0komentářů

Zasmějte se při čtvrtku - sestřihy nejabsurdnějších situací roku!

20. listopadu slavíme Světový den absurdit. A protože nějakou tu zcela nepochopitelnou situaci zažil snad každý, vybrali jsme pro vás sestřihy nejnemožnějších příhod z celého světa. Poznáte taky vítěze "ceny" Absurdita roku 2014.
Vydáno: 19.11.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3465x

Vševědoucí otevřená encyklopedie Wikipedie říká: slovo absurdní pochází z latinského ab-surdus, což bylo původně označení věcí, které spolu nějakým způsobem neladí a nedávají smysl. Myslitelé a spisovatelé 20. století pak pojem "absurdno" povýšili na určitou rovinu lidského žití odporujícího zdravému rozumu.

Naprosto absurdními se ale lehce stanou i zdánlivě všední a běžné situace, jak dokazuje první várka úsměvných videoklipů:

 

Světový den absurdit vznikl proto, aby si zejména “civilizovaní” lidé uvědomili, že se dnes a denně potkávají s nesmysly bez jakékoliv logiky. Stvořitelé svátku vás vyzývají k boji proti všem rozporuplným věcem a nabádají: “Zamyslete se nad tím, jak nepochopitelnosti ovlivňují váš život, práci, ale i celou okolní společnost.”

Jak uvidíte v následujícím sestřihu, absurdní chvíle mohou být i k popukání, i když při nich často nejdřív jde o zdraví i život:

 

Největší "lahůdky" vyrábí tvůrci zákonů

Už několik let se v Česku v rámci podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku koná také anketa Absurdita roku. V seznamu všech vítězů od roku 2007 , vybraných hlasující veřejností, najdete takové perly, jako povinnost občana nosit na úřad správy sociálního zabezpečení výpis z obchodního rejstříku. Přesto, že tyhle údaje pravidelně aktualizuje ministerstvo financí a zaměstnanci státní správy k nim mají ze svých počítačů přístup on-line. Hned po zveřejnění výsledků ankety v roce 2010 stát bezdůvodné otravování lidí zrušil.

Letos si nelichotivé ocenění vysloužilo nařízení, vracející tuzemské muzikanty do časů hluboké komunistické totality. Každý pořadatel hudební akce musí nejméně 10 dnů před jejím konáním doručit společnostem na ochranu autorských práv seznam skladeb, které u něj muzikanti zahrají. Prý kvůli správnému vyúčtování vybraných odměn.

Takže na plese už si neobjednáte písničku na přání. Mohl by tam totiž být tajný ochránce práv autorů a oblíbenou místní kapelu udat. Následuje, jak jinak, pořádně tučná pokuta.

Nejabsurdnější zákony světa:

  • zákaz sexuálního styku s dinosaurem (Florida, USA)
  • zákaz pojmenování domácího prasete Napoleon (Francie)
  • zákaz močení mužů vestoje po 10. hodině večer (Švýcarsko)
  • zákaz umírání v parlamentu během jeho zasedání (Velká Británie)
  • zákaz pohybu ve vlastní domácnosti bez šatů (Singapur)
  • zákaz opilosti pro všechny majitele krav (Skotsko)
  • zákaz pomoci topícímu se člověku kvůli nepřípustnému zásahu do jeho osudu (Čína)
Ten pravý Absurdistán se však, alespoň podle další kolekce klipů, nachází daleko na východ od našich hranic. Podívejte se sami, že v zemi, kde kdysi zítra znamenalo již včera, je možné opravdu všechno:

 

S jakou nejabsurdnější situací jste se museli ve svém životě vyrovnat? Podělte se o ni i s ostatními čtenáři!

Úvodní fotografie: Hartwig HKD CC BY-ND 2.0

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jak si postavit dům svých snů? Jak zvládnout rekonstrukci? Inspirujte se na výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě

Jak si postavit dům svých snů? Jak zvládnout rekonstrukci? Inspirujte se na výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě

Vydáno: 22.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 81x

Na počátku stavby nebo přestavby domu či bytu je stavební projekt. Jak si vybrat správné materiály, postupy i dodavatelské firmy? Pomohou vám odborníci na stavební výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě. Přijďte se inspirovat.

Celý článek
Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 100x

Chcete si prohlédnout novinky ze světa staveb a bydlení nebo se jen potřebujete poradit s odborníky z oboru? Navštivte výstavu Stavíme Bydlíme, která se koná 24. a 25. února 2017 v Uherském Hradišti. Na co všechno se můžete těšit?

Celý článek
Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Vydáno: 14.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 169x

Chystáte se u vás doma přeměnit interiér? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám nabídne veškerou potřebnou inspiraci.

Celý článek