Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
19640
0komentářů

Oslavte Silvestr a Nový rok netradičně. Přivítejte rok 2016 venku, ale ani doma nemusíte trávit čas v křesle u televize

Konec roku 2015 je tady a s ním i tradiční silvestrovské oslavy. Udělejte letos origo domácí party či zkuste vyjet do hor, užijte si lázeňských procedur nebo teplého moře. Nový rok přivítejte s elánem, radostí a osvěženi na duchu.
Vydáno: 17.12.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1362x

Konec roku je tady a Silvestr je doslova za chvíli. Připravili jste si už program, co budete dělat poslední den roku? Máte možnost bouřlivě oslavovat s lidmi na náměstích, doma s rodinou, nebo s přáteli úplně mimo hlučné petardy a více či méně podroušené davy. I když v horských hotelích už je zpravidla plno, své oblíbené místo si jistě najdete.

Silvestrovský pobyt na horách je super, ale objednávejte rychle

Máte k dispozici vlastní chalupu a nejlépe na lukrativním místě horách? Odjeďte tam a oslavte příchod nového roku v přírodě. Horskou chatu nebo chalupu si na pár dní pronajměte, třeba na Vysočině, v Beskydech nebo Orlických horách. I když je o podobné pobyty hodně velký zájem, na specializovaných internetových portálech najdete i nabídky doslova na poslední chvíli.

<p>Oslavte konec roku tentokrát doma a ve vlastní režii. Udělejte si dobré jídlo a pozvěte přátele. Foto: ©Depositphotos.com/filmfoto</p>

Oslavte konec roku tentokrát doma a ve vlastní režii. Udělejte si dobré jídlo a pozvěte přátele. Foto: ©Depositphotos.com/filmfoto

Cestování není vaše hobby nebo se úplně obejdete bez venkovního ruchu? Oslavte konec roku doma a udělejte si večer ve vlastní režii. Vyrazte včas před půlnocí s přáteli na blízký kopec a oslavte se sektem v ruce příchod nového roku tam, sledujte ohňostroje pod vámi. A na Nový rok si nejlépe vyšlápněte do přírody, ideálně po vydatné „vyprošťovací“ polévce.

O pohoštění se podělte s návštěvou, měla by u vás zvonit čelem.

Domácí party si nejdřív naplánujte, rozhodující bude, kdo přijde, co budete jíst a pít, a v jakém duchu silvestrovský večer koncipujete. Přizdobte místnost k dosavadní vánoční výzdobě balónky, krepovými řetězy, či několika girlandami. O pohoštění se podělte. Říká se, že „správná návštěva na Silvestra zvoní čelem“. Obě ruce má totiž plné tašek s pochutinami, pitím a dárečky.

<p>Twister se dá hrát i na Silvestra. S pár vypitými skleničkami je to skvělá zábava. Foto: ©Depositphotos.com/luckybusiness</p>

Twister se dá hrát i na Silvestra. S pár vypitými skleničkami je to skvělá zábava. Foto: ©Depositphotos.com/luckybusiness

Hudbu vyberte podle převládajícího vkusu většiny, k diskusi o všem možném se hodí spíše tlumená a nevtíravá muzika. Jste hraví? Pobavte se třeba s týmovou hrou Activity, se stoupající hladinou alkoholu je skvělá nejen pantomima, ale i malování. Po pár skelničkách je výborný i Twister, kdy pokládáte ruce a nohy na určitá místa, nakreslená na herním plánu, aniž byste spadli.

Neoplácejte hluk na Silvestra sousedům, mrzutosti nechte loňsku

Ani na téma přípravy silvestrovských oslav nechybí na internetu bohatá diskuse. Čtenářka s přezdívkou Vanda prozradila, co nachystá za baštu: „U nás ještě nebude chybět talíř s uzeným a jitrničkama s okurkem a chlebíkem, ať mají chlapi i něco masitého. Já taky dělám šnečky z listového těsta, to je mňamka. A ještě párečky pečené v těstíčku mi taky přijdou jako docela fajn nápad.“

Mírnou inovaci chystá letos na Silvestra čtenářka s přezdívkou Bombila: „Několik posledních let jsme chodili protestně spát v deset, ale otravuje mě, že mě budí ohňostroje. Tak letos zkusím udělat pár chlebíčků a budeme čučet na DVD, estrádní silvestrovský pořady fakt nedám. No a prvního ledna v osm ráno vytáhnu lux a zapnu pračku, to je malá splátka sousedům za rachejtle.“Chcete letos se svým partnerem nebo partnerkou strávit spíše romantického Silvestra 2015? Poohlédněte se po volném místě pro dva v některém z příjemných hotýlků, kde o vás budou pečovat v restauraci i ve wellness. Třeba Bílé Karpaty vás okouzlí při pobytu v Javorníku nad Veličkou, nebo na horské chatě Jana na Mikulčině vrchu. Už VIII. Olympijské hry pak letos na Silvestra připravil Wellness hotel Bahenec, ve kterém najdete i vyhlášené pivní lázně.

Lázeňské pobyty v zimě jsou fajn, krásně zrelaxujete do příštího roku.

Silvestrovské pobytové balíčky připravili už tradičně i provozovatelé českých a moravských lázní. V luhačovickém hotelu Miramare dostanete kromě svátečních večeří navíc i balíček procedur podle vašeho výběru. V Lázních Poděbrady vám poskytnou silvestrovský pobyt i raut podle typu ubytování zhruba od 5 800 korun.

<p>Láká vás v zimě teplá voda? Zajeďte si do termálů, jsou u nás i těsně za hranicemi. Foto: ©Depositphotos.com/mitakag</p>

Láká vás v zimě teplá voda? Zajeďte si do termálů, jsou u nás i těsně za hranicemi. Foto: ©Depositphotos.com/mitakag

Vlezlou, nepříjemnou zimu a rychlé stmívání se mnoho lidí snaží zaplašit koupelemi v termální vodě. Chcete se k nim přidat? Zajeďte si do některého z celoročně otevřených komplexů u našich sousedů na Slovensku. Není nic příjemnějšího než se naložit do teplé vody a dívat se, jak je venku “zimavo”. Termální bazény najdete i za hranicemi v rakouském Laa, v Německu či i Maďarsku.

V aquaparku zažijete barmanskou show i silvestrovské menu

Netradiční program si pro letošní Silvestr připravili v Aqualandu Moravia. V největším tuzemském aquaparku vypukne „Džungle party“, kde oslavy nového roku potrvají až do 3. hodiny ranní. V ceně vstupného 749 Kč je i speciální silvestrovské menu, barmanská fire show, blok afrických bubeníků a volný vstup do bazénů i saun Forum Romanum. Přímo na místě jsou vstupenky o stovku dražší.Máte rádi kouzelnou zimní Vysočinu? Za jeďte si do některého z penzionů, kde pořádají nejen pro ubytované silvestrovskou veselici. Balíček, obsahující ubytování, večeři, diskotéku, bowlingový turnaj i novoroční pokrm dostanete od 3 500 do 4 000 Kč. Využijte i další volné chalupy, apartmány nebo chaty v krásné a nepřelidněné krajině.

V rozhodování vám pomůže aktualizovaná nabídka tuzemských silvestrovských pobytů.

Oblíbenou možností je strávit konec roku v exotických krajinách, kde není nouze o teplo, koupání v moři a báječnou atmosféru pro turisty. Vyhledávané jsou třeba Kapverdské ostrovy, Sicílie, Indie nebo Thajsko. Za tyto dovolené ale počítejte s útratou v řádech desítek tisíc korun. Oslavte Silvestra s tamním menu a dobře načasovaným novoročním přípitkem, který absolvujte třeba v plavkách.
 
Ať už si vyberete oslavu silvestrovskou doma s rodinou či přáteli, na horách nebo v exotické zemi, rozlučte se s rokem 2015, jak se patří. Přejeme vám v roce 2016 především zdraví a jen vše dobré.

Foto: ©Depositphotos.com/

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Chcete být při stavbě domu šetrní k životnímu prostředí? Postavte si domek z hlíny technikou Superadobe

Vydáno: 03.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 67x

Chcete si postavit dům levně a vlastníma rukama z materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí? Seznamte se se stavební technikou Superadobe. Jaké postupy se při ní používají, jaké přináší výhody a jak vypadají hotové domy?

Celý článek
Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vánoční osvětlení rozzáří vaše okna. Dávejte si však pozor, elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán

Vydáno: 01.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 100x

Jak správně zprovoznit venkovní vánoční osvětlení v oknech, světelné rampouchy nebo řetězy? Kupujte výzdobu a řetězy od známých výrobců a dejte pozor na neporušenou kabeláž a proudové krytí. Elektřina je dobrý sluha, ale zlý pán.

Celý článek
Chcete mít obývací pokoj vybavený podle nejnovějších trendů? Zjistěte, která sedačka je právě v módě

Chcete mít obývací pokoj vybavený podle nejnovějších trendů? Zjistěte, která sedačka je právě v módě

Vydáno: 30.11.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 802x

Vybíráte novou sedačku? Zjistěte, které typy sedacích souprav existují a kam se který typ sedačky hodí. Chcete mít navíc obývák zařízený podle posledních trendů? Pak se podívejte, které barvy, styl a tvary jsou u pohovek v módě.

Celý článek