0komentářů

Vleže i vsedě, to se krásně lenoší! Kupte ratolestem dětské sedací vaky a pytle. Čtěte 7. díl seriálu Babybyt

Sháníte dětem do pokoje zajímavý designový doplněk, do kterého se mohou třeba svalit a jenom lenošit? Udělejte radost svým nejmenším a pořiďte jim dětské sedací pytle. Malým fotbalistům ve tvaru míče, princeznám zase květované.
Vydáno: 24.11.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2621x

Dětské sedací pytle a vaky se v posledních letech staly velice oblíbenou součástí vybavení dětských pokojů. Zaujaly i vaše ratolesti a chystáte se ke společnému nákupu? Na trhu je široká nabídka vaků a pytlů v nejrůznějších provedeních. Vybírejte si podle velikosti, materiálu potahu, tvaru a náplně. Nejdelší životnost mají náplně z EPS, tvrzených polystyrenových kuliček o průměru 2 – 7 mm.

Pytle s polystyrenovou drtí nevydrží, náplň je prašná a děti ji brzy slehnou

Pokud byste dali přednost levné polystyrenové drti, sedací vaky vám dlouho nevydrží. Náplň je prašná a děti ji velmi brzy slehnou. Platí, že čím větší kuličky použijete pro výplň sedacího pytle, tím lépe se dětem bude sedět. Většinu vaků můžete přitom doplňovat s pomocí náhradních náplní. Do obchodů je firmy dodávají v objemech 100 nebo 200 litrů, v cenách od 350 do 1 000 Kč.

<p>Při nákupu dejte pozor, ať z nového sedacího pytle mohou děti vůbec vstát. Foto: ©Depositphotos.com/jirkaejc</p>

Při nákupu dejte pozor, ať z nového sedacího pytle mohou děti vůbec vstát. Foto: ©Depositphotos.com/jirkaejc

Mezi nejoblíbenější patří sedací pytle ve tvaru koule, polštáře nebo hrušky. Pokud má váš mrňous malý pokojík, podívejte se spíše po nabídkách ve tvaru taburetů, křesel a židlí. Nejsou sice až tak variabilní, ale vašim nejmenším se na nich bude příjemně a pohodlně sedět. Vyberte si také barvu, která bude ladit s ostatním vybavením, škála tónů je nepřeberná.

Středními a velkými sedací pytli nahradíte židli, křeslo nebo malou pohovku.

V obchodech koupíte podle velikosti sedací pytle malé, střední, velké nebo extra velké. Mega vaky s rozměrem 180 × 140 cm obsahují přes 500 litrů EPS kuliček a pohodlně si na nich se svými dětmi zalenošíte i vy. V případě potřeby můžete na tento pytel dokonce přes noc uložit nečekanou návštěvu. Pro pohodlné opření hlavy při sezení vyberte dětem křeslo s délkou strany alespoň 140 cm.

Rozptyl cen sedacích vaků a pytlů kopíruje velké množství jejich typových provedení, materiálů i velikostí. Můžete tak pořídit pytel v podobě malého fotbalového míče za necelých 800 Kč, ale i dvoumístnou „kouli“ za 2 400 korun. Průměrně počítejte s výdajem 1 000 až 1 600 korun, za větší sestavy pak můžete klidně zaplatit i 4 900 Kč.

<p>Není nad pohodu a klídek při spánku. Nerušte mne, prosím, krásně si sním. Foto: ©Depositphotos.com/t.tomsickova</p>

Není nad pohodu a klídek při spánku. Nerušte mne, prosím, krásně si sním. Foto: ©Depositphotos.com/t.tomsickova

Povrchový materiál pytle zvolte podle předpokládané zátěže. Pro děti je ideální velmi odolný a na dotek příjemný nylon, případně ekokůže. Oba materiály jsou nepromokavé a lehce je můžete vyčistit. Pěkné, i když na čistotu náročnější, jsou manšestrové a bavlněné vaky. Výborné jsou textilní potahy, které jen vyperete v pračce. Nylon s gumovým zátěrem na rubu snese i řádění s pytlem na zahradě či u vody.

EPS kuličky doplníte do vaku pohodlně a bez nepořádku všitým komínem.

Děti přitahuje k sedacím vakům možnost zábavy a ničím neomezeného pohodlí. Stráví na nich chvíle při učení, čtení, nebo sledování televize. Na rozdíl od klasického nábytku nehrozí prckům zranění o tvrdé hrany, a navíc pytle poskytují dobrou oporu pro jinak napjatá záda. Pro malý děcák zvolte třeba model s kulatým základem, ve větším pokoji doplňte pytel malým taburetem.

<p>Sedací pytle a vaky dodávají výrobci v bezpočtu typů, barev a provedení. Foto: ©Depositphotos.com/Baloncici</p>

Sedací pytle a vaky dodávají výrobci v bezpočtu typů, barev a provedení. Foto: ©Depositphotos.com/Baloncici

Sedací pytle a vaky využijete i pro nejmenší mrňata. Batolatům vyberte pytle, které je ochrání před chladem od podlahy a budou mít současně dostatečnou plochu pro své pohybové aktivity. Kulatý a plochý vak vystřídejte pro děti „školčata“ sedacím pytlem, kde si mohou pohovět a opřít celá záda. Ověřte si dvakrát rozměry, aby vám dítě nezapadlo moc hluboko a nemělo potíže se vstáváním.

Květované pytle pro holky, fotbalový míč pro kluky

Přibližně od 12 let věku už nechte své děti využívat sedací pytle a vaky standardních velikostí, ale raději s vyšším objemem výplně. S těmito designovými doplňky dětský pokoj barevně oživíte, třeba motivy puntíků, zebry, nebo fleky dalmatina. Květované a pestrobarevné vzory budou vyhovovat holkám, imitace fotbalového nebo basketbalového míče zase klukům.

<p>Výhodou sedacích pytlů a vaků je pohodlí a možnost ulevit zpravidla ztuhlým  zádům. Foto: ©Depositphotos.com/iphemant</p>

Výhodou sedacích pytlů a vaků je pohodlí a možnost ulevit zpravidla ztuhlým  zádům. Foto: ©Depositphotos.com/iphemant

Své zkušenosti se sedacími pytli pro děti popisuje na internetu například čtenářka s přezdívkou Saxana: „My máme dva vaky s koženkou, přišlo mi to praktičtější, protože se to dá jenom otřít a je to. Máme velkou hrušku a pak klasický obdélníkový vak. Variabilnější je asi ten druhý, vejdeme se na něj i tři, a když ho položím, je to takové lůžko. Děti se tam strašně rády válí.“

Inspirujte se výstavkou nejrůznějších typů sedacích pytlů na síti Pinterest.

Na první pohled dětský nábytek je ale super pohodlný i pro dospělé. Dá se říci, že posezení na vaku „otevírá dveře zpět“ do dětských let. V porovnání s běžným nábytkem jsou přitom ceny sedacích vaků a pytlů několikanásobně nižší. Výrobky mají navíc variabilní tvar, snadno s nimi manipulujete a pozitivně ovlivňují vaše zdraví.

<p>Do větších pokojů pořiďte sestavy více sedacích vaků či pytlů. Využijete je bez problémů. Foto: ©Depositphotos.com/pepperbox</p>

Do větších pokojů pořiďte sestavy více sedacích vaků či pytlů. Využijete je bez problémů. Foto: ©Depositphotos.com/pepperbox

Věděli jste, že na sedacích vacích se velice líbí i vašim čtyřnohým miláčkům? Za pohodlný „posez“ či „poleh“ vám budou jistě vděčni. V zimě je navíc polystyrenová náplň vítanou izolací od chladných podlah. Protože výrobci používají na vaky velmi kvalitní a pevný materiál, neublíží mu při běžném použití ani nepěstěné psí drápky.

Líbí se vám odpočinek na sedacích vacích, pořídili jste je svým dětem do pokoje? Napište do komentáře pod článkem, odkud jste čerpali inspiraci a poraďte ostatním čtenářům.

Přečtěte si také další díly seriálu Babybyt:
1. Čekáte rodinu a chystáte výbavu. Co je lepší? Přebalovací pult, komoda, nebo stůl?
2. To je doma křiku! V kolébce ale miminka uhoupáte ke spokojeným snům.
3. Jak sladce uspat miminko? Kupte mu závěsnou dětskou kolébku Hacka, Hojdavak či Babyvak
4. Bolí vás už ruka při houpání kolébky nebo kočárku? Pořiďte si automatické houpátko.
5. Koupání miminka v dětské vaničce se bude líbit vám oběma. Jakou vybrat?
6. Kupte mladé mamince už v těhotenství kojicí polštář. Užije ho při spaní, pak i při kojení.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Jiří Macík

Původní profesí jsem chovatel, ale přišla příležitost dělat novinařinu a komunikaci, a od té doby se živím psaním. V mých článcích najdete vždy nějakou praktickou vychytávku do vaší domácnosti nebo užitečnou radu, aby se vám lépe bydlelo a žilo.

Jiří Macík na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Je vám líto vyhodit pohodlné křesílko nebo židli? Přečtete si, jak zvládnout jednoduché čalounění nábytku

Je vám líto vyhodit pohodlné křesílko nebo židli? Přečtete si, jak zvládnout jednoduché čalounění nábytku

Vydáno: 27.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 80x

Rozhodli jste se opravit oblíbenou starou židli či křesílko přečalouněním? Mrkněte, jak nejlíp postupovat, který potah a výplň si vybrat a co za nářadí budete potřebovat. Složitější kousky nábytku ale raději přenechte odborníkům.

Celý článek
Připadá vám vaše postel obyčejná až fádní? Vyrobte k ní originální čelo a ozdobte ložnici vlastním výrobkem

Připadá vám vaše postel obyčejná až fádní? Vyrobte k ní originální čelo a ozdobte ložnici vlastním výrobkem

Vydáno: 26.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrTipy a triky ▪ Přečteno: 165x

Chybí vám u postele čelo, takže se nemáte o co opřít, když si chcete přečíst knížku? Nebo si odíráte v noci ve spánku ruce o hrubou zeď? Vyrobte si jej sami. Inspirujte se 6 tipy a nápady, z čeho a jak ho snadno a levně vyrobit.

Celý článek
Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Dejte stopku klasickým radiátorům a ohřejte se. Topit může u vás doma i obraz či zrcadlo

Vydáno: 24.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkTipy a triky ▪ Přečteno: 197x

Řešíte vytápění pro svůj nový rodinný domek nebo byt? Vyzkoušejte topení s pomocí infra topných panelů či zrcadel. Jednoduše je umístíte na zeď a potřebujete jen přívod elektřiny. Suché teplo nespálí, nevíří prach a vysouší i zdi.

Celý článek