PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Se začínajícím adventem začaly i vánoční trhy po celé ČR a v zahraničí. Kam se vyplatí zajít a co vás kde čeká?

Zajděte si na vánoční trhy, nasajte sváteční atmosféru, ochutnejte dobré jídlo, pití a nakupte poslední dárky. Které trhy v ČR i zahraničí navštívit? Co vás kde čeká a co byste měli ochutnat? Podívejte se na pár tipů.
Vydáno: 04.12.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2258x

Se začínajícím adventem začaly i vánoční trhy v mnoha městech v ČR i zahraničí. Můžete na nich nasát vánoční atmosféru, ochutnat rozličné pochoutky, popít alko i nealko nápoje a nakoupit poslední dárky. Zajděte si na ně s rodinou či přáteli a zpomalte v předvánočním shonu. Většina trhů má i bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Na vánoční trhy si můžete zajet sami, případně využijte služeb mnoha cestovních kanceláří. Ty většinou nabízí jednodenní zájezdy na vánoční trhy spojené s prohlídkou historického centra města. Jestliže chcete ušetřit, sledujte nabídky slevových portálů. Můžete tak najít zájezdy i s 50% slevou. Prostudujte i nabídku dopravců, protože v adventním období nabízí některé jízdenky se slevou. Třeba s Českými dráhami můžete jet za lepší cenu na trhy do Vídně či Drážďan.

Praha – Staroměstské náměstí, 28. listopadu až 3. ledna

V Praze se konají největší vánoční trhy v České republice. Najdete zde desítky stánků s drobnými dárky a tradičními pochutinami. Ochutnejte svařák podle speciálního receptu ze španělského moku a klobásy od českého výrobce. Výzdobu na vánoční strom připravoval tým dekoratérů už od podzimu. Děti potěší Betlém s živými zvířaty. V rámci doprovodného programu si poslechnete české koledy a melodie v podání dětských a folklorních sborů.

Poprvé v historii naleznete vánoční trhy i na Pražském hradě, konkrétně na Náměstí u Sv. Jiří a ve Stájovém dvoře, a to od 28. listopadu do 3. ledna. Najdete zde více než 70 dřevěných stánků s tradiční tématikou a vánočními dobrotami. Pěkné vánoční trhy naleznete také na Náměstí Míru (20.11. - 24.12. 2015) a Tylově náměstí (23.11. - 24.12. 2015). 

<p>V Praze se konají největší vánoční trhy v České republice. Foto: ©Depositphotos.com/AntonioGravante</p>

V Praze se konají největší vánoční trhy v České republice. Foto: ©Depositphotos.com/AntonioGravante

Brno – náměstí Svobody, 28. listopad – 23. prosinec

Na náměstí Svobody je pro vás připraveno asi 60 prodejních stánků, 4 velké gastrostánky i vyřezávaný betlém a zoo koutek. Pro děti jsou připraveny každoroční atrakce v podobě jízdy na ponících, kolotočů, vánočního expresu a možnosti posílat vánoční přání Ježíškovi. Ve stáncích můžete ochutnat třeba domácí bramboráky, pečené kaštany, moravské frgály a teplou i studenou zabíjačku.

Program doplní kromě koncertů každodenní projekce zimního kina. Na velké plátno se pak budou promítat fotky z mobilní aplikace Instagram. Návštěvníci trhů, kteří chtějí svůj snímek zveřejnit, ho musí označit hashtagem #brnenskevanoce.

V dřevěných stáncích nakoupíte výrobky řemeslníků, tradiční betlémy, keramiku a spoustu dalších vánočních dárků. Stánky naleznete i v Radnické ulici, na Moravském a Zelném náměstí, v brněnském podzemí, i u nákupního centra Vaňkovka. Na Zelném trhu najdete asi 100 stánků.

Olomouc – Horní náměstí, 22. listopad až 24. prosinec

Na trzích v historickém centru města vás čeká hodnotný program s populárními skupinami všech žánrů a divadlem pro malé i velké, přehlídka adventních zvyků, dobové atrakce, vyřezávaný betlém, zpívání koled a více než 80 stánků s vánočními dárky i občerstvením. Na trzích v Olomouci ochutnáte jako na jediných trzích v republice originální Norimberské víno a punč. K dispozici navíc máte otevřené kluziště na Dolním náměstí, kde můžete bruslit zdarma až do února.

Vídeň - Radniční náměstí, 13. listopadu – 26. prosince

Vánoční trhy ve Vídni prý patří k nejkrásnějším v Evropě. Letos slaví 30leté výročí. Na Radničním náměstí si budete připadat jako v pohádce. K navštívení je zde přes 140 stánků, ve kterých si můžete koupit něco na zahřátí, vánoční ozdoby, domácí vídeňské cukrovinky i dárky pro své blízké. Ochutnejte oblíbený kartoffelpuffer, což je v podstatě český bramborák. 

Pro děti je připravený „srdíčkový strom“ a program zahrnující speciální dílny, kde si mohou vyrobit svůj vánoční dárek. Další vídeňské vánoční trhy najdete například na Náměstí Terezie, kde je od 18. 11. do 26. 12. otevřena vánoční vesnička se 70 stánky. Najdete zde tradiční výrobky uměleckých řemesel. 

Pro romantičtější atmosféru navštivte trhy před zámkem Schönbrunn (21. 11. – 26. 12.). Na trhu najdete tradiční řemeslné výrobky i ručně vyráběné vánoční ozdoby. Konají se zde vánoční koncerty a bohatý program pro děti (včetně vánoční dílny). Jednodenní zájezd autobusem na vánoční trhy ve Vídni vás včetně průvodce vyjde zhruba na 1 000 Kč při odjezdu z Prahy a na 800 Kč při odjezdu z Brna.

Paříž - Champs Elysées až náměstí Svornosti, 15. listopadu až 4. ledna

V Paříži narazíte na trhy téměř všude. Součástí každoroční nabídky jsou svařené víno, perníčky a hlavně možnost ochutnat a zakoupit ty nejlepší speciality Francie. Asi nejznámější je trh na Avenue de Champs Elysées, který pokračuje až na náměstí Svornosti. Najdete zde nespočet stánků s teplými nápoji, jídlem, francouzskými specialitami (obzvláště makronkami), dárky, ozdobami i suvenýry. Třídenní zájezd do Paříže vás vyjde zhruba na 3 000 Kč. Kromě vánočních trhů navštívíte řadu známých památek včetně Eiffelovy věže.

Berlín – Alexanderplatz, 23. listopadu – 27. prosince

V Berlíně se konají desítky vánočních trhů. Za nejkrásnější a největší je však považován trh na Alexanderplatz a Gendarmenmarkt. Na náměstí Alexanderplatz je připraveno více jak 100 stánků s řemeslnými vánočními výrobky. Najdete zde bohatou nabídku jídla a pití, hrnčířské i ručně vyřezávané suvenýry či foukané sklo. Zajímavostí je největší vánoční pyramida v Evropě. Pro děti i dospělé jsou připraveny kolotoče. Počítejte s tím, že na Štědrý den jsou trhy zavřeny. Jednodenní zájezd s průvodcem vás bude stát asi 850 Kč.

<p>Snad největší trhy v Berlíně jsou na náměstích Alexanderplatz a Gendarmenmarkt. Foto: ©Depositphotos.com/AndreaA.</p>

Snad největší trhy v Berlíně jsou na náměstích Alexanderplatz a Gendarmenmarkt. Foto: ©Depositphotos.com/AndreaA.

Norimberk – náměstí Hauptmarkt, 27. listopadu až 24. prosince

Vánoční trhy v Norimberku patří k jedněm z nejstarších trhů na světě. Najdete zde čistě německé zboží, od norimberských perníčků a biskupských chlebíčků až po německé klobásky a punč.  Místní specialitou je norimberská klobása (na mnoho způsobů) a vaječný punč se šlehačkou.

Zajímavostí jsou trhy na náměstí Christkindlesmarkt, kde se reprezentují partnerská zahraniční města. Zde nakoupíte výrobky ze zahraničí, třeba z USA, Turecka či Řecka. Pro děti je připravený parní vláček i kolotoč. Zájezd do Norimberku s průvodcem vás vyjde na 650 Kč.

Budapešť – náměstí Vörösmarty, 13. listopadu – 6. ledna

Kromě více jak 100 dřevěných stánků zde na vás čeká pestrý doprovodný program, třeba vánoční koncerty a ukázky lidové tvorby. Ochutnejte punč a svařák nebo pochoutky jako tradiční maďarský trdelník, guláš ze sušených švestek či placky ze sladkých brambor.

Na fasádě budovy Gerbeaud je pak připravený obrovský adventní kalendář, na kterém je každý den otevřeno jedno okénko za doprovodu světelné a hudební show. Pro děti se na trzích koná spousta zábavných akcí, třeba loutkové divadlo. Pro malé i velké pak pořadatelé připravili jedno z největších městských kluzišť v Evropě. Jednodenní zájezd do Budapešti stojí zhruba 1 000 Kč.

Bratislava – Hlavní a Primaciální náměstí, 20. listopadu až 22. prosince

Ve stáncích najdete chutné občerstvení a zajímavé dárky, třeba ručně vyráběné předměty od kovářů, sklenářů i hrnčířů, ale i originální parfémy od místních výrobců. Trhy jsou doplněny zajímavým kulturním programem. Ochutnejte třeba lokše s oříšky, zelí, škvarky nebo jablka v karamelu. Cesta do vánoční Bratislavy vás s cestovní kanceláří vyjde na 500 Kč.

Drážďany – Staré tržiště (Altmarkt), 26. listopadu až 24. prosince

Drážďanský vánoční trh je nejstarší v Německu. Každý rok sem přijíždí zhruba 250 obchodníků a trhovců nabízet řemeslné výrobky. Ochutnejte tradiční štolu nebo pletenec. Děti ocení nepřetržitě fungující pohádkový hrad. Podívejte se po malých figurkách kominíků Pflamentoffel ze sušených švestek. V hotelu Taschenbergpalais pár kroků od vánočního trhu máte k dispozici až do ledna lední dráhu. Cesta do Drážďan vás s cestovní agenturou vyjde na 700 Kč.

<p>Drážďanský vánoční trh je nejstarší v Německu. Foto: ©Depositphotos.com/Kassandra2</p>

Drážďanský vánoční trh je nejstarší v Německu. Foto: ©Depositphotos.com/Kassandra2

Trnava - Trojičné náměstí, 27. listopadu - 31. prosince

Na vánočních trzích v Trnavě si můžete u stánků koupit tradiční pokrmy, horkou medovinu i voňavý svařák. Ochutnejte třeba pečené kaštany nebo grilovaný oštěpek s brusinkovou omáčkou. Čeká na vás asi 95 prodejců, u kterých seženete ručně vyráběné vánoční ozdoby, hračky i doplňky.   

Na vánoční atmosféru vás naladí hudební vystoupení známých skupin i dětských sborů. Ve zlatavém světle lampionů můžete vystoupat na Městskou věž nebo ochutnat trnavská vína z rodinných vinařství. Především dětem se pak bude líbit tradiční “Perníkiáda”, kde si mohou nazdobit sladké perníčky. Děti i rodiče si užijí zábavu také na kluzišti před Trnavskou radnicí.

Košice - Hlavní ulice, 5. prosince až 6. ledna

Ve čtyřiceti stáncích najdete různé vánoční ozdoby, výrobky ze včelího vosku, suvenýry i zajímavé dárky řemeslné výroby. Ochutnat můžete pečené klobásky, šašliky i plněné lokše. Lahůdky můžete zapít svařeným vínem, punčem či medovinou. Tvrdý alkohol ve stáncích nenajdete. Během trhů se koná každodenní bohatý program na pódiu pod vánočním stromem.

Krakow - Hlavní náměstí (Rynek GLowny), 27. listopadu – 26. prosince

V dřevěných stáncích nakoupíte ruční výrobky místních umělců, jako je broušené sklo, pletené košíky, šperky či drobné vánoční ozdoby, třeba hliněné anděly či girlandy. Na trzích uslyšíte prastaré koledy a k vidění jsou i ukázky lidových tanců. Zajímavostí trhů jsou szopky, tedy pouliční betlémy s barevnými loutkami, které často zobrazují výrazné polské osobnosti historie i současnosti.

Ochutnejte grilovanou klobásu, žebírka či uzený sýr s brusinkami a svařák či čaj s třešňovou vodkou. Cesta do Krakowa stojí asi 800 Kč při odjezdu z Brna a 1 000 Kč při odjezdu z Prahy. Kromě historického Krakowa a vánočních trhů navštívíte i světový solný unikát Wieliczka zapsaný mezi památky UNESCO.

Salzburg – nádvoří zámku Hellbrunn, 19. listopadu – 24. prosince

Nádvoří zámku je lemované hořícími pochodněmi a kromě stánků zde naleznete i obří adventní kalendář. Vánoční trhy najdete také na náměstí Mirabellplatz, kde se koná bohatý hudební a zábavní program. Děti si mohou vyrobit dekorace a něco upéct v adventní pekárně. Historický vánoční trh pak najdete na náměstí Domplatz a Residenzplatz. Ten se koná až do 26. prosince. Do Salzburgu se můžete s cestovní kanceláří vydat za zhruba 1 200 Kč.

<p> V Salzburgu najdete na náměstí Domplatz a Residenzplatz historické vánoční trhy. Foto: Kassandra2</p>

 V Salzburgu najdete na náměstí Domplatz a Residenzplatz historické vánoční trhy. Foto: Kassandra2

Které trhy by si podle vás neměli ostatní čtenáři nechat ujít? Napište tip do komentáře.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

K Velikonocům patří zelené osení. Vysejte si živé sváteční dekorace. Zelená je symbol jara a naděje

Vydáno: 10.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 127x

Velikonoce se blíží. Vypěstujte si zelenou ozdobu stolu i celého bytu, nechte v misce, květináči nebo skořápkách vyklíčit semínka. K mání je pšenice, ječmen, řeřicha, čočka, fazolky mungo či hrách. Z osení si pak udělejte koktejl.

Celý článek
Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Královnou koření a téměř univerzálním všelékem je kurkuma. Máte ji také doma v kuchyni?

Vydáno: 09.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 214x

Doslova královnou koření je exotická kurkuma. Je součástí směsi curry a neobejde se bez ní žádná orientální kuchyně. Navíc ji využívá lidové léčitelství na spoustu zdravotních neduhů. Přečtěte si, co radí babky na záněty či akné.

Celý článek
Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Kontinentální postele vám zaručí komfortní spaní a snadné vstávání. Zvolte si domů do ložnice boxspringy

Vydáno: 08.04.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 227x

Vzpomeňte si, kdy jste se naposledy opravdu luxusně vyspali. A teď si představte, že byste tak mohli trávit každou noc. Super spaní nabízejí kontinentální postele, boxspringy. Výška a propojení vrstev zaručují komfortní odpočinek.

Celý článek