PROVOZ E-SHOPU BYL UKONČEN

Vážení zákazníci,

omlouváme se, ale provoz e-shopu byl ukončen. Objednávky již není možné provádět.

Děkujeme za pochopení.
0komentářů

Inspirace až z vrcholu: světové ocenění pro český dětský nábytek

Od prodeje vybavení do škol a kanceláří až po zisk světového ocenění za design. Takovou cestu urazila česká společnost MY DVA od roku 1995. Nechte se inspirovat jejím dětským nábytkem z řady Fantasy, vítězem Red Dot Award 2014.
Vydáno: 18.04.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4927x

Šikovná řada školního nábytku Fantasy z dílny Radky Šrámkové, Václava Charváta a Petra Hamáčka vznikla podle slov tvůrců díky snaze rozzářit fádní učebny mateřských a základních škol. Soudě podle zisku jednoho z nejuznávanějších světových ocenění v kategorii produktového designu se to nábytkářům z MY DVA Group daří výborně.

Red Dot Design Award - cena pro design průmyslových výrobků, udělovaná už od roku 1955 v německém Essenu. Letos se o ni ucházelo 4 815 produktů z 53 zemí. Všechny přihlášené výtvory musí být běžně vyráběné a dostupné, pouhé prototypy soutěžit nemohou.

“Získané ocenění je pro nás obrovskou odměnou za práci na vývoji nové řady dětského nábytku, kterou jsme odvedli v minulých měsících. Těší nás, že i běžně dostupný nábytek určený do dětských interiérů se může zařadit mezi produkty nesoucí přívlastek ‘kvalitní design’,” říká s potěšením Petr Hamáček, jeden z autorů školního nábytku řady Fantasy.

 

Oceněná skříňka Fantasy z čelního pohledu... ...a ze zadní strany jako magnetická tabule.  Foto: MY DVA Group

Bezpečnost především

Dětský nábytek se jménem Fantasy se navrhuje a vyrábí s maximálním důrazem na bezpečí jeho uživatelů, tedy školáků a předškoláků. Při výrobě skříní, stolů, židlí, šaten a dalšího školního vybavení jsou používané pouze materiály a technologie nezatěžující životní prostředí. Díky tomu také řada Fantasy získala certifikát “Ekologicky šetrný výrobek”, udělovaný ministerstvem životního prostředí.

Některé bezpečnostní prvky oceněných skříní Fantasy:

  • speciálně navržená plastová úchytka pro snadné otevírání dvířek
  • podpěrky polic zamezující jejich samovolnému vysunutí
  • 2 mm plastové ABS lišty na hranách
  • vruty ukryté v pantech bránící zranění ruky uvnitř skříňky
  • protiskluzová kolečka s brzdou

Poskládejte si je, jak chcete

Do školek i pokojíčků... Foto: MY DVA Group
Do školek i pokojíčků... Foto: MY DVA Group
Podle tvůrců není Fantasy pouhým kusem nábytku, ale jedná se o živou a hravou součást dětských interiérů. Skříně mohou být otevřené, zásuvkové nebo s otevíracími i posuvnými dvířky a je možné je spolu podle potřeby kombinovat a skládat do sestav.

To, co na nich děti nejvíce ocení, se však skrývá na jejich zadní straně. Tvoří ji magnetická plocha, kterou je možné využít při hrách i výuce.

Díky technologii polepování fólií si dokonce každý zájemce o nábytek Fantasy může dodat vlastní grafiku a dostane přesně takové skříňky, po jakých touží. A i když pomineme tuto možnost, pořád mají zákazníci na výběr z dlouhé řady variant a možností. 

Skříně se vyrábí ve čtyřech barvách základny s možností volby ze 12 barev dvířek a s plastovými úchytkami v dalších šesti barevných provedeních. Kombinací je tedy dost a dost, navíc když se dá ještě vybírat ze dvou rozměrů a 12 barev vnitřních plastových zásuvek. Skříně mohou stát mohou na soklu, výškově nastavitelných nožkách nebo na pogumovaných kolečkách s brzdou.

Od školních lavic ke světové ceně

Foto: MY DVA Group
Foto: MY DVA Group
Společnost nesoucí dnes název MY DVA Group a.s. působí v různých podobách na českém i zahraničním trhu od roku 1995. Původní firma MY DVA s.r.o. byla založená za účelem prodeje vybavení kancelářských a školních interiérů a rychle se rozrůstala.

Až do podoby dnešní akciové společnosti, zabývající se školním a kancelářským nábytkem, solární energií, interiérovým designem a nábytkovými komponenty.

“Na slovenském trhu působí společnost od roku 2005 pod hlavičkou společnosti MY DVA Slovakia, s.r.o. a již několik let také úspěšně funguje i v zahraničí,” doplňuje Martin Slanina z mediálního zastoupení MY DVA Group a.s.

 

Chtěli byste mít nábytek Fantasy ve vaší školce nebo škole? A doma? Napište nám do komentářů!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Neseďte o velikonočních svátcích doma. Přijměte pozvání na velikonoční akce a trhy a jeďte na výlet

Vydáno: 11.04.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 195x

Nevíte, co podniknout o velikonočních svátcích? Zajděte si na trhy, do muzea nebo na hrad. Na mnoha místech je připraven bohatý velikonoční program pro děti i dospělé. Připomenete si lidové tradice i zvyky a vyzkoušíte řemesla.

Celý článek
Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Kam o víkendu s celou rodinou? Na veletrh FOR FAMILY. Spoustu zábavy si tam užijí děti, rodiče i senioři

Vydáno: 06.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 125x

Zhatilo vám aprílové počasí víkendové plány na výlet do přírody? Máme pro vás tip na super náhradní program, kterého zaručeně nebudete litovat. Vyrazte s celou rodinou do pražských Letňan na soubor veletrhů pod názvem FOR FAMILY.

Celý článek
Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Spousta inspirace nejen pro vaše bydlení - prohlédněte si velkou fotogalerii z veletrhu For Furniture

Vydáno: 04.04.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 220x

Největší jarní přehlídka nábytku, bytového designu a bydlení For Furniture 2017 opět přilákala desítky tisíc lidí. Byli jsme se na tu krásu také podívat a nenecháme si ji pro sebe. Navštivte veletrh s námi díky bohaté fotogalerii.

Celý článek