0komentářů

Čím na Vánoce potěšíte nadšené kuchaře? Podívejte se na 12 tipů na praktické i originální dárky

Máte v rodině nebo mezi známými někoho, kdo rád vaří a experimentuje při přípravě jídla? Nevíte si rady s tím, co mu nebo jí dát k Vánocům? Inspirujte se a pořiďte některý z 12 originálních i praktických dárků do kuchyně.
Vydáno: 11.12.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2348x

Dárek pro kuchaře i kuchařky může vypadat všelijak. Můžete jim darovat něco pro usnadnění vaření či nějakou drobnost na ozdobu kuchyně, ale i nové zkušenosti a znalosti. Při výběru dárku je nutné znát, jak zkušení ve vaření jsou, jakou mají rádi kuchyni, jak často vaří a jaké pomůcky používají. Co dělat, když si nevíte s dárkem rady?

Nastražte uši a dobře poslouchejte, o čem během roku mluví. Třeba mezi řečí zjistíte, co by se jim zrovna hodilo do kuchyně. U nákupu nábytku však buďte obezřetní. Pokud si nejste jistí jejich vkusem, tak raději volte dárkové poukazy na nábytek. Uděláte jim radost a sami si vyberou model přesně podle svého vkusu.

1) Barová židle

Barovou stoličku nevyužijí kuchaři jen u barového pultu. Mohou ji použít i jako pracovní židli a odpočinout si na ní při náročném a dlouhém vaření. Výška barové židle by měla být asi 75 cm. Obecně by měl být sedák zhruba o 20 - 25 cm níže než deska linky či baru. Nejlevnější barovou židli z masivu koupíte už za 370 Kč.

<p>Na barové židli si mohou kuchaři odpočinout při náročném vaření. Foto: mt-nabytek.cz</p>

Na barové židli si mohou kuchaři odpočinout při náročném vaření. Foto: mt-nabytek.cz

2) Odšťavňovač

Odšťavňovač je velice praktický dárek. Připraví si v něm čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny jen tak na chuť, nebo při detoxikačních či dietních kúrách. V lepším odšťavňovači připraví i domácí těstoviny, pesta, zmrzlinu a další pochoutky. Pro získání maxima šťávy raději volte šnekový odšťavňovač. Nejlevnější šnekový odšťavňovač koupíte zhruba za 2 500 Kč.

3) Kuchařský kurz

Díky kuchařskému kurzu seznámíte kuchtíky s novými technikami vaření. Získají tak nové zkušenosti při vaření, a navíc se pobaví s ostatními účastníky kurzu. Darujte jim kurz s volným termínem, aby si mohli vybrat datum, které jim vyhovuje. Cena kuchařských kurzů se pohybuje od 650 Kč a výše. Záleží na typu kurzu a jeho délce.

4) Kniha plná receptů

V knihkupectvích najdete spoustu různých kuchařek jak pro začínající, tak i pokročilé kuchaře. Stačí vědět, jaké kuchyni dávají přednost. Jestliže rádi experimentují, pořiďte jim třeba novou kuchařku Hmyz na talíři od Marie Borkovcové. V obchodech ji seženete už za 230 Kč.

5) Poukaz do restaurace

Má už osoba, kterou chcete obdarovat, kuchyň kompletně vybavenou? Dejte jí dárkový poukaz do restaurace, případně zaplaťte nějaké degustační menu. Kdo nerad jí? Takto třeba ochutná něco, co by si sama neuvařila. Výhodou je, že si sami zvolíte, za jakou částku poukaz koupíte. Myslete však na to, že nikdo nejí rád sám a z dané částky by se tak měli najíst alespoň dva.

6) Nástěnná polička

Jestli jste celý rok poslouchali manželku, že by se jí hodila polička na kořenky, máte příležitost zastavit roční příval stížností, že jste ji ještě nekoupili. Pořiďte jí (a také pověste na zeď) pěknou kuchyňskou poličku. Nejlevnější kuchyňské police z lamina koupíte už za 150 Kč.

<p>Do nástěnné poličky si kuchtíci uloží koření či drobné dekorace. Foto: mt-nabytek.cz</p>

Do nástěnné poličky si kuchtíci uloží koření či drobné dekorace. Foto: mt-nabytek.cz

7) Kuchyňský robot

Kuchyňský robot usnadní spoustu práce v kuchyni, kde se hodně vaří a peče. Kuchaři na něm udělají téměř vše, ať už je to bramborové pyré, těsto na chleba či knedlíky nebo našlehání bílků. Kuchyňský robot stojí od 700 Kč výše, záleží na jeho parametrech.

8) Výbava pro RAW kuchaře

Máte v rodině nebo okolí někoho, kdo se zajímá o živou stravu? Pořiďte jim vysokootáčkový mixér. Potěší je i klíčící miska nebo sušička pro přípravu RAW pokrmů. Vysokootáčkový mixér koupíte už za 5 500 Kč, klíčící misku za 300 Kč a sušičku od 850 Kč.

9) Filtrační konvice na vodu

Balená voda je zbytečně drahá, a proto je lepší pít vodu z kohoutku. Co když ale známým či příbuzným neteče z vodovodu dobrá voda? Pořiďte jim filtrační konvici, jejíž filtr redukuje obsah chloru, olova, mědi, kadmia a hliníku ve vodě. Navíc změkčuje vodu a redukuje usazování vodního kamene. Filtrační konvici koupíte už za cenu kolem 500 Kč.

10) Hodiny

Nástěnné hodiny se hodí do každé kuchyně. V případě jejich darování si však zjistěte vkus pána či paní kuchyňského království a styl jeho kuchyně, aby se k němu hodily. A pozor na hlasitost. Ne každý rád poslouchá tikot hodin. Cena nástěnných hodin se pohybuje od 90 Kč. Jestliže chcete originální dárek, tak hodiny vyrobte sami.

11) Stojan na tablet

Znáte kuchtíky, kteří rádi vaří podle online receptů, které mají uložené v tabletu? Pak jim pořiďte originální stojan či držák na tablet. Stojan na tablet můžete vyrobit, nebo ho kupte. Seženete ho už za 100 Kč. Jestliže stále vaří podle papírových kuchařek, můžete ke stojánku pořídit i tablet. Nejlevnější stojí kolem 1 000 Kč.

12) Jídelní lavice

Navštěvujete příbuzné či známé, kteří mají v kuchyni u jídelního stolu starou jídelní lavici a sami by chtěli novou, jen se ještě nerozhoupali k jejímu nákupu? Kupte jim třeba rohovou lavici s úložným prostorem. Nejen, že budou sedět na novém, ale navíc získají další prostor pro ukládání věcí. Jídelní lavici seženete už za 800 Kč, čalouněnou lavici s úložným prostorem pak za zhruba 3 500 Kč.

<p>Rohová lavice uspoří místo u stolu v malé kuchyni. Foto: mt-nabytek.cz</p>

Rohová lavice uspoří místo u stolu v malé kuchyni. Foto: mt-nabytek.cz

Jaký dárek od vás letos najdou pod stromečkem kuchaři a kuchařky? Podělte se o svůj tip s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/belchonock

Přečtěte si také další díly seriálu advent a Vánoce:

1. Příští neděli začíná advent. Co všechno je potřeba připravit, abyste si období před Vánoci užili?

2. Jak nejlépe vybrat vánoční venkovní osvětlení? Rozsviťte si vánoční hvězdu v okně.

3. Jak vybrat pěkný a dobře rostlý vánoční stromek, který dlouho vydrží?

4. Začátkem prosince si uřízněte v sadu barborky, pak pozvěte domů Mikuláše a čerty.

5. Nechce se vám kupovat každý rok živý vánoční stromeček? Pořiďte si umělý!

6. Jak se vyhnout předstírané radosti při rozbalování nevhodného dárku?

7. Hledáte tip na krásný dárek pro babičku? 5 tipů, jak jí změníte bydlení.

8. Tápete při výběru vánočního dárku pro dědečka? Podívejte se na 11 tipů.

9. 7 tipů na vánoční dárky pro děti. Klukům i holkám vylepšete bydlení.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Vydáno: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 38x

Hledáte lůžkové vybavení do své nové ložnice a nebráníte se trošce východoasijské exotiky? Vaší bránou do klidného úkrytu před bláznivým světem budou futonové matrace, postel, či rohože. Japonský styl=čistota a kontakt s přírodou.

Celý článek
Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 73x

Potřebujete provonět domov, zbavit se všech nežádoucích pachů a vydezinfikovat vzduch? Pořiďte si katalytickou lampu. Na jakém principu funguje, co všechno umí, kolik stojí a jak byste ji měli správně používat a čistit?

Celý článek
Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Vydáno: 23.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 84x

Stala se vám v kuchyni nehoda a poškodili jste si s těžkým nádobím pracovní desku? Nemusíte ji hned měnit. Drobné škrábance a rýhy jdou opravit se speciálními přípravky a vosky. Stačí je rozehřát, setřít stěrkou a potom rozleštit.

Celý článek