0komentářů

Žhavé nábytkářské novinky roku 2014 - kam se na ně zajít podívat?

Nabitý kalendář výstavních akcí mají i letos všichni ti, kteří se pohybují v nábytkářském průmyslu. Koukněte se, na jaké veletrhy a výstavy nábytku a bytových doplňků se můžeme těšit, zapište si jejich datum a vyrazte se podívat!
Vydáno: 03.01.2014 ▪ Autor: ▪ Přečteno: 4922x

Letošní nabídka veletrhů a výstav s tematikou bydlení, nábytku a bytových doplňků je opravdu pestrá, a to nejenom v České republice, ale i u našich nejbližších sousedů. Projděte si přehled těch nejvýznamnějších akcí roku 2014, některou si vyberte a zajeďte se kouknout, co je nového ve světě nábytkářské výroby a designu.

Tuzemská výstaviště ožijí v únoru

Veletržní sezóna se po zimě opět probouzí k životu. Foto: MT-nábytek.cz
Veletržní sezóna se po zimě opět probouzí k životu. Foto: MT-nábytek.cz
První letošní akcí v Čechách a na Moravě je mezi 6. a 9. únorem soubor tří veletrhů na výstavišti v Praze – Holešovicích. Jak napovídají názvy MODERNÍ VYTÁPĚNÍ, KRBY A KAMNA a WINDOOR EXPO, jedná se o přehlídky, zaměřené především na úsporu a nakládání s energiemi. Na stejném místě se pak v polovině března uskuteční už 27. ročník mezinárodního veletrhu bytového designu PRAGOINTERIER. A v Praze v březnu ještě zůstaneme, jenom se z Holešovic přesuneme do Letňan, na tamní výstaviště PVA EXPO. Od 20. do 23. března se tam koná trojice významných tuzemských veletrhů FOR HABITAT, FOR OFFICE A FOR FURNITURE. Jejich návštěvníci se seznámí s novinkami z oblasti bydlení, staveb, rekonstrukcí, vybavení kanceláří, nábytku a designu. „Loňský soubor jarních akcí se setkal s mimořádným zájmem návštěvníků, kterých během čtyř dnů přišlo 36 296. Na výstavní ploše 25 000 m2 představilo své expozice 592 firem a společností a velký zájem vyvolal také rozsáhlý doprovodný program složený z konferencí, přednášek a seminářů,“ potvrzuje rostoucí oblibu nábytkářských výstav manažerka veletrhu FOR HABITAT Soňa Sheeová. 

Během celého roku se pak mohou na veletrhy pod hlavičkou STAVÍME, BYDLÍME případně STAVOTECH nebo DŮM A ZAHRADA těšit i lidé z různých koutů naší republiky. Vystavovatelé se postupně předvedou v Hodoníně, Olomouci, Třinci, Trutnově, Domažlicích nebo Kladně a podobné tematické akce se s různými názvy uskuteční i v řadě dalších měst. Jednou z těch významnějších je brněnská přehlídka MOBITEX, která kromě samotných expozic nabídne ve dnech 23. – 26. dubna i několik projektů na podporu kvalitního designu. „Jedním z nich jsou i ‚Inspirativní interiéry‘, představující reálnou ukázku toho, jak je možné pracovat nejen s prostorem, ale i jednotlivými exponáty vystavujících firem. Těm se tak otevírá další možnost prezentace se zachováním možnosti poskytovat odborné poradenství široké veřejnosti,“ uvádí David Pokorný, tiskový mluvčí společnosti Veletrhy Brno a.s.

Návštěvníci veletrhů se opět mohou, těšit na neotřelé designové kousky., Foto: MT-nábytek.cz
Návštěvníci veletrhů se opět mohou
těšit na neotřelé designové kousky.
Foto: MT-nábytek.cz
Sezónu velkých výstav u nás zakončí opět v pražských Letňanech trojice veletrhů FOR INTERIOR, FOR DECOR & PRESENT a FOR GASTRO & HOTEL v termínu 25. až 28. září. Podobně jako jarní akce na výstavišti PVA EXPO se i podzimní přehlídka nábytku, interiérů, designu, dekorací, bytových doplňků a gastronomického zařízení těší rok od roku stále větší přízni u návštěvníků. Loni jich přišlo bezmála 30 tisíc a podobný úspěch mohou pořadatelé očekávat i letos.

Kompletní seznam tuzemských nábytkářských veletrhů najdete ZDE.

Za hranicemi už se činí

Hned ve středu 8. ledna odstartuje v německém Frankfurtu nad Mohanem Mezinárodní veletrh bytového textilu a textilu pro veřejný sektor HEIMTEXTIL. Potrvá do soboty 11. ledna, kdy na něj naváže třídenní Světový veletrh koberců a podlahových krytin DOMOTEX v Hannoveru. Od 13. ledna se pak pozornost odborné i laické veřejnosti upře do Kolína nad Rýnem, který hostí akci IMM COLOGNE + LIVINGINTERIORS, kde bude kromě nábytku k vidění i vybavení koupelen, osvětlení, podlahy nebo stěny. Koncem ledna pak můžeme zajet načerpat inspiraci k dalším našim sousedům, a to do Rakouska. Tamní historická perla Salzburg bude od 22. do 25. ledna dějištěm Mezinárodního odborného veletrhu kreativního interiérového designu, zařízení a životního stylu CASA (TEXBO). 

Kromě nábytku představí veletrhy i bytové doplňky a dekorace., Foto: MT-nábytek.cz
Kromě nábytku představí veletrhy i bytové doplňky a dekorace.
Foto: MT-nábytek.cz
Na tradiční obří nábytkářskou přehlídku se připravuje i polská Poznaň. Veletrh MEBLE POLSKA doplněný o souběžné akce ARENA DESIGN a HOME DECOR každoročně navštíví desítky tisíc lidí a vzhledem k tomu, že náš severní soused patří k jedněm z největších výrobců nábytku na světě, dá se i letos ve dnech 18. až 21. února očekávat obrovský zájem vystavovatelů i návštěvníků. Podle pořadatelů je objednaná dvakrát větší výstavní plocha než v loňském roce. „To samozřejmě neznamená, že veletrh bude dvakrát větší, ale je vidět, že silný vývojový trend patrný už čtyři roky dál přetrvává. Jsme rádi, že vystavovatelé ocenili organizaci veletrhu v Poznani, a že je můžeme u nás hostit na největší světové prezentaci polského nábytkářského průmyslu,“ řekl ředitel výstavy MEBLE POLSKA Jósef Szyszka.

Ve druhém březnovém týdnu se pak nábytkáři přesunou do Vídně na přehlídku bydlení, designu, životního stylu, doplňků a zahradního vybavení WOHNEN & INTERIEUR a souběžně se ve slovenské Nitře bude od 11. do 16. března konat 24. mezinárodní veletrh nábytku, bytových doplňků, designu a architektury NÁBYTOK A BÝVANIE. Kdo má rád hezké a funkční věci, může se v polovině května zajet podívat do Karlsruhe v Německu na Mezinárodní veletrh užitého umění a designu EUNIQUE a ochuzená nezůstane ani Bratislava, jejíž výstaviště Incheba bude od 15. do 19. října hostit Mezinárodní veletrh nábytku, bytových doplňků a bytového designu MODDOM. „Ten tradičně nabídne vše, co se týká interiérů, od nejnovějších trendů v zařizování, přes dekorace až po tipy, jak udržet domov čistý a útulný,“ zve Antónia Čermáková ze společnosti Incheba.

Máte v plánu navštívit některou z připravovaných veletržních akcí? Napište nám o ní do diskuze!

Sdílejte tento článek 0x 0x 0x
0x

Martin Kulhánek

Měl jsem být hoteliérem nebo šéfem restaurace, ale ještě než jsem s tím začal, zlákalo mě psaní a novinářská práce. Na blogu Můj byt vám přináším pozvánky na různé nábytkářské akce, novinky a zajímavosti, rozhovory s lidmi z oboru i fotogalerie z výstav nábytku.

Martin Kulhánek na sociálních sítích:
Sdělte ostatním čtenářům váš názor / Počet příspěvků: 0
Nadpis:
  Vaše jméno:

Přečtěte si také ↓

Chystáte se rekonstruovat? Zajímáte se o téma staveb a bydlení? Načerpejte inspiraci na únorových výstavách

Chystáte se rekonstruovat? Zajímáte se o téma staveb a bydlení? Načerpejte inspiraci na únorových výstavách

Vydáno: 21.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 33x

Na jaké akce ze světa bydlení se můžete podívat v únoru? Zajeďte si třeba do Prahy na výstavu Dřevostavby a Moderní vytápění 2017 nebo veletrh FOR PASIV, případně na výstavu Stavitel, která se koná v Lysé nad Labem.

Celý článek
Zajímáte se o oblast staveb a bydlení? Přijeďte do Hodonína načerpat inspiraci na výstavu Stavíme Bydlíme

Zajímáte se o oblast staveb a bydlení? Přijeďte do Hodonína načerpat inspiraci na výstavu Stavíme Bydlíme

Vydáno: 19.01.2017 ▪ Autor: Antonín VintrPrávě se děje ▪ Přečteno: 43x

Navštivte 27. a 28. 1. 2017 výstavu Stavíme Bydlíme v Hodoníně. Najdete zde firmy z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti, můžete načerpat inspiraci, poradit se s odborníky a poslechnout si přednášky k aktuálním tématům.

Celý článek
Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Načerpejte inspiraci pro bydlení na jaro 2017. Veletrh For Decor a Home začíná za pár dnů

Vydáno: 15.01.2017 ▪ Autor: Martin KulhánekPrávě se děje ▪ Přečteno: 507x

Už se těšíte na jaro a vymýšlíte, čím po odchodu zimy vylepšíte své bydlení? Nechte se inspirovat dekoracemi, bytovými doplňky a dárkovými předměty na veletrhu For Decor a Home. V pražských Letňanech začíná ve čtvrtek 19. ledna.

Celý článek