0komentářů

Last minute tip pro Ježíška na chybějící vánoční dárky. Darujte originálně zabalené bankovky a drobné

Vánoce jsou tady. Chybí vám pár dárků? Pořád máte šanci všechno dohnat. Darujte pár bankovek. Ale ne nudně v obálce. Servírujte je pod stromek originálně. Podívejte se na 8 last minute tipů a večer si konečně dejte pauzu.
Vydáno: 17.12.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2268x

Vánoce jsou tady a vy jste si zrovna vzpomněli, že jste zapomněli na dárek pro babičku nebo kamaráda. Co teď, panika? V žádném případě. Zachovejte chladnou hlavu a přemýšlejte. Některé obchody mají ještě otevřeno, takže můžete vyrazit na poslední "zteč" na dárky. 

Anebo zůstaňte v klidu doma a vyřešte zbývající dárek penězi. Nebalte je však do fádní obálky, ale hezky je zamaskujte. Avšak pozor! Obdarovanému by mělo být jasné, že dostal peníze. Mohlo by se totiž stát, že si jich nevšimne a i s "obalem" poputují v lepším případě k někomu dalšímu, v tom horším do koše.

<p>Při skládání bankovek si dejte pozor, abyste je příliš nepoškodili. Foto: ©Depositphotos.com/Octavus</p>

Při skládání bankovek si dejte pozor, abyste je příliš nepoškodili. Foto: ©Depositphotos.com/Octavus

Co vědět předem

Peníze nelepte, netrhejte a nepřekládejte silou. Tak bude moci obdarovaný bankovkami platit. Při skládání bankovek může dojít k jejich nevratnému poškození. Samotné ohýbání může bankovku narušit tak, že bude při automatickém zpracování hotovosti v ČNB vyřazena z oběhu a zničena.

Chtěli byste darovat k Vánocům "pytel plný zlaťáků"? Na sběr či shánění drobáků je už pozdě, ale můžete se připravit na příští rok. Buďto drobné přes rok sbírejte, nebo zajděte do ČNB či banky, kde vám pracovníci rozmění bankovky na požadované mince. Banky však mohou chtít za rozměnění poplatek. 

Také můžete zajít do herny či kasina, kde bývají automaty na měnění. Měničky mohou být i u některých dětských koutů v obchodních centrech či u úschovny zavazadel. Dávejte si však pozor, protože některé automaty vydávají pouze žetony.

1) Obraz

Máte doma nějaký obrázek v rámečku? Vytáhněte z něj svoji fotku a vložte do něj bankovky. Nepoužívejte lepidlo. Peníze naskládejte na podklad a přikryjte sklem. Pacičky rámečku udrží jak sklo, tak i bankovky.

2) Origami

Z bankovek lze složit nespočet tvarů a zvířátek, třeba pejsek, loďka, hvězda, zajíc, srdce či raketa. Stačí si najít návod na internetu a postupovat podle instrukcí. Také je to asi jedna z nejsnazších možností, jak peníze "zabalit" do líbivého kabátku. Dávejte si však pozor, abyste bankovku nezničili.

<p>Z bankovek poskládáte třeba origami pávy. Foto: ©Depositphotos.com/artbutenkov</p>

Z bankovek poskládáte třeba origami pávy. Foto: ©Depositphotos.com/artbutenkov

3) Kasička

Tento tip využijete, jestliže doma máte kasičku s průhlednou stěnou a tiskárnu. Vytiskněte obrázek vysněné věci obdarovaného a nalepte ho na zadní stěnu kasičky. Do té nakonec vhoďte první vklad. Tento "motivátor" si pak dotyčný může postavit třeba na psací stůl v pracovně, aby ho měl při práci stále na očích.

4) Stromeček

Na výrobu potřebujete malý květináček, hlínu, stuhu, papír, drátek, špejle a bankovky, tedy věci, které seženete ve většině domácností. Květináček různě ozdobte a nasypte do něj hlínu, případně kamínky. Špejle spojte drátkem a zároveň k nim připevněte i bankovky složené do pásků tak, abyste dosáhly tvaru plochého stromečku. Jeho špičku ozdobte papírovou hvězdou.

5) Prasátko

Pokladničku můžete naplnit bankovkami či drobnými mincemi v určité hodnotě. Podobně můžete penězi naplnit i vázu či jakoukoliv jinou nádobu. Když do nádoby či prasátka dáte od každé bankovky a mince jednu, dostanete pěknou částku 8 888 Kč.

<p>Bankovky a mince můžete darovat i v pokladničce. Foto: ©Depositphotos.com/fikmik</p>

Bankovky a mince můžete darovat i v pokladničce. Foto: ©Depositphotos.com/fikmik

6) Ozdobená květina

Buď se budete muset vzdát některé ze svých milovaných květin, nebo vyrazte do hobby marketu a kupte menší trvalku nebo palmu. Na ni pak zavěste mince či bankovky podobně jako ozdoby na vánoční stromeček. Rostlina ozdobí interiér a bankovky se budou hodit na povánoční výprodeje.

7) Rukavice či ponožky

I v tomto případě budete nejspíše muset vyrazit do obchodu, pokud tedy v šuplíku neschováváte nerozbalené nové ponožky, rukavice či spodní prádlo od minulých Vánoc. Do každého prstu rukavice můžete schovat jednu bankovku. Podobně lze naplnit penězi i ponožky či ruličku ze spodního prádla.

8) Bonboniéra

Bonboniéra je taková klasika mezi skrýšemi na peníze. Navíc většinou nějaký ten balíček čokoládových dobrůtek vždycky doma najdete. Pokud ne, vyrazte do obchodu. Při ukrytí peněz do krabičky bonbónů se však lehce stane, že bonboniéra i s ukrytými penězi koluje dál, protože se dotyčnému netrefíte do chuti a ukrytých peněz si nevšimne.

<p>Bonboniéra je klasikou mezi skrýšemi na peníze. Foto: ©Depositphotos.com/yulan</p>

Bonboniéra je klasikou mezi skrýšemi na peníze. Foto: ©Depositphotos.com/yulan

Máte tip na jiný last minute dárek kromě peněz? Napište do komentáře pod článkem.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 31x

Potřebujete provonět domov, zbavit se všech nežádoucích pachů a vydezinfikovat vzduch? Pořiďte si katalytickou lampu. Na jakém principu funguje, co všechno umí, kolik stojí a jak byste ji měli správně používat a čistit?

Celý článek
Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Vydáno: 23.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 68x

Stala se vám v kuchyni nehoda a poškodili jste si s těžkým nádobím pracovní desku? Nemusíte ji hned měnit. Drobné škrábance a rýhy jdou opravit se speciálními přípravky a vosky. Stačí je rozehřát, setřít stěrkou a potom rozleštit.

Celý článek
Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Začíná jaro! Jaké jsou jarní trendy pro rok 2017? Vybarvěte svůj domov stylovými a hlavně veselými barvami

Vydáno: 20.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 607x

Rozlučte se s bílo šedou zimní nudou a nenechávejte veselé jarní barvy venku před dveřmi. Pusťte je k sobě domů. Které barvy jsou v letošním roce v kurzu? Prim hrají svěží a jasné odstíny, hlavně barva první jarní trávy a listů.

Celý článek