0komentářů

Nejlepší nábytek posledních 10 let vedle studentského designu. Prohlédněte si dechberoucí modely na fotkách z výstavy

Brněnské výstaviště hostilo přehlídku nejpovedenějšího tuzemského nábytku z let 2005 - 2015 a náš redaktor Martin Kulhánek nechyběl na místě činu. Prohlédněte si úžasné modely oceňovaných návrhářů na fotkách, které tam pořídil.
Vydáno: 29.04.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2478x

Zajímáte se o moderní trendy v bydlení, nábytku a vybavení domácnosti? Přijměte pozvání k návštěvě pavilonu F brněnského výstaviště, kde se od 22. do 25. dubna konal veletrh Mobitex. Prostřednictvím fotografií vás nabídkou veletržních stánků provede redaktor blogu Můj byt Martin Kulhánek.

Sedací nábytek v přesile

Protože už jsem letos s fotoaparátem prošel jeden velký nábytkářský veletrh v polské Poznani a další v pražských Letňanech, těšil jsem se do Brna především na část věnovanou přehlídce "Mezi tradicí a inovací - Český nábytek 2005 - 2015". Na jednom místě bylo k vidění to nejlepší z české nábytkářské tvorby posledních 10 let a výjimečný zážitek slibovala už jen hustota prestižních ocenění za design na metr čtverečný výstavní plochy.

Pohledná retro křesla z dílen tuzemských návrhářů
Pohledná retro křesla z dílen tuzemských návrhářů

Většina ze sedmi desítek představených oceněných modelů byl nábytek určený k sezení. Překvapení? V dnešní době snad ani ne. Každopádně vypadaly všechny ty židle, křesla, sedačky i pohovky úžasně. Škoda jen, že mi nezbýval čas na jejich zkoušení "vlastním posezem". Obrázky z výstavy úspěšného nábytku českých designérů si prohlédněte ve fotogalerii na stranách 2 - 4.

Studenti hned vedle profíků

V těsné blízkosti exponátů od věhlasných designérů dostaly v pavilonu F prostor práce studentů umělecko-průmyslových škol. Jejich výtvory si v mnohém nezadaly s díly proslavených starších kolegů a z mnohých jsem byl srdečně nadšený. Stolek jako funkční Ježek v kleci, plovoucí minibar do bazénu, senzační 3D polštářky a spousta dalších super nápadů z mladých hlav. Těšte se, že se tyto hlavy prosadí a obohatí svět o další báječné kousky nábytku.

Nadchnul mě stolek v podobě Ježka v kleci nebo plovoucí minibar do bazénu.

Na ploše určené studentům mě zaujala i expozice stojanových věšáků v nejrůznějších myslitelných i nemyslitelných podobách. Šlo o představení projektu studentů Střední školy umění a designu v Brně. Mladí designéři a návrháři si evidentně dali záležet, na návrh a zhotovení věšáku přitom měli pouhé 3 týdny. Díla adeptů designérského umění najdete hned na začátku fotogalerie z veletrhu a poznáte je podle toho, že se pod nimi vine červený koberec.

Stolky, na jejichž podobě se vyřádili studenti designu
Stolky, na jejichž podobě se vyřádili studenti designu

Hit sezóny: omyvatelné potahy

Zbytek pavilonu F pak už byl věnovaný prezentaci "normálního" nábytku. Velký zájem návštěvníků všech věkových kategorií poutala moderní masážní křesla, která dokážou rozvibrovat snad všechny svaly v těle. Zájemci si mohli také vyzkoušet, jaké to je, odpočívat s hlavou dole a nohama ve vzduchu. Speciální lehátko prý dokáže spolehlivě napravit bolavá záda. Mě v zádech nebolí, proto jsem si tentokrát pocit stavu beztíže odpustil, nicméně věřím, že něco na této metodě bude.

Prohlédněte si kompletní fotogalerii z veletrhu Mobitex 2015.

Nejvíc prostoru na každém veletrhu obvykle zabírají sedací soupravy, pohovky a gauče a nejinak tomu bylo i v Brně. Většina z vystavených modelů se přitom pyšnila potahem, který nepropouští tekutiny a dá se čistit pouze za pomocí vody. Skvělý nápad především pro rodiny s malými dětmi. Více o zázračných nešpinivých materiálech si přečtěte v našem Slovníku pojmů.

Voda teče na čalounění celý den a přesto se do látky nevsákne. Zázrak?
Voda teče na čalounění celý den a přesto se do látky nevsákne. Zázrak?

V záplavě nábytku do bytu, kanceláře i zahrady si musel vybrat nějaký zajímavý kousek každý návštěvník veletrhu, a kdo ne, ten se asi špatně koukal. Za sebe můžu říct, že se mi výstava hodně líbila a rád se na ni příští rok podívám znovu. Tradiční brněnské výstaviště s krásnými pavilony a jedinečnou atmosférou patřilo k mým oblíbeným místům už za časů studentských zájezdů a po letošním Mobitexu tomu tak i zůstane.

Také jste navštívili veletrh Mobitex? A co se vám líbilo nejvíc? Napište nám!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 465x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek
Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Vydáno: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 1946x

I letos můžete vyrazit obdivovat ledové sochy, případně celý ledový chrám. Kam se vydat? Vyrazte na ledový výlet třeba na Pustevny, do Špindlu, Rožnova nebo do Tater na Hrebienok a užijte si mrazivou krásu i doprovodný program.

Celý článek
Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Vydáno: 08.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 982x

Vánoce končí v neděli po svátku Tří králů. Co podle tradic následuje dál? Začíná masopust neboli fašank, období rozverných karnevalů, maskovaných průvodů, zábavy a plesů. Počínaje Popeleční středou pak začíná 40denní období půstu.

Celý článek