Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
32030
0komentářů

Co vás zaujalo? Nejoblíbenější články z blogu za posledních 30 dnů

Unikl vám některý z článků na našem blogu? Podívejte se na přehled těch, které v říjnu nejvíce poutaly pozornost čtenářů. Navštívíte veletrh nábytku, najdete si svůj strom, naučíte se bojovat s vodním kamenem a spoustu dalšího.
Vydáno: 26.10.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2672x

Pojďte s námi na veletrh - přes 300 fotek z For Interior 2014

Na výstaviště PVA EXPO v pražských Letňanech si v posledních zářijových dnech našlo cestu bezmála 31 tisíc lidí. A měli se rozhodně na co koukat. Plocha přes 26 000 m2 byla plná desítek sedacích souprav, postelí, stolů, obývacích stěn a všeho dalšího myslitelného a občas i nemyslitelného nábytku.

Nejenom nábytek ale tvoří lidské bydlení. Spoustu ozdob, bytových doplňků, dárků a inspirace nabídl příchozím doprovodný veletrh For Decor&Present. Gurmány a hoteliéry zase potěšila výstava For Gastro&Hotel, věnovaná vychytávkám do kuchyní, barů či hotelových provozů. V jejích prostorách mohli zájemci pozorovat show kuchařských mistrů a samozřejmě taky ochutnat nejrůznější dobroty. Zkrátka kdo dorazil, rozhodně neprohloupil.

Přečtěte si celý článek

Prohlédněte si veletrh For Interior ve fotogalerii.
Prohlédněte si veletrh For Interior ve fotogalerii.

 

Stromy slavily svůj svátek. Který z nich vystihuje vaši povahu?

Stromy v různých tvarech a velikostech obývají planetu Zemi podstatně déle, než lidé. Už jen proto zasluhují náležitou úctu. Z jejich dřeva vyrábíme spoustu věcí od párátek až po rozhledny a najdeme ho doslova všude kolem nás. Schválně, jaký máte doma nábytek ze dřeva?

Magickou sílu stromů už stovky let před naším letopočtem znali také Keltové, věhlasný národ obývající podstatnou část dnešního území střední Evropy. Využívali nejen jejich dřevo, ale i živou energii a přidávali lidem jejich vlastnosti. Keltové vytvořili i Stromokruh, ve kterém má každý podle doby narození svůj strom. Který je ten váš?

Přečěte si celý článek

Který strom patří k vaší osobě?
Který strom patří k vaší osobě?

 

Ozdobte si pokoj samolepkami na zeď. Je to jednoduché

Samolepkou ozdobíte zrcadlo, okno, dveře, nábytek i zeď. Prostě jakýkoliv hladký povrch. Jsou na nich obrázky, fotky, ornamenty nebo nápisy. Najdete velké samolepky z jednoho kusu i mnoha malých částí, ale i malé, které nalepíte třeba nad vypínač.

Barvu samolepky volte tak, aby ladila, nebo naopak kontrastovala s barevností interiéru. Záleží také na velikosti samolepky. Při výběru barvy si můžete pomoci barevným kruhem. Sousedící barvy spolu příjemně ladí, protilehlé vytváří zajímavé kontrasty. Stačí jedna dominantní barva doplněná maximálně dvěma dalšími.

Přečtěte si celý článek

Jak si vyzdobit byt samolepkami? Je to velice snadné.
Jak si vyzdobit byt samolepkami? Je to velice snadné.

 

Vintage styl využívají milovníci venkova, dávných dob a romantiky

Čeká vás zařizování nového bytu nebo domu a nevíte, jaký styl zvolit? Případně byste rádi nějakým způsobem změnili vaše současné nábytkové vybavení? Vyzkoušejte vintage styl, který využívá na první pohled dosloužilé a staré prvky. Jeho základem je detail a vyznávají jej milovníci dávných dob, venkova a romantiky.

Na rozdíl od klasického retra vychází vintage ze skutečně původních kousků zařízení, nejčastěji z období 20. až 60. let minulého století. Retro styl, kterému věnujeme některý z příštích článků, naopak využívá vybavení nové, ale jako napodobeninu věcí původních. Vytvořte si ve vintage stylu jednoduše zařízený, ale hřejivý a pohodlný domov.

Přečtěte si celý článek

Vintage styl - to pravé pro milovníky starých časů.
Vintage styl - to pravé pro milovníky starých časů.

 

Vodní kámen? Zákeřný nepřítel vaší koupelny, toalety i kuchyně

Řada domácností v tuzemsku se dlouhodobě potýká s nánosy vodního kamene ve spotřebičích a vodovodech. Vzniká v oblastech s tvrdou vodou, která má vysoký obsah minerálních látek. Patříte také mezi majitele beznadějně „zarostlých“ vodovodních armatur, varných konvic nebo praček? Usazený vodní kámen odstraníte chemickými i lidovými prostředky a máte možnost používat i různé typy změkčovačů vody.

Určitě jste v televizní reklamě viděli devastující vodní kámen na topném tělese v pračce. Rozhodně nezapomeňte usazování vápenatých a hořečnatých solí pravidelně bránit, protože v tomto případě nejde o trik. Pořiďte si v drogerii některý ze speciálních prostředků a nechte projet program myčky nebo pračky podle návodu. Další možností je běžný ocet nebo kyselina citronová.

Přečtěte si celý článek

Vodní kámen je všudypřítomný. Jak na něj?
Vodní kámen je všudypřítomný. Jak na něj?

 

Oslňte přátele výborným koktejlem namíchaným u nového barového pultu

Někdo má velkou kuchyň a chce rozumně spojit kuchyňskou linku s jídelnou. Někdo má naopak malou kuchyň i obývák vedle sebe, tak vybourá zeď mezi nimi a vytvoří si velký společenský prostor, který opticky předělí barovým pultem. No a někdo má celkově malý byt, bourací práce provádět nemůže a barový pult je jeho jedinou možností stolování.

Barový pult tedy zastává více funkcí. Především je to prostor pro posezení u kávy či alkoholického nápoje s přáteli i o samotě. Nemusí být jen v kuchyni, ale třeba v obýváku či kdekoliv jinde v bytě. Poslouží i k rychlé snídani či svačině.

Přečtěte si celý článek

Pozvěte přátele k baru. K tomu kuchyňskému.
Pozvěte přátele k baru. K tomu kuchyňskému.

 

Čtěte i další zajímavosti nejen o nábytku a bydlení na blogu Můj byt.

Použité fotografie:

  1. + úvodní MT-nábytek.cz
  2. p.Gordon CC BY 2.0
  3. Jun Ye CC BY-SA 2.0
  4. Bill Wilson CC BY 2.0
  5. Gabriel Rocha CC BY 2.0
  6. FoodBankCENC.org CC BY 2.0

 

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Vydáno: 05.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 52x

5. prosince, v podvečer svátku svatého Mikuláše, navštěvují domácnosti Večer přijdou Mikuláš, čerti a andělé. Nově však prý nestraší a obdarovávají jen děti, ale i dospělé. Dáreček dostává až polovina z nich, raději je pořiďte.

Celý článek
Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Vydáno: 04.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 67x

Jak vyrobit noční stolek z bedýnek, jak zjistit skutečnou cenu domu, jak se ochránit před CO nebo jak fungují infra panely. To vše a mnohem více jste mohli najít v listopadu na blogu Můj byt. O čem všem jste si mohli přečíst?

Celý článek
Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Vydáno: 02.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 329x

Večer před svátkem svaté Barbory chodívaly po vsích i městech bílé Barborky. Co byly zač, proč se večer v ulicích vyskytovaly a čím strašily děti? Proč dívky chodily pro větvičky třešní? Jak tyto tradice vznikly a co symbolizují?

Celý článek