Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
19640
0komentářů

10 nejčtenějších článků roku 2014. Co vás loni na blogu Můj byt zaujalo nejvíc?

Podívejte se na přehled 10 nejúspěšnějších článků, které jsme pro vás v loňském roce napsali. Najdete v něm rady do domácnosti, tipy na výrobu vlastního nábytku i návod na využití tradičního východního umění. Příjemnou zábavu!
Vydáno: 03.01.2015 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2821x

1. Na špici jsou blogeři, věnující se bydlení

Ani čištění nábytku, ani snadný úklid, ani užitečné rady renomovaného odborníka. Absolutně největší návštěvnost ze všech loňských příspěvků zaznamenal seznam blogů, jejichž autoři píší o bydlení, bytovém designu či krásných věcech v domácnosti. Projděte si oblíbený přehled "spřátelených" blogů a třeba v něm najdete nějakou inspiraci i pro sebe. Už brzy se také těšte na výrazné vylepšení jeho podoby.

2. Nábytek, který si uděláte sami

Pomyslnou druhou příčku ve čtenosti obsadil článek o výrobě nábytku z palet. Jak se z obyčejné přepravní podložky stane krásný stůl nebo křesílko vám v něm prozradí šikovní řemeslníci z pražského Studia Paletky. Právě v jeho dílnách si může každý zájemce pod odborným dohledem sestavit vlastníma rukama originální paletový nábytek.

O tajemství výroby paletového nábytku byl mezi vámi velký zájem.
O tajemství výroby paletového nábytku byl mezi vámi velký zájem.

 

3. Bojujeme s domácími škůdci

Drobné vinné mušky čili octomilky zřejmě doma trápí mnoho z vás. Alespoň tomu odpovídá počet přečtení textu o jejich likvidaci. Dozvíte se v něm, jak se obtížného hmyzu zbavit, jaké přírodní nebo chemické prostředky jej z kuchyně vypudí a jak to zařídit, aby se mušky už nikdy nevrátily.

4. Pusťte domů východní harmonii

Jak dostat do domácnosti i na pracoviště pohodu a klid? To je otázka, na kterou jste v roce 2014 hledali odpověď vskutku ve velkém. Díky tomu se úvodní díl seriálu o praktickém využití čínské filozofie Feng Šuej dostal mezi vůbec nejčtenější příspěvky blogu Můj byt. Pradávné umění asijských mudrců kvůli zběsilému životnímu tempu v poslední době oslovuje stále víc lidí, tak se s ním seznamte, protože pomůže i vám.

5. Jak vymalovat byt svépomocí?

Služby profesionální malířské firmy dnes přijdou na spoustu peněz, přitom si při troše snahy a šikovnosti dokážete svoje bydlení vymalovat sami. Stačí si přečíst praktického průvodce malováním pokojů, který vás touto činností provede krok za krokem. Jak se dozvíte, není to nic složitého a z výsledku budete nadšení. Stejně jako tisíce dalších čtenářů, kterým tento příspěvek pomohl.

Malování je hračka, když víte, jak na to.
Malování je hračka, když víte, jak na to.

 

6. Babské rady pomohou každému

Jak vyléčit nachlazení bez doktorů a prášků? Čím zachránit přesolenou polévku, aby se dala jíst? Jak prát bílé prádlo, aby bylo ještě bělejší? Odpovědi na tyto otázky a ještě na mnoho dalších se dozvíte v článku plném zaručených babských rad. Některé vypadají velice seriózně, jiné možná vyvolají na vašich rtech úsměv, všechny ale určitě fungují.

7. Ušetřete renovací staršího vybavení

O tom, že není vždy nutné vyhazovat vysloužilý nábytek do sběrného dvora nebo na kontejner, vás přesvědčí další příspěvek z nejčtenější desítky. Najdete v něm 11 tipů na renovaci starého nábytku, díky kterým můžete výrazně ušetřit. A k tomu navíc budete mít bezva pocit z dobře vykonané práce.

8. Výběr podlahy do kuchyně je oříšek

Stavíte nebo renovujete? Pak určitě uvažujete také o pořízení nové podlahy do kuchyně. Jakou si však z obrovského množství podlahových krytin na trhu vybrat? Řekne vám to architekt Petr Brandejský v jedné z mnoha částí své série článků, věnovaných stavebním rekonstrukcím. Nechte si poradit.

S výběrem podlahy do kuchyně vám pomohl náš architekt.
S výběrem podlahy do kuchyně vám pomohl náš architekt.

 

9. Pro vaše hezčí Vánoce

Že jsme šikovným národem se "zlatýma ručičkama", dokazuje oblíbenost tipů na výrobu předvánočních dekorací. Ačkoli jsme tyto užitečné návody zveřejnili jen měsíc před Štědrým dnem, dokázal se článek dostat mezi nejčtenější z celého roku. Nejlépe uděláte, když si adresu této webové stránky uložíte i pro příští rok.

10. Pracovat na čerstvém vzduchu je lepší

První desítku nejoblíbenějších článků blogu Můj byt za rok 2014 uzavírá typicky letní téma. Dozvíte se, jaký si vybrat závěsný stolek na balkón, abyste mohli svoje pracovní povinnosti plnit na sluníčku a za doprovodu ptačího zpěvu. Čerstvý vzduch totiž dokáže s výkonem vašeho mozku divy.

 

To je celá přehlídka 10 nejčtenějších loňských příspěvků. Děkujeme vám za projevenou přízeň a těšíme se na vás i v novém roce každý den na stránkách blogu Můj byt!

Úvodní fotografie: Dennis Skley CC BY-ND 2.0

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Vydáno: 05.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 7x

5. prosince, v podvečer svátku svatého Mikuláše, navštěvují domácnosti Večer přijdou Mikuláš, čerti a andělé. Nově však prý nestraší a obdarovávají jen děti, ale i dospělé. Dáreček dostává až polovina z nich, raději je pořiďte.

Celý článek
Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Vydáno: 04.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 26x

Jak vyrobit noční stolek z bedýnek, jak zjistit skutečnou cenu domu, jak se ochránit před CO nebo jak fungují infra panely. To vše a mnohem více jste mohli najít v listopadu na blogu Můj byt. O čem všem jste si mohli přečíst?

Celý článek
Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Vydáno: 02.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 84x

Večer před svátkem svaté Barbory chodívaly po vsích i městech bílé Barborky. Co byly zač, proč se večer v ulicích vyskytovaly a čím strašily děti? Proč dívky chodily pro větvičky třešní? Jak tyto tradice vznikly a co symbolizují?

Celý článek