0komentářů

V roce 2013 jsme na vaši adresu dovezli bezmála 2 500 tun nábytku!

Auta společnosti Exiteria s.r.o. v loňském roce ujela stovky tisíc kilometrů a do vašich domovů a kanceláří dopravila na 2 500 tun nábytku a bytových doplňků. Kolik zákazníků u nás nakoupilo a jak byli spokojení s našimi službami?
Vydáno: 17.01.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 3635x

Rychle se rozvíjející provozovatel několika e-shopů s nábytkem a bytovými doplňky v Čechách a na Slovensku, společnost Exiteria s.r.o., zaznamenal během uplynulých dvanácti měsíců nejúspěšnější rok ve své dosavadní působnosti na trhu. Co se vašemu oblíbenému internetovému prodejci povedlo a jaké novinky chystá pro letošní rok?

Statisíce najetých kilometrů po Čechách i Slovensku

Skladníkům společnosti Exiteria s.r.o. loni prošlo rukama, 2 500 000 kilogramů nábytku. Foto: MT-nábytek.cz
Skladníkům společnosti Exiteria s.r.o. loni prošlo rukama
2 500 000 kilogramů nábytku. Foto: MT-nábytek.cz
„Oproti roku 2012 se nám loni podařilo dvaapůlkrát navýšit obrat, ve srovnání s rokem 2011 to bylo dokonce téměř devětkrát,“ pochlubil se Jiří Juřica, jeden ze dvou spolumajitelů a jednatelů úspěšné firmy. Jak říká, více než dvojnásobný prodej nábytku se samozřejmě odrazil ve všech činnostech firmy. Její zaměstnanci vyřídili celkem 13 410 zákaznických objednávek, což v konečném součtu znamená zhruba 2 476 000 dodaných kilogramů nábytku a doplňků do domácnosti. Dvě nákladní soupravy, 12 dodávkových vozů a jeden kamion, které Exiteria s.r.o. k přepravě zboží používá, tak najezdily úctyhodných 1 400 000 kilometrů. 

Zvýšil se také počet pracovníků, zatímco předloni společnost dávala práci 21 lidem, loni už to bylo 58 kmenových zaměstnanců. Větší část z nich tvoří úsek logistiky, to znamená řidiči, závozníci nebo skladníci, ostatní se starají o plynulý chod e-shopů a spokojenost zákazníků a patří mezi ně nákupčí, reklamační oddělení, obsluha telefonické informační linky, programátoři, grafici, copywriteři a další. Několik konzultantů a odborníků na internetový prodej a marketing také spolupracuje s firmou externě. 

Kdo chce prodávat on-line, musí být na síti vidět

Díky značným investicím do vlastního rozvoje vyrostla Exiteria s.r.o. nejen co do objemu tržeb, ale rozšířila se i ve všech dalších směrech, spojených s podnikáním na internetu. „Je to například několikanásobné zvýšení výdajů na reklamu a propagaci, které v naprosté většině směřují do on-line prostředí, a to nejčastěji ve formě PPC kampaní (PPC – z anglického ‚pay per click‘ – klient neplatí za zobrazení reklamy na stránce, ale až ve chvíli, kdy na ni někdo klikne – pozn. red.). Následují PR články, bannery a propagace na webech obsahové sítě Google,“ vyjmenoval Jiří Juřica a poznamenal, že bez dobře provedené a cílené propagace na síti není v dnešní internetové džungli šance se prosadit.

Podle slov jednatele se loni mimo jiné také podařilo stabilizovat a zefektivnit logistické pochody, předělat hlavní prodejní doménu MT-nábytek do moderního designu, který je více „přátelský“ k zákazníkům, zlepšit a zkvalitnit obsah webových stránek, rozšířit vozový park nebo vytvořit informačně – naučný blog „Můj byt“. 

V roce, který má na konci číslo 14, nehodlá firma usnout na vavřínech a užívat si výdělku, ale chce dál pokračovat v započaté cestě. „Zhruba v polovině roku plánujeme vstup do Maďarska a spuštění maďarského e-shopu a také najedeme na zcela nový jednotný řídící systém, který bude zahrnovat celý proces od objednávek, nákupů u dodavatelů, plánování a logistiky až po rozvoz zboží. To jsou asi dva nejdůležitější úkoly, jinak budeme dál posilovat informační a obsahové části našich webů, tak abychom dokázali zákazníkům nejenom prodávat, ale i pomoci a poradit s výběrem nábytku, jeho údržbou a podobně,“ doplňuje Jiří Juřica.

Jak jsme si vedli v roce 2013

Spokojená je firma, spokojení jsou i zákazníci

K loňským úspěchům společnosti Exiteria s.r.o. patří také dosažení vysokého hodnocení od ověřených zákazníků na české i slovenské verzi srovnávače zboží a cen Heureka, kam nakupující napsali celkem 840 svých recenzí. Výsledkem je získání certifikátu „Ověřeno zákazníky“ a více než 90 procentní spokojenost lidí s kvalitou zboží a poskytovanými službami, do kterých patří především doprava vlastními automobily, možnost výnosu a montáže nábytku přímo na místě určení nebo možnost vrácení zboží v případě nespokojenosti.

Některé reakce ověřených zákazníků na portále Heureka.cz

Pavel Soukup, 18. prosince 2013: „První nákup byl zkušební, po bezproblémovém dodání a na základě kvality a ceny jsem se rozhodl pro další objednávku. Jednání zaměstnanců je na vysoké úrovni, informace o průběhu zakázky jsem dostával průběžně jak telefonicky, tak i zároveň e-mailem. Zboží přišlo v termínu, který byl u zboží při objednání v eshopu napsán. Vřele doporučuji.“
Andrea, 25. prosince 2013: „V tomhle obchodě jsem se rozhodla nakoupit díky super cenám a hlavně díky kvalitě a vzhledu nábytku. mé zkušenosti s obchodem jsou velmi dobré. Nakupovala jsem v tomto obchodě již dvakrát. Zboží dorazilo vždy v pořádku a přesně do určeného termínu. Obchod bych doporučila všem, kteří hledají kvalitní a pěkný nábytek. S obchodem je velice dobrá komunikace jak přes e-mail, tak telefonicky.“
Eva, 12. ledna 2014: „U každého výrobku je podrobný popis včetně nákresu, což oceňuji hlavně u šatních skříní. Určitě si stránku a obchod zapamatuji, až budu opět kupovat nějaký nábytek, jelikož obchod nabízí velké množství zboží za dobré ceny – včetně možnosti dopravy zdarma.“

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Zajímáte se o oblast staveb a bydlení? Přijeďte do Hodonína načerpat inspiraci na výstavu Stavíme Bydlíme

Zajímáte se o oblast staveb a bydlení? Přijeďte do Hodonína načerpat inspiraci na výstavu Stavíme Bydlíme

Vydáno: 19.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 34x

Navštivte 27. a 28. 1. 2017 výstavu Stavíme Bydlíme v Hodoníně. Najdete zde firmy z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti, můžete načerpat inspiraci, poradit se s odborníky a poslechnout si přednášky k aktuálním tématům.

Celý článek
Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 492x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek
Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Obdivujete rádi mrazivou krásu ledu? Přijměte pozvání na výstavu ledových soch či prohlídku ledového chrámu

Vydáno: 09.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 1959x

I letos můžete vyrazit obdivovat ledové sochy, případně celý ledový chrám. Kam se vydat? Vyrazte na ledový výlet třeba na Pustevny, do Špindlu, Rožnova nebo do Tater na Hrebienok a užijte si mrazivou krásu i doprovodný program.

Celý článek