0komentářů

Tápete při výběru vánočního dárku pro dědečka? Podívejte se na 11 tipů, čím ho nejspíš potěšíte

Vánoce se kvapem blíží a vy ještě nemáte dárek pro dědu? Poslouchali jste ho přes rok poctivě, ale stejně jste nezjistili, co si přeje? Radost udělá i drobnost. Podívejte se na 11 vánočních dárků, kterými ho nejspíš potěšíte.
Vydáno: 09.12.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2055x

Vymyslet vánoční dárek pro staršího člověka bývá těžké. Většinou totiž tvrdí, že všechno má a nic nového nepotřebuje. Když ho však budete během hovorů pozorně poslouchat, třeba zjistíte, že je něco, co by si přál, ale sám by si to nekoupil. Takový dárek ho pak jistě potěší. Také mu můžete dát něco nehmotného, třeba nějaký netradiční zážitek.

V takovém případě si však musíte být jistí, že chce danou aktivitu vyzkoušet. Při výběru dárku je také potřeba znát zdravotní stav obdarovaného, a tomu dárek přizpůsobit. Většinou však dědu potěší hlavně to, že jste si na něj vzpomněli a jeli ho navštívit alespoň na Vánoce. Pak už s sebou stačí přivézt jen nějakou drobnost, třeba teplé ponožky, láhev dobrého alkoholu či košík dobrot. Inspirujte se, čím dalším byste ho mohli potěšit.

1) Domácí mikropivovar

Je děda nadšený pivař? Pak mu darujte domácí pivovar, ve kterém si vyrobí poctivé nepasterizované kvasnicové domácí pivo. První várku lahodného moku může ochutnat už v lednu. A aby si poradil s kvasnou nádobou, stáčečem a celkovou obsluhou mikropivovaru, tak mu k němu přidejte i knihu s nápady a recepty. Mikropivovar seženete za cenu od 900 Kč.

2) Předplatné časopisu nebo novin

Listuje si váš děda rád v časopisech a víte, co ho zajímá? Pak mu kupte roční předplatné časopisu. Na výběr máte z mnoha titulů. Pokud děda nesurfuje celé dny na internetu, bude pro něj časopis zajímavým přísunem informací. Cena předplatného záleží na vybraném titulu. Může to být 200 Kč, ale i mnohem více.

3) Vitrína na drobnosti 

Je váš děda vášnivý sběratel, ale všechny kousky ze sbírky má poschovávané v krabicích v komoře? Darujte mu vitrínu s LED osvětlením, ve které si vystaví nejcennější kousky ze své sbírky. Pořídíte ji už od 1 800 Kč. 

<p>Do vitríny si může děda uložit třeba cenné kousky ze své sbírky. Foto: mt-nabytek.cz</p>
<div></div>

Do vitríny si může děda uložit třeba cenné kousky ze své sbírky. Foto: mt-nabytek.cz

4) Rybářská výbava

Je váš děda zkušený rybář nebo teprve rybařit začíná? Pak by se mu mohla hodit nová sada rybářského vybavení. Pro nováčka volte začátečnickou sadu, pro zkušeného rybáře si od prodavače nechte poradit nové vychytávky a doplňkové příslušenství. Rybářský komplet stojí kolem 2 500 Kč.

5) Let balónem či jiný zážitek

Pro dědu dobrodruha pořiďte nějaký netradiční zážitek, třeba let balónem nebo jízdu veteránem. Vitálnější dědové budou nadšeni i z projížďky supersportem či tankem nebo třeba z tandemového seskoku padákem. U adrenalinových zážitků si však zjistěte dědův zdravotní stav, aby si dárek užil ve zdraví. Let balónem pro jednu osobu s ostatními členy vzduchoplavecké skupiny vyjde na zhruba 2 000 Kč.

6) Nová televize

Se zvyšujícím se věkem se většině lidí zhoršuje zrak. Děda i babička by tak mohli ocenit televizi s větší úhlopříčkou. Díky velké obrazovce už jim neunikne ani nejmenší detail ze sledovaného filmu či pořadu. Pokud však děda není nadšenec do technologií, volte přístroj s co nejjednodušší obsluhou. LED televize s úhlopříčkou 80 cm stojí kolem 6 000 Kč.

7) Knihovna

Pokud děda rád čte a má hromady knih, může se mu hodit nová knihovna. Poznáte to podle toho, že knihy už nejsou uložené pouze v knihovně, ale také v krabicích pod postelí i v pohovce a poskládané v komíncích všude po bytě. Velkou regálovou knihovnu koupíte zhruba za 2 000 Kč. Záleží na velikosti a materiále, který vyberete.

<p>Má děda spoustu knih? Pak by se mu mohla hodit nová knihovna. Foto: mt-nabytek.cz</p>

Má děda spoustu knih? Pak by se mu mohla hodit nová knihovna. Foto: mt-nabytek.cz

8) Lístky do divadla

Bydlí děda ve městě? Kupte mu vstupenku na divadelní představení. A aby nemusel jít sám, kupte mu rovnou lístky dva. Do divadla tak může vyrazit třeba s babičkou, po představení si sednou do restaurace a popovídají si o představení. A pokud si nejste jisti jeho vkusem nebo chcete potěšit více, zvolte celoroční předplatné. Třeba roční předplatné pro důchodce do Městského divadla v Brně stojí 1 600 Kč.

9) Elektrické kolo

Jezdíval děda rád na kole, ale už je to pro něj příliš namáhavé? Pak se s rodinou složte a pořiďte mu elektrokolo. Motorek mu pomůže dojet i tam, kam už sám nezvládne. Nejlevnější elektrické kolo seženete za cenu kolem 15 000 Kč.

10) Noviny ze dne narození

U firmy DreamyDay můžete svému dědovi objednat noviny ze dne jeho narození. Společnost od vás potřebujete jen datum, o zbytek se postará sama. Dědeček si pak v novinách může přečíst, o čem všem se psalo v den jeho narození. Noviny můžete objednat v tubusu, deskách nebo knižní vazbě. Ty v tubusu vás budou stát zhruba 1 200 Kč.

11) Zahradní lavice nebo houpačka

Jestliže už vašeho dědečka nic moc nezajímá, ale nedá dopustit na svou zahrádku, pořiďte mu novou zahradní houpačku nebo lavici. Seženete i rozkládací lavici z masivu, ze které si děda rychle vytvoří lehátko, aby si mohl dát odpoledního šlofíka na čerstvém vzduchu. Stojí necelých 6 000 Kč.

<p>Na rozkládací lavici si může dědeček dát odpoledního šlofíka na čerstvém vzduchu. Foto: mt-nabytek.cz</p>

Na rozkládací lavici si může dědeček dát odpoledního šlofíka na čerstvém vzduchu. Foto: mt-nabytek.cz

Jakým dárkem letos potěšíte dědu vy? Napište tip do komentáře pod článkem a inspirujte ostatní čtenáře.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/rjlerich

Přečtěte si také další díly seriálu advent a Vánoce:
1. Příští neděli začíná advent. Co všechno je potřeba připravit, abyste si období před Vánoci užili?
2. Jak nejlépe vybrat vánoční venkovní osvětlení? Rozsviťte si vánoční hvězdu v okně.
3. Jak vybrat pěkný a dobře rostlý vánoční stromek, který dlouho vydrží?
4. Začátkem prosince si uřízněte v sadu barborky, pak pozvěte domů Mikuláše a čerty.
5. Nechce se vám kupovat každý rok živý vánoční stromeček? Pořiďte si umělý!
6. Jak se vyhnout předstírané radosti při rozbalování nevhodného dárku?
7. Hledáte tip na krásný dárek pro babičku? 5 tipů, jak jí změníte bydlení.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Máte doma suchý vzduch? Přečtěte si 6 důvodů, proč si pořídit mlhovou fontánku

Máte doma suchý vzduch? Přečtěte si 6 důvodů, proč si pořídit mlhovou fontánku

Vydáno: 20.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 66x

Pokud se potýkáte doma se suchým vzduchem, hledejte způsob, jak zvýšit jeho vlhkost. Jak vybrat svítící mlhovou fontánku do bytu neboli mlhovač? Na trhu je řada typů, mrkněte se na 6 důvodů, proč byste si jej měli do bytu pořídit.

Celý článek
Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Vydáno: 19.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 104x

Funkcionalistické domy a stavby poznáte hned. Dominuje jednoduchost tvarů, geometrie a čisté linie. Tento styl bydlení nyní slaví svůj come back. Nové materiály, kombinace kovu a dřeva i užití kůže dodávají bytu příjemný kontrast.

Celý článek
Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 118x

Vytvořit ze starého lodního kufru originální kousek nábytku není nic těžkého. Kde takový kufr sehnat a na co si dát při nákupu pozor? A co je potřeba s kufrem udělat, než z něj vyrobíte odkládací stolek, lavičku či minibar?

Celý článek