0komentářů

Na veletrh zadarmo - projděte se výstavou o bydlení For Habitat 2015 ve velké fotogalerii

Přijměte pozvání na jarní soubor veletrhů o bydlení, nábytku, stavbě i zahradě For Habitat 2015. Nemusíte se nikam přesouvat, stačí navštívit velkou fotogalerii, kterou jsme pro vás na výstavě pořídili. Najděte si svoji inspiraci.
Vydáno: 13.04.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2646x

Na jarní veletrhy bydlení pod názvy FOR FURNITURE, FOR HABITAT, FOR OFFICE, FOR GARDEN a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY si do areálu výstaviště v pražských Letňanech našlo cestu 34 354 návštěvníků. Nebyli jste mezi nimi? Nevadí, my vás na výstavu vezmeme prostřednictvím pěkné porce fotografií.

Lákal hlavně design

"Jarní veletrhy rozhodně naplnily očekávání organizátorů a přáním je, aby i příští rok byla návštěvnost alespoň stejně bohatá jako letos. Opět nás potěšil velký zájem o doprovodný program, který obsahoval řadu přednášek, seminářů a setkání s odborníky," zhodnotila úspěch výstav Jana Machková, vedoucí PR oddělení výstaviště PVA Expo Praha - Letňany. Největší zájem měli příchozí kromě nábytku, doplňků či dekorací o výstavu výběrového designu DESIGN SHAKER 2015. Na té předvedli své umění nejen známí respektovaní designéři, ale také mladí a začínající tvůrci.

Prohlédněte si velkou fotogalerii ze souboru veletrhů For Habitat 2015

Největším veletrhem celého jarního souboru byl tradičně FOR FURNITURE, představující to nejlepší z dílen domácích i zahraničních tvůrců nábytku. Návštěvníci v jeho expozicích viděli celou řadu skvělých novinek, jako třeba sedačky a postele dělané na míru se systémem pružného polstrování boxspring. Zvolíte si na nich přesně takovou tuhost, jaká vyhovuje vašemu tělu. 

Na jarní veletrhy bydlení přišlo letos zase o něco více lidí, než při předchozím ročníku.
Na jarní veletrhy bydlení přišlo letos zase o něco více lidí, než při předchozím ročníku.

Zaujaly také luxusní matrace King Koil, vysoké až 39 centimetrů. Na jejich výrobu se používají koňské žíně, velbloudí vlna nebo hedvábí. Kdo šel kolem, ten se také zastavil u speciálních barevných akvárií, ve kterých plavou živé medúzy. Pohled na ně je prý tou nejlepší relaxací pro unavenou mysl.

To své si našli stavebníci, zahrádkáři i úředníci

V části věnované kancelářskému vybavení zájemci obdivovali novinku německého designéra Martina Ballendata. Kombinace židle, houpacího křesla a sedáku s opěradlem je něčím mezi retrem a modernou a působí přiznivě na cirkulaci krve a lymfy v těle. Zároveň také drží páteř ve vzpřímené poloze.

Ano, ty medúzy jsou opravdu živé.
Ano, ty medúzy jsou opravdu živé.

Velká část výstavní plochy byla i letos na jaře věnovaná zahradám. Na své si tak přišli všichni pěstitelé i ti, kteří to chtějí mít před domem pěkné. Líbily se jim třeba svislé samozavlažovací zahrady, působivé obrazy z živých rostlin, moderní pergoly nebo kolektory pro přímé větrání vnitřních prostor domu ohřátým venkovním vzduchem. Nechyběly všemožné typy zahradního nábytku, bazény, vodopády i venkovní sauny.

Letošní veletrhy přinesly skutečně vše, co je potřeba vědět o bydlení.

"V rámci doprovodného programu si pak mohli návštěvníci prohlédnout jedinečnou výstavu bonsají a sami si zkusit vytvořit jarní dekoraci pod dohledem nejlepších českých floristů. Ti se také utkali v exhibiční soutěži. Velké oblibě se těšila i výstava fotografií Za stromy roku 2014," doplňuje Jana Machková.

Soubor veletrhů For Habitat 2015 v číslech:

  • Návštěvníků: 34 348 (o 7 % více než loni)
  • Vystavovatelů: 585
  • Výstavní plocha: 2 500 m2
  • Ocenění Grand Prix: 10
  • Ocenění Top Expo (nejpoutavější expozice): 5
  • Čestné uznání: 2

Líbila by se vám taková zahrada?
Líbila by se vám taková zahrada?

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Chystáte se rekonstruovat? Zajímáte se o téma staveb a bydlení? Načerpejte inspiraci na únorových výstavách

Chystáte se rekonstruovat? Zajímáte se o téma staveb a bydlení? Načerpejte inspiraci na únorových výstavách

Vydáno: 21.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 50x

Na jaké akce ze světa bydlení se můžete podívat v únoru? Zajeďte si třeba do Prahy na výstavu Dřevostavby a Moderní vytápění 2017 nebo veletrh FOR PASIV, případně na výstavu Stavitel, která se koná v Lysé nad Labem.

Celý článek
Zajímáte se o oblast staveb a bydlení? Přijeďte do Hodonína načerpat inspiraci na výstavu Stavíme Bydlíme

Zajímáte se o oblast staveb a bydlení? Přijeďte do Hodonína načerpat inspiraci na výstavu Stavíme Bydlíme

Vydáno: 19.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 53x

Navštivte 27. a 28. 1. 2017 výstavu Stavíme Bydlíme v Hodoníně. Najdete zde firmy z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti, můžete načerpat inspiraci, poradit se s odborníky a poslechnout si přednášky k aktuálním tématům.

Celý článek
Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 510x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek