0komentářů

Na veletrh zadarmo - projděte se výstavou o bydlení For Habitat 2015 ve velké fotogalerii

Přijměte pozvání na jarní soubor veletrhů o bydlení, nábytku, stavbě i zahradě For Habitat 2015. Nemusíte se nikam přesouvat, stačí navštívit velkou fotogalerii, kterou jsme pro vás na výstavě pořídili. Najděte si svoji inspiraci.
Vydáno: 13.04.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2746x

Na jarní veletrhy bydlení pod názvy FOR FURNITURE, FOR HABITAT, FOR OFFICE, FOR GARDEN a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY si do areálu výstaviště v pražských Letňanech našlo cestu 34 354 návštěvníků. Nebyli jste mezi nimi? Nevadí, my vás na výstavu vezmeme prostřednictvím pěkné porce fotografií.

Lákal hlavně design

"Jarní veletrhy rozhodně naplnily očekávání organizátorů a přáním je, aby i příští rok byla návštěvnost alespoň stejně bohatá jako letos. Opět nás potěšil velký zájem o doprovodný program, který obsahoval řadu přednášek, seminářů a setkání s odborníky," zhodnotila úspěch výstav Jana Machková, vedoucí PR oddělení výstaviště PVA Expo Praha - Letňany. Největší zájem měli příchozí kromě nábytku, doplňků či dekorací o výstavu výběrového designu DESIGN SHAKER 2015. Na té předvedli své umění nejen známí respektovaní designéři, ale také mladí a začínající tvůrci.

Prohlédněte si velkou fotogalerii ze souboru veletrhů For Habitat 2015

Největším veletrhem celého jarního souboru byl tradičně FOR FURNITURE, představující to nejlepší z dílen domácích i zahraničních tvůrců nábytku. Návštěvníci v jeho expozicích viděli celou řadu skvělých novinek, jako třeba sedačky a postele dělané na míru se systémem pružného polstrování boxspring. Zvolíte si na nich přesně takovou tuhost, jaká vyhovuje vašemu tělu. 

Na jarní veletrhy bydlení přišlo letos zase o něco více lidí, než při předchozím ročníku.
Na jarní veletrhy bydlení přišlo letos zase o něco více lidí, než při předchozím ročníku.

Zaujaly také luxusní matrace King Koil, vysoké až 39 centimetrů. Na jejich výrobu se používají koňské žíně, velbloudí vlna nebo hedvábí. Kdo šel kolem, ten se také zastavil u speciálních barevných akvárií, ve kterých plavou živé medúzy. Pohled na ně je prý tou nejlepší relaxací pro unavenou mysl.

To své si našli stavebníci, zahrádkáři i úředníci

V části věnované kancelářskému vybavení zájemci obdivovali novinku německého designéra Martina Ballendata. Kombinace židle, houpacího křesla a sedáku s opěradlem je něčím mezi retrem a modernou a působí přiznivě na cirkulaci krve a lymfy v těle. Zároveň také drží páteř ve vzpřímené poloze.

Ano, ty medúzy jsou opravdu živé.
Ano, ty medúzy jsou opravdu živé.

Velká část výstavní plochy byla i letos na jaře věnovaná zahradám. Na své si tak přišli všichni pěstitelé i ti, kteří to chtějí mít před domem pěkné. Líbily se jim třeba svislé samozavlažovací zahrady, působivé obrazy z živých rostlin, moderní pergoly nebo kolektory pro přímé větrání vnitřních prostor domu ohřátým venkovním vzduchem. Nechyběly všemožné typy zahradního nábytku, bazény, vodopády i venkovní sauny.

Letošní veletrhy přinesly skutečně vše, co je potřeba vědět o bydlení.

"V rámci doprovodného programu si pak mohli návštěvníci prohlédnout jedinečnou výstavu bonsají a sami si zkusit vytvořit jarní dekoraci pod dohledem nejlepších českých floristů. Ti se také utkali v exhibiční soutěži. Velké oblibě se těšila i výstava fotografií Za stromy roku 2014," doplňuje Jana Machková.

Soubor veletrhů For Habitat 2015 v číslech:

  • Návštěvníků: 34 348 (o 7 % více než loni)
  • Vystavovatelů: 585
  • Výstavní plocha: 2 500 m2
  • Ocenění Grand Prix: 10
  • Ocenění Top Expo (nejpoutavější expozice): 5
  • Čestné uznání: 2

Líbila by se vám taková zahrada?
Líbila by se vám taková zahrada?

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 53x

Chcete si prohlédnout novinky ze světa staveb a bydlení nebo se jen potřebujete poradit s odborníky z oboru? Navštivte výstavu Stavíme Bydlíme, která se koná 24. a 25. února 2017 v Uherském Hradišti. Na co všechno se můžete těšit?

Celý článek
Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Vydáno: 14.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 116x

Chystáte se u vás doma přeměnit interiér? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám nabídne veškerou potřebnou inspiraci.

Celý článek
Blíží se svátek zamilovaných. Myslete nejen na svého partnera či partnerku, ale i na ostatní lidi a zvířata

Blíží se svátek zamilovaných. Myslete nejen na svého partnera či partnerku, ale i na ostatní lidi a zvířata

Vydáno: 13.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 104x

14. února má svátek Valentýn a s ním i všichni zamilovaní. Jak a kde tento svátek vznikl a kdy jej začali lidé slavit? Jak oslavit Valentýna tradičně i netradičně a jak udělat radost nejen svému partnerovi či partnerce?

Celý článek