PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Last minute tip pro Ježíška na chybějící vánoční dárky. Darujte originálně zabalené bankovky a drobné

Vánoce jsou tady. Chybí vám pár dárků? Pořád máte šanci všechno dohnat. Darujte pár bankovek. Ale ne nudně v obálce. Servírujte je pod stromek originálně. Podívejte se na 8 last minute tipů a večer si konečně dejte pauzu.
Vydáno: 17.12.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2372x

Vánoce jsou tady a vy jste si zrovna vzpomněli, že jste zapomněli na dárek pro babičku nebo kamaráda. Co teď, panika? V žádném případě. Zachovejte chladnou hlavu a přemýšlejte. Některé obchody mají ještě otevřeno, takže můžete vyrazit na poslední "zteč" na dárky. 

Anebo zůstaňte v klidu doma a vyřešte zbývající dárek penězi. Nebalte je však do fádní obálky, ale hezky je zamaskujte. Avšak pozor! Obdarovanému by mělo být jasné, že dostal peníze. Mohlo by se totiž stát, že si jich nevšimne a i s "obalem" poputují v lepším případě k někomu dalšímu, v tom horším do koše.

<p>Při skládání bankovek si dejte pozor, abyste je příliš nepoškodili. Foto: ©Depositphotos.com/Octavus</p>

Při skládání bankovek si dejte pozor, abyste je příliš nepoškodili. Foto: ©Depositphotos.com/Octavus

Co vědět předem

Peníze nelepte, netrhejte a nepřekládejte silou. Tak bude moci obdarovaný bankovkami platit. Při skládání bankovek může dojít k jejich nevratnému poškození. Samotné ohýbání může bankovku narušit tak, že bude při automatickém zpracování hotovosti v ČNB vyřazena z oběhu a zničena.

Chtěli byste darovat k Vánocům "pytel plný zlaťáků"? Na sběr či shánění drobáků je už pozdě, ale můžete se připravit na příští rok. Buďto drobné přes rok sbírejte, nebo zajděte do ČNB či banky, kde vám pracovníci rozmění bankovky na požadované mince. Banky však mohou chtít za rozměnění poplatek. 

Také můžete zajít do herny či kasina, kde bývají automaty na měnění. Měničky mohou být i u některých dětských koutů v obchodních centrech či u úschovny zavazadel. Dávejte si však pozor, protože některé automaty vydávají pouze žetony.

1) Obraz

Máte doma nějaký obrázek v rámečku? Vytáhněte z něj svoji fotku a vložte do něj bankovky. Nepoužívejte lepidlo. Peníze naskládejte na podklad a přikryjte sklem. Pacičky rámečku udrží jak sklo, tak i bankovky.

2) Origami

Z bankovek lze složit nespočet tvarů a zvířátek, třeba pejsek, loďka, hvězda, zajíc, srdce či raketa. Stačí si najít návod na internetu a postupovat podle instrukcí. Také je to asi jedna z nejsnazších možností, jak peníze "zabalit" do líbivého kabátku. Dávejte si však pozor, abyste bankovku nezničili.

<p>Z bankovek poskládáte třeba origami pávy. Foto: ©Depositphotos.com/artbutenkov</p>

Z bankovek poskládáte třeba origami pávy. Foto: ©Depositphotos.com/artbutenkov

3) Kasička

Tento tip využijete, jestliže doma máte kasičku s průhlednou stěnou a tiskárnu. Vytiskněte obrázek vysněné věci obdarovaného a nalepte ho na zadní stěnu kasičky. Do té nakonec vhoďte první vklad. Tento "motivátor" si pak dotyčný může postavit třeba na psací stůl v pracovně, aby ho měl při práci stále na očích.

4) Stromeček

Na výrobu potřebujete malý květináček, hlínu, stuhu, papír, drátek, špejle a bankovky, tedy věci, které seženete ve většině domácností. Květináček různě ozdobte a nasypte do něj hlínu, případně kamínky. Špejle spojte drátkem a zároveň k nim připevněte i bankovky složené do pásků tak, abyste dosáhly tvaru plochého stromečku. Jeho špičku ozdobte papírovou hvězdou.

5) Prasátko

Pokladničku můžete naplnit bankovkami či drobnými mincemi v určité hodnotě. Podobně můžete penězi naplnit i vázu či jakoukoliv jinou nádobu. Když do nádoby či prasátka dáte od každé bankovky a mince jednu, dostanete pěknou částku 8 888 Kč.

<p>Bankovky a mince můžete darovat i v pokladničce. Foto: ©Depositphotos.com/fikmik</p>

Bankovky a mince můžete darovat i v pokladničce. Foto: ©Depositphotos.com/fikmik

6) Ozdobená květina

Buď se budete muset vzdát některé ze svých milovaných květin, nebo vyrazte do hobby marketu a kupte menší trvalku nebo palmu. Na ni pak zavěste mince či bankovky podobně jako ozdoby na vánoční stromeček. Rostlina ozdobí interiér a bankovky se budou hodit na povánoční výprodeje.

7) Rukavice či ponožky

I v tomto případě budete nejspíše muset vyrazit do obchodu, pokud tedy v šuplíku neschováváte nerozbalené nové ponožky, rukavice či spodní prádlo od minulých Vánoc. Do každého prstu rukavice můžete schovat jednu bankovku. Podobně lze naplnit penězi i ponožky či ruličku ze spodního prádla.

8) Bonboniéra

Bonboniéra je taková klasika mezi skrýšemi na peníze. Navíc většinou nějaký ten balíček čokoládových dobrůtek vždycky doma najdete. Pokud ne, vyrazte do obchodu. Při ukrytí peněz do krabičky bonbónů se však lehce stane, že bonboniéra i s ukrytými penězi koluje dál, protože se dotyčnému netrefíte do chuti a ukrytých peněz si nevšimne.

<p>Bonboniéra je klasikou mezi skrýšemi na peníze. Foto: ©Depositphotos.com/yulan</p>

Bonboniéra je klasikou mezi skrýšemi na peníze. Foto: ©Depositphotos.com/yulan

Máte tip na jiný last minute dárek kromě peněz? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 103x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 169x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 202x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek