0komentářů

Stavíte, opravujete, bydlíte? Inspirujte se na některé z květnových výstav na téma byt, dům nebo zahrada

Stavíte dům, renovujete byt nebo chcete lépe bydlet? Do konce května ještě stihnete navštívit některé výstavy a veletrhy věnované bydlení, zahradě i stavbě. Podívejte se, kam vás výrobci nejenom nábytku a bytových doplňků zvou.
Vydáno: 11.05.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2576x

Kam v květnu vyrazit za inspirací? Kde se koná výstava nebo veletrh s tématem bydlení? Podívejte se na přehled chystaných akcí a zajeďte si na některou z nich pro dobré nápady nebo rovnou na nákup. Vystavovatelé pro vás mají veletržní slevy, pořadatelé zase zábavný i poučný doprovodný program a parádní ceny v soutěžích.

České Budějovice - Hobby a Rybářský veletrh

Už ve středu 13. května otevře své brány výstaviště v Českých Budějovicích, které hostí 24. ročník výstavy Hobby. Její součástí je letos poprvé také Rybářský veletrh. "Hobby již tradičně nabídne prodej okrasných dřevin, květin, sukulentů a cibulovin, hnojiv a chemických přípravků k ochraně rostlin, ale i krby a kamna nebo nářadí pro kutily a zahrádkáře.

Rybářský veletrh pak připomene dlouholetou rybníkářskou a rybářskou tradici na jihu Čech. V prodejních expozicích najdou návštěvníci bohatý výběr nepromokavého oblečení, krmiv, granulí a rybářských potřeb. Chybět nebudou ani ukázky filetování a pochoutky z ryb," upřesňuje Naďa Schubertová, vedoucí útvaru propagace Výstaviště České Budějovice a.s.

V Budějovicích tradičně nebudou chybět ani kaktusáři. Foto: Výstaviště České Budějovice a.s.
V Budějovicích tradičně nebudou chybět ani kaktusáři. Foto: Výstaviště České Budějovice a.s.

Pokud na budějovické Hobby zavítáte, těšte se na celou řadu přednášek, ukázek umění kuchařských mistrů, vystoupení zpěváků i kapel a soutěží. Uvidíte nejlepší české i zahraniční jezdce rodea na 5. ročníku národního šampionátu ProRodeo Tour 2015 a jestli máte od středy do neděle narozeniny, zaplatíte jen poloviční vstupné.

Hobby a Rybářský veletrh

 • Kdy: 13. - 17.5. 2015
 • Kde: Výstaviště České Budějovice, Husova 523
 • Otvírací doba: středa - sobota 9:00 – 18:00; neděle 9:00 – 17:00 hodin
 • Vstupné: plné - 100 Kč; zlevněné - 60 Kč; školní - 20 Kč; rodinné - 220 Kč; 2-denní - 160 Kč
 • Parkovné: automobily 100 Kč/den, motocykly 50 Kč/den
 • Mapa příjezdu

Karlovy Vary - Stavíme, bydlíme

V pátek 15. a v sobotu 16. května navštivte věhlasný hotel Thermal v Karlových Varech. Nepotkáte tam sice filmové hvězdy a načančané celebrity, ale poznáte letošní novinky ve stavebnictví a bydlení. Na výstavě Stavíme, bydlíme si přijde na své každý, kdo se na stavbu stavbu, rekonstrukci nebo úpravy svého domova i jeho okolí.

Na své si přijdou také všichni pěstitelé a zahrádkáři. Foto: MT-nábytek.cz
Na své si přijdou také všichni pěstitelé a zahrádkáři. Foto: MT-nábytek.cz

Všechny pochopitelně zajímá, jak ušetřit nějakou tu korunu. Proto je velká část karlovarské výstavy věnovaná úsporám při vytápění, svícení a používání vody. Potřebné informace přímo od odborníků dostane každý, ať už se zajímá o topení, zabezpečení domu proti vloupání, oplocení pozemku, rekonstrukci bytového jádra a všechno ostatní, co souvisí s bydlením. 

"Návštěvníci mohou také vyhrát pravý diamant. Slosovatelný kupón je součástí pozvánky na výstavu, kterou najdou obyvatelé celého Karlovarska před výstavou ve svých poštovních schránkách. Kupón bude k dispozici i přímo na místě. Pak už jen stačí jej vyplnit a hodit do losovacího osudí. Výherce diamantu bude vylosován během výstavy v sobotu v 15 hodin," láká do Thermalu Veronika povýšilová ze společnosti Omnis, která seriál výstav Stavíme, bydlíme pořádá.

Stavíme, bydlíme

 • Kdy: 15. a 16.5. 2015
 • Kde: Hotel Thermal Karlovy Vary, I. P. Pavlova 2001/11
 • Otvírací doba: pátek 9:00 – 18:00; sobota 9:00 – 17:00 hodin
 • Vstupné: ZDARMA
 • Mapa příjezdu

Toužíte po novém zahradním posezení? Hledejte inspiraci na některé z výstav. Foto: MT-nábytek.cz
Toužíte po novém zahradním posezení? Hledejte inspiraci na některé z výstav. Foto: MT-nábytek.cz

Liberec - Dům a zahrada

Na 11. ročník výstavy zaměřené na úpravu a zařízení interiéru i exteriéru obydlí a potřeby pro zahrádkáře si zajděte od 21. do 24. května do areálu výstaviště v Liberci. Představí se vám moderní stavební materiály, rodinné domy na klíč, chalupy a rekreační chaty, zahradnické a zahrádkářské potřeby, zahradnická mechanizace, zabezpečovací materiály, domácí potřeby a elektrospotřebiče, nábytek, vybavení kuchyní a koupelen a spousta dalších exponátů.

"Domov je místem, kde trávíme většinu času svého života. Vybrat správně jistě není lehké pro žádného z nás. Výstava Dům a zahrada Liberec se vám snaží tento nelehký úkol v maximální míře ulehčit. Můžeme vám pomoci přenést vaše sny do reality. Vystavovatelé – specialisté ve svém oboru, vám svými radami jistě zjednoduší rozhodování v dnešní velké konkurenci," říká Irena Spilková, manažerka libereckého veletrhu.

Dům a zahrada

 • Kdy: 21. až 24.5. 2015
 • Kde: Výstaviště Liberec, Masarykova 625
 • Otvírací doba: čtvrtek - sobota 9:00 – 18:00; neděle 9:00 – 16:00 hodin
 • Vstupné: dospělí 60 Kč; důchodci a děti od 7 do 15 let 40 Kč; ZTP-P a děti do 6 let zdarma
 • Mapa příjezdu 

Frýdek-Místek - Frýdecko-Místecký veletrh

Veletrh stavebnictví, bytového zařízení a automobilů hostí od 22. do 24. května hala Polárka ve Frýdku-Místku. Součásti akce je i tematická sekce Žena a Domov. Kromě prohlídky stovek vystavených exponátů se dozvíte, jak využít státní podporu v programu Zelená úsporám, jak zařídit bydlení ve stylu Feng Shui podle pokročilých mistrovských technik, jak navrhnout a vybavit venkovní obytné prostory a spoustu dalších užitečných věcí.

Kdo pod Beskydami plánuje stavět, rekonstruovat nebo vylepšovat bydlení, neměl by si nechat ujít Frýdecko-místecký veletrh. Foto: MT-nábytek.cz
Kdo pod Beskydami plánuje stavět, rekonstruovat nebo vylepšovat bydlení, neměl by si nechat ujít Frýdecko-místecký veletrh. Foto: MT-nábytek.cz

Zvláštní sekce výstavy je věnovaná Cechu malířů a natěračů. Mistři svého oboru vám poradí s úpravami a malováním stěn, výběrem správných materiálů, dekorační malbou, tapetováním i bojem s chladem a plísněmi. "Připravená bude také část věnovaná dětem. Kromě skákacího hradu a trampolíny si děti vyrobí něco pěkného v tvořivých dílnách a zapojí se do soutěže, jejíž vítěz získá narozeninovou party," doplnila Eva Fuglíčková, manažerka Frýdecko-místeckého veletrhu.

Frýdecko-Místecký veletrh

 • Kdy: 22. až 24.5. 2015
 • Kde: Hala Polárka, Na Příkopě 3726
 • Otvírací doba: pátek a sobota 9:00 – 18:00; neděle 9:00 – 17:00 hodin
 • Vstupné: ZDARMA
 • Mapa příjezdu
Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 425x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek
Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Vydáno: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 1932x

I letos můžete vyrazit obdivovat ledové sochy, případně celý ledový chrám. Kam se vydat? Vyrazte na ledový výlet třeba na Pustevny, do Špindlu, Rožnova nebo do Tater na Hrebienok a užijte si mrazivou krásu i doprovodný program.

Celý článek
Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Vydáno: 08.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 979x

Vánoce končí v neděli po svátku Tří králů. Co podle tradic následuje dál? Začíná masopust neboli fašank, období rozverných karnevalů, maskovaných průvodů, zábavy a plesů. Počínaje Popeleční středou pak začíná 40denní období půstu.

Celý článek