PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Jak lépe bydlet a žít? Nenechte si ujít souhrn 25 zářijových rad a tipů z blogu Můj byt

Jaké bylo září na blogu Můj byt? Tradičně plné užitečných tipů a praktických rad pro vaše bydlení. Podívejte se na přehled 25 nejčtenějších článků z minulého měsíce, aby vám nic podstatného neuniklo. Počte si hospodyňka i kutil.
Vydáno: 30.09.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2053x

Vítám vás u souhrnu nejoblíbenějších článků, které jsme v měsíci září vydali na našem blogu. Pokud zdokonalujete své bydlení, zkrášlujete byt či dům nebo se chystáte kupovat nový nábytek, jste na tom správném místě. 25 nezištných rad a bezvadných tipů čeká jen na vás, tak si mezi nimi najděte ty své. Příjemné počtení!

1. První dny ve škole a spousta nových úkolů. Jak prvňákovi usnadníte život? Vyrobte spolu úkolovník

Máte doma prvňáka? Usnadněte mu první dny ve škole. Není lehké si všechno pamatovat, zvládat nové činnosti, plnit úkoly. Vyrobte společně úkolovník na stěnu do dětského pokoje. Díky němu bude hned vědět, co už má splněné a co ho ještě čeká.

2. Pěstujete levanduli? Máte doma léčivku, koření i přírodní deodorant. Dekorace z levandule provoní váš byt a moli zmizí

Vám levandule zřejmě voní. Ale hmyzákům ne. Je to pro ně podobné asi jako pro vás pobyt na hnojišti. Z vašeho bytu rádi odletí pryč, třeba k sousedům...Vyrobte si dekorace z levandule, rozvěste po bytě pytlíčky se sušenou bylinou.

Nedohledné fialové lány plné vůně, typický krajiný prvek řady středomořských států. Foto: ©Depositphotos.com/kavita
Nedohledné fialové lány plné vůně, typický krajiný prvek řady středomořských států. Foto: ©Depositphotos.com/kavita

3. Houpy hou, starosti odejdou. Zrelaxujte v houpacím křesle mysl i tělo po náročném dni v práci

Měli jste náročný den? Zrelaxujte se houpáním. Kde se vzalo první houpací křeslo a proč je houpání tak příjemné? Jak si vybrat v obchodě to pravé? Jestli vám žádné křeslo nevyhovuje, vyrobte si vlastní. Podívejte se na návod.

4. Seriál o nezávislém bydlení – 3. díl. Využijte energii vody k výrobě elektřiny. Postavte si malou vodní elektrárnu

KLAP, KLAP. Klapání dřevěného kola už u mlýna neuslyšíte. Voda teď v náhonu roztáčí turbínu a vyrábí elektřinu. Postavte si také malou vodní elektrárnu. Vyplatí se investovat do její stavby a jaká povolení potřebujete? Čtěte dále.

5. Dopřejte si doma vitamíny z čerstvé zeleniny po celý rok. Vypěstujte ji hydroponicky za oknem nebo na akváriu – 2. díl

Věděli jste, že můžete jíst jahody i v zimě? Stačí nakoupit samozavlažovací truhlíky a sestavit hydroponický systém. Nezapomeňte na vhodné osvětlení a dostatek tepla. Přečtěte si více v 2. dílu seriálu o hydroponii.

6. Praní a žehlení prádla je otrava? Čtěte 7 tipů ke změně. Organizujte, šetřete místem, sušte úsporně a žehlete zdravě

Praní prádla je pro vás řehole a před sušením pravidelně hledáte kolíčky na prádlo. Řešení? Třeba přehledné třídění a pořádek ve věcech. Sušák na prádlo nebo dobrá sušička vám ušetří namáhavé žehlení. Čtěte 7 super tipů pro hospodyňky.

Je zbytečné se hroutit, i praní a žehlení může být radost. Foto: ©Depositphotos.com/ElizavetaLarionova
Je zbytečné se hroutit, i praní a žehlení může být radost. Foto: ©Depositphotos.com/ElizavetaLarionova

7. 7 kroků ke správnému zařízení domácí pracovny. Nevynechejte žádný z nich, ať vám jde práce z domu od ruky

Crrrrrr, budík zvoní v 7:30. Vstanete, jdete do koupelny, umyjete se. Pár kroků do šatny, oblečete se. Několik kroků do kuchyně, nasnídáte se. Pak pár kroků do pracovny a v 8:00 už jste v práci. Jak si zařídit domácí pracovnu?

8. Kredenc je multifunkční kuchyňský nábytek s dlouhou historií. Má místo i v moderní kuchyni?

Hrnce, utěrky, koření, čaje, sváteční servis a porcelánové talíře po babičce. Kam to všechno uložit a vystavit? Přece do kredence. Anebo ne? Mají v dnešní době kredence v domácnosti využití, nebo je už nahradil jiný kus nábytku?

9. Máte moderní koupelnu a nechcete do ní plastový koš na prádlo, jaký má skoro každý? Vyrobte si koš vlastní

Kam odkládáte špinavé prádlo? Nenechte je doma válet jen tak, patří do speciálního koše v předsíni či v šatně. Nestačí to a oděvy se vám hromadí? Pořiďte si dostatečně velký proutěný koš na prádlo do koupelny a buďte bez starostí.

10. Seriál o nezávislém bydlení – 4. díl. Bez vody není život. Jak si zajistíte nezávislost na dodavatelích pitné vody?

Nebuďte závislí na vodovodním řádu a ušetřete nemalé peníze. Jak na to? Vybudujte si u ostrovního domu kopanou nebo vrtanou studnu. Která je lepší a jak ještě ušetřit? Využijte také dešťovku. Zjistěte, jak ji přeměníte na pitnou vodu.

Díky studni budete mít vlastní zdroj pitné vody i tam, kde není veřejný vodovod. Foto: ©Depositphotos.com/elaplan
Díky studni budete mít vlastní zdroj pitné vody i tam, kde není veřejný vodovod. Foto: ©Depositphotos.com/elaplan

11. Kam s postelí v malém bytě? Schovejte ji do skříně. Přes den nepřekáží, v noci se dobře vyspíte

Vyřešte spaní v malém bytě. Otevřete skříň, sklopte lůžko, rozepněte popruhy, lehněte si. Dobrou noc. Ráno provětrejte lůžkoviny, připněte je popruhy, postel vyklopte, skříň zavřete a zase máte místo. Jak vybrat sklopnou postel?

12. Zařiďte si byt podle asijského učení zen. Užívejte si doma klid, pohodu a harmonii. Relaxujte ve stylu zen home

Toužíte po tichém a klidném interiéru v neutrálních barvách? Harmonii, pocit komfortu, útulnosti a bezpečí vytvořte v 7 krocích. Zařiďte se v exotickém stylu asijského zen buddhismu. Ideální místo pro relaxaci je i zenová zahrada.

13. Zaškrtněte si v diáři 1. - 4. října. Čeká vás největší podzimní přehlídka nábytku, bydlení a interiérů

Zajímáte se o nové trendy v bydlení, máte rádi bytový design, chcete vidět nejmodernější nábytek nebo nakoupit s předstihem vánoční dárky? Přijměte pozvání na FOR INTERIOR, největší podzimní veletrh věnovaný vybavení interiérů.

14. Z jídelní židličky už dítě vyrostlo, ale z klasické židle na stůl nedosáhne? Pořiďte mu jídelní sedátko nebo podsedák

Zabírá jídelní židlička ve vaší kuchyni zbytečně moc místa nebo z ní už dítě vyrostlo? Vylepšete klasickou židli, aby mohlo sedět u stolu a vidělo do talíře. Jaký sedák či podsedák pořídit a jak ho k židli připevnit? Zvládnete ji vyrobit i doma?

Nevidí dítě do talíře? Pořiďte mu jídelní sedátko nebo podsedák. Foto: ©Depositphotos.com/SimpleFoto
Nevidí dítě do talíře? Pořiďte mu jídelní sedátko nebo podsedák. Foto: ©Depositphotos.com/SimpleFoto

15. Jak pro návštěvu vykouzlíte větší stůl z obrazu nebo malované skříňky? Nemusíte být Brumbál ani Copperfield

Máte malý byt a při zařizování už nezbylo místo na klasický jídelní stůl? Vyrobte si sklápěcí stůl na zeď. Je to levné, rychlé a jednoduché. Jak na to? Stůl na zdi se může stát i ozdobou místnosti. Podívejte se na pár nápadů.

16. Zimní zahrada v bytě = ideální relaxace při šedivých dnech. Vypěstujte si zelené bylinky do kuchyně i pro zdraví

Líbí se vám zimní zahrada v bytě? Nechte ji postavit odborníky, nebo si sami zasklete balkón. Nábytek do zimní zahrady zvolte jednoduchý a odolný. Připravte se na zimu a užívejte si zeleně, i když jsou venku podzimní plískanice.

17. Nastěhovali se k vám před zimou myši nebo potkani? 8 tipů jak se hlodavců zbavíte. Vyzkoušejte i babské rady

Nastěhovala se k vám před podzimem myš domácí nebo potkan? Řešením je hubení nebo plašení, použijte odpuzovač, pastičku nejlépe s čokoládou, nebo aromatické byliny. Čtěte 8 tipů a babských rad, jak vyhnat hlodavce z bytu či domu.

18. Brrr, přijdou mlhy a plískanice. Prosvětlete si blížící se podzim. 7 × originální využití LED pásek v obývacím pokoji

Sychravý podzim bývá temný, zkracují se dny, hrozí chmury. Zažeňte doma smutek po hezkém létě, pořiďte si do obýváku netradiční LED osvětlení a udělejte si jej hezčí. Mrkněte na 7 tipů pro LED světla - podzimní deprese nemá šanci.

19. Začal podzim, období melancholie. Toužíte po létě? Lékem je podzimní tvoření, výroba podzimní dekorace. Vyzdobte si byt

Dny se rychle krátí, sluníčko bývá schované za mraky a vás může přepadnout melancholie. Jak se jí nejlépe bránit? Pozitivními barvami, pohybem venku či vůněmi. Spolu s dětmi vlastnoručně vyrobená podzimní výzdoba vás nadchne.

Jednou z typicky podzimních dekorací jsou u nás velmi rozšířené minidýně. Foto: ©Depositphotos.com/teresaterra
Jednou z typicky podzimních dekorací jsou u nás velmi rozšířené minidýně. Foto: ©Depositphotos.com/teresaterra

20. Jak vyrobit postel z palet? Obrousit, natřít, sestavit, položit matraci. Čtěte 4. díl seriálu a lehněte si na palety

Chcete mít doma originální, ne příliš drahou a pohodlnou ložnici? Vyrobte si postele z palet. Není to složité, při troše šikovnosti máte podle návodu nové ležení hotovo za pár dní. Přečtěte si 4. díl seriálu Paletový styl bydlení.

21. Seriál o nezávislém bydlení – 6. díl. Nechce se vám přikládat dřevo do kamen? Načerpejte teplo z přírody

Nechce se vám chystat dřevo ani tahat pytle s briketami? Nebaví vás přikládat do kamen? Pořiďte si tepelné čerpadlo a využijte teplo z přírody. Jaké typy čerpadel seženete a čím se liší? A jak vlastně fungují? Čtěte dále.

22. Víte, co je legátka či misník? Obohaťte svou slovní zásobu o několik zajímavých nábytkářských pojmů

Podívejte se na historický vývoj nábytku a zjistíte, že je plný zapomenutých kousků s rozmanitými názvy, jako je třeba “fotel”. Obohaťte svou slovní zásobu o několik z nich. Pak vyzkoušejte rodinu a přátele, zda ví, o čem je řeč.

23. Pořiďte si dům snů. Kde jej najdete? Vyzkoušejte 11 mobilních aplikací na vyhledávání domů a bytů k prodeji i pronájmu

Chcete se přestěhovat a nevíte kde začít? Ať už hledáte stavební parcelu, nový byt nebo kupujete rodinný domek, využijte přehledné mobilní aplikace. Vyzkoušejte naše tipy a usnadněte si hledání v katastru nemovitostí.

24. Slavíte Den české státnosti? Trikolora může zářit i z vašeho nábytku. Buďte vlastenci a vyvěste do okna státní vlajku

Slavíte státní svátek, Den české státnosti a připomenutí památky svatého Václava? Navštivte národní svatováclavskou pouť, pořiďte si nábytek v barvách české trikolóry a vyzdobte okna státní vlajkou. Víte, jak ji správně vyvěsit?

25. Pracujete celý den na počítači? Nesedejte si a postavte se práci. Zvýšíte svůj výkon a zlepšíte zdraví

Sedíte celý den u počítače. Jste unavení, práce vůbec nejde od ruky a při každém menším pohybu vás zabolí v zádech záda. Chce to změnu! Jakou? Postavte se a pracujte vestoje. Jaké to má výhody a na co si dát pozor? Jaký si vybrat stůl pod počítač? 

Socha sv. Václava v Praze byla a zřejmě ještě také bude svědkem řady dějinných událostí. Foto: ©Depositphotos.com/GoneWithTheWind
Socha sv. Václava v Praze byla a zřejmě ještě také bude svědkem řady dějinných událostí. Foto: ©Depositphotos.com/GoneWithTheWind

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Vydáno: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 187x

Nevíte, co podniknout o velikonočních svátcích? Zajděte si na trhy, do muzea nebo na hrad. Na mnoha místech je připraven bohatý velikonoční program pro děti i dospělé. Připomenete si lidové tradice i zvyky a vyzkoušíte řemesla.

Celý článek
Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Vydáno: 06.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 118x

Zhatilo vám aprílové počasí víkendové plány na výlet do přírody? Máme pro vás tip na super náhradní program, kterého zaručeně nebudete litovat. Vyrazte s celou rodinou do pražských Letňan na soubor veletrhů pod názvem FOR FAMILY.

Celý článek
Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Vydáno: 04.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 219x

Největší jarní přehlídka nábytku, bytového designu a bydlení For Furniture 2017 opět přilákala desítky tisíc lidí. Byli jsme se na tu krásu také podívat a nenecháme si ji pro sebe. Navštivte veletrh s námi díky bohaté fotogalerii.

Celý článek