Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
39560
0komentářů

Stavíte, renovujete, bydlíte? Přijďte si pro inspiraci na některou ze srpnových výstav na téma bydlení

Opravujete byt, budujete nový dům, chystáte se bydlet lépe? Zjistěte, jak ušetřit peníze za vytápění, jak si vybrat tu správnou postel nebo jak pěstovat voňavé bylinky. Kde? Inspirace na vás čeká na srpnových výstavách o bydlení.
Vydáno: 10.08.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 1484x

Vedro ani sucho je nezastaví. Po prázdninové přestávce pomalu ožívají výstavní haly a veletržní areály a zvou vás na přehlídky novinek a nápadů pro domácnost, zahradu i stavbu. Podívejte se, kam můžete v nejbližší době vyrazit za inspirací. Třeba díky tomu vylepšíte své bydlení a zároveň ušetříte nějakou tu korunu při nákupu věcí za veletržní ceny.

Do Domažlic za bylinkami

Žijete-li v kraji Psohlavců a chystáte se na tradiční "Chodské slavnosti", doporučuji vám ve dnech 14. - 16. srpna navštívit také "Chodský veletrh", který je součástí slavností. Výstava věnovaná stavebnictví, bytovému zařízení, úsporám energií, zahradnictví a hobby se letos nese v duchu zdravého životního stylu. Už při příchodu na vás čeká milý dárek v podobě semínek pro vypěstování vlastních bylinek.

"Na veletrhu bude k dispozici velká expozice bylinkového zahradnictví, kde si budete moci vybrat také ze stovky druhů již vypěstovaných bylinek v přenosných květináčích. O způsobu pěstování či účincích bylinek se můžete přímo poradit z odborníky ze zahradnictví a koupit si i sušené bylinky do vaší kuchyně," zve všechny zájemce o zdravější způsob života Daniela Nevtípilová, která má pořádání výstavy na starosti.

Chodský veletrh bydlení je rok od roku populárnější. Foto: www.omnis.cz
Chodský veletrh bydlení je rok od roku populárnější. Foto: www.omnis.cz

Bylinkové zahradnictví s poradnou bude obklopené expozicemi s dalšími produkty podporujícími vaše zdraví. Najdete tam třeba léčivé výrobky z hlívy ústřičné, seznámíte se s bioesencemi a jejich účinky a vyzkoušíte produkty z léčivých pramenů maďarských lázní Bük. A když vyplníte slosovatelný kupón a hodíte ho na veletrhu do osudí, můžete vyhrát velký dárkový koš s přípravky pro domácí wellness kůru v hodnotě 5 tisíc korun. To už stojí za návštěvu, co říkáte?

"Chodský veletrh" ale zdaleka nebude jen o bylinkách, na své si přijdou všichni zájemci o lepší bydlení a pestrý program bude připravený také pro jejich děti.

Chodský veletrh
Kdy: 14. - 16. srpna 2015
Kde: Hala TJ Jiskra, Fügnerova 647, 344 01 Domažlice
Otevírací doba: Pátek 13.00 - 18.00, sobota 9.00 - 19.00, neděle 9.00 - 17.00 hod.
Vstupné: Zdarma
Mapa okolí veletrhu

Do Loun za úsporami

Pokud vám není lhostejné, jak a čím doma topíte a kolik platíte za energie, doporučuji vám vydat se od 21. do 23. srpna na výstaviště v Lounech. Koná se tam přehlídka "Dům 2015", představující žhavé novinky pro vaši novinek zahradu, stavbu a domácnost. Potkáte tam odborníky na vysušování a sanaci vlhkých zdí, zateplování fasád nebo nátěrové systémy. Dále se v Lounech ukáží výrobci a prodejci střech, střešních krytin, komínových systémů, oken, dveří, podlah, topenářské firmy, ale i vystavovatelé nabízející pojízdné lešení a různé druhy žebříků.

Nebude ovšem chybět ani nábytek, takže pokud zařizujete svůj dům nebo byt, určitě si vyberete z široké nabídky koupelen, kuchyní, obývacích pokojů, ložnic a sedacích souprav. "Velká část výstavy je věnována zahradě a okolí obydlí. Budou se zde prezentovat firmy, které nabízejí venkovní krby, altány, pergoly a velké množství zahradního nábytku. Své si na výstavě najdou i drobní kutilové a řemeslníci, kteří zde naleznou různé nářadí a nástroje, jak v provedení hobby, tak i pro náročnější v provedení profi," zve nejenom Louňáky Irena Spilková, manažerka veletrhu "Dům 2015".

V Lounech na vás čekají zajímavé veletržní slevy. Foto: Diamant Expo
V Lounech na vás čekají zajímavé veletržní slevy. Foto: Diamant Expo

Když se na něj půjdete podívat, můžete také vyhrát zajímavé ceny v soutěži, získat slušnou veletržní slevu a nechat si poradit od odborníků z celé řady oborů.

Dům 2015
Kdy: 21. - 23. srpna 2015
Kde: Výstaviště Louny, Masarykovy sady 1470, 440 01 Louny
Otevírací doba: 9.00 - 17.00 hod.
Vstupné: dospělí 60 Kč; důchodci a děti od 7 do 15 let 40 Kč; ZTP-P a děti do 6 let zdarma
Mapa okolí výstaviště

Do Lysé za teplem

Chystáte se zodpovědně na topnou sezónu už v létě? Pak si nenechte ujít výstavu "Domov a teplo 2015" v Lysé nad Labem. Koná se sice až začátkem září, ale v tomto přehledu by neměl chybět. "Řada významných topenářských firem nabídne novinky moderního vytápění, krby, krbové vložky, kamna, kotle, kuchyňské sporáky na dřevo a uhlí, příslušenství krbů a kamen. Aktuálním tématem bude inovativní topení, chlazení a větrání – to jsou tepelná čerpadla a solární systémy. Představí se také biopaliva a společnosti, které nabízejí distribuci palivového a krbového dřeva," vyjmenovala Pavla Ličková, manažerka výstavy.

Druhá část akce je pak určená vám, kteří si chcete udělat své bydlení hezčí a příjemnější. Prohlédnete si nové sedací soupravy, nábytek a kuchyně na zakázku, interiérové dveře, dekorace pro dům, byt či zahradu, podlahové krytiny a mnoho dalšího. Výstava Domov a teplo probíhá současně s Polabským knižním veletrhem a Jiřinkovými slavnostmi.

Domov a teplo 2015
Kdy: 4. - 9. září 2015
Kde: Výstaviště Lysá nad Labem, Masarykova 1727, 289 22 Lysá nad Labem
Otevírací doba: 9.00 - 17.00 hod.
Vstupné: Dospělí 80 Kč; důchodci, studenti a ZTP 60 Kč; děti a ZTP/P zdarma
Mapa okolí výstaviště

Ať už se podíváte na kteroukoliv z těchto výstav, přeji vám příjemnou zábavu a spoustu podnětů, jak bydlet lépe!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Je tady stříbrná neděle, čas pro zapálení třetí svíčky na adventním věnci a uctění sebe sama

Je tady stříbrná neděle, čas pro zapálení třetí svíčky na adventním věnci a uctění sebe sama

Vydáno: 11.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 8x

Druhá adventní neděle se nazývá stříbrná i radostná. Proč tomu tak je a které tradice k ní patří? S čím je stříbrná neděle spojená a kdo chodil na svátek Lucie po vesnicích? Proč v ten den nesměly hospodyňky prát, šít ani příst?

Celý článek
Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Vydáno: 05.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 64x

5. prosince, v podvečer svátku svatého Mikuláše, navštěvují domácnosti Večer přijdou Mikuláš, čerti a andělé. Nově však prý nestraší a obdarovávají jen děti, ale i dospělé. Dáreček dostává až polovina z nich, raději je pořiďte.

Celý článek
Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Vydáno: 04.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 80x

Jak vyrobit noční stolek z bedýnek, jak zjistit skutečnou cenu domu, jak se ochránit před CO nebo jak fungují infra panely. To vše a mnohem více jste mohli najít v listopadu na blogu Můj byt. O čem všem jste si mohli přečíst?

Celý článek