0komentářů

Jaký byl For Interior 2015? Projděte se největší podzimní přehlídkou nábytku a bytového designu ve velké fotogalerii

Nejnovější trendy v bydlení, moderní bytový design, špičkový nábytek i dekorace. Podívejte se na veletrh For Interior 2015. Máme pro vás bohatou fotogalerii z výstavy, na které blog Můj byt nemohl chybět. Vstupte a kochejte se.
Vydáno: 01.11.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2343x

Zvu vás na největší tuzemskou podzimní výstavu věnovanou bydlení, veletrh FOR INTERIOR 2015 v pražských Letňanech, doprovázený přehlídkami FOR GASTRO & HOTEL a FOR DECOR & PRESENT. Prošel jsem výstavní haly se svým věrným společníkem značky Canon a vy je tak prostřednictvím bohaté fotogalerie navštívíte také. Kromě tradičního i moderního nábytku a dekorací ve všech možných i nemožných tvarech a barvách se těšte třeba i na vyřezávané ovoce a zeleninu, překrásné vánoční baňky či hrnky a talíře, které ztratily svůj kulatý tvar.

Několik čísel na úvod

Soubor podzimních veletrhů věnovaných bydlení se letos zase o něco rozrostl. Na ploše přes 31 tisíc čtverečných metrů představilo své produkty 532 vystavovatelů z 9 států a branami výstaviště prošlo na 30 tisíc návštěvníků. Příště si s sebou vezmu krokoměr, to bude také zajímavý údaj.

<p>Co má společného pohovka s nadupaným sporťákem? Špičkový design a provedení Foto: MT-nábytek.cz</p>

Co má společného pohovka s nadupaným sporťákem? Špičkový design a provedení Foto: MT-nábytek.cz

"Veletrh nábytku, interiéru a designu FOR INTERIOR představil ve 4 halách významné české i zahraniční výrobce nábytku, interiérová studia i prodejce bytového vybavení. K vidění byl moderní, designový, stylový či koloniální nábytek," shrnuje ve zprávě o akci Jana Machková, vedoucí PR oddělení pořádající společnosti ABF. Jak dodala, příchozí si mohli mezi tisíci exponátů vybírat přesně podle svého vkusu a mně nezbývá, než jí dát za pravdu. Ta přehlídka je jednoduše obrovská.

Projděte si podzimní soubor veletrhů FOR INTERIOR, FOR GASTRO & HOTEL A FOR DECOR & PRESENT v obsáhlé fotogalerii

Hala plná dobrot

Na své si však přišli nejen zájemci o bytový design, kulturu bydlení nebo zařízení domácnosti, ale i labužníci a milovníci dobrého jídla a pití. V hale věnované veletrhu FOR GASTRO & HOTEL se nesly libé vůně ze všech koutů a sliny se mi sbíhaly, sotva jsem vešel dovnitř. Kdybych chtěl všechno ochutnat, cpu se tam asi ještě dnes a bankovní účet mám vysátý až do dna. Nicméně ručně dělaná chilli čokoláda z královehradecké manufaktury Jordi's byla báječná.

<p>Kromě tradičního nábytku jsou na veletrhu k vidění i neotřelá řešení, třeba jako tento stůl s výsuvnými židlemi. Foto: MT-nábytek.cz</p>

Kromě tradičního nábytku jsou na veletrhu k vidění i neotřelá řešení, třeba jako tento stůl s výsuvnými židlemi. Foto: MT-nábytek.cz

"V rámci veletrhu jsme letos zařadili jednu samostatnou sekci věnovanou kvalitním potravinám, ingrediencím a nápojům. Nechybělo víno z Moravy ani ze zahraničí, francouzské, řecké, italské nebo maďarské speciality," vyjmenovala Jana Machková. Jak doplnila, návštěvníci mohli být přítomní i u dvou nejprestižnějších soutěží v oboru gastronomie - tuzemské Kuchař roku 2015/2016 a mezinárodní Global Chefs Chalenge. Chvíli jsem na soutěžící kuchaře koukal a mít na hlavě klobouk, musel bych ho jako absolvent hotelové školy hodně hluboko smeknout.

<p>Během gastronomické výstavy předvedli své umění i mistři carvingu, kteří umí z ovoce a zeleniny vykouzlit neuvěřitelné věci. Foto: MT-nábytek.cz</p>

Během gastronomické výstavy předvedli své umění i mistři carvingu, kteří umí z ovoce a zeleniny vykouzlit neuvěřitelné věci. Foto: MT-nábytek.cz

Vánoční ozdoby i dárky

Spousta krásných věcí pak byla k vidění v části obsazené veletrhem FOR DECOR & PRESENT. Stánkům tradičně vévodila tématika blížících se Vánoc a některé vystavené exponáty mě srdečně rozesmály, třeba jako vánoční baňka ve tvaru legendární Škody 1000 MB nebo traktoru. Podívejte se na ně ve fotogalerii z veletrhu.

"Obor dekorací se letos dočkal také profesionálního veletrhu FOR HOME DECOR, který začátkem září navštívilo bezmála 7 000 lidí a téměř polovina z nich přišla uzavřít nějaký kontrakt. Profesionální veletrh dekorací, skla, stolování a dárkového zboží je jedinou akcí tohoto druhu v České republice," doplnila závěrem Jana Machková.

Podívejte se na zářijový veletrh dekorací FOR HOME DECOR v samostatné fotogalerii na našem blogu

<p>Že Vánoce jsou nedaleko, bylo na veletrhu vidět skoro na každém kroku Foto: MT-nábytek.cz</p>

Že Vánoce jsou nedaleko, bylo na veletrhu vidět skoro na každém kroku Foto: MT-nábytek.cz

Příští ročník podzimních veletrhů FOR INTERIOR, FOR GASTRO & HOTEL A FOR DECOR & PRESENT se koná od 29. září do 2. října 2016. Těšíme se!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 58x

Od 30. 3. do 1. 4. 2017 se na Výstavišti Flora v Olomouci koná stavební a technický veletrh STAVOTECH. Co všechno vás zde čeká? Můžete se těšit na téměř 200 vystavovatelů ze všech odvětví stavebního oboru i odborné přednášky.

Celý článek
Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Vydáno: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 105x

Úspora vody je hlavním požadavkem na hospodaření s touto životodárnou tekutinou. Zkontrolujte si doma armatury a přemýšlejte, jak ušetřit za vodu. Každodenní práci vodohospodářů vám představí některá z akcí ke Světovému dni vody.

Celý článek
Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Vydáno: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 118x

Zdravý spánek je důležitý pro kvalitní život. Využijte Mezinárodní den zdravého spánku a zjistěte, co všechno můžete udělat pro to, abyste se dobře vyspali. Co byste měli zkusit, čeho byste se měli vyvarovat a na co si dát pozor?

Celý článek