0komentářů

Setkal jsem se s čarodějnicí. Chcete vědět, jak bydlí a žije? Přečtěte si rozhovor

Za oknem má spoustu bylinek a o byt se dělí s černou kočkou. Nečekejte však žádné pavučiny. Co všechno na sebe čarodějnice prozradila? Chcete vědět, jak bydlí a jaké má koníčky? Čtěte dále a budete překvapeni.
Vydáno: 30.04.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2254x

Kolegyně mi povídala o kamarádce, která navštěvuje čarodějnici kvůli výkladu budoucnosti. Napadlo mne, že by mohlo být zajímavé zjistit, jak taková čarodějnice bydlí. Proto jsem si na ni vyprosil číslo a domluvil rozhovor za příslib dobré kávy. Podívejte se, jak celý rozhovor uskutečněný v kavárně uprostřed města dopadl.

Musím se přiznat, a omlouvám se předem, že budu trochu netaktní. Čekal jsem, že vás v davu poznám z dálky, ale vypadáte zcela normálně.

Copak, čekal jste ježibabu s hrbem na zádech, kocourem na rameni, křivým nosem a bradavicí? Co bych to byla za čarodějnici, kdybych si neuměla připravit mastičky na bradavice a odvary proti vráskám a stáří? A jestli jste očekával roztrhanou sukni nebo starý svetr a kočku na rameni, tak vás musím zklamat. Přece nebudu chodit jako hastroš, máme 21. století. (směje se)

Jak tedy v davu poznám čarodějnici?

Mezi normálními lidmi čarodějnici nepoznáte. Vypadá úplně stejně.

Bydlíte ve vlastním domku?

Ale kdepak, každý si myslí, že musím bydlet v chaloupce u lesa, ale není tomu tak. Mně vyhovuje bydlení ve městě. Sehnala jsem si pěkný byt v paneláku. Mám to blízko do obchodů a za kulturou.

Takže nebydlíte v malé chaloupce se spoustou pavučin a zaprášených baněk na lektvary jako čarodějnice v pohádkách?

Přesně tak, nebydlím. Ale to málokterá čarodějnice. Kdo by chtěl bydlet v zaprášené chalupě na samotě u lesa? 

Jak to tedy vypadá u vás doma?

Mám slunný byt a pavučiny ani prach u mě nenajdete. Pokud bych potřebovala pavoučí nožky do lektvaru, koupím je na internetu. Za oknem mám hodně bylinek, které pak suším všude, kde se dá. Ohniště s kotlem nečekejte, to by mi v paneláku nedovolili. Odvary vařím na plynovém sporáku v hrncích. Pak je přeliji do baněk jenom proto, že si je ráda vystavuji na poličkách.

A co se týče nábytku? Máte nějaké speciální kousky?

Nábytek mám stejný, jako všichni ostatní. Nemám ráda, když to všemožně vrže a skřípe, takže vše je nové. Jen svého ušáku jsem se nevzdala. Je sice trochu otrhaný, ale pohodlnější jsem zatím nenašla. Také mám starobylou truhlu, do které zamykám svoje cennosti, a obrovskou knihovnu na moudré knihy.

Jaký máte ráda styl bydlení?

Jelikož už mám svá léta, tíhnu k masivnímu a historickému nábytku a jeho replikám. Pěkný je i koloniální styl a vintage.

Čím se živíte?

Přes den prodávám v trafice, ale přivydělávám si věštěním a prodejem mastiček a lektvarů.

Takže máte doma věštící koutek?

Dá se to tak říci, nepředstavujte si však nic speciálního. Stačí mi stolek, pohodlná křesílka a skříňka, ve které mám schovanou věštící kouli, karty, svíčky a další pomůcky.

Kde sháníte suroviny na lektvary, když bydlíte ve městě?

Většinu už kupuji online, ale některé suroviny si raději jedu nasbírat sama do lesa za město.

Máte doma nějaká zvířata?

Samozřejmě. Jako správná čarodějnice mám doma černou kočku. (opět se směje)

Jaké máte koníčky?

Ve volném čase hlavně studuji ve svých knihách bylinky a přírodu. Je mocná a pořád se od ní mám co učit. Také ráda luštím křížovky a občas si zajdu do divadla.

Zítra je třicátého dubna. Chystáte se na slet?

Žádná tajná setkání za úplňku neděláme. Pro rozšíření a předávání svých zkušeností pořádáme konference. Nelétám na ně ale na koštěti. Nadpřirozené schopnosti sice mám a umím létat i na vysavači, ale už to nepraktikuji. Pokuty za narušení vzdušného prostoru jsou dost vysoké. Navíc jsou mnohem pohodlnější způsoby dopravy. Večer si však jdeme s kamarádkami sednout do vinárny trochu pokecat.

Chcete, abych v rozhovoru uvedl Vaše jméno?

Jméno psát nemusíte. Kdo se se mnou má setkat, ten se se mnou setká.

Existuje nějaký čarodějnický kodex, kvůli kterému jste musela něco zamlčet nebo pozměnit některou z odpovědí?

Na tuto otázku vám neodpovím. (potutelně se usmívá)

Jak je vidět, tak zažité představy o čarodějnicích jsou daleko od pravdy. Vypadají stejně jako my, nosí stejné oblečení jako my, a dokonce i bydlí stejně jako my. Liší se od nás jen svými nadpřirozenými schopnostmi. 

Znáte nějakou čarodějnici? Prozraďte ostatním čtenářům, jak vypadá.

Úvodní foto: ©Depositphotos.com/Giinger

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 14x

Od 30. 3. do 1. 4. 2017 se na Výstavišti Flora v Olomouci koná stavební a technický veletrh STAVOTECH. Co všechno vás zde čeká? Můžete se těšit na téměř 200 vystavovatelů ze všech odvětví stavebního oboru i odborné přednášky.

Celý článek
Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Vydáno: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 67x

Úspora vody je hlavním požadavkem na hospodaření s touto životodárnou tekutinou. Zkontrolujte si doma armatury a přemýšlejte, jak ušetřit za vodu. Každodenní práci vodohospodářů vám představí některá z akcí ke Světovému dni vody.

Celý článek
Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Vydáno: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 84x

Zdravý spánek je důležitý pro kvalitní život. Využijte Mezinárodní den zdravého spánku a zjistěte, co všechno můžete udělat pro to, abyste se dobře vyspali. Co byste měli zkusit, čeho byste se měli vyvarovat a na co si dát pozor?

Celý článek