0komentářů

Inspirace až z vrcholu: světové ocenění pro český dětský nábytek

Od prodeje vybavení do škol a kanceláří až po zisk světového ocenění za design. Takovou cestu urazila česká společnost MY DVA od roku 1995. Nechte se inspirovat jejím dětským nábytkem z řady Fantasy, vítězem Red Dot Award 2014.
Vydáno: 18.04.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4648x

Šikovná řada školního nábytku Fantasy z dílny Radky Šrámkové, Václava Charváta a Petra Hamáčka vznikla podle slov tvůrců díky snaze rozzářit fádní učebny mateřských a základních škol. Soudě podle zisku jednoho z nejuznávanějších světových ocenění v kategorii produktového designu se to nábytkářům z MY DVA Group daří výborně.

Red Dot Design Award - cena pro design průmyslových výrobků, udělovaná už od roku 1955 v německém Essenu. Letos se o ni ucházelo 4 815 produktů z 53 zemí. Všechny přihlášené výtvory musí být běžně vyráběné a dostupné, pouhé prototypy soutěžit nemohou.

“Získané ocenění je pro nás obrovskou odměnou za práci na vývoji nové řady dětského nábytku, kterou jsme odvedli v minulých měsících. Těší nás, že i běžně dostupný nábytek určený do dětských interiérů se může zařadit mezi produkty nesoucí přívlastek ‘kvalitní design’,” říká s potěšením Petr Hamáček, jeden z autorů školního nábytku řady Fantasy.

 

Oceněná skříňka Fantasy z čelního pohledu... ...a ze zadní strany jako magnetická tabule.  Foto: MY DVA Group

Bezpečnost především

Dětský nábytek se jménem Fantasy se navrhuje a vyrábí s maximálním důrazem na bezpečí jeho uživatelů, tedy školáků a předškoláků. Při výrobě skříní, stolů, židlí, šaten a dalšího školního vybavení jsou používané pouze materiály a technologie nezatěžující životní prostředí. Díky tomu také řada Fantasy získala certifikát “Ekologicky šetrný výrobek”, udělovaný ministerstvem životního prostředí.

Některé bezpečnostní prvky oceněných skříní Fantasy:

  • speciálně navržená plastová úchytka pro snadné otevírání dvířek
  • podpěrky polic zamezující jejich samovolnému vysunutí
  • 2 mm plastové ABS lišty na hranách
  • vruty ukryté v pantech bránící zranění ruky uvnitř skříňky
  • protiskluzová kolečka s brzdou

Poskládejte si je, jak chcete

Do školek i pokojíčků... Foto: MY DVA Group
Do školek i pokojíčků... Foto: MY DVA Group
Podle tvůrců není Fantasy pouhým kusem nábytku, ale jedná se o živou a hravou součást dětských interiérů. Skříně mohou být otevřené, zásuvkové nebo s otevíracími i posuvnými dvířky a je možné je spolu podle potřeby kombinovat a skládat do sestav.

To, co na nich děti nejvíce ocení, se však skrývá na jejich zadní straně. Tvoří ji magnetická plocha, kterou je možné využít při hrách i výuce.

Díky technologii polepování fólií si dokonce každý zájemce o nábytek Fantasy může dodat vlastní grafiku a dostane přesně takové skříňky, po jakých touží. A i když pomineme tuto možnost, pořád mají zákazníci na výběr z dlouhé řady variant a možností. 

Skříně se vyrábí ve čtyřech barvách základny s možností volby ze 12 barev dvířek a s plastovými úchytkami v dalších šesti barevných provedeních. Kombinací je tedy dost a dost, navíc když se dá ještě vybírat ze dvou rozměrů a 12 barev vnitřních plastových zásuvek. Skříně mohou stát mohou na soklu, výškově nastavitelných nožkách nebo na pogumovaných kolečkách s brzdou.

Od školních lavic ke světové ceně

Foto: MY DVA Group
Foto: MY DVA Group
Společnost nesoucí dnes název MY DVA Group a.s. působí v různých podobách na českém i zahraničním trhu od roku 1995. Původní firma MY DVA s.r.o. byla založená za účelem prodeje vybavení kancelářských a školních interiérů a rychle se rozrůstala.

Až do podoby dnešní akciové společnosti, zabývající se školním a kancelářským nábytkem, solární energií, interiérovým designem a nábytkovými komponenty.

“Na slovenském trhu působí společnost od roku 2005 pod hlavičkou společnosti MY DVA Slovakia, s.r.o. a již několik let také úspěšně funguje i v zahraničí,” doplňuje Martin Slanina z mediálního zastoupení MY DVA Group a.s.

 

Chtěli byste mít nábytek Fantasy ve vaší školce nebo škole? A doma? Napište nám do komentářů!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 456x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek
Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Vydáno: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 1944x

I letos můžete vyrazit obdivovat ledové sochy, případně celý ledový chrám. Kam se vydat? Vyrazte na ledový výlet třeba na Pustevny, do Špindlu, Rožnova nebo do Tater na Hrebienok a užijte si mrazivou krásu i doprovodný program.

Celý článek
Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Po svátku Tří králů začíná období masopustu, fašanku, plesů, zábavy a zabijaček. Pak následuje 40 dní půstu

Vydáno: 08.01.2017 ▪ Autor: Jiří MacíkPrávě se děje ▪ Přečteno: 982x

Vánoce končí v neděli po svátku Tří králů. Co podle tradic následuje dál? Začíná masopust neboli fašank, období rozverných karnevalů, maskovaných průvodů, zábavy a plesů. Počínaje Popeleční středou pak začíná 40denní období půstu.

Celý článek