

Květ na stropě se hodí se do prostoru, kde chcete vytvořit atmosféru elegance a luxusu. Odborníci jej doporučují i do moderních interiérů. Módní jsou i interiérové niky a krakorce, stejně jako umělé rustikální trámy. Těmi si vytvoříte zdání, že žijete pod stropem z popraskaných trámů. Jejich povrch je k nerozeznání od skutečného letitého dřeva, jsou uvnitř duté, a proto i velmi lehké.Podle poloprofesionálních diskuzí na internetu je nejlepší postup ten, který zřejmě popsal čtenář s přezdívkou McMillan: „Nejprve nalepte obvodové okrasné lišty, ve směru do stropu musí mít lišty plošku na opěru kazety. Pro lepení používám sanitární siliko a nanáším ho v bodech velikosti jako pecka třešně. Spodní mezeru mezi lištou a stěnou zatmelím akrylem.“

Podle čtenářů je lepení podhledů výhodné začít od prostředku, čtverce od lustru a to na koso. „V žádném případě nepoužívat násilí, raději třikrát měřit a jednou řezat. Pro řezání polystyrenu je třeba mít velmi ostrý nůž. K lepení opět používám silikon asi 25 bodů na čtverec. Pokud je třeba vyplnit škvíru, používám bílý akryl,“ doplňuje čtenář s přezdívkou Botič.

Podívejte se na stropní rozety, polystyrenové lišty a kazety na síti Pinterest.

I přes nejpřísnější výstupní kontroly můžete nakoupit desky nebo podhledy s výrobními vadami. Před jejich položením a nalepením proto pečlivě zkontrolujte jejich kvalitu nebo poškození. Za nalepené zboží totiž už nemůžete požadovat náhradu. Z bezpečnostních důvodů skladujte výrobky mimo dosah otevřeného ohně, chraňte je před přímým slunečním zářením či před dopadem jisker.

Dozdobili jste si byt stropními kazetami, podhledy nebo rozetami? Napište do komentáře pod článkem, jak se vám pracovalo, a poraďte své zkušenosti ostatním čtenářům.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 122x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 208x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 223x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek