0komentářů

Nejlepší nábytek posledních 10 let vedle studentského designu. Prohlédněte si dechberoucí modely na fotkách z výstavy

Brněnské výstaviště hostilo přehlídku nejpovedenějšího tuzemského nábytku z let 2005 - 2015 a náš redaktor Martin Kulhánek nechyběl na místě činu. Prohlédněte si úžasné modely oceňovaných návrhářů na fotkách, které tam pořídil.
Vydáno: 29.04.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2256x

Zajímáte se o moderní trendy v bydlení, nábytku a vybavení domácnosti? Přijměte pozvání k návštěvě pavilonu F brněnského výstaviště, kde se od 22. do 25. dubna konal veletrh Mobitex. Prostřednictvím fotografií vás nabídkou veletržních stánků provede redaktor blogu Můj byt Martin Kulhánek.

Sedací nábytek v přesile

Protože už jsem letos s fotoaparátem prošel jeden velký nábytkářský veletrh v polské Poznani a další v pražských Letňanech, těšil jsem se do Brna především na část věnovanou přehlídce "Mezi tradicí a inovací - Český nábytek 2005 - 2015". Na jednom místě bylo k vidění to nejlepší z české nábytkářské tvorby posledních 10 let a výjimečný zážitek slibovala už jen hustota prestižních ocenění za design na metr čtverečný výstavní plochy.

Pohledná retro křesla z dílen tuzemských návrhářů
Pohledná retro křesla z dílen tuzemských návrhářů

Většina ze sedmi desítek představených oceněných modelů byl nábytek určený k sezení. Překvapení? V dnešní době snad ani ne. Každopádně vypadaly všechny ty židle, křesla, sedačky i pohovky úžasně. Škoda jen, že mi nezbýval čas na jejich zkoušení "vlastním posezem". Obrázky z výstavy úspěšného nábytku českých designérů si prohlédněte ve fotogalerii na stranách 2 - 4.

Studenti hned vedle profíků

V těsné blízkosti exponátů od věhlasných designérů dostaly v pavilonu F prostor práce studentů umělecko-průmyslových škol. Jejich výtvory si v mnohém nezadaly s díly proslavených starších kolegů a z mnohých jsem byl srdečně nadšený. Stolek jako funkční Ježek v kleci, plovoucí minibar do bazénu, senzační 3D polštářky a spousta dalších super nápadů z mladých hlav. Těšte se, že se tyto hlavy prosadí a obohatí svět o další báječné kousky nábytku.

Nadchnul mě stolek v podobě Ježka v kleci nebo plovoucí minibar do bazénu.

Na ploše určené studentům mě zaujala i expozice stojanových věšáků v nejrůznějších myslitelných i nemyslitelných podobách. Šlo o představení projektu studentů Střední školy umění a designu v Brně. Mladí designéři a návrháři si evidentně dali záležet, na návrh a zhotovení věšáku přitom měli pouhé 3 týdny. Díla adeptů designérského umění najdete hned na začátku fotogalerie z veletrhu a poznáte je podle toho, že se pod nimi vine červený koberec.

Stolky, na jejichž podobě se vyřádili studenti designu
Stolky, na jejichž podobě se vyřádili studenti designu

Hit sezóny: omyvatelné potahy

Zbytek pavilonu F pak už byl věnovaný prezentaci "normálního" nábytku. Velký zájem návštěvníků všech věkových kategorií poutala moderní masážní křesla, která dokážou rozvibrovat snad všechny svaly v těle. Zájemci si mohli také vyzkoušet, jaké to je, odpočívat s hlavou dole a nohama ve vzduchu. Speciální lehátko prý dokáže spolehlivě napravit bolavá záda. Mě v zádech nebolí, proto jsem si tentokrát pocit stavu beztíže odpustil, nicméně věřím, že něco na této metodě bude.

Prohlédněte si kompletní fotogalerii z veletrhu Mobitex 2015.

Nejvíc prostoru na každém veletrhu obvykle zabírají sedací soupravy, pohovky a gauče a nejinak tomu bylo i v Brně. Většina z vystavených modelů se přitom pyšnila potahem, který nepropouští tekutiny a dá se čistit pouze za pomocí vody. Skvělý nápad především pro rodiny s malými dětmi. Více o zázračných nešpinivých materiálech si přečtěte v našem Slovníku pojmů.

Voda teče na čalounění celý den a přesto se do látky nevsákne. Zázrak?
Voda teče na čalounění celý den a přesto se do látky nevsákne. Zázrak?

V záplavě nábytku do bytu, kanceláře i zahrady si musel vybrat nějaký zajímavý kousek každý návštěvník veletrhu, a kdo ne, ten se asi špatně koukal. Za sebe můžu říct, že se mi výstava hodně líbila a rád se na ni příští rok podívám znovu. Tradiční brněnské výstaviště s krásnými pavilony a jedinečnou atmosférou patřilo k mým oblíbeným místům už za časů studentských zájezdů a po letošním Mobitexu tomu tak i zůstane.

Také jste navštívili veletrh Mobitex? A co se vám líbilo nejvíc? Napište nám!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

Vydáno: 20.10.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 61x

Nestihli jste se vypravit na For Interior, největší veletrh nábytku a interiérového designu u nás? Nevadí, projděte se přehlídkou moderních trendů pro bydlení v naší velké fotogalerii. Čeká vás nevšední zážitek z barev a tvarů.

Celý článek
Listopadové akce a veletrhy potěší nejen milovníky současného designu. Podívejte se, co všechno vás čeká

Listopadové akce a veletrhy potěší nejen milovníky současného designu. Podívejte se, co všechno vás čeká

Vydáno: 10.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 193x

Interiéry 2000, Bytová show, Czech Design Week, Dny pasivních domů a Meat Design. To vše vás čeká v listopadu. Na své si přijdou jak milovníci designu, tak i ti, kteří se zajímají o kvalitní bydlení. Kdy a kde se která akce koná?

Celý článek
Co dělat s volným říjnovým víkendem? Navštivte trojlístek veletrhů, které se konají v plzeňské hale TJ Lokomotiva

Co dělat s volným říjnovým víkendem? Navštivte trojlístek veletrhů, které se konají v plzeňské hale TJ Lokomotiva

Vydáno: 03.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 271x

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Zajímáte se o módu, kosmetiku a bytové dekorace? Máte rádi zvířata nebo potřebujete poradit, jak se o ně starat? Přijďte se inspirovat na veletrhy MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV & ŽIVA.

Celý článek