Potěšme společně nemocné děti. Na konto dobročinné akce díky vám už přibylo:
31540
0komentářů

Nejnovější vychytávky pro vaše bydlení - zajděte se na ně podívat

Staráte se, jak bydlet lépe, ekologičtěji nebo s co nejmenšími náklady? Zajděte si na některou z připravovaných výstav a nechte se inspirovat čerstvými počiny výrobců a designérů. Přehled nejbližších akcí najdete uvnitř článku.
Vydáno: 11.08.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4358x

Po letní dovolenkové pauze se opět otevírají brány tuzemských i zahraničních výstavišť. Zvou vás k návštěvě veletrhů a přehlídek toho nejnovějšího, co se urodilo v dílnách návrhářů interiérů, designérů a výrobců nábytku i zařízení pro bydlení nebo kancelář. Podívejte se, kde všude se můžete v příštích týdnech s novinkami seznámit a nechat se inspirovat.

Chcete se v zimě ohřát? Zajeďte si do Lysé nad Labem

Jubilejní 20. ročník výstavy DOMOV A TEPLO připravuje Výstaviště Lysá nad Labem. Jak název napovídá, návštěvníci tady od 5. do 7. září uvidí především techniku pro vytápění, kotle, kamna, krby i krbové vložky nebo sporáky i s veškerým příslušenstvím. Představí se výrobci paliv a chybět nebudou ani moderní technologie v podobě tepelných čerpadel a solárních panelů.

Na veletrhu v Lysé nad Labem bude pořádně teplo.
Na veletrhu v Lysé nad Labem bude pořádně teplo.

“Hlavním tématem této výstavy však bude takzvaná Kotlíková dotace neboli příspěvek na pořízení ekologického topení. Start přijímání žádostí o její poskytnutí vyhlásí přímo na výstavišti v sobotu 6. září zástupci Středočeského kraje,” upřesnila Pavla Ličková, manažerka výstavy DOMOV A TEPLO.

Druhá část přehlídky bude tradičně věnovaná bydlení. Se svými počiny se v jejím rámci pochlubí výrobci podlahových krytin, nábytku, kuchyní, sedacích souprav, interiérových dveří a doplňků pro byt, dům i zahradu. Současně se v dalších halách výstaviště v Lysé konají také rozkvetlé Jiřinkové slavnosti a čtenářský Polabský knižní veletrh.

  • Kde: Výstaviště Lysá nad Labem, Masarykova 1727
  • Kdy: 5. - 7. 9. 2014
  • Vstupné: Dospělí 80 Kč; Důchodci, studenti a ZTP 60 Kč; Děti a ZTP/P zdarma

Kladno: pro stavebníky, kutily i moderní ženy

Ve stejných dnech, tedy od 5. do 7. září, přivítá zájemce o žhavé novinky také KLADENSKÝ VELETRH. Přehlídku stavebnictví, bytového zařízení i zahradních a hobby potřeb, konanou v rámci Dnů města Kladna, můžete navštívit ve Sportovní hale u Sletiště

Snažíte se jíst vyváženě, udržovat si kondici a stále vypadat k světu? “Výstavu letos obohatí také první ročník veletrhu Moderní žena, věnovaný kosmetice, módě a zdravému životnímu stylu,” má pro vás program na první zářijový víkend Petr Nasadil ze společnosti Omnis, která KLADENSKÝ VELETRH pořádá.

V Kladně se představí i výrobci podlah a dveří.
V Kladně se představí i výrobci podlah a dveří.

Příchozí pánové se zase se mohou těšit na nová okna, dveře, podlahy, střešní krytiny, různé druhy topení nebo také širokou nabídku nářadí a pomůcek pro domácí kutily i profesionály. Svoji činnost předvedou kuchyňská studia a seženete zde nejrůznější doplňky do domácnosti za snížené veletržní ceny.

  • Kde: Sportovní hala u Sletiště, Kladno, Sportovců 817
  • Kdy: 5. - 7. 9. 2014
  • Vstupné: Zdarma

Za dárky a stolováním do pražských Holešovic

Specializovaný veletrh TENDENCE, zaměřený na dekorace, stolování, bytový textil nebo dárky a doplňky pro bydlení i zahradu, hostí od 11. do 14. září Výstaviště Praha - Holešovice. Své si na něm najdou příznivci současných trendů, designéři, architekti i provozovatelé hotelů a restaurací. Firmy, z nichž většina se v České republice představuje jen jednou ročně právě v rámci TENDENCE, nabídnou návštěvníkům hlavně tipy pro letošní podzimní a vánoční sezónu.

Můžete se nechat inspirovat k výrobě zahradního nábytku, postele nebo stolku za minimální náklady.

“Sobotní odpoledne bude patřit křtu knihy ‘Nábytek z palet’ od Aleny Němečkové. Výroba nábytku z palet je poměrně snadná a v dnešní době široce oblíbená. Můžete se tak nechat inspirovat k výrobě zahradního nábytku, postele nebo stolku, a to za minimální náklady,” zve všechny šikovné Kateřina Maštalířová, hlavní manažerka veletrhu TENDENCE.

  • Kde: Výstaviště Praha - Holešovice
  • Kdy: 11. - 13. 9. 2014
  • Vstupné: Celodenní 150 Kč; Od 14:00 hod. 120 Kč; Děti do 15 let 20 Kč

V pražských Holešovicích už se představí trendy pro letošní Vánoce.
V pražských Holešovicích už se představí trendy pro letošní Vánoce.

Výstaviště se probouzí i za hranicemi

Hned několik nábytkářských akcí bude v brzké době k vidění i v dalších bližších či vzdálenějších zemích. Pokud si opravdu chcete vyrazit za hranice všedních dnů, vydejte se od 1. do 3. září do supermoderního luxusního centra Marina Bay Sands ve východoasijském Singapuru

Koná se tam mezinárodní veletrh 100 % DESIGN, jedna z nejvýznamnějších přehlídek bytového designu a interiérů včetně nábytku v celé Asii. Své umění na ní světu předvedou i šikovní řemeslníci z České republiky.

Marina Bay Sands - luxusní singapurské centrum za soumraku.
Marina Bay Sands - luxusní singapurské centrum za soumraku.

Všichni ti, kdo něco znamenají v oborech návrhů interiérů, inspirací pro hezké bydlení a dárkového zboží si pak od 6. do 8. září dají dostaveníčko v Lipsku ve východní části Německa. Tedy poměrně nedaleko od našich hranic, ale výlet si tam naplánujte jen v případě, jste-li profesionálem v některém ze zmíněných oborů. Veletrhy CADEAUX a COMFORTEX jsou totiž pro laickou veřejnost uzavřené.

Stejně tak jako brány mezinárodního veletrhu dárků, bytových doplňků, designu, životního stylu, floristiky, kutilství, hraček a spousty dalších výrobků a služeb v rakouském Salzburgu. Takže jestli se živíte bydlením a s tím spojenými službami, zajeďte nasbírat inspiraci nebo nové obchodní kontakty na CREATIV SALZBURG HERBST, taktéž ve dnech 6. - 8. září.

A pokud máte raději chladnější podnebí, můžete se podívat do hlavního města Finska. Veletrh nábytku a bytových dekorací HABITARE zaplní haly helsinského výstaviště Messukeskus od 10. do 14. září. V loňském roce prošlo jeho branami více než 54 tisíc návštěvníků.

Použité fotografie:
MT-nábytek.cz
Bryn Pinzgauer CC BY 2.0

Chystáte se letos na podzim navštívit některý z veletrhů s tematikou bydlení, interiérů nebo designu? Napište nám do komentářů, který z nich je vašim favoritem!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Byli jste hodní a umíte básničku? 5. 12. v podvečer chodí po domech Mikuláš, čerti a andělé

Vydáno: 05.12.2016 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 52x

5. prosince, v podvečer svátku svatého Mikuláše, navštěvují domácnosti Večer přijdou Mikuláš, čerti a andělé. Nově však prý nestraší a obdarovávají jen děti, ale i dospělé. Dáreček dostává až polovina z nich, raději je pořiďte.

Celý článek
Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Neutekl vám v listopadu nějaký zajímavý článek? Podívejte se, o čem všem jsme psali na blogu Můj byt

Vydáno: 04.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 64x

Jak vyrobit noční stolek z bedýnek, jak zjistit skutečnou cenu domu, jak se ochránit před CO nebo jak fungují infra panely. To vše a mnohem více jste mohli najít v listopadu na blogu Můj byt. O čem všem jste si mohli přečíst?

Celý článek
Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Nezapomínejte na lidové tradice a staré zvyky našich předků. Které souvisejí se svátkem svaté Barbory?

Vydáno: 02.12.2016 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 122x

Večer před svátkem svaté Barbory chodívaly po vsích i městech bílé Barborky. Co byly zač, proč se večer v ulicích vyskytovaly a čím strašily děti? Proč dívky chodily pro větvičky třešní? Jak tyto tradice vznikly a co symbolizují?

Celý článek