PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Čím na Vánoce potěšíte čtenáře - kutila? Darujte mu knihu o bydlení, architektuře či zahradě

Zajímá se někdo ve vašem okolí o tématiku bydlení, architektury nebo zahrad, a navíc rád čte? Darujte mu knihu, z níž za dlouhých zimních večerů načerpá spoustu zajímavých a nových informací. Prohlédněte si 11 knižních tipů.
Vydáno: 14.12.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2014x

Na internetu najdete spoustu zajímavých informací z oblasti bydlení, ale těžko je předáte příbuznému či kamarádovi k Vánocům jako dárek. Naštěstí vychází mnoho zajímavých knih na téma bydlení, architektury či o péči o zahrady nebo chaty. Stačí vybrat jen správné téma, knihu zabalit a položit pod stromeček. Kniha oproti internetu poskytne ucelený přehled informací, při prohlížení příjemně šustí, voní a na poličce se hezky vyjímá. Obdarujte knihou blízké, anebo i sebe. Kterou vybrat?

1) Vše o rekonstrukci bytu a domu

Nakladatelství Jaga, 128 stran, rok vydání 2011, cena 135 Kč

V knize se dozvíte, jak postupovat při různých rekonstrukčních úpravách a kde máte začít. Seznámíte se s technickými řešeními nejrůznějších způsobů vytápění a přípravy ohřáté vody, inspirujete se při řešení dispozice, úpravě exteriéru či zařizování interiéru. Dozvíte se i o stavebních materiálech či technologiích.

2) Tři cesty za architekturou

David Vávra, nakladatelství Grada, 144 stran, rok vydání 2015, cena 398 Kč

Architekt a spisovatel David Vávra vás svými kresbami zavede za základy kultury do Řecka, Izraele a Latinské Ameriky. Autor maloval kresby nejen při soukromých výletech, ale hlavně během natáčení televizního seriálu Šumné stopy. Každou kresbu pak doplnil stručnými a hutnými popisky či drobným veršem. Kniha je především o pocitech autora z představené architektury.

3) Rádce nájemníka bytu

Milan Taraba a Lenka Veselá, nakladatelství Grada, 256 stran, rok vydání 2015, cena 289 Kč

Kniha obsahuje ucelený přehled informací z nového občanského zákoníku pro všechny, kdo se zajímají o bytovou problematiku. Najdete v ní právní úpravy v oblasti nájemního bydlení s ohledem na zásadní změny vyplývající z Nového občanského zákoníku, nejčastěji pokládané dotazy nájemců a vlastníků nemovitostí s vypracovanými odpověďmi, plná znění či vybraná ustanovení platných právních předpisů a vzory smluv a podání. Dozvíte se o roli státu v nájemních vztazích (zejména příspěvek na bydlení a způsoby jeho čerpání) i novou legislativní úpravu služeb spojených s užíváním bytu.

4) Zahradní nábytek - výroba, údržba a renovace

Pavel Zeman a Petra Zemanová, nakladatelství Grada, 80 stran, rok vydání 2015, cena 189 Kč

Kniha je určená pro všechny, kteří si chtějí vyrobit nebo opravit zahradní nábytek. Dozvíte se v ní, jak nábytek udržovat, aby vám sloužil dlouhá léta. Je plná návodů a fotopostupů pro zkušené i začínající kutily. Všechny návody autoři vymysleli tak, aby vám při výrobě stačilo pouze základní nářadí.

5) Architektura moderních zahrad

Jana Stejskalová a Ivana Řeháková, nakladatelství Grada, 192 stran, rok vydání 2014, cena 550 Kč

Publikace obsahuje vše o zahradě, kompozici a sortimentu rostlin. Pomocí schémat, prostorových vizualizací, příkladových obrázků a fotografií slouží jako návod, jak naplánovat výsadbu v duchu současných trendů a vytvořit harmonickou zahradu. Kniha řeší české zahrady a a autorka ji doplnila kresbami a praktickými ukázkami způsobu osázení.

6) Dřevo od A do Z

Jorgi Vigué, nakladatelství REBO, 427 stran, rok vydání 2013, cena 1 085 Kč

V knize naleznete podrobné informace o různých druzích dřeva, způsobech opracování dřeva a popis běžných nástrojů i nejdůležitějších pracovních postupů. V části věnované výrobě nábytku se seznámíte se vším, co patří k práci truhláře, tedy nejen se základním opracováním dřeva, ale i s jeho soustružením, řezbováním, zhotovováním intarzií a renovacemi nábytku. Text doplňuje asi 2 000 barevných fotografií a ilustrací.

7) Barevná harmonie

Anna Starmer, nakladatelství SLOVART, 256 stran, rok vydání 2008, cena 414 Kč

Praktická příručka obsahuje přes 150 návrhů, jak využít barevná schémata. Zjistíte, jak použít barvy, abyste vytvořili určitou atmosféru nebo dodali iluzi prostoru, hloubky, tepla či světla. Kniha je rozdělena na části podle skupin barev a celé řady odstínů. Dozvíte se, jak vytvořit typická schémata vycházející z přírody, umění, cestování či vašich oblíbených věcí. V knize jsou i vzorníky s barvami, které můžete použít s rozdílnými materiály a vytvořit tak originální barevné řešení interiéru.

8) Jak žít v malých prostorách

Terence Conran, nakladatelství SLOVART, 224 stran, rok vydání 2007, cena 699 Kč

Autor knihy poukazuje na fakt, že málo je ve skutečnosti dost, a že máte k dispozici velkou škálu možností, jak si prostor k bydlení zvětšit. Výsledkem je pak stylový a funkční domov. Dříve, než využijete služeb stavitele, architekta, dekoratéra nebo designéra a svěříte jim úpravy vašeho domu, přečtěte si tuto knihu. Třeba je nakonec nebudete potřebovat.

9) Obrazy z dějin české architektury

Jiří T. Kotalík, David Vávra a Pavel Frič, nakladatelství Grada, 312 stran, rok vydání 2003, cena 825 Kč

Fotografická monografie přibližuje ve třiceti obrazových kapitolách vývoj architektury od raného středověku do současnosti na příkladech dochovaných a veřejnosti přístupných památek v České republice. Ústředním motivem každé kapitoly je jedna typická stavba nebo větší urbanistický celek, na kterém vám autoři přiblíží obecné rysy daného uměleckého slohu i jeho charakteristické znaky.

10) Dům, domov, domácnost

Bill Bryson, nakladatelství Pragma, 447 stran, rok vydání 2013, cena 480 Kč

Bill Bryson vás v knize provede po celém domě a ukáže, že zdánlivě obyčejný domov je ve skutečnosti plný skryté historie. V každé místnosti se zastaví a uvažuje o tom, jak vznikly všechny běžné věci. Dozvíte se tak mnoho informací o dějinách všeho možného, od elektřiny po architekturu, od metod uchovávání jídla po vlny epidemií, od obchodu s kořením po stavbu Eiffelovy věže či od krinolín k toaletám. Autor se věnuje také lidem, kteří za danými vynálezy a objevy stáli.

11) Voda v domě a na chatě – Využití srážkových a odpadních vod

Jan Šálek a kolektiv, nakladatelství Grada, 144 stran, rok vydání 2012, cena 89 Kč

Autoři publikace se zaměřili na způsoby hospodaření se všemi používanými druhy vod, tedy srážkovou, šedou, odpadní hnědou i splaškovou včetně zneškodňování a využití bioodpadů, která produkují tato zařízení. V samostatných kapitolách autoři popisují způsoby jímání, úpravy a akumulace vody, její čištění a opětovné využití. Zaměřují se také na nevýhody a přednosti jednotlivých způsobů čištění.

Máte tip na další zajímavou knihu na téma bydlení? Napište do komentáře pod článkem.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/stocksnapper

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 122x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 208x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 223x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek