PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Zasmějte se při čtvrtku - sestřihy nejabsurdnějších situací roku!

20. listopadu slavíme Světový den absurdit. A protože nějakou tu zcela nepochopitelnou situaci zažil snad každý, vybrali jsme pro vás sestřihy nejnemožnějších příhod z celého světa. Poznáte taky vítěze "ceny" Absurdita roku 2014.
Vydáno: 19.11.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3685x

Vševědoucí otevřená encyklopedie Wikipedie říká: slovo absurdní pochází z latinského ab-surdus, což bylo původně označení věcí, které spolu nějakým způsobem neladí a nedávají smysl. Myslitelé a spisovatelé 20. století pak pojem "absurdno" povýšili na určitou rovinu lidského žití odporujícího zdravému rozumu.

Naprosto absurdními se ale lehce stanou i zdánlivě všední a běžné situace, jak dokazuje první várka úsměvných videoklipů:

 

Světový den absurdit vznikl proto, aby si zejména “civilizovaní” lidé uvědomili, že se dnes a denně potkávají s nesmysly bez jakékoliv logiky. Stvořitelé svátku vás vyzývají k boji proti všem rozporuplným věcem a nabádají: “Zamyslete se nad tím, jak nepochopitelnosti ovlivňují váš život, práci, ale i celou okolní společnost.”

Jak uvidíte v následujícím sestřihu, absurdní chvíle mohou být i k popukání, i když při nich často nejdřív jde o zdraví i život:

 

Největší "lahůdky" vyrábí tvůrci zákonů

Už několik let se v Česku v rámci podnikatelských soutěží Firma roku a Živnostník roku koná také anketa Absurdita roku. V seznamu všech vítězů od roku 2007 , vybraných hlasující veřejností, najdete takové perly, jako povinnost občana nosit na úřad správy sociálního zabezpečení výpis z obchodního rejstříku. Přesto, že tyhle údaje pravidelně aktualizuje ministerstvo financí a zaměstnanci státní správy k nim mají ze svých počítačů přístup on-line. Hned po zveřejnění výsledků ankety v roce 2010 stát bezdůvodné otravování lidí zrušil.

Letos si nelichotivé ocenění vysloužilo nařízení, vracející tuzemské muzikanty do časů hluboké komunistické totality. Každý pořadatel hudební akce musí nejméně 10 dnů před jejím konáním doručit společnostem na ochranu autorských práv seznam skladeb, které u něj muzikanti zahrají. Prý kvůli správnému vyúčtování vybraných odměn.

Takže na plese už si neobjednáte písničku na přání. Mohl by tam totiž být tajný ochránce práv autorů a oblíbenou místní kapelu udat. Následuje, jak jinak, pořádně tučná pokuta.

Nejabsurdnější zákony světa:

  • zákaz sexuálního styku s dinosaurem (Florida, USA)
  • zákaz pojmenování domácího prasete Napoleon (Francie)
  • zákaz močení mužů vestoje po 10. hodině večer (Švýcarsko)
  • zákaz umírání v parlamentu během jeho zasedání (Velká Británie)
  • zákaz pohybu ve vlastní domácnosti bez šatů (Singapur)
  • zákaz opilosti pro všechny majitele krav (Skotsko)
  • zákaz pomoci topícímu se člověku kvůli nepřípustnému zásahu do jeho osudu (Čína)
Ten pravý Absurdistán se však, alespoň podle další kolekce klipů, nachází daleko na východ od našich hranic. Podívejte se sami, že v zemi, kde kdysi zítra znamenalo již včera, je možné opravdu všechno:

 

S jakou nejabsurdnější situací jste se museli ve svém životě vyrovnat? Podělte se o ni i s ostatními čtenáři!

Úvodní fotografie: Hartwig HKD CC BY-ND 2.0

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Vydáno: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 160x

Nevíte, co podniknout o velikonočních svátcích? Zajděte si na trhy, do muzea nebo na hrad. Na mnoha místech je připraven bohatý velikonoční program pro děti i dospělé. Připomenete si lidové tradice i zvyky a vyzkoušíte řemesla.

Celý článek
Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Vydáno: 06.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 103x

Zhatilo vám aprílové počasí víkendové plány na výlet do přírody? Máme pro vás tip na super náhradní program, kterého zaručeně nebudete litovat. Vyrazte s celou rodinou do pražských Letňan na soubor veletrhů pod názvem FOR FAMILY.

Celý článek
Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Vydáno: 04.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 207x

Největší jarní přehlídka nábytku, bytového designu a bydlení For Furniture 2017 opět přilákala desítky tisíc lidí. Byli jsme se na tu krásu také podívat a nenecháme si ji pro sebe. Navštivte veletrh s námi díky bohaté fotogalerii.

Celý článek