PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

7 tipů, jak přežít den bez mobilu. Zkuste se ho 24 hodin nedotknout. Vydržíte to?

Představte si být celý den bez mobilního telefonu. Že na tom nic není? Tak si to vyzkoušejte, dnes máte nejlepší příležitost. Je totiž Světový den bez mobilu. Přečtěte si 7 rad, jak se zabavit, abyste na svůj přístroj zapomněli.
Vydáno: 05.02.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2429x

Jaký je váš vztah k mobilnímu telefonu? Používáte ho z ryze praktických důvodů nebo už se stal nedílnou součástí vašeho života? A vzdali byste se jeho služeb na celých 24 hodin? K odpovědím na tyto otázky vybízí Světový den bez mobilu, který připadá na 6. února.

Dnešní mladá generace si život bez mobilu ani neumí představit. Foto: ©Depositphotos.com/macniak
Dnešní mladá generace si život bez mobilu ani neumí představit. Foto: ©Depositphotos.com/macniak

 

Duchovním otcem výročního masového vypínání osobních komunikačních přístrojů je francouzský spisovatel Phil Marso. Každý by si podle něj alespoň v tento den měl uvědomit, jak velký vliv má mobil na jeho bytí, a jaké jsou jeho skutečné životní hodnoty.

Ať vás nedostane do blázince!

"Co kdyby mně někdo potřeboval nebo se něco stalo a já nebudu na signálu?!" Novodobým fenoménem odloučení od mobilního telefonu už se musí zabývat i odborníci na lidskou psychiku. Takzvanou 'nomofobií' (z anglického no mobile phobia) čili panikou z vlastní nedostupnosti a nemožnosti komunikovat s okolím prostřednictvím chytrého aparátu trpí totiž čím dál víc jedinců.

Že něco s takovým člověkem není v pořádku si přitom jako první všiml mladý vědec, který pozval svou přítelkyni na oběd. Dívka od jídla zcela nečekaně utekla ve chvíli, kdy zjistila, že doma zapomněla mobil. Podobně postižení lidé trpí pocitem, jakoby s pozbytím telefonu ztráceli i část sebe samého.

Někomu je jeden přístroj dokonce málo. Foto: ©Depositphotos.com/adam_r
Někomu je jeden přístroj dokonce málo. Foto: ©Depositphotos.com/adam_r

 

Jak tedy přežít den bez mobilu? Čtěte 7 různých tipů:

1. Pro zadané - vypněte všechny svoje telefony, schovejte je hodně hluboko do skříně, a zůstaňte s partnerem ve vyhřáté posteli. Ven můžete jen pro jídlo a pití, na záchod a pak zase hezky rychle zpátky do peřin. Možná po letech zase přijdete na to, že dotýkat se dá i něčeho jiného než jen svítícího displeje. A s mnohem větším potěšením.

2. Pro nezadané - postupujte stejně jako dvojice v předchozím případě, jenom si místo partnera budete muset najít do postele nějakou jinou zábavu. Ideální je provětrat knihovnu, vytáhnout oblíbená díla nebo ta, na která ještě nebyl čas, a ponořit se do literatury. Kdo má raději filmy, bude žhavit televizi, a kdo si rozumí s čísly, může třeba celý den luštit sudoku. Hlavně nehledat nápovědu na mobilu.

Krásná představa: celý den s partnerem v posteli. Foto: ©Depositphotos.com/monkeybusiness
Krásná představa: celý den s partnerem v posteli. Foto: ©Depositphotos.com/monkeybusiness

 

3. Pro rodiče - věnujte se celý den svým potomkům. Přiravte si dopředu program plný her, malování, stavění stavebnic a další zábavy, tak abyste se ani na chvíli nenudili. V přítomnosti dětí s jejich originálními nápady a radostí ze života snadno zapomenete, že by vás mohlo rušit nějaké vyzvánění. Poznáte, že takový den má nesmírně pozitivní vliv na rodinné soužití a brzy si ho budete chtít zopakovat.

4. Pro turisty - vyrazte někam na celodenní výlet. Jak dobře víte, pořádná procházka na čerstvém vzduchu je to nejlepší, co může člověk pro své tělo udělat. Telefon nechte rovnou doma, vyhnete se tak pokušení vytáhnout ho z batohu a zkontrolovat. Co kdyby se něco důležitého dělo, že?

5. Pro sportovce - lyžujete, běháte, plavete, jezdíte na kole? Den bez mobilu je ideální na překonávání osobních rekordů. Když vás nebudou v jednom kuse rušit hovory, SMSky a maily, dokážete vypnout a stoprocentně se soustředit na svůj výkon. A jestli vyhodnocujete svoje sportování pomocí některé z chytrých mobilních aplikací, tak záznam odložte až na zítra.

6. Pro pivaře - běžte s kamarády do hospody. Sice to bude něco stát a večer z vás doma asi nebudou mít úplně radost, ale uvolníte se, zrelaxujete a na telefon si rozhodně nevzpomenete. Možná ho druhý den ani nenajdete, takže můžete plynule pokračovat v započatém životě bez mobilu. Jenom tu hospodu už vynechte.

Schovat se před mobilem do hospody je dobrý nápad, horší jsou ty následky. Foto: ©Depositphotos.com/Zoooom
Schovat se před mobilem do hospody je dobrý nápad, horší jsou ty následky. Foto: ©Depositphotos.com/Zoooom

 

7. Pro všechny - dělejte věci jako každý jiný den, chovejte se úplně normálně, jenom nechte mobil od rána vypnutý. Schválně si pak počítejte, kolikrát jste pomysleli na to, že ho zase zapnete. Vydržte a překonejte sami sebe. Pokud to dokážete, patří vám naše velká gratulace.

 

To bylo jen několik dobře míněných rad, jak se obejít 24 hodin bez mobilního telefonu. Máte jiný recept? Podělte se o něj s ostatními čtenáři, a ještě předtím se podívejte na video, jak by také mohl vypadat svět bez těch malých krabiček, které všude nosíme s sebou.

 

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Vydáno: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 164x

Nevíte, co podniknout o velikonočních svátcích? Zajděte si na trhy, do muzea nebo na hrad. Na mnoha místech je připraven bohatý velikonoční program pro děti i dospělé. Připomenete si lidové tradice i zvyky a vyzkoušíte řemesla.

Celý článek
Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Vydáno: 06.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 105x

Zhatilo vám aprílové počasí víkendové plány na výlet do přírody? Máme pro vás tip na super náhradní program, kterého zaručeně nebudete litovat. Vyrazte s celou rodinou do pražských Letňan na soubor veletrhů pod názvem FOR FAMILY.

Celý článek
Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Vydáno: 04.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 208x

Největší jarní přehlídka nábytku, bytového designu a bydlení For Furniture 2017 opět přilákala desítky tisíc lidí. Byli jsme se na tu krásu také podívat a nenecháme si ji pro sebe. Navštivte veletrh s námi díky bohaté fotogalerii.

Celý článek