0komentářů

Hledáte tip na krásný dárek pro babičku? 5 tipů, jak jí změníte bydlení. Čtěte 7. díl seriálu advent a Vánoce

Přemýšlíte stejně jako loni nad netuctovým vánočním dárkem pro babičku? Pořiďte jí tentokrát nový kousek pěkného nábytku. Inspirujte se několika tipy pro seniorskou generaci vaší rodiny a překvapte ji věcmi, které vydrží více let.
Vydáno: 08.12.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2135x

Vánoční svátky se pomalu blíží, i když počasí tomu zatím nijak nenasvědčuje. Také letos usilovně přemýšlíte, jakým dárkem uděláte pod stromečkem radost svým blízkým? Neztrácejte zbytečně čas hledáním, máme pro vás 5 tipů na zaručený úspěch. Potěšte prarodiče věcmi, které vydrží dlouho a nikoho neomrzí. Pořiďte jim nový kousek nábytku a mějte radost, že oni mají radost.

Babička má ráda pohodlí v klasickém ušáku, ale i v nové posteli

Vybrat dárek pro prarodiče bývá těžké. Třeba pro babičku. Všechno už má, nic nepotřebuje a nechcete ji jen odbýt lahví kořeněného vína. Co takhle jí pořídit nové křeslo (1) nebo ještě lépe rovnou ušák (2)? Cenově se dostanete zhruba od 5 900 do 12 000 Kč. Je to nestárnoucí klasika mezi křesly, poskytuje sedícím potřebnou podporu celých zad, šíje i hlavy. Představte si tu scénu: Spokojená babička v pohodlném ušáku, v rukou knížku nebo křížovku, na stolku šálek s vonící kávou, prostě pohoda.

<p>Dopřejte babičce pohodlí u kafíčka a televize. Pořiďte ji křeslo ušák Drahomíra z e-shopu MT-nábytek.cz</p>

Dopřejte babičce pohodlí u kafíčka a televize. Pořiďte ji křeslo ušák Drahomíra z e-shopu MT-nábytek.cz

Křesla mají stabilní konstrukci a vybrat si můžete nejen mezi klasickými potahovými látkami, ale i ekokůží. Její výhodou je nízká cena a můžete ji snadno udržovat. Chtěli byste potěšit babičku novou postelí (3)? Vyberte lůžko s celkovou výškou od 55 do 65 cm, aby se jí dobře uléhalo i vstávalo. Zaplatíte od 4 800 do 14 600 Kč. Výšku postele ovlivní i výška matrace. Podle ergonomických požadavků pro seniory má její hrana má sahat těsně pod hýždě.

Potah na posteli pro seniora zvolte pratelný a snímatelný, kvůli snadné hygieně.

Postel pro seniora koupíte z masivu, lamina, MDF nebo kovu. Kovové postele patří k dražším a odolnějším, masiv je však na omak příjemnější. U masivu zvolte nejlépe klasický lak, který je zdravotně nezávadný a voděodolný, aby mohla babička postel v případě potřeby lehce otřít od nečistot. Potah by měl být pratelný a snímatelný, abyste mohli vy nebo vaši rodiče snadno udržovat hygienu lůžka.

<p>Potel Tristen z internetového obchodu MT-nábytek.cz je dostatečně vysoká. Babičce se bude dobře vstávat.</p>
<p> </p>

Potel Tristen z internetového obchodu MT-nábytek.cz je dostatečně vysoká. Babičce se bude dobře vstávat.

 

Krátký šlofík přes den je zdravý, shodují se na tom vědci i lékaři. Pokud na hodinku spánku po dobrém obědě nedá babička dopustit, najděte jí třeba novou pohovku (4). Připravte si zhruba 9 800 Kč, to je průměrná cena. Zdřímnutí pomáhá vyčistit krátkodobou paměť a připravit hlavu pro příjem nových informací během další části dne. Zejména starší lidé se pak večer necítí tolik unavení a lépe se koncentrují.

Pohovka je ideální pro relaxaci, vyberte si tu rozkládací

Milovnice pohodlí a příjemného lenošení si oblíbí pohovku, kde mohou relaxovat nejen vsedě, ale hlavně vleže. Zvláště pro babičku vybírejte odolnou a na dotek příjemnou potahovou látku. Rozkládací funkce i snímatelný a pratelný potah opěrných polštářů jsou skvělými atributy. Hodně vám to ulehčí úklid a pomůže zachovat polštářům čistý a svěží vzhled.

<p>Rozkládací pohovka Ralf z e-shopu MT-nábytek.cz je vhodná pro odpočinek i každodenní spaní.</p>

Rozkládací pohovka Ralf z e-shopu MT-nábytek.cz je vhodná pro odpočinek i každodenní spaní.

Senioři jsou podle odborníků dnes mnohem aktivnější než byli. Mají zájem například o jazykové a pohybové kurzy. Velmi rádi si také objednávají fotografické kurzy či trénink paměti. Nedostatek míst je tradičně na univerzitách třetího věku, i když se vysoké školy v této oblasti snaží neustále navyšovat kapacitu kurzů i nabídku. Do "školních" lavic nejčastěji usedá senior ve věku 65 let.

Senioři mají nejčastěji zájem o knihy nebo krokoměry či glukometry.

Z průzkumů mezi seniory vyplývá, že mezi jejich nejčastější přání patří kniha nebo přístroj, který hlídá jejich zdraví či měří sportovní aktivitu. Vedle tlakoměru či glukometru to je krokoměr, který ukazuje také spálené kalorie. Starší lidé často chtějí i předplatné do divadla a nechybí ani zájem o praktické dárky, například ledvinové pásy nebo elektrické masážní vaničky na nohy.

<p>V policovém regálu Meryl 6 z e-shopu MT-nábytek.cz uschová babička všechny své suvenýry i cédéčka.</p>

V policovém regálu Meryl 6 z e-shopu MT-nábytek.cz uschová babička všechny své suvenýry i cédéčka.

Zajímavé tipy na vánoční dárky pro babičky najdete v internetových diskusích. Například čtenářka s přezdívkou Hudra je přesvědčena, že zejména babičkám patří jen to nejlepší. „Naše babča je dost akční, a tak se s papučemi nespokojí. Kupovali jsme jí letenku na balón, mám dojem, že byla hodně nadšená. Člověk chce podle mne ve vyšším věku také něco zažít, ne pořád dokola dostávat balíčky s kosmetikou a zástěry,“ napsala.

Praktičtější dárky pro babičku vybírá čtenářka s přezdívkou Nikol: „Loni chtěla něco teplého před postel, tak jsem jí koupila kožíšek z ovce. Strašně moc si to chválí, akorát mi dalo hodně práce ji přesvědčit, že na to může stoupnout klidně i v papučích. Měla strach, že se to zničí či zašpiní.“

Nábytek je ideální volba, vyhněte se hloupostem a zbytečným lapačům prachu

Dárky k Vánocům můžete nakoupit úplně v klidu a s předstihem. Vůbec to nemusí být takový stres, jakého se podvědomě bojíte a který jste už někdy zažili. Udělejte si nejlépe malý seznam a tabulku, komu a co koupíte. Nechoďte do obchodu ani e-shopu s tím, že nevíte. Nenechávejte nákup dárků na poslední chvíli a poslouchejte doma, co vaši blízcí občas řeknou o vlastních potřebách.

<p>Všechny volně uložené babiččiny knihy pojme regálová knihovna Mauricius z e-shopu MT-nábytek.cz.</p>

Všechny volně uložené babiččiny knihy pojme regálová knihovna Mauricius z e-shopu MT-nábytek.cz.


Babička je náruživá čtenářka a posluchačka CD s klasickou hudbou? Potěšte ji na Vánoce zbrusu novou knihovnou (5) za průměrných 5 800 korun. Nejen, že si konečně udělá pořádek ve svých literárních pokladech nebo cédéčkách, ale pěkným kouskem nábytku zároveň zaplní prázdnou stěnu v pokoji. Do polic se navíc jistě vejdou i dekorace a suvenýry, pro které jinde v bytě nemá babička místo.

Zejména před Vánoci počítejte s časem na vyřízení objednávky i na dopravu.

Vybrali jste si mezi nábytkem dárek, který si podle vašeho názoru někdo z rodiny skvěle užije? Nezapomeňte ale, že určitou dobu trvá vyřízení objednávky a také doprava na místo určení. Proto se rozhodněte pokud možno co nejrychleji, abyste s nazdobeným stromkem na zboží jenom nervózně nečekali a v pohodě stihli připravit třeba štědrovečerní tabuli.

Rozhodli jste se pořídit babičce na Vánoce nový, pěkný kousek nábytku? Napište do komentáře pod článkem, odkud jste čerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si také další díly seriálu advent a Vánoce:
1. Příští neděli začíná advent. Co všechno je potřeba připravit, abyste si období před Vánoci užili?
2. Jak nejlépe vybrat vánoční venkovní osvětlení? Rozsviťte si vánoční hvězdu v okně.
3. Jak vybrat pěkný a dobře rostlý vánoční stromek, který dlouho vydrží?
4. Začátkem prosince si uřízněte v sadu barborky, pak pozvěte domů Mikuláše a čerty.
5. Nechce se vám kupovat každý rok živý vánoční stromeček? Pořiďte si umělý!
6. Jak se vyhnout předstírané radosti při rozbalování nevhodného dárku?

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Máte doma suchý vzduch? Přečtěte si 6 důvodů, proč si pořídit mlhovou fontánku

Máte doma suchý vzduch? Přečtěte si 6 důvodů, proč si pořídit mlhovou fontánku

Vydáno: 20.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 75x

Pokud se potýkáte doma se suchým vzduchem, hledejte způsob, jak zvýšit jeho vlhkost. Jak vybrat svítící mlhovou fontánku do bytu neboli mlhovač? Na trhu je řada typů, mrkněte se na 6 důvodů, proč byste si jej měli do bytu pořídit.

Celý článek
Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Volný, praktický a funkční prostor, kvalitní materiály. Funkcionalismus se vrací a nezná čas

Vydáno: 19.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 109x

Funkcionalistické domy a stavby poznáte hned. Dominuje jednoduchost tvarů, geometrie a čisté linie. Tento styl bydlení nyní slaví svůj come back. Nové materiály, kombinace kovu a dřeva i užití kůže dodávají bytu příjemný kontrast.

Celý článek
Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Hledáte originální kousek nábytku do bytu zařízeného v netradičním stylu? Vyrobte ho ze starého lodního kufru

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 122x

Vytvořit ze starého lodního kufru originální kousek nábytku není nic těžkého. Kde takový kufr sehnat a na co si dát při nákupu pozor? A co je potřeba s kufrem udělat, než z něj vyrobíte odkládací stolek, lavičku či minibar?

Celý článek