0komentářů

Nejnovější nábytek v Praze - nenechte si ujít veletrh For Interior

Kdo se zajímá o nábytek a kulturu bydlení, zamíří od 25. do 28. září na výstaviště do pražských Letňan. Žhavé novinky tam představí špičky českého i zahraničního nábytkářství. Poradíme vám, jak ušetřit třetinu z ceny vstupného.
Vydáno: 15.09.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3965x

Loňský ročník veletrhu For Interior se stal vůbec největší prodejní výstavou nábytku a bytových doplňků, která se kdy na našem území uskutečnila. Na nejnovější počiny návrhářů, výrobců či bytových designérů se přišlo podívat bezmála 30 tisíc lidí. 

A jiné to nebude ani letos. Výstavní plocha je obsazená do posledního metru, zbývá jen postavit stánky, doladit dekorace a brány veletrhu se mohou otevřít. Stejně jako v minulých letech doprovodí For Interior i veletrh dekorací, bytových doplňků a dárků For Decor & Present a také přehlídka novinek gastronomického zařízení For Gastro & Hotel. Takže, co pro vás pořadatelé v roce 2014 připravili?

Vyhrajte nábytek do obýváku za 60 tisíc

Vedle desítek a stovek vystavených sedaček, postelí, stolů, židlí, skříní a všeho možného i nemožného nábytku patří k velkým lákadlům pro návštěvníky šance získat obývací stěnu Gwiner v hodnotě 60 tisíc korun. Stačí vyplnit anketní lístek, zvolit v něm svého favorita veletrhů a odpovědět na otázku.

“Lístky budou volně přístupné na informačním pultu ve vstupní hale areálu a na stáncích firem zapojených do soutěže. Výhercem hlavní ceny se stane soutěžící, který v anketním lístku zaškrtne minimálně jednoho Favorita veletrhů a odpoví správně na tipovací otázku: Kolik návštěvníků všech třech souběžných veletrhů se zúčastní soutěže Podzimní favorit veletrhů 2014?,” doplňuje Daniela Boučková, manažerka veletrhu For Interior.

Některé exponáty, jako třeba masážní křesla, si mohou návštěvníci veletrhu vyzkoušet na vlastní kůži.
Některé exponáty, jako třeba masážní křesla, si mohou návštěvníci veletrhu vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Kromě soutěžní ankety se můžete těšit i na další doprovodný program. Zahrnuje odborné poradenství, společenské akce, další soutěže i zajímavou výstavu “o dřevě, trochu jinak”. Výtvarník a milovník dřeva Martin Patřičný na ní představí své objekty i drobné řezby, u kterých využil přirozených nedostatků materiálu. Zájemci si tak budou moci sáhnout třeba na nádor vyrostlý vysoko na bukovém kmeni a zároveň uvidí, jak rozřezaný vypadá zevnitř.

Lepší sezení pro každého

Světovou novinku ukáže na výstavě také český výrobce sedacího nábytku, společnost Böhm z Jihlavy. Přichází na trh s unikátním potahovým materiálem sedacích souprav pod názvem LABYRINTH endless ventilation (nekonečná ventilace).

Prohlédněte si bohatou fotogalerii z loňského ročníku veletrhu For Interior 

Nový materiál má 3D strukturu podobnou zamotaným špagetám, díky čemuž velmi rychle odvádí vlhkost. Neobsahuje žádné toxické látky, je omyvatelný a vhodný pro alergiky a má jednu vlastnost, kterou ocení každý, komu se moc nechce uklízet. Nezadržuje prach.

Zaujmout by vás mohl také stánek s netradičně tvarovanými židlemi BALANS. Podle jejich italského výrobce židle podporují přirozené sezení a šetří krční páteř i záda při práci či studiu. Díky zlepšené cirkulaci krve a dýchání při rovnovážném sezení dokáží dokonce zlepšit koncentraci a tím i pracovní výkony. Na veletrhu For Interior se zdravé židle BALANS představí v české premiéře.

Inspirace pro lepší bydlení je na veletrhu všude kolem vás dost a dost.
Inspirace pro lepší bydlení je na veletrhu všude kolem vás dost a dost.

 

Atraktivní podívanou slibuje i prezentace americké značky King Koil. Najdete v ní luxusní vysoké matrace, které zámořská firma vyrábí už od roku 1898. Úspěšně kombinuje osvědčené přírodní materiály se současnými vědeckými poznatky o spánku a při vývoji spolupracuje i s Mezinárodním sdružením chiropraktiků. Na matracích King Koil spí hosté v těch nejvyhlášenějších hotelích světa.

Důležité informace:

  • Veletrh For Interior, 25. - 28. 9. 2014
  • Výstaviště PVA EXPO Praha - Letňany
  • Adresa areálu: Beranových 667, 199 00 Praha 9 - Letňany; GPS: 50°7'41.662"N, 14°30'51.679"E
  • Otevírací doba: 10.00 – 18.00 (čtvrtek - sobota); 10.00 – 17.00 (neděle)
  • Parkování: 2500 parkovacích míst v bezprostřední blízkosti výstavních hal
  • Doprava: METRO - linkou C do stanice Letňany, odtud cca 5 minut pěšky; BUS - linky 110, 140, 158, 195, 201, 269, 295, 269 - zastávka Výstaviště Letňany
  • Vstupné: Základní: 150 Kč; Zlevněné - studenti, důchodci, objednávky po internetu: 100 Kč; Děti od 10 do 15 let a hromadné studentské (se seznamem studentů): 30 Kč; Děti do 10 let: zdarma; ZTP, ZTTP, PRESS (po předložení platného průkazu): zdarma; Parkovné za osobní vozidlo: 150 Kč
  • Novinka: ve čtvrtek a v pátek od 15 – 18 hodin pro všechny vstup ZDARMA
  • MAPA příjezdu k areálu

Odneste si svou vlastní figurku

Pokud vás nebaví koukat pořád na nábytek, ale zajímáte se spíš o výzdobu bytu nebo dárkové předměty, přijdete si na veletrhu také na své. A jste-li zároveň i milovnicí nebo milovníkem květin, nenechte si ujít třeba Florárium, revoluční novinku ve výzdobě interiérů. Jedná se o propojení rostlin, světla a vody v unikátním ekosystému. Jako dekorace je Florárium nepřehlédnutelné a díky proudící vodě také zvlhčuje vzduch a stará se tak o příznivé klima v místnosti.

Nábytkáři vystaví moderní, ale i klasické stylové interiéry.
Nábytkáři vystaví moderní, ale i klasické stylové interiéry.

 

Pořádná tlačenice se dá čekat také u stánku společnosti Hafferest. Ta totiž představí kolekci 3D dekorací, vytištěných v 3D tiskárně, a v rámci této prezentace bude zájemcům tisknout jejich vlastní figurky. Jde o reálnou kopii živého člověka v malé sošce. 

To ale zdaleka není všechno, co od čtvrtka 25. do neděle 28. září v halách výstaviště PVA EXPO v pražských Letňanech uvidíte. Podívejte se na kompletní seznam vystavovatelů a vyberte si sami, co chcete vidět.

Jak ušetřit padesátikorunu na vstupném?

Vstupenka na veletrh stojí pro dospělého návštěvníka 150 korun. Pokud si ji ale objednáte v předprodeji prostřednictvím internetu, zaplatíte u vchodu pouze 100 korun. Což není úplně nezanedbatelná sleva.

Po skončení veletrhu se opět můžete těšit na velkou fotogalerii, ve které vám největší tuzemskou přehlídku nábytku podrobně ukážeme.

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jak si postavit dům svých snů? Jak zvládnout rekonstrukci? Inspirujte se na výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě

Jak si postavit dům svých snů? Jak zvládnout rekonstrukci? Inspirujte se na výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě

Vydáno: 22.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 93x

Na počátku stavby nebo přestavby domu či bytu je stavební projekt. Jak si vybrat správné materiály, postupy i dodavatelské firmy? Pomohou vám odborníci na stavební výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě. Přijďte se inspirovat.

Celý článek
Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 107x

Chcete si prohlédnout novinky ze světa staveb a bydlení nebo se jen potřebujete poradit s odborníky z oboru? Navštivte výstavu Stavíme Bydlíme, která se koná 24. a 25. února 2017 v Uherském Hradišti. Na co všechno se můžete těšit?

Celý článek
Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Vydáno: 14.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 172x

Chystáte se u vás doma přeměnit interiér? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám nabídne veškerou potřebnou inspiraci.

Celý článek