PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Jak v pohodě zvládnout montáž nábytku + 5 dobrých rad k tomu. Čtěte 1. díl nového seriálu Vteřinový manžel

Nebojte se předem montáže nového nábytku, není to nepřekonatelný úkol. Přečtěte si, jak si doma sestavit přivezenou kuchyň, obývák nebo ložnici. Nový seriál bude pomocníkem pro muže, kteří se skoro bojí vyměnit doma žárovku.
Vydáno: 27.01.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2620x

Připravili jsme pro vás nový seriál Vteřinový manžel. Je moderní podobou známého hodinového manžela, ale zvládne menší údržbu či mini opravy v bytě sám, během pár vteřin. Často mu stačí k ruce jen vteřinové lepidlo. Pokud ne, vezme tento všeuměl do ruky mobil a „během vteřiny“ si objedná pomoc, nějakou posilu. Hlavní je, aby byla manželka i celá rodina vždy spokojeni.

Montáž nábytku je uznávaná zkouška pevnosti manželských vztahů

Říká se, že montáž právě přivezeného nového nábytku zpravidla detailně prověří schopnost vašeho manželství zvládat krize. Jistě jste to už zažili, nebo vás to právě čeká. Místo vysněného obýváku či postele máte v předsíni pár krabic. Kdo tohle dá dohromady? Nehažte flintu do obilí, podle našeho návodu budete na konci montáže ještě hrdí na vlastní šikovnost. Jako staří známí Pat a Mat:
Nejdříve si nachystejte nářadí. Většinou vám bude stačit plochý a křížový šroubovák, kombinačky, kladívko nebo gumová palička a neuškodí ani bateriová utahovačka. Krabice si rozložte na podlaze tak, abyste o ně nezakopávali a podívejte se, kde je návod. Bude se vám hodit, raději zapomeňte na chlapácké rady typu „s návodem to zkouší jen nešťastníci“.

O tom, jaké skvělé partnerské souznění a co při montáži nábytku zažila, píše bloggerka Kitty.

Vyberte si pro začátek pokud možno jednoduchý díl nábytku, ideálně skříňku. Zkontrolujte si, jestli je balení úplné a některý z dílů není poškozený. Při poškození některého z dílů či chybějících prvků nábytek nemontujte a kontaktujte prodejce. Musíte ale mít doklad o nákupu a poškozené díly také nesmíte smontovat, přišli byste o právo reklamace.

<p>Nic není tak zlé, jak to na první pohled vypadá. Nebojte se a do toho. Foto: ©Depositphotos.com/monkeybusiness</p>

Nic není tak zlé, jak to na první pohled vypadá. Nebojte se a do toho. Foto: ©Depositphotos.com/monkeybusiness

Každý díl má většinou v návodu číslo a odpovídá obrázku. Pokud máte do předvrtaných dílů natlouct kolíčky, buďte opatrní. Přijdou vždy jen na jeden ze dvou spojovaných dílů. Také podle návodu našroubujte všechna kování, panty, hmoždinky nebo úchytky. Pro opatrné dotažení využijte utahovačku s nastaveným utahovacím momentem.

         5 rad pro montáž nábytku bez havárií:
         •    Nábytek posouvejte ve směru bočnic, nikdy ne do stran, poškodili byste jej
         •    Neutahujte šrouby vší silou, předvrtaný otvor můžete strhnout a je po montáži
         •    Dřevěné spojovací kolíčky nelepte, usnadníte si v budoucnu případné rozebrání nábytku
         •    Šrouby u skleněných dvířek utahujte opatrně a rukou, máte v ní větší cit
         •    Při zatloukání poslouchejte zvuk, při jeho změně hned přestaňte a zjistěte příčinu

Zkontrolujte si v návodu, jak má hotový nábytek vypadat a sestavte díly správně k sobě. Nejlépe gumovou paličkou je opět opatrně doklepněte k sobě. Montujete-li ke korpusu skříňky záda, budete mít zpravidla na výběr z více možností. Nejčastěji vám výrobci nabídnou hřebíčky, ale v balení najdete i kolíčky, vruty nebo háčky. Dělená záda většinou spojíte podle návodu plastovou lištou.

U skleněných dvířek dotahujte šrouby velice opatrně a nejlépe rukou bez elektrických nástrojů.

Velice opatrní buďte při montáži skleněných dvířek. Jakékoli šrouby musíte utahovat s maximálním citem tak, aby se skla přímo nedotýkaly. Většinou mají plastovou podložku a průchodku, malou trubičku pro izolaci od skla. Po smontování jednotlivých skříněk je poskládejte do sestavy buď podle návrhu výrobce, nebo podle vašeho uvážení.

<p>Nesmutněte. Máte doma vteřinového manžela? Všechno vyřeší a pomůže. Foto: ©Depositphotos.com/monkeybusiness</p>

Nesmutněte. Máte doma vteřinového manžela? Všechno vyřeší a pomůže. Foto: ©Depositphotos.com/monkeybusiness

O tom, že skládání nábytku dohromady vás veskrze baví, často vedou diskuzi uživatelé internetu. Čtenářka s přezdívkou Fagina píše: „Já dnes rozebrala Frederika, to je náš psací stůl a znovu jsem ho bez návodu složila. Jsem fakt dobrá. Nejlepší na tom je, že je jako nový. To je jak s dětma, když jim zabavíte hračky a po čase zase dáte. Přeměňte si byt. Rozebrat skřín, složit a máte novou.“

Jsou i tací, kdo se na montáž nábytku těší a vyhledávají ji

Čtenář s přezdívkou Lukáš má montáže nábytku rád: „Já jsem na tohle úchylák, já to miluju, mám to místo Lega,“ píše. Doma to prý dělá jen on a naprosto dobrovolně. „Ale já samosebou i natírám, brousím, vrtám, jsem kutil domácí.“ Naproti tomu čtenářka s přezdívkou Peťula je spíš zdrženlivá: „Máme velkou obývákovou stěnu a kvůli přeměnám jsme ji museli už dvakrát rozkládat a zase pak skládat. Já to nesnáším.“Výzkumníci z Massachusettského technologického institutu před nedávnem představili lákavou perspektivu pro nešikovné. Při skládání montovaného nábytku předvedli spolupráci dvou robotů. Zatím prý sice zvládli jenom řadu nejjednodušších servírovacích stolků, ale to není všechno. Vše obstarává pohyblivé zařízení s robotickou rukou, doplněné o nástroj na šroubování dílů.

I zahraniční nábytkový řetězec uznává, že montáž nábytku z jeho prodejen nebývá snadná.

Podstatný je v této oblasti samozřejmě software. Autoři si vytvořili jednoduchý jazyk, ve kterém se dá nábytek a jednotlivé díly popsat. Roboti si ale zatím bez lidské pomoci neporadí. Nejsou také vždy úspěšní, konečnou sestavu zvládli v devíti z 12 pokusů. Dá se proto říci, že pomoci vás, vteřinových manželů, bude pro montáž nábytku stále ještě třeba.

Máte za sebou zkušenost s urputnou montáží nábytku? Napište do komentáře pod článkem, jak jste se s úkolem vyrovnali a poraďte ostatním čtenářům, jak se přitom neuvztekat.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 227x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek