PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Zařiďte si obývací pokoj podle východního učení Feng šuej. Bydlete a žijte v pohodě

Obývací pokoj ve stylu východního učení Feng šuej ponechte ve středu volný. Energie, která k vám vchází dveřmi a okny tak může volně kroužit celou místností. Pokoj vybavte pohodlným nábytkem střídmých tvarů. Vybírejte teplé tóny.
Vydáno: 22.02.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2403x

Obývací pokoje dneška jsou praktické a vzdušné. Málokdo se chce vrátit k masivním nábytkovým sestavám „přes celou stěnu“ z dřívějších dob. Při volbě materiálů a barev neomezujte svou fantazii. Berte ale ohled na samotný prostor, jeho rozměry i světelné podmínky. Moderní obývák totiž slouží jako víceúčelový a frekventovaný prostor. Tradičně se tu setkává rodina, ale zvete sem zpravidla i své návštěvy a přátele.

Prostor pro setkání s přáteli a rodinou vymezte nejlépe lehkou příčkou nebo pokojovými rostlinami.

Obývacímu pokoji nesvědčí množství rohů, zavazejících nábytkových prvků, nástěnných polic a skříněk, pod nimiž nenecháte dost místa. Není-li úklid vaší oblíbenou činností, dobře si rozmyslete každý otevřený úložný prostor. Jedna z nejdůležitějších centrálních místností v bytě je v současné době ve znamení odlehčených sestav se skříňkami, namontovanými přímo na zeď.Jak vlastně zařídíte obývací pokoj? Většinou se rozhodujete podle rozměrů a tvaru vybavovaných místností. Správný výběr a rozmístění nábytku vám ale přinese do života více prosperity, úspěchu, ocenění i lepší kariéru. Alespoň takové možnosti nabízí bydlení podle čínského učení Feng šuej. Slibuje ve vašich domovech příjemnější atmosféru, kvalitnější rodinné vztahy a více odpočinku.

V České republice originální název Feng Shuei zdomácněl ve fonetické podobě Feng šuej, kterou v článku používáme i my.

Čínský výraz feng znamená v češtině vítr, šuej je výraz pro vodu. Spojení Feng šuej znamená, že vše, co nás obklopuje, sestává z neustále proudící energie. To platí i pro neživé předměty, jakými jsou dům, postel či stůl. Feng šuej vychází z taoismu a je učením o harmonickém soužití člověka s jeho prostředím. Učí vás, jak rozeznávat a posilovat pozitivní energie, a negativním se bránit.

Pro použití Feng šuej nepotřebujete dlouhé studium či konzultanty

Pozitivní energie vstupuje k vám domů vchodovými dveřmi a okny. Pokud jí nikde nebrání žádné překážky, volně se pohybuje celým bytem či domem, někde rychleji, někde pomaleji. Čím více nábytku máte, tím pomaleji se energie v místnosti bude pohybovat. Tím více se potom budete cítit spokojeně a pohodlně. Pro obývací pokoje je tedy větší množství nábytku rozhodně žádoucí.

<p>Rohová sedací souprava rozkládací Iliana z e-shopu MT-nábytek.cz láká v obývacím pokoji k odpočinku, relaxaci a pohodě.</p>

Rohová sedací souprava rozkládací Iliana z e-shopu MT-nábytek.cz láká v obývacím pokoji k odpočinku, relaxaci a pohodě.

Obývací pokoj zařízený v souladu s pravidly Feng šuej vytvořte především světlý, přívětivý a vždy jej perfektně ukliďte. Udržte volný zejména střed pokoje. Je to důležité, energie tak může volně kroužit celou místností. Její zbytek vybavte pohodlným nábytkem střídmých tvarů, příliš masivní kusy by mohly navozovat dojem přeplněnosti.

Vybavte místnosti vlastním nebo úplně novým nábytkem, starý raději oželte

Podle učení Feng šuej se energie, pozitivní i negativní, postupem času usazuje v celém prostoru a jeho vybavení, ať už jde o koberce, nábytek nebo samotné stěny. Kvůli tomu si nenechávejte doma nábytek zděděný po příbuzných, či nakoupený z druhé ruky. Krajně nevhodné je používání postelí a matrací po neznámých nebo nemocných lidech.

<p>Sestavu Emanuela z e-shopu MT-nábytek.cz umístěte v dostatečné vzdálenosti od televizoru a dalších elektrických přístrojů.</p>

Sestavu Emanuela z e-shopu MT-nábytek.cz umístěte v dostatečné vzdálenosti od televizoru a dalších elektrických přístrojů.

Sedací souprava je v běžném obýváku nejdůležitějším kusem nábytku. Každému členu rodiny musí poskytnout dostatek místa a pohodlí. Složte ji z několika prvků, sedačky či malé pohovky a jednoho či více samostatně stojících křesel. Rozestavte je tak, aby sedící na sebe vzájemně viděli. Nikdo nemá sedět zády k oknu nebo ke dveřím. Sedačku „rozvolněte“ stolkem nebo vhodnými rostlinami.

Z uměleckých děl použijte originály i reprodukce kreseb či maleb, nebo fotografie

Atmosféru obýváku ovlivníte použitím vhodných barev a uměleckých děl. Pozitivní základní ladění získáte s pomocí světlých tónů žluté, teplé oranžové nebo jemné růžové. Napětí zmírňují tapety s jemnými vzory či nepravidelný vzor, nanášený válečkem. Obrazy vybírejte v nepříliš výrazných barvách, pro atmosféru klidu jsou vhodné obrazy krajiny a vody.

<p>Zasklené police v obývací sestavě Olympia 2 z e-shopu MT-nábytek.cz pomáhají udržovat uložené věci v čistotě a bez prachu.</p>

Zasklené police v obývací sestavě Olympia 2 z e-shopu MT-nábytek.cz pomáhají udržovat uložené věci v čistotě a bez prachu.

Zajistěte do obýváku dobré osvětlení, a to i ve večerních hodinách nebo během tmavých zimních dní. Výborné je nepřímé osvětlení směřující ke stropu, které doplňte pro příjemnější a laskavější dojem náladovými svíčkami. Přes den nechte světlo bez omezení proudit dovnitř čistými okny, která v pokoji nezakrývejte nepropustnými závěsy.

Výměra obývacího pokoje má být nejméně 14 m2, pokud místnost využijete čistě jen jako obývák. Pokud sem chcete umístit jídelní stůl pro čtyři osoby, přičtěte si dalších asi 6 m2. Bude-li prostor sloužit zároveň i jako kuchyně, přidejte ještě přibližně 8 m2 a pro pracovní kout počítejte s dalšími 2 m2. Nejsnáze vybavitelný půdorysný tvar obýváku je obdélník v poměru cca 3:4.

Pokud chcete vnést do obýváku více energie, využijte výrazně barevné květiny a také rostliny se špičatými listy. Energii posilují a čistí i krystaly, ať už přírodní nebo vyrobené ze skla. Pokud je zavěsíte nebo postavíte do slunečního světla, pomohou vám jeho energii rozšířit do celého bytu. Pro dokonalou harmonii srovnejte všechny věci v policích a skříních.Každý obývací prostor zpříjemní pokojové květiny. Narušíte jimi přísnou geometrii rohů a říká se, že zelená barva uklidňuje oči a mysl. Máte dostatek místa? Sestavte si z rostlin zelenou stěnu od stropu po podlahu, vypadá úžasně. Nezapomeňte na dostatek přirozeného světla a správnou zálivku. Umělé rostliny do moderního pokoje nepatří, je to kýč a zbytečný lapač prachu.

Vytvořte si v obývacím pokoji zóny pro společné jídlo

Ať už si zařídíte obývák rustikálně, moderně, nebo podle Feng šuej, nezapomeňte, že bude sloužit hlavně vám a ne pro oko návštěv. Snažte se proto vytvořit útulný prostor s maximálním pohodlím. Opusťte tradiční mohutné sestavy a vytvořte si v obýváku zóny třeba pro společné jídlo. Pokud budete střídmí i v množství doplňků a vystavování různých sbírek, budete pohodově bydlet.

Máte svůj obývací pokoj, nebo dokonce celý byt, zařízený ve stylu Feng šuej? Napište do komentáře pod článkem, kde jste se inspirovali a jak se vám bydlí a žije?

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 117x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 191x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 215x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek