PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Chcete rychle prodat byt či dům? Využijte služeb homestagera a odlište svou nabídku od ostatních

Prodáváte už půl roku byt či dům, ale ani služby realitní kanceláře nepomohly k tomu, aby jej někdo koupil? Pozvěte si homestagera. Jaké služby vám poskytne a v čem vám může pomoci? Jak ho vybrat a kolik stojí? Čtěte dále.
Vydáno: 12.02.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2248x

Bytový designér či architekt vám dokáže připravit praktický návrh interiéru a krásné vizualizace podle vašich požadavků. Má za úkol zútulnit domov tak, aby se vám v něm dobře žilo. Homestager je spíše marketingový expert, kterého využijete při prodeji nebo pronájmu domu či bytu. Nemá měnit vzhled nemovitosti, ale především vaše myšlení. Pomůže vám zjistit, jak kupce emočně zasáhnout a jak se odlišit od konkurence, díky čemuž se vám podaří nemovitost prodat či pronajmout mnohem rychleji.

Mnohdy je lepší byt či dům před prodejem nerekonstruovat, protože lidé si nové bydlení rádi zařizují po svém. Nemovitost tak stačí pouze „vyšperkovat“, aby vynikly její klady.

Hlavním cílem home stagingu je zdůraznit prostor a odosobnit a neutralizovat nemovitost. Z interiéru musíte odstranit osobní předměty, přebytečné a nehodící se dekorace i nábytek. Původní vybavení totiž může snížit prodejnost nemovitosti. Home stager vám pomůže změnit pohled na celý obchod a přetvořit interiér k obrazu potencionálního kupce. Připraví byt tak, aby byl na trhu atraktivní, lákavý, žádaný a něčím zajímavý.

<p>Homestager vám pomůže při prodeji i pronájmu bytu či domu. Foto: ©Depositphotos.com/Feverpitch</p>

Homestager vám pomůže při prodeji i pronájmu bytu či domu. Foto: ©Depositphotos.com/Feverpitch

Jak homestager pracuje

Homestager nemaskuje ani nemění skutečný stav nemovitosti včetně rozlohy, světlosti či použitých stavebních prvků, technologií a materiálů. Nepřidává metry čtvereční ani nevyměňuje ve Photoshopu obklady v koupelně. Pouze představuje nemovitost v co nejvíce fotogenické, přátelské a příjemné podobě. Odnese třeba starou komodu a postaví místo ní krásnou lampu, vymění sedačku v obýváku, posune zrcadlo a křeslo na vhodnější místo či přidá nějakou tu dekoraci nebo květinu.

Připravte se na zhruba dvouhodinovou konzultaci, kdy s vámi home stager projde veškeré místnosti nemovitosti a vysvětlí vám, co, kde a jak upravit a jaké změny budou mít největší vliv na potencionálního kupce za minimum nákladů. Jeho snahou je, aby vynikla především funkčnost bytu. Navržené změny provede buďto přímo homestager, nebo vy sami podle jeho návrhů. Záleží na stavu nemovitosti, ale i na tom, kolik chcete do homestagingu investovat peněz a času.

Co má homestager umět a kolik stojí?

Homestager musí mít cit pro barvy, vyváženost prostoru i dekorace. Měl by mít vlastní sklad dekorací, drobného nábytku a dalších nezbytností pro zařízení a aranžmá nemovitosti. Měl by umět zařídit vystěhování nemovitosti, zajistit malování a drobné opravy, zapůjčit nábytek a realizovat profesionální focení nebo videoprezentaci.

Finanční náklady na zajištění home stagingu se pohybují v řádu několika tisíc, maximálně desítek tisíc Kč. Kompletní homestaging bytu o velikosti do 70 m2 včetně zapůjčení mobiliáře a profesionálního focení stojí kolem 6 000 Kč. To je pouze zlomek finální ceny a částka, která se díky dosaženému efektu vyplatí. Využití homestagingu totiž může značně zkrátit dobu prodeje nemovitosti.

Jak nachystat byt k prodeji

Lépe se prodává vhodně zaplněná nemovitost. Prázdné prostory jsou studené a neútulné. Nenavozují žádné pocity a nezkušený zájemce si nedokáže představit, jak ho dispozičně uspořádat a jaký nábytek bude moci použít. Nábytek se stane měřítkem, podle kterého se může zorientovat. V nevybaveném prostoru navíc více vyniknou i drobné chyby nemovitosti.

Pokud v nemovitosti v době prodeje stále bydlíte, domluvte se s realitním makléřem na určitých časech prohlídek a na stanovenou dobu připravte byt podle doporučení home stagera.

Byt by měl být čistě vymalovaný a barevně neutralizovaný, použijte především světlé tóny. Schovejte osobní předměty a zvolte vhodné doplňky, které evokují pocit útulného domova. Interiér dekorujte čerstvými, vhodně řezanými nebo v nádobě umístěnými květy a čerstvým ovocem. Největší pozornost věnujte vstupu do bytu či domu, protože je to to první, co zájemce uvidí.

Pamatujte na zásadu, že méně někdy znamená více, a to platí hlavně pro osazení prostoru jednotlivými kusy nábytku. Před prohlídkou zajistěte, aby byl prostor dobře vyvětraný a přirozeně provoněný třeba vůní kávy nebo pečiva. Také nastavte komfortní teplotu. Velkou pozornost věnujte fotodokumentaci. Mnohdy je nejlepší využít služeb profesionálního fotografa.

Využili jste při prodeji domu či bytu služeb homestagera? Podělte se s ostatními čtenáři o své zkušenosti v komentáři pod článkem.

Přečtěte si další díly seriálu Služby pro byt: 

1) Zařizujete nový byt či dům a nevíte si rady? Poraďte se s bytovým designérem nebo architektem

2) Máte postaveno či zrekonstruováno i zařízeno, ale stále to není ono? Nechte si poradit od bytového dekoratéra

3) Prohýbá se vám strop? Objevila se na zdi prasklina? Zavolejte statikovi. Kdy byste měli využít jeho služeb?

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 136x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 224x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 235x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek