0komentářů

Krmíte doma malého neposedu? 5 tipů na dětské jídelní židličky domů i na cesty. Čtěte 10. díl seriálu Babybyt

Doma i na cestách musíte s dítětem absolvovat pravidelný jídelní rituál. Mrňouska ale neudržíte na místě a spíš jej zajímá vše okolo? Pořiďte své ratolesti originální kousek nábytku. Mrkněte na 5 tipů pro dětské jídelní židličky.
Vydáno: 05.01.2016 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2334x

Vaše dítě už dosáhlo věku, kdy jej chcete začít krmit u běžného kuchyňského stolu? Stolování si nejlépe osvojí s dětskou jídelní židličkou. Vy si výrazně usnadníte práci při tak populárním krmení, protože váš malý neposeda musí vydržet alespoň chvíli sedět. V židličce s malým pultíkem si mrně může i hrát nebo malovat v čase, kdy se vy musíte otáčet kolem sporáku nebo pračky.

Popruhy na židličce = bezpečí vašeho dítěte

V polohovatelné jídelní židličce můžete začít dítě krmit už v době, kdy ještě samo nesedí. Pro extra živé potomky se vám vyplatí židlička s popruhy, aby z ní drobek nevypadl. Díky jídelní židličce ale bude sedět v přirozené a zdravé poloze. Nohy dítěti opřete o podnožku, aby na ní chodidla spočívala celou plochou a lýtka se stehny svírala úhel 90 °. Pravý úhel bude i mezi sedákem a opěradlem.

<p>Krmení malých dětí je vždy dobrodružství. S dětskou jídlení židličkou jde ale jistě líp.Foto: ©Depositphotos.com/DGLimages</p>

Krmení malých dětí je vždy dobrodružství. S dětskou jídlení židličkou jde ale jistě líp.Foto: ©Depositphotos.com/DGLimages

Dbejte na bezpečí svých nejmilejších. Židlička má mít boční opěrky a také mezinožní pás, aby se dítě ze židličky nesesunulo. Při nákupu vybírejte od prověřených a kvalitních výrobců. Ti svůj produkt také správně označují, což vám potvrzuje splnění požadavků příslušných norem a zaručuje bezpečné užívání.
Štítek musí obsahovat tyto údaje:


                  Jméno nebo značku výrobce
              •    Bezpečnostní upozornění: „Pozor - nenechávejte dítě bez dozoru.“
                 Odkaz na evropskou normu EN 14988
              •    U židliček s pásy i upozornění: „Dítě musí být řádně připoutané.“

Židličky bývají úzké a vysoké, prověřte si dobře jejich stabilitu. Než skládací, vyberte si raději ty s pevnou konstrukcí, každá mezera totiž znamená horší čištění. Samozřejmostí musí být pevnost, omyvatelnost a absence mezer či otvorů, kde si dítě může zachytit prsty. Zaoblené nebo zakryté ostré hrany a rohy ochrání před zraněním, stejně jako kvalitní a nepoškozený materiál.

Inspirujte se návrhy na netradiční a originální dětské jídelní židličky.

Na trhu je široký výběr dětských jídelních židliček, stačí si vybrat podle vašich finančních možností a vkusu. Skvěle vypadá třeba židlička v podobě žirafy, která je tak věrná, jakoby si jen odskočila z Afriky (1). Obdobnou „zvířecí“ tématiku si domů donesete se židličkou, která má potahy v podobě originálního skvrnitého zbarvení levhartí kůže (2).

<p>Malý stoleček před jídelní židličkou jde použít na cokoli. Na mlsání, ale i na hraní. Foto: ©Depositphotos.com/KamilaStarzycka</p>

Malý stoleček před jídelní židličkou jde použít na cokoli. Na mlsání, ale i na hraní. Foto: ©Depositphotos.com/KamilaStarzycka

Nechce se vám židličky nakupovat a máte šikovné ruce? Vyrobte si jednoduchou stoličku pro vás i vašeho potomka třeba ze staré židle (3). Svůj výtvor natřete nejlépe matnou barvou latexového typu, aby získal malou patinu starobylosti. Nezapomeňte na malý stoleček či pultík, kde budete servírovat jídlo, či k pozdějšímu hraní rozsypete kostky. Chybět nesmí ani podnožka pro chodidla.

Nechcete jídelní židličku kupovat? Vyrobte si ji sami

Jako fixovací zařízení na běžnou jídelní židli vám výborně poslouží textilní sedátko, ideální hlavně pro cestování (4). Vyrobte si jej sami podle jednoduchého návodu na webu. Snadno jej přibalíte na cesty a prcek vám nesklouzne ze židle ani v „dospělácké“ restauraci. Ve výčtu nechybí celoplastová židlička, která je lehká, anatomicky tvarovaná a můžete ji velmi snadno udržovat v čistotě (5).Dřevěnou rozkládací židličku koupíte za 730 Kč, plastovou židličku už za 400 Kč. Při výběru zvažte nákup rostoucí židličky, která vydrží od narození dítěte až po jeho školní léta. Máte málo prostoru? Kupte za 930 Kč textilní židličku, kterou navlečete na opěradlo klasické židle. Případně pořiďte plastové jídelní sedátko nebo podsedák a připevněte je k židli nebo ke stolu.

Podsedák by se měl vždy přizpůsobit dítěti, ne naopak.

Sedáky a podsedáky si díky jejich nízké váze můžete vzít kamkoliv s sebou, třeba na návštěvu, na chatu či do restaurace. Podsedák pro děti mívá tloušťku kolem deseti centimetrů, někdy i o něco více. Nejen že zvýší sezení a ozdobí židli, ale také změkčí původní tvrdou sedací plochu a poskytne tak maximální komfort sezení. Podsedák by se měl vždy přizpůsobit dítěti, ne naopak.

Jaká dětská jídelní židlička se vám nejlépe osvědčila? Napište do komentáře pod článkem, jaké máte zkušenosti a poraďte s výběrem ostatním čtenářům.

Přečtěte si také další díly seriálu Babybyt:

1. Čekáte rodinu a chystáte výbavu. Co je lepší? Přebalovací pult, komoda, nebo stůl?

2. To je doma křiku! V kolébce ale miminka uhoupáte ke spokojeným snům.

3. Jak sladce uspat miminko? Kupte mu závěsnou dětskou kolébku Hacka, Hojdavak či Babyvak

4. Bolí vás už ruka při houpání kolébky nebo kočárku? Pořiďte si automatické houpátko.

5. Koupání miminka v dětské vaničce se bude líbit vám oběma. Jakou vybrat?

6. Kupte mladé mamince už v těhotenství kojicí polštář. Užije ho při spaní, pak i při kojení.

7. Vleže i vsedě, to se krásně lenoší! Kupte ratolestem dětské sedací vaky a pytle.

8. Dětské ohrádky jsou ideální doplněk. Zabezpečte dětem od 6 měsíců hrací i klidový prostor.
9. Dětské zábrany, vrátka nebo plůtek? Chraňte děti před úrazy.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Přišli jste domů z práce unavení a ve stresu? Zhoupněte se v závěsném křesílku a zrelaxujte mysl i tělo

Přišli jste domů z práce unavení a ve stresu? Zhoupněte se v závěsném křesílku a zrelaxujte mysl i tělo

Vydáno: 29.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 33x

Chcete si užít houpání i za špatného počasí a houpací křeslo vám přijde příliš mohutné? Pořiďte si závěsné křeslo. Které typy existují a jaké mají výhody a nevýhody? Jak můžete křeslo pověsit a do jakých interiérů se hodí?

Celý článek
Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Sklenička dobrého alkoholu prý nikomu neuškodí. Jak si založit a vybavit domácí bar?

Vydáno: 28.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 48x

Rozhodli jste se zařídit a vybavit domácí bar pro pěkné chvíle s partnerem či přáteli? Pořiďte si stylový nábytek, nezbytné technické potřeby a tekuté ingredience. V článku najdete 12 věcí, které by vám neměly doma v baru chybět.

Celý článek
Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vyzdobte si letos balkón květinami klasickými i novými druhy. 6 nových tipů na krásné truhlíky

Vydáno: 27.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 696x

Balkonová a truhlíková sezóna je spolu s hřejivými paprsky sluníčka definitivně tady. Zahradníček vám poradí, jaké balkonovky si sehnat, kam je vysadit a jak se o ně nejlépe starat. Zpestřete si letos svůj balkon i 6 novými druhy.

Celý článek