0komentářů

Dětské ohrádky jsou ideální doplněk. Zabezpečte dětem od 6 měsíců hrací i klidový prostor. Čtěte 8. díl seriálu Babybyt

Vašemu mrňouskovi se blíží půlroční narozeniny, co nevidět začne lézt. Máte v bytě nechráněné rohy, schody a kluzkou podlahu? Pořiďte si plastovou či dřevěnou dětskou ohrádku. Zabezpečíte své nejmilejší před bolestivými úrazy.
Vydáno: 01.12.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2399x

Máte doma už odrostlejšího caparta, který se začíná batolit a objevovat svět? Tohle období je pro děti hodně rizikové, protože v domácnostech jim hrozí spousta záludných nebezpečí. Nejrůznější ostré rohy a hrany nábytku, zásuvky, schody či kluzká podlaha. Ochraňte své děti před zraněními a pro začátky jejich pohybových aktivit jim domů pořiďte dětskou ohrádku.

Ohrádky vybírejte výškově nastavitelené, kvůli pohodlí mámy i dítěte

Dětská ohrádka dá vašemu mrňouskovi i podporu při prvních pokusech se postavit, a pak ujít pár krůčků. Ohrádky bývají mobilní či stabilní, nechybí v nich polstrovaná plocha na hraní a spaní. Tu můžete často nastavit až do tří výškových poloh tak, aby byla ohrádka pohodlná pro maminku i její mimčo. Výrobci dodávají na trh i ohrádky skládací, které zase snadno v případě potřeby rozložíte.

<p>Pěnové okraje moderních ohrádek jsou bezpečné a přímo vybízí k ochutnání. Foto: ©Depositphotos.com/krugloff</p>

Pěnové okraje moderních ohrádek jsou bezpečné a přímo vybízí k ochutnání. Foto: ©Depositphotos.com/krugloff

Dětská ohrádka je skvělou pomůckou pro maminky v době, kdy potřebují třeba vařit, případně si na chvilku odpočinout. Zajistěte mrňouskům měkké podloží hrací dekou, pěnovými puzzle a dejte jim do ohrádky jejich oblíbené plyšáky a hračky. Pro děti je ohrádka vlastně prvním místem, které patří jen a jen jim. Vyberte si proto výrobek bezpečný a hlavně stabilní.

Moderní ohrádky z plastů a kovových tyček můžete snadno přenášet.

Klasikou je stabilní ohrádka ze dřeva, složená z ploché čtvercové základny, a čtyřmi bočnicemi se svislými tyčkami. Na trhu najdete také ohrádky plastové, nebo kombinované z plastu, síťoviny a kovu, či kovu a síťoviny, či ohrádky cestovní. Moderní ohrádky můžete lehce přenášet, protože jsou z plastů a kovových tyček, podpůrného dna a nylonových stěn, přes které dítě vidí ven na rodiče.

<p>Dětem nezapomeňte dát do ohrádky dostatek hraček, aby se zabavily. Foto: ©Depositphotos.com/Hasenonkel</p>

Dětem nezapomeňte dát do ohrádky dostatek hraček, aby se zabavily. Foto: ©Depositphotos.com/Hasenonkel

O nákupu dětské ohrádky uvažujte asi v půl roce dítěte, kdy začíná lézt. Pokud ji pořídíte ještě před tím, odkládejte malého človíčka na chvilku třeba v kuchyni do ohrádky, aby si na ni ve vaší přítomnosti zvykl. Podle prostorových možností bytu zvolte mezi ohrádkou čtvercovou, obdélníkovou, kulatou nebo šestihrannou. Zkontrolujte si správné označení výrobku podle evropských norem, pro dětské ohrádky je to EN 12227.

Ověřte si u postýlky zdravotní nezávadnost použitých barev

Bezpečnost dětí je na prvním místě. Všechny švy v textilním vybavení ohrádky musí proto být bezchybné. Šňůrky a tkanice důkladně připevněte a ohrádku zajistěte i pro případ divočejší hry. Kovové části ohrádky vybírejte nerezové, zkontrolujte si i nezávadnost použitých barev. Rozpětí mezi svislými tyčkami musí být 45 až 65 mm, u síťoviny mají mít oka maximální průměr 7 mm.

<p>Skládací ohrádky jsou lehké a mobilní, snadno je využijete třeba na cestách. Foto: ©Depositphotos.com/AChubykin</p>

Skládací ohrádky jsou lehké a mobilní, snadno je využijete třeba na cestách. Foto: ©Depositphotos.com/AChubykin

Potřebujete doma prostor pro bezpečné hraní vašeho dítěte a současně na ně chcete dobře vidět? Když si nechcete nebo nebudete pořizovat ohrádku, využijte v chladných měsících roku větší nafukovací bazén se zvýšenými okraji. Alespoň do určitého věku mrňousci nemají šanci přelézt a „po anglicku“ zmizet někde v bytě, současně se díky měkkým nafukovacím bokům i dnu bazénu nezraní.

Máte doma velký nafukovací bazén? Poslouží vám přes zimu jako super ohrádka.

Ohrádek na trhu je nepřeberné množství v různých cenových relacích. Dřevěnou „klasiku“ seženete zhruba od 1 600 až do 3 200 Kč. Plastová skládací ohrádka ve stylu puzzle s dvířky stojí 2 000 Kč, zatímco zřejmě nejčastěji používané lehké, skládací ohrádky s pevnou konstrukcí a průhlednými síťkami po stranách jsou ke koupi od 1 100 do 1 500 Kč. Vyberte si.

<p>Dřevo, zaoblené hrany, měkké polštářky. Bezpečnost dětí je nade vše. Foto: ©Depositphotos.com/depfotovampir</p>

Dřevo, zaoblené hrany, měkké polštářky. Bezpečnost dětí je nade vše. Foto: ©Depositphotos.com/depfotovampir

Své různé zkušenosti s dětskými ohrádkami popisují maminky na internetu. „My měli problémy se síťovanou, kluk tam nechtěl být. Babička tedy vytáhla starší dřevěnou, manžel obrousil, nalakoval a malý je maximálně spokojený. Takže za mě jednoznačně stará dobrá dřevěná klasika,“ píše čtenářka s přezdívkou Zuza.

Pokud nechcete ohrádku kupovat, udělejte si ji sami třeba z PVC trubek

Čtenářka Mary456 ale tvrdí: „Já měla pro naše dvojčata i síťovanou i dřevěnou a bez úspěchu. Ani v jedné nechtěla být, tak jsme je prodali a zvládli jsme to i bez nich. Ale teď by se mi něco rozhodně šiklo.“ Obdobnou zkušenost má čtenářka s přezdívkou Avel: „Koupili jsme ohrádku a sloužila jako uložiště hraček. V okamžiku, kdy jsme tam malého dali, tak řval jako tur. Takže nic.“

<p>Bezpečná ohrádka s kolečky má vždy dvě, která můžete zaaretovat. Foto: ©Depositphotos.com/Dmitroza</p>

Bezpečná ohrádka s kolečky má vždy dvě, která můžete zaaretovat. Foto: ©Depositphotos.com/Dmitroza

Jste zruční, řemeslná práce vám nedělá problém a chcete si ohrádku pro nejmenšího člena rodiny vyrobit vlastnoručně? Budete potřebovat PVC trubky ¾“, k nim podle plánovaných rozměrů spojky ve tvaru T a 8 kusů pravoúhlých do rohů, síťovinu a asi 30 ks plastové stahovací pásky. Konstrukci z trubek postupně sestavte jako skládačku a horní rám spojte svislými trubkami se spodním.

Podívejte se, jak vypadají nejhezčí dětské ohrádky na síti Pinterest.

Vyberte si v prodejně s řemeslnickými potřebami podložku, kterou dáte na zem, aby dítě nelezlo po tvrdé podlaze obývacího pokoje. Kolem celé lehké, ale přitom dostatečně pevné ohrádky natáhněte síťku, kterou jste předem upravili na požadovaný rozměr. Na horních i dolních trubkách síťku připevněte stahovacími pásky a je hotovo. Cenově byste se s touto „vlastní“ ohrádkou měli vejít zhruba do 1 500 Kč.

Rozhodli jste se pro bezpečí vašeho mrňouska koupit dětskou ohrádku? Napište do komentáře pod článkem, kterou jste si vybrali a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si také další díly seriálu Babybyt:
1. Čekáte rodinu a chystáte výbavu. Co je lepší? Přebalovací pult, komoda, nebo stůl?
2. To je doma křiku! V kolébce ale miminka uhoupáte ke spokojeným snům.
3. Jak sladce uspat miminko? Kupte mu závěsnou dětskou kolébku Hacka, Hojdavak či Babyvak
4. Bolí vás už ruka při houpání kolébky nebo kočárku? Pořiďte si automatické houpátko.
5. Koupání miminka v dětské vaničce se bude líbit vám oběma. Jakou vybrat?
6. Kupte mladé mamince už v těhotenství kojicí polštář. Užije ho při spaní, pak i při kojení.
7. Vleže i vsedě, to se krásně lenoší! Kupte ratolestem dětské sedací vaky a pytle.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Toužíte po moderní a zároveň luxusní kuchyni? Pořiďte si obloukovou nebo kruhovou kuchyňskou linku

Toužíte po moderní a zároveň luxusní kuchyni? Pořiďte si obloukovou nebo kruhovou kuchyňskou linku

Vydáno: 22.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 64x

Kuchyňské linky tvarované do oblouku vypadají luxusně a moderně. Kam se hodí, kam ne a jak je zařídit? V čem spočívá výhoda obloukových kuchyní a kde naplno využijete chytře zařízené kruhové minikuchyně, které jsou teď v módě?

Celý článek
Nábytek z dřevěných bedýnek je originální, variabilní a má přirozenou krásu. Vsaďte na něj. 9 dílů, jak na to

Nábytek z dřevěných bedýnek je originální, variabilní a má přirozenou krásu. Vsaďte na něj. 9 dílů, jak na to

Vydáno: 21.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 128x

Bedýnky od ovoce jsou nejen na podpal, ale i skvělá surovina pro dřevěný nábytek za pár korun. Je libo dekoraci z bedýnek nebo originální stůl, který jinde nenajdete? Podívejte se na přehled dílů vrcholícího bedýnkového seriálu.

Celý článek
Máte doma suchý vzduch? Přečtěte si 6 důvodů, proč si pořídit mlhovou fontánku

Máte doma suchý vzduch? Přečtěte si 6 důvodů, proč si pořídit mlhovou fontánku

Vydáno: 20.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 139x

Pokud se potýkáte doma se suchým vzduchem, hledejte způsob, jak zvýšit jeho vlhkost. Jak vybrat svítící mlhovou fontánku do bytu neboli mlhovač? Na trhu je řada typů, mrkněte se na 6 důvodů, proč byste si jej měli do bytu pořídit.

Celý článek