0komentářů

Vyrazte do Rožnova obdivovat ledové sochy. Nestíháte? Vyrobte si je sami

Nemáte žádné plány na víkend? Udělejte si výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Sochaři zde vytesali sochy z ledu. Jejich díla můžete obdivovat až do neděle. Máte to daleko nebo nestíháte? Tak se podívejte, jak si je vyrobíte doma.
Vydáno: 02.02.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2127x

Ledová socha upoutá pozornost na každé party a je jedno, jestli to bude na Silvestra, nebo během letní grilovačky. V zimě si její krásy užijete mnohem déle, ale i v létě vydrží 8 i více hodin. Využijte nižších teplot a vyrobte si vlastní sochu. Pobavíte se, a k tomu ještě ozdobíte vaši zahradu.

Z ledu se dají vytesat i celé domy. Foto: ©Depositphotos.com/alexarocas
Z ledu se dají vytesat i celé domy. Foto: ©Depositphotos.com/alexarocas

 

Navštivte výstavu ledových soch v Rožnově a na Pustevnách

Zkušení sochaři tesají ledové sochy pomocí motorové pily a dlát. Při práci jste je mohli vidět v Rožnově pod Radhoštěm na akci Sněhové království 2015. Jejich díla můžete obdivovat až do neděle 8. 2 v kempu Sport na adrese Pod strání 2268.

V galerii na vás čeká 13 ledových soch a 8 velkoformátových dětských obrazů, za galerií pak ještě 6 malých dětských ledových soch. Rodinné vstupné stojí 220 Kč, dospělí to mají za 75 Kč a děti za 55 Kč. Více se dozvíte na stránkách dagi.cz.

Na Pustevnách stojí ještě 8 ledových soch, které na vás čekají do té doby, než se rozpustí. Ty si můžete prohlédnout zdarma.

U ledového baru vás sice nepohostí, ale čekají na vás ledové sochy. Foto: ©Depositphotos.com/rusty426
U ledového baru vás sice nepohostí, ale čekají na vás ledové sochy. Foto: ©Depositphotos.com/rusty426

 

Vyrobte si vlastní ledovou sochu

Na internetu seženete speciální formu na ledové sochy. Nalijete do ní vodu z vodovodu, potom ji vložíte na několik hodin do mrazáku a po zmrznutí máte sochu hotovou. Formu můžete použít opakovaně. Pro docílení barevného efektu přidejte do vody potravinářské barvivo. 

Pomocí speciální formy z laminátu a latexové gumy vytvoříte matnou sochu, která nebude propouštět barevné světlo. Naplníte ji obyčejnou vodou a necháte 48 - 72 hodin v mrazáku při teplotě -15 °C.

Pro dobrý led je důležitá kvalita vody, zejména její tvrdost, obsah vápenatých solí a minerálů i mechanických nečistot. V domácích podmínkách zřejmě křišťálově čirého ledu nedosáhnete. Průzračnější led však získáte převařením vody, kterou ještě teplou nalijete do forem.

Křišťálově čirého ledu v domácích podmínkách zřejmě nedosáhnete. Led bude průzračnější, když vodu před nalitím do formy převaříte.

Ledovou sochu vyrobíte také pomocí nafukovacích balonků různých tvarů. Do balonku dejte pár zrnek písku, napusťte do něj vodu, zavažte ho a vytvarujte do požadovaného tvaru. Po zmrznutí vody jednoduše sloupnete z ledu balonek a sochu máte hotovou.

Pro dosažení zajímavějšího tvaru použijte místo balonku třeba gumové rukavice. Led obarvíte pomocí trochy potravinářského barviva. Pokud chcete umocnit krásu svých ledových soch, prosviťte je vánočním venkovním osvětlením.

Ledovou sošku vyrobíte pomocí speciální formy na led. ©Depositphotos.com/joyfull
Ledovou sošku vyrobíte pomocí speciální formy na led. ©Depositphotos.com/joyfull
 

 

Specializované firmy zvládnou téměř cokoliv

Nechcete se do výroby ledové sochy pouštět? Nechte si ji vyrobit. Na trhu je spousta firem, které splní vaše přání a z ledu vyrobí téměř jakýkoliv tvar. Ceny jsou individuální, záleží jen na poptávce. Na party si můžete objednat i živé vystoupení, během kterého změní zkušený sochař blok ledu v ledovou sochu přímo před vašima očima.

Podívejte se na Pinterest, co všechno se dá z ledu vytesat.

Kromě ledových soch vám specializované firmy vyrobí i ledový bar jakéhokoliv tvaru či velikosti. Pro větší efekt a vyniknutí ledové čistoty bar nasvítí a doplní ledovým logem, vázami, svícny, sochami s protékajícím nápojem, chladiči či ledovými skleničkami.

 

Měli jste na své párty ledovou sochu? Jak se líbila pozvaným? A jak dlouho trvalo, než roztála? Podělte se s ostatními čtenáři v komentáři pod článkem.

Úvodní fotografie: ©Depositphotos.com/Tiplyashina

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Antonín Vintr

Vystudoval jsem nábytkové inženýrství a zajímá mě interiérový design i moderní trendy v bydlení. Z mých článků se dozvíte, jak vybírat vybavení do bytu, odhalím vám vlastnosti různých materiálů nebo pomůžu s technickým řešením úprav ve vaší domácnosti.

Antonín Vintr na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

Vydáno: 20.10.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 67x

Nestihli jste se vypravit na For Interior, největší veletrh nábytku a interiérového designu u nás? Nevadí, projděte se přehlídkou moderních trendů pro bydlení v naší velké fotogalerii. Čeká vás nevšední zážitek z barev a tvarů.

Celý článek
Listopadové akce a veletrhy potěší nejen milovníky současného designu. Podívejte se, co všechno vás čeká

Listopadové akce a veletrhy potěší nejen milovníky současného designu. Podívejte se, co všechno vás čeká

Vydáno: 10.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 197x

Interiéry 2000, Bytová show, Czech Design Week, Dny pasivních domů a Meat Design. To vše vás čeká v listopadu. Na své si přijdou jak milovníci designu, tak i ti, kteří se zajímají o kvalitní bydlení. Kdy a kde se která akce koná?

Celý článek
Co dělat s volným říjnovým víkendem? Navštivte trojlístek veletrhů, které se konají v plzeňské hale TJ Lokomotiva

Co dělat s volným říjnovým víkendem? Navštivte trojlístek veletrhů, které se konají v plzeňské hale TJ Lokomotiva

Vydáno: 03.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 273x

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat? Zajímáte se o módu, kosmetiku a bytové dekorace? Máte rádi zvířata nebo potřebujete poradit, jak se o ně starat? Přijďte se inspirovat na veletrhy MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV & ŽIVA.

Celý článek