0komentářů

Objevili jste ve sklepě staré rozvrzané štafle? Nevyhazujte je ani neprodávejte, ale vyrobte z nich policový regál

Máte doma staré rozvrzané štafle, nejlépe dřevěné, na kterých při malování po bytě pochodoval už váš děda? Vdechněte jim nový život a vyrobte z nich originální policový regál. Co k tomu potřebujete a jak na to? Inspirujte se.
Vydáno: 21.04.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2215x

Štafle (dvojitý žebřík) slouží jako pomůcka pro práci ve výškách kolem 2 - 4 metrů. Jsou to dva samostatné žebříky spojené na horním konci pohyblivým kloubem. Prakticky se štafle skládají pouze ze dvou dílů. Postranní části žebříku se nazývají štěřiny a spojovací části mezi štěřinami, po kterých stoupáte, se pak nazývají příčle. Díky konstrukci štaflí nepotřebujete při práci pevnou opěru jako u klasického žebříku. Dvojitý žebřík se však nedá použít na nerovném povrchu. 

<p>Objevili jste staré rozvrzané štafle? Vyrobte z nich policový regál. Foto: ©Depositphotos.com/librakv</p>

Objevili jste staré rozvrzané štafle? Vyrobte z nich policový regál. Foto: ©Depositphotos.com/librakv

Co se starými štaflemi?

Za starých štaflí můžete jednoduše a rychle vytvořit policový regál. Dřevěné štafle se hodí prakticky do jakéhokoliv interiéru. Pokud máte byt laděný do industriálního stylu, zvolte spíše štafle kovové. Dvojitý žebřík můžete postavit i k posteli místo nočního stolku, pokud se vám však zdají příliš vysoké, zvolte spíše menší skládací schůdky.

Jak se dají štafle využít v interiéru? Inspirujte se na Pinterestu.

Staré štafle stačí pouze očistit. Nemusíte je natírat, ale pokud chcete, aby vypadaly lépe, tak je navoskujte či naolejujte. Můžete je natřít i pigmentovým lakem na dřevo v libovolném odstínu. Je jen na vás, zda budete staré štafle opravovat, nebo zda necháte vyniknout drobná poškození, která vznikla časem při jejich používání. Pokud se vám líbí "opotřebovaný" design, ale nemáte staré štafle a nemůžete zrovna žádné sehnat, kupte si nové a vytvořte na nich patinu.

Jak ze štaflí udělat policový regál

Ze štaflí odmontujte horní kloub a využijte jeden ze žebříků. K příčkám přišroubujte poličky ze spárovky, překližky nebo jiné pevné desky a hotový regál opřete o zeď. Pro zajištění dostatečné stability ho ještě zajistěte pomocí kovových úhelníků nebo oček, vrutů a hmoždinek. Takto vytvořený regál se hodí do menších a užších prostor.

Chcete navodit romantickou atmosféru? Pak na žebřík pověste světelný řetěz, lucerničky nebo skleněné nádoby se svíčkami.

Když máte více místa, nechejte štafle vcelku, postavte je na určené místo a na jednotlivé příčky postavte police. Ty zajistěte vruty, hřebíky či drátky a máte hotový originální policový regál. Jestli chcete více úložného prostoru, sežeňte si dvoje stejné štafle a spojte je dlouhými policemi, které položíte na příčle a zajistíte vruty.

Štafle můžete obrátit vzhůru nohama, pověsit je na zeď, a teprve poté nasadit police. Když vám bude stačit jen úzká polička, nechejte štafle složené a pověste je na zeď. Štěřiny poslouží jako police a příčle jako předěl mezi jednotlivými úložnými prostory.

Líbí se vám policový regál ze štaflí? Podělte se o svůj názor s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 2x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Užíváte doma pravidelně červené či bílé kardioprotektivum? Lahve nepovalujte, vyrobte si z bedýnek stojan na víno

Užíváte doma pravidelně červené či bílé kardioprotektivum? Lahve nepovalujte, vyrobte si z bedýnek stojan na víno

Vydáno: 24.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 35x

Hledáte zpestření pro interiérovou výbavu své domácnosti? Dřevěné bedýnky od ovoce a zeleniny nemusí nutně skončit jenom jako rozštípané třísky na topení v kotli. Vyrobte si z nich jednoduchý, ale stylový bedýnkový držák na víno.

Celý článek
Stojací lampy se v bytě hodí téměř všude. Poslouží vám i jako hlavní světelný zdroj

Stojací lampy se v bytě hodí téměř všude. Poslouží vám i jako hlavní světelný zdroj

Vydáno: 23.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 944x

Hledáte optimální osvětlení do obýváku nebo kancelářskému stolu? Nezapomeňte na stojací lampu. Mohou mít různá provedení, od retro, vintage, romantické až po nadčasový design. S dost silnou žárovkou slouží i jako hlavní zdroj.

Celý článek
Jedlá soda je nenápadný bílý prášek. 16 triků a babských rad, co se sodou bicarbonou

Jedlá soda je nenápadný bílý prášek. 16 triků a babských rad, co se sodou bicarbonou

Vydáno: 22.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 3824x

Hydrogenuhličitan sodný neboli jedlá soda je lék proti pálení žáhy, bolestem břicha, ale i na leštění, čištění, bělení a další činnosti v domácnosti. Jak ji nejlépe doma využijete? Čtěte 16 babských rad, co se sodou bikarbonou.

Celý článek