0komentářů

7 tipů na vánoční dárky pro děti. Klukům i holkám vylepšete bydlení. Čtěte další díl seriálu advent a Vánoce

Vánoční dárky pro kluky i pro holky letos neobstarejte nákupem zbytečností. Vylepšete jim dětské pokoje novým nábytkem nebo originálními doplňky. Přečtěte si 7 tipů, co vašim ratolestem pod vánočním stromečkem udělá radost.
Vydáno: 10.12.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2470x

Vánoce jsou prý nejkrásnější svátky v roce. Děti s tím jistě souhlasí, protože co by byl prosinec bez netrpělivého očekávání dárků pod nazdobeným stromečkem? Pokud vás trápí, co letos dětem věnovat, mrkněte se, jak svým milým vylepšit pokojíček. Ratolesti tím potěšíte na výrazně delší dobu než třeba koupí oblečení nebo hraček.

1. Darujte dětem originální posezení, na kterém mohou i lenošit

Velice oblíbenou součástí vybavení dětských pokojů se v posledních letech staly dětské sedací pytle a vaky. Sežeňte dětem do pokoje zajímavý designový doplněk, do kterého se mohou třeba svalit a jenom lenošit. Malým fotbalistům vyberte pytle nejlépe ve tvaru míče, princeznám zase květované. Průměrně počítejte s výdajem 1 000 až 1 600 Kč, ale za větší sestavy vaků zaplatíte i 3× tolik.

<p>Sedací pytel Averil XL z e-shopu MT-nábytek.cz je stále oblíbenější výbavou dětských pokojů.</p>

Sedací pytel Averil XL z e-shopu MT-nábytek.cz je stále oblíbenější výbavou dětských pokojů.


2. Holky v pokoji potřebují velkou šatní skříň

Jaký nábytek v pokoji pro holku je nutný? Nejčastěji velká šatní skříň se spoustou zásuvek, polic a šatních tyčí, do které se vejde veškerá její garderoba. U skříně s velkým zrcadlem se bude moci slečna dobře prohlédnout při zkoušení všech kousků z šatníku. Myslete i na toaletní stolek s dostatkem zásuvek a poliček na šperky, parfémy, a později i na šminky.

3. Kamarádkám bude přes noc nejlépe na rozkládací sedačce

K toaletnímu stolku je potřeba pohodlná židlička se zajímavým designem, ale i stylová stolní lampa. Do pokoje pro holku se navíc hodí rozkládací sedačka, v jejímž pohodlí bude moci číst oblíbené knížky, či si jen tak poklábosit s kamarádkami a později třeba s kamarády. Rozkládací proto, aby mohla přítelkyně zvát na pyžamová párty a noční zábavy v podobném duchu.

4. Náruživé čtenářce věnujte pořádnou knihovnu

Je vaše dcera vášnivou čtenářkou? Pořiďte jí k sedačce velkou knihovnu, do které uloží všechny své literární skvosty. Ve volných policích si může vystavit sbírku plyšáků nebo dekorační předměty. Pro posezení s dobrou knížkou nebo poslech oblíbené muziky je fajn mít interiérovou houpačku. Při její instalaci myslete na pevnost ukotvení a bezpečnost.

<p>V této dětské posteli Auto červené z e-shopu MT-nábytek.cz bude mít váš malý závodník krásné sny, plné rychlosti.</p>

V této dětské posteli Auto červené z e-shopu MT-nábytek.cz bude mít váš malý závodník krásné sny, plné rychlosti.


5. Malému závodníkovi dejte pod stromeček stylovou postel

Koluje v žilách vašeho syna adrenalin už od mala, má rád silné stroje a rychlou jízdu? V bytelné vitríně si uschová všechny modely aut nebo plakáty s oblíbenými jezdci či stroji. Pokud mu pořídíte postel ve tvaru auta, pak bude nadšený. Váš syn si může díky stylovému nábytku připadat jako na závodním okruhu, nebo na fotbalovém hřišti.

6. Palanda nebo dvoupatrová postel pro pokojové eldorádo

Snad každý kluk si zamiluje palandu, po níž může šplhat, nebo zvýšené lůžko, pod kterým si vyrobí skrýš. V té se může schovat před celým světem a osnovat tu plány velkolepých bitev, nebo za svitu baterky strašit kamarády hororovými příběhy. S dvoupatrovou postelí toto všechno půjde jednoduše. Na horním patře se výborně usíná a v dolním si váš malý raubíř vytvoří spolehlivý úkryt.

7. Omezte v klučičím pokoji nepořádek, nastěhujte tam komodu

Pokud se chcete vyhnout prodírání se hromadami oblečení a všemožných hraček na zemi, zařiďte klukovi pokoj dostatečným množstvím ukládacích prostor. Poličky, truhly, komody či různé skříňky uklidí velmi jednoduše. V praktických komodách uloží přehledně spoustu věcí. Vyberte takové, které budou barevně a stylově zapadat do synova pokoje.

<p>Hledáte ideální úkrýt pro kluka? Patrová postel s přistýlkou Alfa z e-shopu MT-nábytek.cz jej poskytne.</p>

Hledáte ideální úkrýt pro kluka? Patrová postel s přistýlkou Alfa z e-shopu MT-nábytek.cz jej poskytne.

Pokud se vám koupě nového nábytku do dětského pokoje letos nehodí, poohlédněte se v obchodech i po jiných dárcích. Jak píší v internetových diskusích čtenářky, řada dárků patří mezi „tutovky“.
 „Ternem pro kluky je vždycky stavebnice,“ píše čtenářka s přezdívkou Happy245. „Je pro ně jako dělaná, myslím, že by se s ní mohli docela vybláznit. Vím taky, že třeba i rádi dělali z hlíny keramiku, tak by je nějaká souprava na tohle téma taky mohla bavit,“ doplnila.
<p>Vaše princezna má doma tuny čtiva? Pořiďte jí regálovou knihovnu Mauricius z e-shopu MT-nábytek.cz.</p>

Vaše princezna má doma tuny čtiva? Pořiďte jí regálovou knihovnu Mauricius z e-shopu MT-nábytek.cz.

Podle tradice jsou všichni kluci víceméně hračičkové, ať je jim pět nebo padesát pět. Mladému muži pořiďte i třeba něco lehce praktického a přitom zábavného. Pro umělce začátečníka to může být hudební nástroj. Chybu neuděláte ani se sportovním náčiním nebo i jen obyčejnou sportovní lahví. Já jsem před pár lety slavil úspěch se šátkem, lidově zvaným „Palestina“.

Vyrobte holkám vánoční dárek sami, inspirace je spousta 

Holky zase zpravidla vítají takzvané „měkké“ dárečky. Jsou to obecně balíčky, ve kterých většinou najdou něco pěkného na sebe. V posledních letech ale jdou do módy vlastnoručně vyrobené dárky, při jejichž tvorbě zapojíte svou fantazii a tvořivost. “Osavujte” třeba obyčejné tričko. Do pokojíčku se výborně hodí i originální hodiny, vytvořené z dominových kostek.Zajímavý tip na dárek pro kluky popsala čtenářka s přezdívkou Pekelec: „Pokud je synek kutil, tak se dají koupit různé sady, zaměřené třeba na optiku, magnetismus, elektřinu nebo chemii. Úžasná stavebnice pro zvídavého kluka je Boffin, může si sám velice jednoduše postavit třeba jednoduché rádio nebo detektor lži. Pro holčičku se hodí nějaké kostky, puzzle, nádobíčko, pro obě děti pak knihy.”

Udělejte si malý seznam, komu a co chcete koupit, pomůže vám to při nákupech.

Dárky k Vánocům nakupujte nejlépe v klidu a s dostatečným předstihem. Vůbec to nemusí být takový stres, jakého se možná bojíte. Udělejte si třeba malý seznam a tabulku, komu a co chcete koupit. Nechoďte do obchodu ani e-shopu s tím, že “zatím nevíte”. Nenechávejte nákup dárků na poslední chvíli a poslouchejte i doma, co vaši blízcí potřebují.

Pořídili jste loni svým ratolestem nový nábytek do dětského pokoje? Napište do komentáře pod článkem, jaký jste měli úspěch, odkud jste čerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si také další díly seriálu advent a Vánoce:

1. Příští neděli začíná advent. Co všechno je potřeba připravit, abyste si období před Vánoci užili?
2. Jak nejlépe vybrat vánoční venkovní osvětlení? Rozsviťte si vánoční hvězdu v okně.
3. Jak vybrat pěkný a dobře rostlý vánoční stromek, který dlouho vydrží?
4. Začátkem prosince si uřízněte v sadu barborky, pak pozvěte domů Mikuláše a čerty.
5. Nechce se vám kupovat každý rok živý vánoční stromeček? Pořiďte si umělý!
6. Jak se vyhnout předstírané radosti při rozbalování nevhodného dárku?
7. Hledáte tip na krásný dárek pro babičku? 5 tipů, jak jí změníte bydlení.
8. Tápete při výběru vánočního dárku pro dědečka? Podívejte se na 11 tipů.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Japonské rohože, tatami či futony vám zajistí zdravý spánek. Vyzkoušejte exotiku ze Země vycházejícího slunce

Vydáno: 25.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 22x

Hledáte lůžkové vybavení do své nové ložnice a nebráníte se trošce východoasijské exotiky? Vaší bránou do klidného úkrytu před bláznivým světem budou futonové matrace, postel, či rohože. Japonský styl=čistota a kontakt s přírodou.

Celý článek
Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Chcete mít voňavý domov a čistý zdravý vzduch? Vyzkoušejte kouzlo katalytické lampy a hoření bez plamene

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 67x

Potřebujete provonět domov, zbavit se všech nežádoucích pachů a vydezinfikovat vzduch? Pořiďte si katalytickou lampu. Na jakém principu funguje, co všechno umí, kolik stojí a jak byste ji měli správně používat a čistit?

Celý článek
Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Bác, ozval se litinový kastrol, co vám vypadl z ruky. Jak opravit poškozenou kuchyňskou pracovní desku? Voskem či tmelem

Vydáno: 23.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 81x

Stala se vám v kuchyni nehoda a poškodili jste si s těžkým nádobím pracovní desku? Nemusíte ji hned měnit. Drobné škrábance a rýhy jdou opravit se speciálními přípravky a vosky. Stačí je rozehřát, setřít stěrkou a potom rozleštit.

Celý článek