0komentářů

Nejnovější nábytek v Praze - nenechte si ujít veletrh For Interior

Kdo se zajímá o nábytek a kulturu bydlení, zamíří od 25. do 28. září na výstaviště do pražských Letňan. Žhavé novinky tam představí špičky českého i zahraničního nábytkářství. Poradíme vám, jak ušetřit třetinu z ceny vstupného.
Vydáno: 15.09.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4077x

Loňský ročník veletrhu For Interior se stal vůbec největší prodejní výstavou nábytku a bytových doplňků, která se kdy na našem území uskutečnila. Na nejnovější počiny návrhářů, výrobců či bytových designérů se přišlo podívat bezmála 30 tisíc lidí. 

A jiné to nebude ani letos. Výstavní plocha je obsazená do posledního metru, zbývá jen postavit stánky, doladit dekorace a brány veletrhu se mohou otevřít. Stejně jako v minulých letech doprovodí For Interior i veletrh dekorací, bytových doplňků a dárků For Decor & Present a také přehlídka novinek gastronomického zařízení For Gastro & Hotel. Takže, co pro vás pořadatelé v roce 2014 připravili?

Vyhrajte nábytek do obýváku za 60 tisíc

Vedle desítek a stovek vystavených sedaček, postelí, stolů, židlí, skříní a všeho možného i nemožného nábytku patří k velkým lákadlům pro návštěvníky šance získat obývací stěnu Gwiner v hodnotě 60 tisíc korun. Stačí vyplnit anketní lístek, zvolit v něm svého favorita veletrhů a odpovědět na otázku.

“Lístky budou volně přístupné na informačním pultu ve vstupní hale areálu a na stáncích firem zapojených do soutěže. Výhercem hlavní ceny se stane soutěžící, který v anketním lístku zaškrtne minimálně jednoho Favorita veletrhů a odpoví správně na tipovací otázku: Kolik návštěvníků všech třech souběžných veletrhů se zúčastní soutěže Podzimní favorit veletrhů 2014?,” doplňuje Daniela Boučková, manažerka veletrhu For Interior.

Některé exponáty, jako třeba masážní křesla, si mohou návštěvníci veletrhu vyzkoušet na vlastní kůži.
Některé exponáty, jako třeba masážní křesla, si mohou návštěvníci veletrhu vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Kromě soutěžní ankety se můžete těšit i na další doprovodný program. Zahrnuje odborné poradenství, společenské akce, další soutěže i zajímavou výstavu “o dřevě, trochu jinak”. Výtvarník a milovník dřeva Martin Patřičný na ní představí své objekty i drobné řezby, u kterých využil přirozených nedostatků materiálu. Zájemci si tak budou moci sáhnout třeba na nádor vyrostlý vysoko na bukovém kmeni a zároveň uvidí, jak rozřezaný vypadá zevnitř.

Lepší sezení pro každého

Světovou novinku ukáže na výstavě také český výrobce sedacího nábytku, společnost Böhm z Jihlavy. Přichází na trh s unikátním potahovým materiálem sedacích souprav pod názvem LABYRINTH endless ventilation (nekonečná ventilace).

Prohlédněte si bohatou fotogalerii z loňského ročníku veletrhu For Interior 

Nový materiál má 3D strukturu podobnou zamotaným špagetám, díky čemuž velmi rychle odvádí vlhkost. Neobsahuje žádné toxické látky, je omyvatelný a vhodný pro alergiky a má jednu vlastnost, kterou ocení každý, komu se moc nechce uklízet. Nezadržuje prach.

Zaujmout by vás mohl také stánek s netradičně tvarovanými židlemi BALANS. Podle jejich italského výrobce židle podporují přirozené sezení a šetří krční páteř i záda při práci či studiu. Díky zlepšené cirkulaci krve a dýchání při rovnovážném sezení dokáží dokonce zlepšit koncentraci a tím i pracovní výkony. Na veletrhu For Interior se zdravé židle BALANS představí v české premiéře.

Inspirace pro lepší bydlení je na veletrhu všude kolem vás dost a dost.
Inspirace pro lepší bydlení je na veletrhu všude kolem vás dost a dost.

 

Atraktivní podívanou slibuje i prezentace americké značky King Koil. Najdete v ní luxusní vysoké matrace, které zámořská firma vyrábí už od roku 1898. Úspěšně kombinuje osvědčené přírodní materiály se současnými vědeckými poznatky o spánku a při vývoji spolupracuje i s Mezinárodním sdružením chiropraktiků. Na matracích King Koil spí hosté v těch nejvyhlášenějších hotelích světa.

Důležité informace:

  • Veletrh For Interior, 25. - 28. 9. 2014
  • Výstaviště PVA EXPO Praha - Letňany
  • Adresa areálu: Beranových 667, 199 00 Praha 9 - Letňany; GPS: 50°7'41.662"N, 14°30'51.679"E
  • Otevírací doba: 10.00 – 18.00 (čtvrtek - sobota); 10.00 – 17.00 (neděle)
  • Parkování: 2500 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti výstavních hal
  • Doprava: METRO - linkou C do stanice Letňany, odtud cca 5 minut pěšky; BUS - linky 110, 140, 158, 195, 201, 269, 295, 269 - zastávka Výstaviště Letňany
  • Vstupné: Základní: 150 Kč; Zlevněné - studenti, důchodci, objednávky po internetu: 100 Kč; Děti od 10 do 15 let a hromadné studentské (se seznamem studentů): 30 Kč; Děti do 10 let: zdarma; ZTP, ZTTP, PRESS (po předložení platného průkazu): zdarma; Parkovné za osobní vozidlo: 150 Kč
  • Novinka: ve čtvrtek a v pátek od 15 – 18 hodin pro všechny vstup ZDARMA
  • MAPA příjezdu k areálu

Odneste si svou vlastní figurku

Pokud vás nebaví koukat pořád na nábytek, ale zajímáte se spíš o výzdobu bytu nebo dárkové předměty, přijdete si na veletrhu také na své. A jste-li zároveň i milovnicí nebo milovníkem květin, nenechte si ujít třeba Florárium, revoluční novinku ve výzdobě interiérů. Jedná se o propojení rostlin, světla a vody v unikátním ekosystému. Jako dekorace je Florárium nepřehlédnutelné a díky proudící vodě také zvlhčuje vzduch a stará se tak o příznivé klima v místnosti.

Nábytkáři vystaví moderní, ale i klasické stylové interiéry.
Nábytkáři vystaví moderní, ale i klasické stylové interiéry.

 

Pořádná tlačenice se dá čekat také u stánku společnosti Hafferest. Ta totiž představí kolekci 3D dekorací, vytištěných v 3D tiskárně, a v rámci této prezentace bude zájemcům tisknout jejich vlastní figurky. Jde o reálnou kopii živého člověka v malé sošce. 

To ale zdaleka není všechno, co od čtvrtka 25. do neděle 28. září v halách výstaviště PVA EXPO v pražských Letňanech uvidíte. Podívejte se na kompletní seznam vystavovatelů a vyberte si sami, co chcete vidět.

Jak ušetřit padesátikorunu na vstupném?

Vstupenka na veletrh stojí pro dospělého návštěvníka 150 korun. Pokud si ji ale objednáte v předprodeji prostřednictvím internetu, zaplatíte u vchodu pouze 100 korun. Což není úplně nezanedbatelná sleva.

Po skončení veletrhu se opět můžete těšit na velkou fotogalerii, ve které vám největší tuzemskou přehlídku nábytku podrobně ukážeme.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Kde načerpat inspiraci pro stavbu či rekonstrukci? Přijďte se podívat na veletrh STAVOTECH Olomouc

Vydáno: 24.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 45x

Od 30. 3. do 1. 4. 2017 se na Výstavišti Flora v Olomouci koná stavební a technický veletrh STAVOTECH. Co všechno vás zde čeká? Můžete se těšit na téměř 200 vystavovatelů ze všech odvětví stavebního oboru i odborné přednášky.

Celý článek
Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Jak šetřit vodou a ušetřit? Oslavte 22. března Světový den vody také návštěvou u vodohospodářů

Vydáno: 22.03.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 86x

Úspora vody je hlavním požadavkem na hospodaření s touto životodárnou tekutinou. Zkontrolujte si doma armatury a přemýšlejte, jak ušetřit za vodu. Každodenní práci vodohospodářů vám představí některá z akcí ke Světovému dni vody.

Celý článek
Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Osmero tipů, rad a zásad na Mezinárodní den zdravého spánku. Co můžete udělat pro kvalitní spánek?

Vydáno: 21.03.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 106x

Zdravý spánek je důležitý pro kvalitní život. Využijte Mezinárodní den zdravého spánku a zjistěte, co všechno můžete udělat pro to, abyste se dobře vyspali. Co byste měli zkusit, čeho byste se měli vyvarovat a na co si dát pozor?

Celý článek