0komentářů

Také pořád někde hledáte klíče? Udělejte pro ně speciální místo v předsíni a mějte neustálý přehled o jejich lokaci

Vybíháte z domu a máte pocit, že vám něco schází? Takže kontrola. Mobil je v kapse, brýle na očích, klíče... Klíče! Kde jsou? Také je pořád hledáte? Udělejte jim místo v předsíni a už se vám nestane, že byste je museli hledat.
Vydáno: 12.02.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3068x

Znáte ten vtip, co znamená zkratka K+M+B namalovaná křídou nade dveřmi? Jsou to klíče, mobil, brýle, tedy základní výbava, bez níž většina lidí málokdy odchází ráno z domu. A také jsou to jedny z nejhledanějších věcí v bytě. Mobil najdete snadno, pokud máte k dispozici druhý přístroj, kterým se můžete prozvonit (nesmíte však mít vypnuté vyzvánění), brýle většinou najdete na hlavě. Jak se ale vyvarovat neustálému hledání klíčů po celém bytě?

Zapískejte na klíče jako na psa

Můžete si pořídit přívěsek, který reaguje na tleskání nebo pískání. Stojí kolem 60 Kč. Když už budete bezradní, stačí zapískat a přívěsek začne pípat, případně i blikat. Nevýhodou je, že přívěsek často začne pískat, i když nechcete. Stačí mu k tomu kdejaký zvuk. A když už potřebujete klíče najít, tak zase nefunguje. Mnohdy je spolehlivější lokátor, který se skládá z vyhledávacího čipu ve formě přívěsku na klíče a ovladače (třeba v podobě kreditní karty). 

Když budete hledat klíče, stačí zmáčknout tlačítko pro vyhledávání, ovladač vyšle vysokofrekvenční zvukový signál, a pokud je vyhledávací čip v dosahu, odpoví hlasitým zvukovým signálem a výrazným blikáním. Takový lokátor už stojí zhruba 400 Kč a více, nestane se vám však, že by přívěsek pípal při každém hlasitějším zvuku. Cena se liší dosahem signálu a designem.

<p>Když nemůžete najít klíče, pomůže vám lokátor. Foto: hadex.cz</p>

Když nemůžete najít klíče, pomůže vám lokátor. Foto: hadex.cz

Šup s klíči do misky

U lokátorů se musíte spoléhat na to, že zrovna budou fungovat nebo že neztratíte ovladač. Jednodušší je tak nachystat v předsíni místo, kam budete klíče vždy při příchodu domů pokládat. Naučte to sebe, manžela i děti a už se vám nestane, že by vás při vybíhání z domu na poslední chvíli zastavilo hledání klíčů. 

Když máte v předsíni poličku, stolek nebo komodu, je to jednoduché. Postavte na ně tácek, krabičku nebo misku a do ní klíče pokládejte. Některé misky jsou rozděleny na několik částí, takže do nich kromě klíčů uložíte třeba i mince a jiné drobnosti. Když máte hodně klíčů, stává se tento způsob nepraktickým a nepřehledným. Méně používané klíče můžete ukrýt do zásuvky stolu nebo komody. Speciální misku koupíte už za cenu kolem 100 Kč, můžete ale použít jakoukoliv nádobu, kterou najdete doma.

<p>Miska na klíče může vypadat všelijak, třeba jako žába. Foto: ©Depositphotos.com/alexandkz</p>

Miska na klíče může vypadat všelijak, třeba jako žába. Foto: ©Depositphotos.com/alexandkz

Pověste je vejš

Nebo prostě na zeď. Do malých předsíní, kde není místa nazbyt, je vhodnější místo misky použít držák nebo háčky na stěně. Existuje jich celá řada, jsou určené na různé množství klíčů a mívají různý design. Můžete využít nenápadné obyčejné háčky, ale i výrazné designové kousky. Ty jsou však většinou určeny jen na pár drobných svazků klíčů. Závěsné držáky mohou mít i malou poličku na odložení drobností, třeba brýlí. Věšák na klíče seženete už za 60 Kč.

Pokud máte klíčů hodně nebo nosíte opravdu těžký svazek, je lepší na stěnu pověsit skříňku na klíče. Uvnitř bývá spousta háčků, takže se vám jich sem vejde opravdu hodně. Háčky můžete doplnit o popisky, takže klíče budete mít uložené přehledně a vždy budete vědět, který je od jakého zámku. Výhodou skříněk je i to, že jsou klíče schované, takže předsíň působí uklizeněji. Skříňka mívá klasická dvířka, někdy část s klíči vysouváte z boku skříňky. Skříňku na klíče seženete už za 160 Kč.

Vyrobte si vlastní držák na klíče

Háčky můžete navrtat přímo do zdi. Počítejte však s tím, že při každodenním věšení klíčů dostane zeď zabrat. Snadno se zašpiní a časem se i odře. Proto je lepší navrtat háčky do podkladové desky (může být prakticky z čehokoliv, klidně i ze staré palety). Desku s háčky pak ke stěně připevníte pomocí vrutů a hmoždinek.

Méně tradiční věšák na klíče vyrobíte i ze starého rámu obrazu nebo suché větve. Stačí k rámu či větvi připevnit háčky a máte hotovo. Při výrobě věšáku můžete využít spoustu materiálů, třeba suchý zip nebo části panenek (to je již pro opravdové labužníky). Nebo použijte stavebnici lego. Větší dílek přivrtejte ke zdi a v menším dílku vytvořte otvor, přes který ho navlečete na kroužek ke klíči.

Kam odkládáte klíče vy? Podělte se o svůj tip s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Přišli jste domů z práce unavení a ve stresu? Zhoupněte se v závěsném křesílku a zrelaxujte mysl i tělo

Přišli jste domů z práce unavení a ve stresu? Zhoupněte se v závěsném křesílku a zrelaxujte mysl i tělo

Vydáno: 29.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 15x

Chcete si užít houpání i za špatného počasí a houpací křeslo vám přijde příliš mohutné? Pořiďte si závěsné křeslo. Které typy existují a jaké mají výhody a nevýhody? Jak můžete křeslo pověsit a do jakých interiérů se hodí?

Celý článek
Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Vydáno: 28.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 42x

Rozhodli jste se zařídit a vybavit domácí bar pro pěkné chvíle s partnerem či přáteli? Pořiďte si stylový nábytek, nezbytné technické potřeby a tekuté ingredience. V článku najdete 12 věcí, které by vám neměly doma v baru chybět.

Celý článek
Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vydáno: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 643x

Balkonová a truhlíková sezóna je spolu s hřejivými paprsky sluníčka definitivně tady. Zahradníček vám poradí, jaké balkonovky si sehnat, kam je vysadit a jak se o ně nejlépe starat. Zpestřete si letos svůj balkon i 6 novými druhy.

Celý článek