0komentářů

Hledáte kvalitní a levné bydlení za cenu pod 1 000 000 Kč? Pořiďte si modulový dům

Už vás nebaví placení nájmu a hluční sousedé? Přestěhujte se do vlastního. Že nemáte moc peněz? Pořiďte si modulový dům s nízkými provozními náklady a cenou do 1 000 000 Kč. Podívejte se na přehled firem, které je u nás prodávají.
Vydáno: 10.02.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 9031x

Sehnat dům do 1 000 000 Kč už není v dnešní době takový problém. Velkou část peněz ušetříte, pokud si dům postavíte svépomocí. Ne každý však na to má čas, znalosti a dovednosti. Pokud mezi ně patříte, můžete si koupit třeba mobilheim nebo jurtu. Toužíte po klasičtější stavbě? Pak raději zvolte malou dřevostavbu nebo domek z přepravních kontejnerů. Většinou se jedná o stavebnicové nebo modulové systémy, u kterých si zvolíte vlastní velikost i dispozici.

Velkou výhodou modulových domků je rychlá a jednoduchá výstavba, nízké náklady na bydlení a nižší cena. Na domek dostanete hypoteční úvěr, nebudete mít problém s trvalým bydlištěm tak, jak je tomu u mobilheimů, a mnohdy nebudete potřebovat ani stavební povolení. Na to se však raději poptejte na místním stavebním odboru, protože přístup úředníků bývá odlišný. Na českém trhu je poměrně hodně firem, které se zabývají stavbou modulových domků, takže je jen na vás, jakou si zvolíte.

Při výběru se podívejte na historii firmy a reference zákazníků. Ideální je, pokud můžete navštívit i vzorový dům. Také si dávejte pozor na to, co všechno je zahrnuto v ceně, a zda se jedná o cenu s DPH. Vyhněte se firmám, které vám nedají k dispozici projektovou a technickou dokumentaci (nejen půdorysy, ale i skladbu stěn, stropu a podlahy). Pokud vám ji neukáží, mají zřejmě důvod něco skrývat.

<p>U modulového domku si sami zvolíte velikost a vnitřní dispozici. Foto: obelix.cz</p>

U modulového domku si sami zvolíte velikost a vnitřní dispozici. Foto: obelix.cz

Obelix

Firma Obelix staví modulové dřevostavby, které jdou snadno kombinovat a napojovat do větších celků (i do patra). Domek umístíte na zemní vruty a můžete ho vybavit alternativními energetickými zdroji. Termín dodání stavby je většinou 4 týdny. Vnitřní dispozice mobilních domů je variabilní, protože v domě neexistují nosné příčky.

Cena standardně zatepleného domu na klíč (včetně dokončených stěn i podlah a vybavené koupelny) je u domku 1+1 o ploše 35 m2 644 000 Kč včetně DPH a u 4+kk o ploše 104 m2 1 910 725 Kč. Do 1 000 000 Kč seženete domek 2+kk o ploše 47,5 m2 v nízkoenergetickém provedení.

<p>Domek vám na pozemku postaví z modulů připravených v montážní hale. Foto: obelix.cz</p>

Domek vám na pozemku postaví z modulů připravených v montážní hale. Foto: obelix.cz

Český dům

Český dům vyrábí nízkoenergetické modulové domy s ocelovou konstrukcí. Vnitřní dispozici upraví podle vašich požadavků. Domy jsou nevybavené, ale v rámci stavby na klíč si můžete vybrat kuchyňskou linku, podlahy nebo design sociálních prostor.

V základu je dům vybavený teplovodním otopným systémem s nízkospádovými radiátory. Za příplatek můžete mít třeba podlahové vytápění či solární panely. Za domek 3+kk o ploše 48 m2 postavený na klíč zaplatíte zhruba 1 000 000 Kč, v ceně však není doprava. Největší dům 5+1 o ploše 192 m2 stojí kolem 2 600 000 Kč včetně DPH.

<p>Modulový domek může mít rovnou, ale i sedlovou střechu. Foto: easyhomes.cz</p>

Modulový domek může mít rovnou, ale i sedlovou střechu. Foto: easyhomes.cz

Mobile-Point

Firma Mobile-Point staví modulární dřevostavby v nízkoenergetickém nebo pasivním provedení. Moduly můžete poskládat podle svých požadavků. Stavbu vám na pozemek dovezou v modulech nebo v rozloženém stavu po dílcích. Výstavba pak trvá 5 – 8 týdnů. Firma k izolaci používá izolant na bázi čedičového vlákna.

Domek v nízkoenergetickém provedení 1+kk o užitné ploše 22,7 m2 vám na klíč postaví za 571 228 Kč včetně DPH. 3+kk o užitné ploše 51,88 m2 stojí 1 425 172 Kč včetně daně a do milionu se vejdete s pasivním domkem 2+kk o užitné ploše 28,2 m2. Připočítejte si však ještě dopravu.

<p>Z modulů můžete poskládat i patrový domek. Foto: mobile-point.cz</p>

Z modulů můžete poskládat i patrový domek. Foto: mobile-point.cz

EasyHomes

EasyHomes jsou montované dřevostavby, které vám firma dodá na pozemek za 30 – 60 dní od zadání do výroby. V ceně je vybavení koupelny, přímotopy a příprava pro krb. Jako izolaci používá firma minerální vatu a fasádní polystyren. Malá dřevostavba 1+kk o ploše 24 m2 stojí od 390 000 Kč, 4+kk o ploše 96 m2 od 1 590 000 Kč. Za 790 000 Kč můžete mít domek 3+kk o ploše 48 m2.

Mobilní domy in

Firma Mobilní domy in nabízí modulové domy o rozloze 36 - 120 m2. K dispozici máte řadu půdorysů a dispozic, které si můžete nechat upravit podle vlastních požadavků. Pracovníci vám domek přivezou na pozemek vcelku (stejně jako mobilheim), nebo jako montovaný dům (tedy po částech, kdy ho na pozemku jednoduše sestaví).

V ceně je kompletní koupelna, výmalba, plovoucí podlahy, elektrické vytápění a u některých domků také základová deska nebo nábytek. Připočítat musíte náklady na přepravu, přípojky, projektovou dokumentaci pro stavební úřad a pozemek. Nejmenší domek 1+kk o ploše 36 m2 stojí 828 000 Kč včetně daně, největší 4+kk o ploše 101,7 m2 pak 1 908 000 Kč. Za 999 250 Kč koupíte domek o ploše 58,4 m2.

<p>Díky velkým oknům bývá interiér modulových domků krásně prosvětlený. Foto: easyhomes.cz</p>

Díky velkým oknům bývá interiér modulových domků krásně prosvětlený. Foto: easyhomes.cz

Bydlíte v modulovém domku? Napište do komentáře pod článkem, podle čeho jste vybírali a jak se vám v něm žije.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Připadá vám vaše postel obyčejná až fádní? Vyrobte k ní originální čelo a ozdobte ložnici vlastním výrobkem

Připadá vám vaše postel obyčejná až fádní? Vyrobte k ní originální čelo a ozdobte ložnici vlastním výrobkem

Vydáno: 26.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 32x

Chybí vám u postele čelo, takže se nemáte o co opřít, když si chcete přečíst knížku? Nebo si odíráte v noci ve spánku ruce o hrubou zeď? Vyrobte si jej sami. Inspirujte se 6 tipy a nápady, z čeho a jak ho snadno a levně vyrobit.

Celý článek
Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Vydáno: 24.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 130x

Řešíte vytápění pro svůj nový rodinný domek nebo byt? Vyzkoušejte topení s pomocí infra topných panelů či zrcadel. Jednoduše je umístíte na zeď a potřebujete jen přívod elektřiny. Suché teplo nespálí, nevíří prach a vysouší i zdi.

Celý článek
Jak to vypadá u vodních znamení doma? Pojďte se podívat, jak bydlí a co mají rádi Rak, Ryby a Štír

Jak to vypadá u vodních znamení doma? Pojďte se podívat, jak bydlí a co mají rádi Rak, Ryby a Štír

Vydáno: 23.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 438x

Bydlení podle zvěrokruhu, část 2.: Jaký styl bydlení vyhledávají vodní znamení, tedy Rak, Ryby a Štír? Jaký mají vkus, co jim doma nesmí chybět a co naopak nemají rádi? Který nábytek a doplňky potřebují ke spokojenému bydlení?

Celý článek