0komentářů

Kam o víkendu na výlet? Vydejte se do Budějovic nebo Bratislavy

Rozmýšlíte, kam na sklonku babího léta vyrazit na výlet? Zajeďte si na jih Čech nebo k sousedům na Slovensko. České Budějovice lákají domácí kutily a nejen ty na tradiční výstavu Hobby, Bratislava zve na veletrh nábytku Moddom.
Vydáno: 13.10.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 2578x

Nabitý program na vás čeká od čtvrtka 16. do neděle 19. října na výstavišti v Českých Budějovicích. Koná se tam říjnová přehlídka HOBBY PODZIM, určená všem zahrádkářům, kutilům, stavebníkům i chovatelům a nejenom jim. Výstavu ovoce, zeleniny, nářadí a dalších užitečných a hezkých věcí doplní expozice Móda Show, věnovaná oděvům, šperkům, galanterii nebo bytovému textilu.

Na výstavě Hobby Podzim se mimo jiné dozvíte, jak pěstovat kaktusy.
Na výstavě Hobby Podzim se mimo jiné dozvíte, jak pěstovat kaktusy.

 

Dozvíte se o včelách, vyrobíte si něco pěkného

Během výstavy se také těšte na celou řadu přednášek. O pěstování vinné révy, kaktusů či hub, o životě včel a jejich významu v přírodě nebo třeba o zdravé výživě. Něco nového se dozvíte a přiučíte v některé z odborných poraden a svoji zručnost si vyzkoušíte v tvůrčích dílnách.

Důležité informace:

 • HOBBY PODZIM 2014, Výstaviště České Budějovice
 • Adresa areálu: Husova 523, 370 21, České Budějovice; GSM: 48°58'44.5"N 14°27'40.6"E
 • MHD: zastávka Výstaviště - TROLEJ: 1, 3; BUS: 7, 14, 15, 21, 45
 • Parkovací plochy: P10 - před hlavní bránou; P1 - vjezd z Husovy ulice; 107 a 108 - v areálu, vjezd přes parkoviště P1
 • Plné vstupné: 80 Kč; děti od 6-15 let, studenti, invalidé (ZTP), důchodci nad 70 let: 45 Kč; školní výpravy: 20 Kč; rodinné vstupné: 170 Kč
 • Mapa příjezdu k areálu

Nebudou chybět ani kulinářské show mistrů kuchařů, ochutnávky dobrot a specialit, ukázky podzimních vazeb, setkání s tvůrci časopisu Receptář a své umění předvedou v rámci celostátní soutěže mladí adepti instalatérského řemesla. K tomu živá muzika, dostatek jídla i pití, každý si přijde na své.

Užijí si esoterici a duchovně založené bytosti

To ale ještě není všechno. Věnujete se duchovnu, čakrám, pozitivním energetickým tokům a jiným věcem mezi nebem a zemí? Pak byste na budějovickém výstavišti rozhodně neměli chybět. Po celé 4 dny je tam pro vás připraven program “Esoterika jako hobby”, plný zajímavých debat, ukázek a rad pro váš duchovní život. Provede vás jimi poradkyně, kartářka a numeroložka Gita Gabrielli.

Naučte se věštit budoucnost z tarotových karet.
Naučte se věštit budoucnost z tarotových karet.

 

Pokud jste spíš zemitějšího založení a nepřiláká vás ani možnost nechat si věštit budoucnost (a to hned několika způsoby), zamiřte na přehlídku králíků, drůbeže, holubů a koček. Pohled na šampiony místních chovatelů vás možná potěší víc, než to, co se má stát. A což teprve ukázky živých sladkovodních ryb v kádích a akváriích. Až se na ně vynadíváte, ochutnejte v Rybářské baště některou z vyhlášených jihočeských rybích specialit.

Programem “Esoterika jako hobby” vás provede poradkyně, kartářka a numeroložka Gita Gabrielli.

Kdo na výstavu HOBBY PODZIM přijde, ten zkrátka neprohloupí a rozhodně se nebude nudit. Brány areálu se otevírají ve čtvrtek 16. října v 9 hodin.

Za nábytkem do slovenské metropole

Chcete-li ještě před koncem letošní veletržní sezóny vidět žhavé novinky z oboru nábytkářství, bytového designu a kultury bydlení, vydejte se do Bratislavy. Téměř ve stejném čase, od 15. do 19. října, hostí tamní výstaviště Incheba Expo mezinárodní veletrh MODDOM.

V bratislavských halách najdete vybavení a zařízení do všech místností v bytě, do kanceláří i veřejných prostor. Obdivujte luxusní a designové kousky, inspirujte se povedenými dekoracemi a uměleckými díly. “Veletrh nabídne mix stylů od moderního minimalismu, přes venkovskou romantiku až po luxusní klasiku,” zve všechny zájemce o pěkné bydlení Lubica Nagyová, manažerka veletrhu.

Bratislava uvidí nejnovější design.
Bratislava uvidí nejnovější design.

 

Putinův lustr, rohová vana ze dřeva

V Bratislavě bude k viděni i několik kousků pro opravdové fajnšmekry. Třeba unikátní lustr, vyrobený z křišťálů Swarovski. Dělají ho v Medzilaborcích a stejný dostal darem i ruský prezident Vladimír Putin. Nebo exkluzivní dřevěná rohová vana, jejíž luxusní design s efektním napouštěním vody přes stěnu vany vás rozhodně nenechá chladnými.

Důležité informace:

 • MODDOM 2014, Výstaviště Incheba Expo Bratislava
 • Adresa areálu: Viedenská cesta 3-7, 851 01, Bratislava, GSM: 48°8'3.276"N, 17°6'6.681"E
 • Otvírací doba: streda - sobota 10.00 - 19.00; nedeľa 10.00 - 17.00
 • MHD: BUS 50, 80, 83, 84, 91, 93, 94, 191, 901 - zastávka Aupark; BUS 80, 88, 92, 192, 901 - zastávka Einsteinova
 • Základné vstupné: 5 Eur; študenti: 3 Eur; dôchodcovia nad 62 rokov: 3 Eur; ZŤP, deti do 6 rokov, novinári s press preukazom: zdarma
 • Parkovné: auto 5 Eur; autobus 15 Eur
 • Mapa příjezdu k areálu

Přehlídka MODDOM má však vedle nábytku a bytových doplňků co nabídnout i příznivcům technologických vychytávek do domácnosti. Představí se vám supermoderní robotické vysavače, zakřivené televizní obrazovky nebo inteligentní bílá technika. “Návštěvníci si mohou přímo na místě přístroje vyzkoušet a otestovat si, jak by fungovala jejich domácnost s těmito pomocníky,” říká Lubica Nagyová.

Vystavovatelé a výrobci vám navíc svoje novinky nejen předvedou, ale nabídnou vám i zajímavé veletržní ceny. Třeba takových 20 % na sedací soupravy už určitě stojí za zvážení. 

Hledáte partnera? Obchodního? Tak přijeďte taky

Pokud působíte v dřevařském nebo nábytkářském průmyslu, zvou vás pořadatelé veletrhu na Kooperační setkání MODDOM 2014. Jde o jedinečnou šanci, jak získat nové tuzemské i zahraniční kontakty v oboru. Schůzky odborníků mají vyhrazený čas ve čtvrtek 16. října od 13 hodin a pro větší přehlednost je celé setkání rozdělené do 5 sekcí:

 • Bytový nábytek - ložnice, kuchyně, obývací a dětské pokoje, koupelny, pracovny, předsíně
 • Nebytový nábytek - kanceláře, školy, hotely, zdravotní a rehabilitační zařízení
 • Ostatní nábytek - rustikální styl, repliky, kulečníkové a šachové stoly, kempinkové a zahradní vybavení
 • Materiály - výroba nábytku, kování, sklo, výplně matrací
 • Bytová architektura a design

Součástí veletrhu MODDOM se letos poprvé stanou také zdravotnické výstavy SLOVMEDICA a NON-HANDICAP. Představí nábytek do nemocnic a zdravotnických zařízení, invalidní vozíky a pomůcky pro tělesně postižené i nabídku léčebných koupelí.

Použité fotografie:
Úvodní - MT-nábytek.cz/Martin Kulhánek
1 - epSos .de CC BY 2.0
2 - Chris Gladis CC BY 2.0
3 - MT-nábytek.cz/Martin Kulhánek 

Láká vás návštěva některé z podzimních výstav? A máte to blíž do Českých Budějovic nebo do Bratislavy?

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Obdivujete období první republiky? Oslavte 28. října Den vzniku ČSR. Pro potěchu duše si pořiďte umělecké dílo z té doby

Obdivujete období první republiky? Oslavte 28. října Den vzniku ČSR. Pro potěchu duše si pořiďte umělecké dílo z té doby

Vydáno: 28.10.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 27x

28. října je výročí vzniku samostatného Československa. V roce 2016 je tomu už 98 let. Z dob první republiky existuje dost široký výběr uměleckých předmětů pro výzdobu interiéru. Čeští malíři a umění 20. století budou vždy žádaní.

Celý článek
Zajímáte se o design a módní trendy? Zajeďte se podívat na pražský Designblok, Prague Design and Fashion Week

Zajímáte se o design a módní trendy? Zajeďte se podívat na pražský Designblok, Prague Design and Fashion Week

Vydáno: 25.10.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 71x

Poslední říjnový týden patří osmnáctému ročníku Designbloku, který se koná v Praze. Těšte se na různé designové přehlídky, výstavy a přednášky i slavné designéry. Jedním z hlavních hostů bude japonský designér Arihiro Miyake.

Celý článek
For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

For Interior 2016 vidělo 28 tisíc lidí. Přidejte se k nim - bohatá fotogalerie z největší přehlídky bydlení uvnitř!

Vydáno: 20.10.2016 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 105x

Nestihli jste se vypravit na For Interior, největší veletrh nábytku a interiérového designu u nás? Nevadí, projděte se přehlídkou moderních trendů pro bydlení v naší velké fotogalerii. Čeká vás nevšední zážitek z barev a tvarů.

Celý článek