0komentářů

Dětské kočárky jsou fajn, kde je ale doma zaparkovat mezi procházkami? Čtěte 14. díl seriálu Babybyt

Hluboké, sportovní i golfové dětské kočárky jsou na pravidelné procházky s dítětem do určitého věku nezbytné. Kde ale vozítka doma uložíte po příchodu zvenku? Pověste je na stěnu, odložte pod schody nebo je nechte přede dveřmi.
Vydáno: 02.02.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3686x

Hluboký nebo sportovní kočárek patří k základní výbavě pro nového člena rodiny. Na trhu jsou dnes nejrůznější modely s designem, propracovaným téměř na automobilové úrovni. Ať už drahé super vozítko, nebo levnější kus z druhé ruky „na dojetí“, musíte vyřešit klasickou nerudovskou otázku. Kam s ním, aby vydržel co nejdéle a nikdo si jej současně nepřivlastnil?

Klasické místo pro kočárek najdete doma pod schodištěm

V samostatném rodinném domku a na vlastním pozemku máte výrazně ulehčenou situaci. Kočárek můžete nechávat buď uvnitř ve velké předsíni, hale nebo v hospodářské místnosti. Máte doma velké schodiště do patra? Pod ním je „hluché“ místo, pro zaparkování kočárku přes den ideální. Pokud chcete mít dětské vozítko s vlastní garáží, vyrobte si ji třeba sami.

<p>Mámy diskutují, tak si taky splkneme. Na vozítka pak máme doma spoustu místa. Foto: ©Depositphotos.com/ababaka</p>

Mámy diskutují, tak si taky splkneme. Na vozítka pak máme doma spoustu místa. Foto: ©Depositphotos.com/ababaka

Jednoduchý dřevěný přístřešek s krytinou na stříšce uděláte z dřevotřískových desek. Koupíte je v hobby marketech, společně s dřevěnými hranoly, které využijte na nosnou kostru celé stavby. Nezapomeňte na vhodnou stříškovou krytinu a izolaci, na kočárek vám nesmí pršet ani sněžit.  Podívejte se na fotogalerii, jak taková hotová garáž pro kočárek u terasy vypadá.

Někdy nezbývá, než kočárek nechat v domě na chodbě nebo za dveřmi v předsíni.

Jestliže bydlíte v paneláku a navíc ve vyšších patrech, budete mít při pravidelných procházkách trochu „honičku“. V domech s výtahem to ještě není taková potíž, ale bez zdviže si maminky stěžují na neustále plné ruce. Kam s miminem, nákupem, boudičkou, pak kočárkem. Někdy nezbývá, než jej nechat na chodbě, nebo si zmenšit užitný prostor a vozítko umístit doma.Internetové diskuse jsou plné vašich zkušeností. Čtenářka Bára popisuje: „Je to šílený, ale kočárek parkujeme v obýváku. Předsíň 1 × 1 metr. Přes den teda zůstává na chodbě, protože lítáme tam a zpět. Uklidňuji se tím, že je to na chvilku. Ale jsme ve vysokém panelovém domě a chápu, že je třeba to regulovat, lidi často neznají meze a dost hrabivého bince by se pak usídlilo na chodbách."

V některých domech je uzamykatelná kočárkárna, v jiných se ale často proměňuje v něco jiného a vy máte problém: „Jsme ve druhém patře bez výtahu, z kočárkárny je kolárna, takže místo tam není a stejně tam vedou schody. Náš velmi drahý kočár jsem přidělal zámkem ke kovovému oku dole ve zdi u vchodu. Je na dvojčata a nošení je síla,“ píše čtenář s přezdívkou Mekkyš.

Složený kočárek pověste na stěnu, uspoříte doma spoustu místa

Dnešní kočárky jsou materiálově i váhově úplně jiné, než „košatinky“ z minulého a předminulého století. Lehké konstrukce v pohodě složíte a prostě jen odložíte do kouta, pokud máte kam. Lepší je takto složené vozítko pověsit na stěnu v předsíni nebo kumbálu na domácí úklid. Speciální držáky seženete nejčastěji na internetu, případně v obchodech s potřebami pro domácnost.

<p>Retro kočárky jsou stále v kurzu, ale někdy je kvůli místu musíte prostě nechat za dveřmi. Foto: ©Depositphotos.com/sorokopud</p>

Retro kočárky jsou stále v kurzu, ale někdy je kvůli místu musíte prostě nechat za dveřmi. Foto: ©Depositphotos.com/sorokopud

Pro známé a nijak těžkotonážní „golfáče“ vám bude klidně stačit obyčejný hák s plastovou úpravou na povrchu, a závitem na konci k zašroubování do hmoždinky. Seženete jej v železářství do 150 Kč. V hobby marketech mívají i speciální zdvojené háky na stěnu, také na koncích obalené plastem. Do stěn je stejným způsobem upevníte na hmoždinku a můžete na ně věšet už o dost těžší kočárky.

V hobby obchodech seženete speciální plasto-kovové háky pro pověšení kočárků na zeď.

Kočárek bývá alespoň po nějakou dobu pro maminku i dítě nezbytný. Problémy s jeho umístěním v bytě jsou ale jen dočasné, dokud váš mrňousek nezačne sám běhat. Jak na internetu píše čtenářka s přezdívkou Wendula: „My bydlíme ve čtvrtém patře paneláku bez výtahu. Naštěstí jsme slušný vchod, takže mám kočárek normálně dole v chodbě pod schody, vejde se a mám přes něj přehozený starý ubrus. Ale i tak v zimě byla makačka tahat našeho obříka, tašku, sebe, já splavená, děs. Ale za chvíli snad už bude chodit po schodech za ruku; no ještě chvilinku si počkám.“

Kde doma odkládáte dětský kočárek v momentě, kdy jej s dítětem nepotřebujete? Napište do komentáře pod článkem, co se vám osvědčilo, a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si také další díly seriálu Babybyt:

1. Čekáte rodinu a chystáte výbavu. Co je lepší? Přebalovací pult, komoda, nebo stůl?

2. To je doma křiku! V kolébce ale miminka uhoupáte ke spokojeným snům

3. Jak sladce uspat miminko? Kupte mu závěsnou dětskou kolébku Hacka, Hojdavak či Babyvak

4. Bolí vás už ruka při houpání kolébky nebo kočárku? Pořiďte si automatické houpátko

5. Koupání miminka v dětské vaničce se bude líbit vám oběma. Jakou vybrat?

6. Kupte mladé mamince už v těhotenství kojicí polštář. Užije ho při spaní, pak i při kojení

7. Vleže i vsedě, to se krásně lenoší! Kupte ratolestem dětské sedací vaky a pytle

8. Dětské ohrádky jsou ideální doplněk. Zabezpečte dětem od 6 měsíců hrací i klidový prostor

9. Dětské zábrany, vrátka nebo plůtek? Chraňte děti před úrazem

10. Krmíte doma malého neposedu? 5 tipů na dětské jídelní židličky domů i na cesty

11. Čas na spaní? Uložte dítě do postýlky, přečtěte mu pohádku, dejte pusu na čelíčko a popřejte dobrou noc

12. Matrace do dětské postýlky je základem kvalitního spánku. Jakou vybrat?

13. Cestovní postýlka vám poslouží nejen mimo byt, ale i doma v kuchyni či pracovně

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Chcete pohodlně sedět a zároveň relaxovat? Vteřinový manžel poradí, jak připevnit závěsné křeslo

Chcete pohodlně sedět a zároveň relaxovat? Vteřinový manžel poradí, jak připevnit závěsné křeslo

Vydáno: 30.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 13x

Houpání je fajn relax, třeba v závěsném křesle. V závěsu vypadají dobře také plastová „vajíčka“. Ale jak je připevnit, aby z uklidňujícího houpání nebylo tvrdé přistání na podlaze bytu? Zkontrolujte si nosnost a materiál stropu.

Celý článek
Přišli jste domů z práce unavení a ve stresu? Zhoupněte se v závěsném křesílku a zrelaxujte mysl i tělo

Přišli jste domů z práce unavení a ve stresu? Zhoupněte se v závěsném křesílku a zrelaxujte mysl i tělo

Vydáno: 29.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 40x

Chcete si užít houpání i za špatného počasí a houpací křeslo vám přijde příliš mohutné? Pořiďte si závěsné křeslo. Které typy existují a jaké mají výhody a nevýhody? Jak můžete křeslo pověsit a do jakých interiérů se hodí?

Celý článek
Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Vydáno: 28.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 52x

Rozhodli jste se zařídit a vybavit domácí bar pro pěkné chvíle s partnerem či přáteli? Pořiďte si stylový nábytek, nezbytné technické potřeby a tekuté ingredience. V článku najdete 12 věcí, které by vám neměly doma v baru chybět.

Celý článek