0komentářů

Nejnovější vychytávky pro vaše bydlení - zajděte se na ně podívat

Staráte se, jak bydlet lépe, ekologičtěji nebo s co nejmenšími náklady? Zajděte si na některou z připravovaných výstav a nechte se inspirovat čerstvými počiny výrobců a designérů. Přehled nejbližších akcí najdete uvnitř článku.
Vydáno: 11.08.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4669x

Po letní dovolenkové pauze se opět otevírají brány tuzemských i zahraničních výstavišť. Zvou vás k návštěvě veletrhů a přehlídek toho nejnovějšího, co se urodilo v dílnách návrhářů interiérů, designérů a výrobců nábytku i zařízení pro bydlení nebo kancelář. Podívejte se, kde všude se můžete v příštích týdnech s novinkami seznámit a nechat se inspirovat.

Chcete se v zimě ohřát? Zajeďte si do Lysé nad Labem

Jubilejní 20. ročník výstavy DOMOV A TEPLO připravuje Výstaviště Lysá nad Labem. Jak název napovídá, návštěvníci tady od 5. do 7. září uvidí především techniku pro vytápění, kotle, kamna, krby i krbové vložky nebo sporáky i s veškerým příslušenstvím. Představí se výrobci paliv a chybět nebudou ani moderní technologie v podobě tepelných čerpadel a solárních panelů.

Na veletrhu v Lysé nad Labem bude pořádně teplo.
Na veletrhu v Lysé nad Labem bude pořádně teplo.

“Hlavním tématem této výstavy však bude takzvaná Kotlíková dotace neboli příspěvek na pořízení ekologického topení. Start přijímání žádostí o její poskytnutí vyhlásí přímo na výstavišti v sobotu 6. září zástupci Středočeského kraje,” upřesnila Pavla Ličková, manažerka výstavy DOMOV A TEPLO.

Druhá část přehlídky bude tradičně věnovaná bydlení. Se svými počiny se v jejím rámci pochlubí výrobci podlahových krytin, nábytku, kuchyní, sedacích souprav, interiérových dveří a doplňků pro byt, dům i zahradu. Současně se v dalších halách výstaviště v Lysé konají také rozkvetlé Jiřinkové slavnosti a čtenářský Polabský knižní veletrh.

  • Kde: Výstaviště Lysá nad Labem, Masarykova 1727
  • Kdy: 5. - 7. 9. 2014
  • Vstupné: Dospělí 80 Kč; Důchodci, studenti a ZTP 60 Kč; Děti a ZTP/P zdarma

Kladno: pro stavebníky, kutily i moderní ženy

Ve stejných dnech, tedy od 5. do 7. září, přivítá zájemce o žhavé novinky také KLADENSKÝ VELETRH. Přehlídku stavebnictví, bytového zařízení i zahradních a hobby potřeb, konanou v rámci Dnů města Kladna, můžete navštívit ve Sportovní hale u Sletiště

Snažíte se jíst vyváženě, udržovat si kondici a stále vypadat k světu? “Výstavu letos obohatí také první ročník veletrhu Moderní žena, věnovaný kosmetice, módě a zdravému životnímu stylu,” má pro vás program na první zářijový víkend Petr Nasadil ze společnosti Omnis, která KLADENSKÝ VELETRH pořádá.

V Kladně se představí i výrobci podlah a dveří.
V Kladně se představí i výrobci podlah a dveří.

Příchozí pánové se zase se mohou těšit na nová okna, dveře, podlahy, střešní krytiny, různé druhy topení nebo také širokou nabídku nářadí a pomůcek pro domácí kutily i profesionály. Svoji činnost předvedou kuchyňská studia a seženete zde nejrůznější doplňky do domácnosti za snížené veletržní ceny.

  • Kde: Sportovní hala u Sletiště, Kladno, Sportovců 817
  • Kdy: 5. - 7. 9. 2014
  • Vstupné: Zdarma

Za dárky a stolováním do pražských Holešovic

Specializovaný veletrh TENDENCE, zaměřený na dekorace, stolování, bytový textil nebo dárky a doplňky pro bydlení i zahradu, hostí od 11. do 14. září Výstaviště Praha - Holešovice. Své si na něm najdou příznivci současných trendů, designéři, architekti i provozovatelé hotelů a restaurací. Firmy, z nichž většina se v České republice představuje jen jednou ročně právě v rámci TENDENCE, nabídnou návštěvníkům hlavně tipy pro letošní podzimní a vánoční sezónu.

Můžete se nechat inspirovat k výrobě zahradního nábytku, postele nebo stolku za minimální náklady.

“Sobotní odpoledne bude patřit křtu knihy ‘Nábytek z palet’ od Aleny Němečkové. Výroba nábytku z palet je poměrně snadná a v dnešní době široce oblíbená. Můžete se tak nechat inspirovat k výrobě zahradního nábytku, postele nebo stolku, a to za minimální náklady,” zve všechny šikovné Kateřina Maštalířová, hlavní manažerka veletrhu TENDENCE.

  • Kde: Výstaviště Praha - Holešovice
  • Kdy: 11. - 13. 9. 2014
  • Vstupné: Celodenní 150 Kč; Od 14:00 hod. 120 Kč; Děti do 15 let 20 Kč

V pražských Holešovicích už se představí trendy pro letošní Vánoce.
V pražských Holešovicích už se představí trendy pro letošní Vánoce.

Výstaviště se probouzí i za hranicemi

Hned několik nábytkářských akcí bude v brzké době k vidění i v dalších bližších či vzdálenějších zemích. Pokud si opravdu chcete vyrazit za hranice všedních dnů, vydejte se od 1. do 3. září do supermoderního luxusního centra Marina Bay Sands ve východoasijském Singapuru

Koná se tam mezinárodní veletrh 100 % DESIGN, jedna z nejvýznamnějších přehlídek bytového designu a interiérů včetně nábytku v celé Asii. Své umění na ní světu předvedou i šikovní řemeslníci z České republiky.

Marina Bay Sands - luxusní singapurské centrum za soumraku.
Marina Bay Sands - luxusní singapurské centrum za soumraku.

Všichni ti, kdo něco znamenají v oborech návrhů interiérů, inspirací pro hezké bydlení a dárkového zboží si pak od 6. do 8. září dají dostaveníčko v Lipsku ve východní části Německa. Tedy poměrně nedaleko od našich hranic, ale výlet si tam naplánujte jen v případě, jste-li profesionálem v některém ze zmíněných oborů. Veletrhy CADEAUX a COMFORTEX jsou totiž pro laickou veřejnost uzavřené.

Stejně tak jako brány mezinárodního veletrhu dárků, bytových doplňků, designu, životního stylu, floristiky, kutilství, hraček a spousty dalších výrobků a služeb v rakouském Salzburgu. Takže jestli se živíte bydlením a s tím spojenými službami, zajeďte nasbírat inspiraci nebo nové obchodní kontakty na CREATIV SALZBURG HERBST, taktéž ve dnech 6. - 8. září.

A pokud máte raději chladnější podnebí, můžete se podívat do hlavního města Finska. Veletrh nábytku a bytových dekorací HABITARE zaplní haly helsinského výstaviště Messukeskus od 10. do 14. září. V loňském roce prošlo jeho branami více než 54 tisíc návštěvníků.

Použité fotografie:
MT-nábytek.cz
Bryn Pinzgauer CC BY 2.0

Chystáte se letos na podzim navštívit některý z veletrhů s tematikou bydlení, interiérů nebo designu? Napište nám do komentářů, který z nich je vašim favoritem!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Jak si postavit dům svých snů? Jak zvládnout rekonstrukci? Inspirujte se na výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě

Jak si postavit dům svých snů? Jak zvládnout rekonstrukci? Inspirujte se na výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě

Vydáno: 22.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 91x

Na počátku stavby nebo přestavby domu či bytu je stavební projekt. Jak si vybrat správné materiály, postupy i dodavatelské firmy? Pomohou vám odborníci na stavební výstavě STAVÍME, BYDLÍME v Jihlavě. Přijďte se inspirovat.

Celý článek
Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Zajímáte se o stavební obor a téma bydlení? Přijměte pozvání na výstavu Stavíme Bydlíme v Uherském Hradišti

Vydáno: 18.02.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 105x

Chcete si prohlédnout novinky ze světa staveb a bydlení nebo se jen potřebujete poradit s odborníky z oboru? Navštivte výstavu Stavíme Bydlíme, která se koná 24. a 25. února 2017 v Uherském Hradišti. Na co všechno se můžete těšit?

Celý článek
Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Chcete opravovat byt nebo stavět úplně nový dům? Přijměte pozvání k inspiraci na březnových akcích a výstavách v oboru

Vydáno: 14.02.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 171x

Chystáte se u vás doma přeměnit interiér? Přijďte v březnu na výstaviště do pražských Letňan. Pětice veletrhů For Habitat, For Furniture, For Garden, Design Shaker a Bydlení, Nové projekty vám nabídne veškerou potřebnou inspiraci.

Celý článek